J. S C li M I E R REKENING EN VERANTWOORDING. In Wurtemberg heeft men zich thans de wijnvervalsching ernstig aangetrokken, in Stuttgart, Ulm en Esslingen zijn gelijktijdig vervolgingen ingesteld tegen /'wijnverbetcraars." Te Esslingen is een onderzoek inge steld tegen een der aanzienlijkste wijnhandelaren, een zeer bekende firma, Officieel is reeds door de beambten, met liet onderzoek belast, vastgesteld, dat die firma met hare uitgebreide relation en haar groot debiet in den herfst van 1U74 in het geheel slechts 30 ankers wijn heelt ingeslagen. Daarentegen bleek uit de boeken, dat zij den 12 Julij zwavelzuur, suiker, druivensuiker, wijnsteenzuur en nog veel ander tuig voor wijnlabricatie heeft gekocht. Toen de regterlijke commissie in het wijnpakhuis der hh. kwam, waren van 47 wijnsoorten slechts 10 in gisting en uit chemische analyse bleek, dat in alle 47 soorten zwavelzuur voorkwam. Ten over vloede zijn van die 47 soorten monsters naar het academisch laboratorium ie Tubingen gezonden, In de Zwitsersche kantons Graauwbunderland en Glarus is de uitoefe ning der geneeskundige praktijk geheel vrij verklaard, zoodat zij door ieder kan worden uitgeoefend. APV TO Ti EI. PER TELEGRAAF. BERLIJN, 15 December. Het proces Arnim is heden in eene namiddag- zitting, na het eindigen der pleitredenen, gesloten. De uitspraak zal Zatur- dag a. s.des namiddags ten 4 uur, plaats hebben. BRUSSEL, 15 December. De Indépendance ontving heden het volgende telegram uit Parijs Iemand uit de omgeving van Mac Mahon heeft gisteren in de kamer een onderhoud gevraagd aan Casimir Périer. Het onderhoud had plaats in een bureau van de nationale vergadering. Het resultaat was zeer bevredigend; het schijnt dat Mac-Mahon eindelijk de wenschen van het land begrijpt. BERLIJN, 15 December. De bondsraad keurde bet den 8<n dezer gesloten consulaire verdrag met Rusland goed. Verder werd aangenomen het wets ontwerp, waarbij de geldigheid van de wet op de uitgifte van bankbillettcn, die met 3! December 1874 zou eindigen, verlengd wordt lot 31 December 1875, gelijktijdig met dat, hetwelk de intrekking van billetten beneden 100 mark op uiterlijk 1 Januarij 1876 voorschrijft. De Duitsche banken zullen van 1 Julij 1875 af de in hunne kassen voorhanden zijnde eigene billetten niet meer uitgeven, en de billenen, die zij van andere banken ontvangen, slechts aan die banken in betaling mogen geven. LONDEN, 15 December. In het Geogragraphisch genootschap werd door sir Henry Rawlinson de aandacht gevestigd op het zeer belangrijke telegram uit Zanzibar van 28 November, houdende mededeeling van ontdekking door Cameron gedaan aan het meer Tanganyika, alsmede op een ontvangen brief uit Kawcla dd. 15 Mei, waarin meer bijzonderheden dienaangaande voorko men. Een kaart van het doorzochte gebied, op de schaal van vijf mijlen per duim, is onder weg. LONDEN, 16 December. Bcriglen van het eiland Cuba melden dat 11000 Cubanen Coscarro hebben aangetast, doch teruggeslagen zijn geworden. PARIJS, 15 December. Het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken op het Spaansche memorandum is heden aan den gezant Vega de Armijo overhandigd. In dit antwoord onderzoekt de minister de feiten in het memorandum vermeldbij bespreekt ze met gematigdheid maar met ernst, en verklaart, dat de Fransche natie voor de Spaansche goedgezind is en met haar in vrede wenscht te leven. Hij betreurt hetdat de wijziging in de houding en de loyauteit der handelingen van Frankrijk niet beter gewaardeerd zijn maar bij is vast overtuigd dat dit in de toekomst beter zal worden. De dépêche is vergezeld van eene bijlage, waarin alle feiten, in de Spaansche bijlagen besprokenbehandeld worden. E1EL. 15 December. De Kieler Zcit. meldt dat schout-bij-nacht Ileldt op non-activiteit gesteld en kapilein-ter-zee Werner tot chef van het marine- slation der Oostzee benoemd is. POSEN, 15 December. De deken Rzezniewski, te Jarocin, die tegen den proost Kubezack den grooten kerkban geslingerd heeft, is op last van den opperpresidenl heden uit de provincie Posen gezet en naar de grenzen gebragt. ftmrgcrf ijfic Sfattb. Van 1© tot cn met 1G December 1§74. BEVALLEN: E. Velthuyzen, geb. Bavelaar. D. F. de Groot, geb. Slikkelo- rum, D. - J. VV. Dries, geb Scheefers, Z. J. Elienne, geb. Mark, D. L. Brou wer. geb. van Dijk, Z. J Bezie, geb. Sira, I). C. Kramp, geb. tiannaart. D. 1 51. Devilee, geb. de Jong. Z. M.C. van Ulde, geb. de Haas, Z. J. F. van der Zeeuw, geb. Peyster, Z. C. J. Flippo, geb. van 't Hooft, Z. C'Selier, geb. Noest, C. llonsbeek, geb. de la Rie. Z. S. Imans, geb. Zirkzee, D. C. ran Es, geb. Klein, Z. -- C. Straatman, geb. Mulder, Z. M. van der Velden, geb. van Zijp, D. II. J. Kerkvliet, geb. van Kampenhout. Z. C. Engelenburg, geb. tan der llenst, W. E. Schmeinck, geb. Kerkvliet, Z. C. de Nie, geb. Vcr- wcr, Z. J. van Kampenhout, geb. Roozendaal, D.C. Kouw, geb. Heinkes, D. J. llelfensteyn, geb. de Mey, Z. J. Zaalberg, geb. Questro, D. C. Reime- ringer, geb. Vogel, Z. - M. Schouten, geb. Azier, Z. - F. Kramer, geb. van der Keur, Z. A. 11. II. van Dissel, geb. Krebs, Z. M. Brugman, geb. Kop, Z. W. J. van der Hooft, geb. Donselaar, Z. F. II. Kriek, geb. överdijk, D. C. Wijnnobol. geb. Borgerding, D C. van den Broek,geb. Elienne, D. A. Hage- fflans. geb van Stockum, tweel. 1). Z. M. van Koperen, geb. Segaar, D. C. E, Kropff, geb. Fullink, Z. GEHUWD: P. J. Janssen,jm. en 51. Crama, jd. OVERLEDEN: J. W. van Daalen, geb. van der Steen, 31 j. M. Jansen, D., 2 m. G. J. M. Klinkhamer, D., 2 j. J. B. 11. Kalkhoven, D„ 18 m. F. 51. E. 'au Thielen, 65 j. A. J. Reimcringer, geb. Kelder. 75 j. A. Kruyt, 77 j. L Opdam, D., 22 j. B. Voorzaat, Z., 4 j. E. O. Struth, D„ 1 m. II. J. van Barneveld, 44 j. G. G. Sinnige, wedc. II. 11. Scholte, 65 j.--W. van Ratingen, föj. G. van Leeuwen, Z., 17 j. C. W. van NiehoIF, 72 j. J. N. Hofmeester, 'G j. J. van Royen, 63 j - J. Bouter, Z., 3 m. J. Klinkhamer, D.. II m. Verhoeven, geb. de Kooy, 40 j. P. A. Bakker, D., 7 j. J. van den Boogaart, j. A. Comaz, 9i ,j. W. S. Jongbloed, Z., 6 j. 51. J. Struth, 1)., 1 m. G- »an Went, 79 j. - B. E. Spijker, 76 j. N. J. Koet, 78 j. C. J. Meysing, Urn. Heden overleed zacht en kalm, tijdig voorzien van de IIII. Sacramenten der Stervendenonze dierbare Nloeder en Behuwd-moeder, Mevrouw de Wed. II. H. SCHOLTE, geboren SENNIGE, in den ouderdom van ruim 65 jaren. Uit aller naam, Leiden, 12 December 1874. J. H. H. SCHOLTE. Heden overleed na een kortstondig lijden, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwd-kinderen, mijn geliefde Echtgenoot B. E. SPIJKER, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Leiden, 15 December 1874. Wed. J. SPIJKER, Bruininga. Algemeene kennisgeving. Ons jongste kindje CHARLOTTE werd ons heden, tot onze diepe droef heid, door den dood ontrukt. J. C. MEYSING Jf. Leiden 16 December 1874. A. C. MEYSING, Schüürmans Stekhoven. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, den Heer C. STEGERHOEK, betuigen wij, ook namens de familie, onzen hartelijken dank. Uit aller naam C. C. STEGERHOEK. Zij, die nog iets moglcn te vorderen hebben van den Heer J. D. J3. VAN BLONINIESTEIN, worden verzocht om vóór den 15d'n Januarij a. s. hunne rekeningen in te zenden bij den Ondergeteekende Nieuwstraat, N°. 17. P. J. EERDMANS. De Ondergeteekende heeft de eer te berichten dat hij zijn Handel In Manufacturen heeft overgedragen aan zijn vader, den Heer J H. II. SCH51IER, die dezelve van af heden voor zijne rekening, ten behoeve van zijn jongeren zoon en op den naam van J. SCHMIER, zal voortzetten. Hij betuigt zijn dank voor het hem voortdurend geschonken vertrouwen en beveelt zijn opvolger beleefdelijk aan. Leiden, 15 December 1874. A. SCHMIER. Volgens bovenstaande, den Handel in Manufacturen op heden van zijn zoon, den Heer A. SCH51IER, hebbende overgenomen en dezelve voor zijne rekening, ten' behoeve van zijn jongeren zoon en onder de firma van zullende voortzettenrecommandeert de Ondergeteekende zich in hetzelfde vertrouwen, hetwelk zijn voorganger steeds heeft mogen genieten. Leiden, 15 December 1874. J. H. H. SCHMIER. De erkende Schuldeischers in den faillieten boedel van J. S. SLEGTEN- HüRST, Meubelmaker te Leiden, worden opgeroepen tot bet hooren van de rekening en verantwoording, op Dinsdag 22 December 1874, ten 12 uren, in liet Rechlsgebouw aan liet Rapenburg te Leiden. De Curator, NP. II. L. A. OBREEN. SiUI- EN MAAG-PIELEN. Deze Pillen, die sints vele jaren met het beste gevolg tegen de slijm en als «is aan verster li end gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderen, bijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laverend zijn, zijn tegen 32J Cent het doosje, met berigt van het gebruikverkrijgbaar bij de Ileeren Amsterdam, P. de Haan en Zoon, KalverstraatN°. 255. Bleiswijk, S. v. d. lvraats. DelftE. Wildschut. DelfshavenJ. Koch. Dordrecht, H. J. Giltay. Gorinchem, B. J. R. Bosch, firma J. P. Lasonder. 'sGravenhagc, Visser, in de Spuistraat. Gouda, L. Schenk. Haastrecht, K. Oosterling. Lekkerkerk, A. den Oudsten. Leyden, J. T. Terburgh, Haarlem merstraat, hoek Bakkersteeg. LinschotenB. Kruithof. MaaslandP. Kind. Nlaassluis, P. C. van Harmeien. Nloordrecht, G. II. Post. Numansdorp, M. C. van Dis. Oude-Wetering, J. B. Nierman. OudshoornG. van den Boom. Rotterdam, van Santen KolilKorte Iloofdsteeg. SchiedamWed. A. II. Rombouts. Soetermeer, J. van Dorp. StolwijkA. Zijdcrlaan. Tonge (Oude) P. J. Wiekart. Vlaardingcn, J. M. Lagerwerf!. WarmondS. J. Oudshoorn. Woubrugge, J. Verploeg. Zalt-Bommel, J. v. d. Vegte. S^gTLet wel Deze Slijm- en Maagpillenreeds zoo vele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn te Leyden alléén en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer •J. T. TKRIiURGH, Haarlemmerstraathoek Bakkersteeg. (Vroeger bij den Heer O. A. van Tricht). Om elk doosje der echteen sints onheugelijke jaren gebruikte Slijm- en Nlaag- pillen, is een biljet, voorzien met de handteekening van den Vervaardiger J. J. SCHREUDER, Apotheker, welke handteekening zich ook bevindt op het Ze gellak waarmede elk doosje verzegeld is. NIen gelieve daar wel attent op te zijn nsen wachle ziels voor het gebruik van namaaksel, welke men tracht in ontloop te brengen.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3