LEIPSCHE COURANT. 187-1 hl. He Iff0. 283. DONDERDAG 3 DECEMBER. STADS-BE RICH TEN. IN N EN LA N DSCH E BER1GTEEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p, p. 3.50; met 'het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten, Af zonder lijk e nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p, p. 6 Cents De prijs der Advertenliën is van 1 4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen om vergunning tot het houden van bergplaatsen van brandstoffenvan 1°. Nicolaas Cornelis Oudshoorn, broodbakker, in zijn pakhuis in de Burgsteeg n°. 6; 2°. Eelke Wopkes Van der Meer, koopman, in zijne pakhuizen aan de Oude Vest n°. 235 en aan de Uiterstegracht n°. 18; 3°. Richard Van der Geer, koopman, in zijne panden in de Heeren- sleeg n". 20 en 22; en 4°. het adres van Christiaan De Keyzer, smid, daarbij verzoekende om in zijn huis aan het Levendaal n°. 45 eene smids- curing te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n". 19); Doen te weten, dat lot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd /op liet Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 7<kn December aanst. 'svoormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren legen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 2 December 1874. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 2 December. Het concertdoor Sempre Crescendo alhier ten voordeele van de alge- meenc armen dezer stad te geven, zal op Dingsdag den 8sltn dezer plaats hebben. Als solisten zullen, gelijk wij reeds gemeld hebben, alsdan optre den mej. Aafke Kuypers (zang) en de heer Skalilsky (viool). Met de meeste voldoening zullen zeker onze lezers vernemen dat mej. Kuypers bij deze gelegenheid geheel vrijwillig en belangeloos bare talenten wil dienstbaar maken aan de belangen der armen in ons midden. Als van deze zijde een zoo schoon voorbeeld wordt gegevendan zullen gewis ook onze stadgenoo- len niet achterblijven om daartoe mede te werken, opdat, mogt het zijn, aan de zoo welwillende pogingen van bh. concertgevers, een, zij het niet schitterenden, dan toch een meer gunstigen uitslag moge te beurt vallen dan vroeger het geval was. Naar wij vernemen, zal Mile Agar, van de "Come'die-Francaise". Maandag den 7den December alhier optreden en zullen dan worden opge voerd «Horace'', van Corneille. en //lés Plaideurs", van Racine. In deze dagen, nu menigeen rondziet naar iets, dal hem als feestge schenk dienstig voorkomtachten wij liet niet ongepast de aandacht te ves tigen op een werkje, dat thans bij den boekhandelaar C. Kooyker alhier het licht ziel, onder den titel van Een Gentsche E rij hei ds zoon. Het is een episode uit de geschiedenis van Vlaanderen (1335 1345), bewerkt door den heer P. J. Andriessen. De schrijver is reeds door zijne vroegere werkjes in dit genre te gunstig bekendom hier veel lei' aanbeveling van dit hoekje te zeggen. Hij heeft voor zijn onderwerp eene goede keuze gedaan. De geschiedenis van Jacob van Artevelde, den beroemden Gentenaar, die zoo krachtvol optrad voor de vrijheid op zijnen geboortegrond, zal gewis met •belangstelling door Neerlands zonen en doclileren gelezen worden, vooral wanneer die geschiedenis, zooals hier, op eene zoo aangename wijze wordt ingekleed. Wij wenschen dit werkje in veler handen. lieden morgen is tusschen zekere vrouw G. en hare bejaarde moeder, beiden woonachtig aan de Oranjegracht alhier, en wel in één huis, twist ontstaan, ten gevolge waarvan, nadat de moeder hare 37-jarigeen gehuwde dochter eeinge slagen had toegebragt, deze eene duw van hare dochter ontving, waardoor zij over eenen drempel struikelde en eene niet ernstige wonde aan het hoofd bekwam. Tot predikant hij de Ned. herv. gemeente te Amsterdam is beroepen ■4'. G. Doedcs, pred. te Heemslede. De arrond.-rcgtbank te Rotterdam beeft den logementhouder P. Tid- densvan Londen, schuldig verklaard aan misbruik van vertrouwen en ver oordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van 2 jaren en eene boete van/C00, subsidiair 6 maanden gevangenis. Het prov. geregtshof in Noordholland heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen deu koperslager Monterossi, in de Utrechtsche Dwarsstraat, te Amsterdam. Het hof heeft daarbij bewezen verklaard den hem te laste ge legden diefstal van gas door het wegnemen van een dop, geplaatst op een verbindingspijp aan de hoofdhuis der Ilollandsche gasfabriek. IIij is diens volgens schuldig verklaard aan diefstal in een bewoond huis door middel van binnenbraak en deswege veroordeeld lot eene cellulaire gevangenisstraf van 4 maanden. Te Amsterdam zouden Maandag II. door burg. en weth. ten raadhuize in het openbaar bij enkele inschrijving verpacht worden de versche privaat- sloflen in die gemeente, volgens het Liernur-stelsel in te zamelen gedurende liet jaar 1875. Er is geen enkel inschrijvingsbriefje ingekomen, zoodat ver moedelijk tol eene exploitatie in eigen beheer, ook wat den afvoer der stollen betreft, zal moeten worden overgegaan. Te Amerongen is Zondag 11. eene schuur met twee koeijeneen paard en eene hoeveelheid tabak, benevens een hooiberg, toebehoorende aan den landbouwer Sterkenbnrg, een prooi der vlammen geworden. Te Kampen maakte zich in den laatslen lijd de huisvrouw van den veearts E. schuldig aan opligterij. Zij wist zich, voornamelijk door middel van een valsch testament, hij vele winkeliers en handelaren een groot crediet te openen en geiden te bekomen. Toen men later de echtheid van het tes tament begon te betwijfelen, maakte zij zich uit de voeten. Door de arrond.- regtbank te Zwolle werd tegen haar regtsingang met bevel van gevangen neming verleend, ter zake van valschlieid in geschrifte, waarop zij te Goor door den brigadier der rijksveldwacht aangehouden en naar het huis van verzekering te Zwolle overgebragt is. De arrond.-regibank te Assen heeft de herv. gemeente te Hoogeveen hij verstek veroordeeld om aan de predikanten van den ring Meppel 562.50 te betalenverschuldigd voor het waarnemen van predikbeurten gedurende het onbezet zijn van predikanlsplaatsen. Door het kiescollegie der Ned. herv. gemeente te Leeuwarden is, ter vervulling der vacature, ontstaan door het vertrek van den heer ds. J Ro- meny, uit hel bekende zestal het volgende drietal opgemaakt: dd. Kruyff, te Velp; Ileineckente Renswottdc; Doedes Lzn., te Zutphen. Het beroepen van een predikant is bepaald op den 8e0 dezer. Nabij IJstfrechtum geraakte Dingsdag 11. een inwoner van Bolsward, die van den marktdag van Sneek in vrij beschonken toestand huiswaarts keerde, in een sloot. Na er uitgehaald te zijn, werden pogingen aangewend, om hem bij een hoer in het hooi te brengen, maar men werd afgewezen. Hij werd daarop in het blokkenhuis gebragt. Toen men hem den volgenden morgen er uit zou halen, was de man een lijk. Het volgende blijk van trouw van een 2-jarig hondje wordt door het N. v. d. J). medegedeeld. Den 9" der vorige maand vertrok een ingezeten uit Alkmaar per boot naar de hoofdstad; bij toeval gelukte het zijn hond mede op de boot te komen. In de hoofdstad geraakte de hond van zijn meester gescheidenen dezen mogt hetondanks alle aangewende moeite, niet gelukken het dier terug te vinden. Hij was naar zijne woonplaats teruggekeerd en had reeds de hoop opgegeven zijn hond ooit terug te zien, toen het dier jl. Zaturdagochlend mager, uitgehongerd en vermoeid, maar vol blijdschap, na eene afwezigheid van negentien dagen, in Alkmaar te rugkeerde. Hoe het de reis maakteweet men niet. 'sGRAVENIIAGE, 2 December. Door Z. M. is vergunning verleend aan den heer mr. A. L. P. baron de Constant Rebecque, attaché hij het Nederl. corps diplomatique, tot het aannemen van de orde der IJzeren Kroon 3e kl., hem door den keizer van Oostenrijk geschonken. Door Z. M. zijn benoemd: tot procureur-generaal bij het prov. geregts hof in Overijssel de heer mr. T. H. Bondam, thans procureur-generaal bij het prov. geregtshof in Drenthe; tot procureur-generaal bij hel prov. geregts hof in Drenthe de heer mr. W. L. Schiffer, thans advocaat-generaal hij het prov. geregtshof in Groningen; zijnde de benoemden tevens tijdelijk belast met de functien van directeur van policie, eerstgenoemde in de provincie Overijssel, laatstgenoemde in de provincie Drenthe. Aan den heer A. G. Schepers is vergund zijne notariële slandplaals van de gemeente Gorssel over te brengen naar de gemeente Zelhem. De minister van binnenlandsche zaken zal Zaturdag aanst. geen gehoor verleenen. Blijkens berigt van den Nederl. consul te Djeddah, is door de Turksclie

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1