LEIDSCIIE COURANT. 1 1874. DINGSDAG 17 NOVEMBER. STADS-BERICHT EN. STEMPELING VAN GASMETERS. BINNENLANDSCHE BEI!IGTEN. i!°, 209. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35, franco p.p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor '2.50 'sjaars, buiten de expeditie kost en. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien alinea 3 van art. 8 der wet van 8 Juli 1874 Staatsblad n°. 96), bepalende dat de gasmeters tot op 1 Januari 1876 in gebruik, tot 1 Januari 1880 van den ijk zijn vrijgesteld, mits vóór 1 Januari 1876 voorzien van een door den Minister van Binnenlandsche Zaken vast te stellen bijzonder merk, ter aanduiding dat deze overgangsbepaling daarop van toepassing is; Gelet op de beschikking van genoemden Minister, van den 88ten Septem ber jl., houdende bepaling dat het merk, in het aangehaalde wets-artikel bedoeld, zal zijn de Esculaap-Staf Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat tot stempeling van bedoelde gasmelers door den IJker, chef van dienst, alhier zitting wordt gehouden in hel lokaal van den IJk, op de Aalmarkt, naast de gemeente apotheek, en wel: Voor Wijk V, op 17, 18, 19, 24 en 25 November, telken dage van des voormiddags negen tot een uur des namiddags. Voorts wordt medegedeeld, dat door den IJker, chef van dienst, van deze bepaling kan worden afgeweken, wanneer de meters niet verplaatsbaar zijn, ol wel belanghebbenden verzoeken datter vereenvoudiging van de werk zaamheden, de stempeling geschiede ter plaatse waar de gasmeter zich be vindt, zullende in het laatste geval de eigenaar der meiers zorg hebben te dragen dat, voor zijne rekening, de hulpmiddelen voor de stempeling en hel noodige personeel aanwezig zijn, alsmede dat de meters geheel gereed zjjti om de stempeling te ondergaan. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 15 October 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat door hen, naar aanleiding van art. 1, in verband met art. 66 der Verordening op het Brandwezen, van den I5dcn Juni/24 Augustus 1871 (Gemeenteblad n°. 14)op voordracht van den Wethouder, Voorzitter der Commissie van fabricage, zijn benoemd: aan de spuit n". 1tol opperbrandmeestcr de heer Cornelis Corsliaau Van Rijsbergen en tot brandmeester de heer Pieler Kramers; aan de spuit n°. 3, tot brandmeester de heer Hendrik Jacobus La Bree Jr.; aan de spuit n°. 4, tot adjunct-brandmeesters de heeren Johannes Petrus Scharwachter en Ludovicus Franciscus Simon Monde; aan de spuit n°. 6, tot opperbrandmeester de heer Jacobus Leonardus Creyghlon, tot brandmeesters de heeren Jan Brevee en Abraham Chris- liaanse en tot adjunct-brandmeester de lieer Adrianus Verhoog Jr. aan de spuit n°. 7, tot adjunct-brandmeester de heer Johannes Boom; en aan de spuit n°. 8, tot adjunct-brandmeester de heer Pieter Moene. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 November 1874. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 16 November. Bjj de heden gehouden openbare aanbesteding van de leverantie van de 'benoodigde licht- en brandstollenten behoeve der gemeentegedurende liet jaar 1875, zijn daarvan aannemers geworden: K. J. Affourtit, winke lier alhier, patentolie ƒ0.34 per liter; L. F. Meijeraan. winkelier alhier, petroleum ƒ0.13 per liter, kaarsen 067 per kilogr.; G. Blommesleyn, ■koopman in brandstollen alhier, korte kagchelturf f 0.60 per dubb. hectol., korte haardlurf j 0.63 per dubb. hectol., lange turl ƒ0.50 de 100 stuks; Ph. van der lleyden. koopman in brandstoffen alhier, grove New-Castle ■steenkolen 1.83% de 100 kilogr.; de wed. J. Molet, handelaarster in brandstoffen alhier, grove Ruhrsteenkolen 1.64% de 100 kilogr.; F. H. de Jong, koopman in brandstollen alhier, steenkolengruis ƒ0.40 de halve heet.; H. van den Hoorn, koopman in brandstollen alhier, beukenblokken 11.84% per stère, keukenhout 11.74% per stère. Bjj de heden gehouden openbare verkooping van cokes, van partijen van 100, 50 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ51.ƒ26.— ƒ5.60 en ƒ2.60 en de laagste prijzen ƒ50. ƒ25. -, ƒ5.— en ƒ2.50. De vereeniging //het Metalen Kruis", afdeeiing Leiden 2C Sectie, heeft op hare jaarlijksche leest-vergadering met dames, den 9dc" November, in de Stadszaal, alhier gehouden, een antwoord ontvangen, op een door haar aan den luiienanl-generaal J. van Swieten aangeboden dank-adres, dat, aan de oud-strijders van 1830, 31 en 32, gerigt, zoo was gesteld, dat een daverend: //Lang leve de generaal van Swielen" werd uitgebragt, en daarop met alge- meene stemmen besloten, Z. Exc. het cere-lidmaatschap der vereeniging aan te bieden. Zalurdagden 14deo dezer, is die aanbieding door den generaal met zeer veel genoegen aangenomen, en alzoo zal, op de naamlijst van de leden der vereeniging, naast die van Z. K. H. prins Frederik der Nederlan den, ook prijken de naam van den overwinnaar van Atjeh's kraton. In den afgeloopen nacht, ten omstreeks 3 ure, viel een manspersoon, ten gevolge van zijn beschonken toestand, in het water aan de Turfmarkt alhier en werd niet dan met veel moeite gered door den aldaar in de nabij heid surveillerenden agent van policie A. van Dam, geholpen door eenen schipper. De minister van financiën heeft de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl. Indie, door middel van het stoomschip Prinses Amalia, van de maatschappij //Nederland", waarvan het vertrek uit het Nicuwediep op den 218ten Nov. aanst. is bepaald. Daar door het gemelde stoomschip te Padang wordt aangelegd, zal er met deze gelegenheid, behalve voor Batavia, mede eene brievenmaal naar Padang worden verzonden. Het stoomschip Prins van Oranje is van Batavia te Nieuwe Diep aangekomen. Men zal zich herinneren, zegt het Weekbl. van het Begt, dat door de Hollandsche ijzeren spoorwegmaatschappij tegen den staat der Nederlanden bij den hoogen raad is ingesteld eene vordering tot betaling van ƒ6,000,000, als schadeloosstelling voor de doorsnijding van haren weg door de Neder- landsche Rijnspoorwegmaatschappij voor de lijn 'sGravenhage—Gouda, nabij het stalion 's Gravenhage, en dat door den staat is aangeboden eene som van 2000. De hooge raad benoemde bij arrest van 14 Maart 1873, in revisie bevestigd bij arrest van 22 Mei 1874, deskundigen om die sehade te begrooten. Die deskundigen hebben thans hun zeer uitvoerig verslag van 146 bladzijden in lolio ter griffie van den hoogen raad nedergelegd. Zjjn wij wel onderrigt, dan wordt daarbij de schade berekend per jaar: 1°. voor slijtage van het rollend materieel op p. m. ƒ350, en 2°. voor onderhoud en bewaking van het kruispunt op p. m. ƒ4000. Dit laatste echter moet door de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij aan den staat vergoed worden. Het voorstel lot bekrachtiging der overeenkomst met de Amsterdamsche kanaalmaatschappij heeft de volgende strekking: de maatschappij verbindt zich, zoo haar het maken van een golfbreker wordt opgelegd, op 1 October 1875 het kanaal in de Noordzeehavcn open te stellen voor de scheepvaart met beperkten diepgang, en op 1 Augustus 1876 op te leveren eene geul in de haven op de diepte en het kanaal over zijne geheele lengte op het profiel in de goedgekeurde bestekken daarover bepaald. Indien van de maat schappij het maken van een golfbreker ter verdediging der havenhoofden wordt opgelegd, dan verbindt zij zich die te maken vóór 31 December 1877 tegen vergoeding van ƒ3,341,170. Voorts wordt voorgesteld aan de maat schappij eene vergoeding van vijf ton te verleenen, wegens uitbreiding der vastgestelde werken aan de havenhoofden te Wijk aan Zee. Drie leden der Nederlandschc magistratuur zullen eerlang naar Egypte vertrekken en zich daar vestigeu, ten einde, op eervolle uilnoodiging van de Egyptische regering, zitting te nemen in de gemengde regtbanken te Alexandrië, Caïro en Zagazig: regtscollegiëndie het uitvloeisel zijn van de nieuwe regterlijke inrigting in Egypte, welker invoering binnen kort kan worden te gemoet gezien. [D. v. 's Gr.) Men verneemt dat de hh. mr. R. J. graaf Schimmelpenninck van Nyen- liuis, president, en R. T. Maitland', directeur van het kon. zoölogisch bo tanisch genootschap te 's llage, benevens de heer A. A. van Bemmelen, directeur der Rotterdamsche diergaarde, zijn benoemd tot cereledcu der kon. Ned. luinbouw-maalschappij Linnaeus bij Amsterdam. Ter voorziening in de vacatures bij het bestuur over het vacante aarts bisdom van Utrecht bij de oud-bisschoppelijke clerezy, ontstaan ten gevolge van hel overlijden van monsgr II. Heykamp. bisschop van Deventer, zijn benoemd: 1°. tot vicaris, pastoor II. Th. Verhoef, der Sl. Michaëls-kerk te Ondevvater, met welke benoeming het hoofdbestuur is opgedragen aan den benoemde met den vicaris, pastoor J. Verhey, der Paradijs-kerk te Rotter-

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1