LMDSCIIE tllAMT. ,SL ZATURDAG 24 OCTOBER. J aan de stads-spuit n". 3 II aan de stads-spuit n". 4, 3ja '#1 1°. '180. II De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en f eestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; ''met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35, franco p.p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.—iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat door en, naar aanleiding van art. 1, in verband met art. 66 der Verordening bet Brandwezen, van den ]5d,° Juni/24s,en Augustus 1871 (Gemeenteblad 14), op voordracht van den Wethouder, Voorzitter der Commissie van abricage, zijn benoemd voor den tjjd van driejaren, ingaande op beden, e volgende ambtenaren, als; tot directeur van het brandwezen: de heer Pieter George llouihuysen ,ls tot adjunct-directeur van het brandwezende heer Hendrik Johannes liezen -in voorts aan de stoombrandspuit (vervangende de vroegere stads-spuit n°. 2), tot opperbrandmeesterde heer Jacobus De Koning; tot brandmeestersde heeren Johannes Dee en Willem Lodewjjk Leget; di tot adjunct-brandmeester: de heer Cornelis Franciscus Van der Linden; aan de stads-spuit n". I tot opperbrandmeester: de heer Laurens Van Leeuwen; tot brandmeestersde heeren Johannes Laurcntius Frcdcricus Becns, Evcr- aardus Christiaan Houbolt, Johannes Martinus Hoppenbrouwer; lot adjunct-brandmeesters: de heeren Johannes Petrus De Koning en Lambcrtus Van Es; tot opperbrandmeester: de heer Jacob Engels; tot brandmeestersde heeren Gerardus Rietbergen. Petrus Jacobus Crcygh- lon, Johannes Isaac Planjer en Lubertus Johannes Engels; tol adjunct-brandmeesters: de heeren Johannes Brummelkamp en Clement ..Johannes Martinus Den Bezemer; lot opperbrandmeester: de heer Adrianus Vei hoog; I' tot brandmeesters: de heeren Bastiaan Van Driel, Pieter Jacob Groen, Abraham KoorenholF en Willem Anlhonie Van Lith; tot adjunct-brandmeesters: de heeren Jan Brevee en Pieter Kramers; aan de stads-spuit n". 5 tol opperbrandmeester: de heer Gerard Henri Bertrand; tot brandmeesters: de heeren Pieter Van der Kamp, Hendrik Van Borse- -len, Hendrik Jan Van Kleef en Hendrik Filippo Jz.; tot adjunct-brandmeestersde heeren Johannes Theyssen en Johannes Verhoog aan do stads-spuit n°. 6, tot opperbrandmeester tot brandmeesters: de heeren Cornelis Corstiaan Van lisbergen. Jacobus Leonaidus Creyghton, Paulus Leenden Van Ei kel en Anton Diedrich Wempe; tot adjunct-brandmeestersde heeren Johan Frederik Popp en Willem Collet; aan de stads-spuit n". 7 1 tot opperbrandmeesterde lieer Jean Corneille Rijk tot brandmeestersde heeren Pieter Marks, Lecndert Maas, Jacobus Gcr- rit Hoelhamer, Abraham Boekwjjt en Hendrik Leonardos De Haas (buiten gewoon) tol adjunct-brandmeesters: de heeren Abraham Christiaanse en Willem Frcdrik Engels; en aan de stads-spuit 8, tot opperbrandmeester: de lieer Malthijs Willem Wijnkool; tol brandmeesters: de heeren Johannes Hendrik Carlicr. Johannes Willem Filippo, Johannes Cornelis Van der Tas en Johannes Jacobus llasselbach; lot adjunct-brandmeesters: de heeren Isaac Boudri en Hendrik Jacobus La Bree Jr. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. I1RANDELER, Burgemeester. Leiden, 23 October 1874. E. KIST, Secretaris. BUNNEN LA IN DSCil K ÜKIÜGTK.N LEIDEN, 23 October. Bij kon. besluit van 22 October jl. is aan mr. J. W. Zuurdeeg en mr. 11. J. Hamaker, op hun verzoek, eervol ontslag verleend als lste luitenant bij de dienstd. schutterij alhier, en zijn bij die schutterij benoemd lot l8,en luitenant F. II. Parmentier en mr. 11. L. A. Obreen, beiden thans 2llc luitenant. Door de prov. commissie voor het lager onderwijs te 's Hage zijn gis teren geëxamineerd: voor de acte gymnastiek 6 candidaten; 2 werden afge wezen en 4 toegelatenals: Ch. Friedhoff, te Rotterdam, l.I. G. Körndorfïer, te 'silage; L. D. Labberlé, te Sliedrecht; N. van der Walle, te Leiden; voor de acte in Franschc taal 8 candidaten; 7 werden algewezen en 1 toegelaten, t. w. W. Schrevcl, uit Rotterdam. - Naar wij vernemen heeft bet Zijne Majesteit den koning behaagd, bij -dispositie van den I0den October jl. aan de Ncderlandsche stoomdrukkerij onder directie van de heeren II. de Hoogh en A. van Oosterzce te Amsterdam, vergunning te verlecnen om den titel te voeren van Koninklijke Nederland- sclie stoomdrukkerij. De Staatscourant bevat het verslag der commissie van 1 Aug. 1874 tot 31 Juli) 1875 belast met het alncmcn van het eerste natuurkundig examen, vermeld in art. 2 der wet van 8 Julij 1874 en van het natuurkun dig examen voor hulp-apotheker, vermeld in art. 5 dier wet. Voor het lite- rarisch-mathematisch examen hadden zich 85 candidaten aangegeven; daar 5 zich terugtrokken, werd dit examen door 80 afgelegd. Van deze trokken zich gedurende het examen 7 terug, werden 44 afgewezen en ontvingen 29 het verlangde diploma. Van de G9 candidaten, die zich voor het natuur kundig examen hadden aangegeven, trokken zich vóór het examen 10 terug, zoodat aan het natuurkundig examen in het geheel door 59 candidaten werd deelgenomen. Van dezen trokken zich gedurende het examen 15 terug, werden 32 afgewezen en 12 toegelaten. Op Woensdag 28 dezer zal aan 's rijks werl te Amsterdam te water worden gelalen het ramtorcnschip Koning der Nederlanden, het grootste schip dat tot nu toe op 's rijks werven is gebouwd. Men meldt uit Maassluis aan de N. R. C.: Woensdag werd van den Iloek van Holland naar bier geseind dat een sloep in de Noordzee in nood verkeerde. Dadelijk werd op last van den heer M. Dirkzwager de reddings boot uilgehaald en vertrok deze, met 3 zich vrjjwillig aangeboden hebbende zeelieden bemand, per sleepboot Zierikzee naar buiten. Aan den Hoek van Holland kwam het zich aldaar bovindende loodspersonecl aan boord van het rcddingsvaarluig. Na veel krachtsinspanning mogt het gelukken de beman ning der sloep, bestaande uit 5 hier wonende huisvaders, te redden. Door hooge zee en harden wind moest men de sloep aan de golven prjjs geven. Ook de sleepboot Zierikzee bekwam belangrijke avarij. Te Rotterdam is gisteren de monumentale drinkfontein op de Nieuwe Markt, ter herinnering aan het feest van 1 April 1872, ontbloot en door de commissie voor dat monument aan het gemeentebestuur overgedragen. Gisteren middag liep tusschen Bennebroek en Vogelenzang een koe op de rails van den lloll. ijzeren spoorwegjuist toen een trein passeerde. Het beest werd door midden geredendoch de trein is niet uit het spoor geraakt Te Nieuwe Diep is Woensdag morgen ecne visschersschuit in de nabij heid van de haven door het hevige stormweder omgeslagen. Van de beman ning zijn drie personen verdronken. Te Amersfoort zijn Woensdag twee fourrage-magazjjncngevuld met hooi en slroo voor het reg. rjjdende artillerie, toehehoorende aan den heer II. Gerritsenafgebrand. Aan blusschcn viel niet te denken. Gelukkig slaagde men er in de over den brand gelegen stallen der artillerie te behouden. Voor hel prov. gereglshof in Zeeland is eergisteren aangevangen de behandeling der zaak van M. Rinkier, voormalig boekhouder der bank van leening te Zierikzee, beschuldigd van 1°. het begaan van valschhedcn in actcn en het des bewust gebruik maken daarvan; 2°. knevelarij, door te vorderen en te ontvangen, hetgeen hjj wist het verschuldigde te buiten te gaan; 3". moedwillige brandstichting, waarbij te voorzien was dat eenig menschenlevcn in gevaar kon worden gebragt; 4°. het opzettelijk verbranden en vernielen van cene acte van het openbaar gezag; 5°. het als openbaar bewaarder verduisteren en aan hunne bestemming onttrekken van gelden en 6". het niet boekhouden zooals de reglementen dit vcreischten. 45 ge tuigen moeten in deze zaak gehoord worden. De beschuldigde zal verdedigd worden door m'. D. van Raaltevan 's Hage. Tc Venlo had Woensdag avond een treurig ongeluk plaats. Een arbei der, die zjjn hulp verleende bij de draaischijf, werd, terwijl hij zich op zijde van een gedraaid wordende locomotief bevond, door een voorbijkomen den trein gegrepen en onder de waggons geworpendie hem het geheele onderljjf van het ligchaam sneden. De ongelukkige was bijna oogenblikke- lijk dood en laat eene zwangere vrouw en 3 kinderen achter. Blijkens het verslag van het verhandelde in de sectiën van den gemeente raad bij het onderzoek der ontwerp-begrooiing, werd in alle sectiën beden king gemaakt tegen den voorgestelden verkoop van inschrijving op het. grootboek, tot vinding der kosten van cene nieuwe ijzeren draaibrug aati de Oude Vest bij de Mare, waarvoor ƒ22500 is uitgetrokken. Men was vau oordeel dat bet maken eener nieuwe brug in deze gemeente niet kan gene-

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1