LEIDSCHE COEIIANT. IS?! M°. 23?. ZATURDAG 10 OCTOBER. STADS-BERICIITEN. FEESTVIERING VAN LEIDENS ONTZET. gierde Eeuwfeest van l eidens Ontzet. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50; met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.35. Üet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f '2.50 'sjaars, buiten de expcditiekosten. Afzonderlijke nornmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advcrlentiön is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN rekenen het zich ten aangenamen plicht de ingezetenen hunnen welgemeenden dank te betuigen voor de algemeene medewerking tot het welsla gen der feestviering van Leidens Ontzet, zoo door het op onbe krompen wijze aanbrengen van alles wat tot opluistering der feesten strekken kon, als door het bevorderen eener kalme waar dige feestvreugde, die het bewijs geleverd heeft dat de grootste geestdrift zeer goed met de meest mogelijke orde kan gepaard gaan. WaarlijkLeiden heeft het dezer dagen doen zien wat een drachtige samenwerking vermag en daardoor de viering van het 3' eeuwfeest van Leidens Ontzet gemaakt tot eene schitterende feestviering, waarop de ingezetenen met recht trotsch mogen zijn, en die voorzeker, zoo in als buiten Leiden, een blijvenden aan genamen indruk zal hebben achtergelaten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, v. n. BRANDELER, Burgemeester, 9 October 1874, E. KIST, Secretaris. 1(1 NNENL.\NDSC HE BEIUGTEN. 3' 5' 0' 7c 8' 9' 10<* 11' 12' 13 14' LEIDEN9 October. Fervolg De uilslag van bet eergisieren te Katwijk gehouden feestconcours, aange boden door de Leidsche scherpschutters-vereeniging, is als volgt: Wedstrijd A a. Koningsprijsgouden horloge met ketting, behaald door kapt. v. d. Bosch, met 46 punten. Wedstrijd A. Afstand 200 passen. je prijs, pièce de milieu, geschenk van Z. K. H. prins Frederik, behaald door majoor Mnlerl tot de Leemkule, met 47 punten. 2« twee karaffen met zilver gemonteerdgeschenk van de gemeente Leiden, behaald door serg' Sonneveld, met 44 punten. tt een gouden horloge, geschenk van baron en baronesse van Was- senaer Catwyck, voor de weerbaarheid, behaald door J. A. van der Made, met 43 punten. b een zilveren bouilloire, geschenk der L. S. V., behaald door den j sten luit. Zelvelder, met 42 punten. U a een zwart marmeren pendule, geschenk der vereeniging //Pro IV tria", alleen te winnen door leden der L. S. V., behaald door W. C. van Rooijen, met 42 punten. eene schilderij, geschenk der gemeente lvatwjjk, behaald door Jans, lid der L. S. V., met 42 punten. n een paar beeldjes onder stolp, geschenk van eenige Leidsche jonge dames, voor </Pro Patria", behaald door A. F. X. Verheyen, met 42 punten. een portret van Z. M. den koning, geschenk van den heer Kann, behaald door J. C. Timmermans, met 41 punten. een sigarenkastje, geschenk van het bestuur der L. S. V., behaald door serg1 C. L. van Wijck. twee wijnkaraffen met zilver gemonteerd, geschenk van het corps officieren der dd. schutterij alhier, behaald door de Winter, met 41 pnnten. twee beelden, geschenk van den heer jhp. mr. van den Berch van Heem stede, behaald door luit. G. van der Garden, met 40 punten. een likenrkaraf met zilver gemonteerd, geschenk van den heer Heynsius, behaald door kapt. Theunissen, met 39 punten. een Flobert-geweer met doos patronengeschenk van den heer Del beek, behaald door serg.-maj, Erkelens, met 39 punten. een ombredoos, geschenk van den l ten luit. van Sandick, instructeur der L. S. V., behaald door H. W. Bosman, lid der L. S. V., met 39 punten. een bierstel, geschenk van den heer Koek, behaald door kapt. J. J. Logger, met 39 punten. 16' 17' 18' 19' 20' 21' 22' 23' 24' 25' 15'prijs.een rcistasch, geschenk van den heer van Geer, voor de weerbaar heid, door G. Karg, lid der L. S V., met 39 punten, een tabakskistje, geschenk van den heer van Ileyst, behaald door serg1 baron van Heeckeren tot Walien. met 39 punten, een bierglas met zilveren voet, geschenk van den heer J. M. van Kempen, behaald door W. P. Mulié, lid der L. S. V., met 39 punten, een rooktafeltje, geschenk van den heer C. Kooyker, behaald door kapt. van dei' Plas, met 38 punten. een Beijersch bierglas, geschenk van den heer F. A. Lempers, be haald door luit. Mond, met 37 punten. een beeld onder stolp, de stedemaagd, voor //Pro Patria", geschenk van P. Somerwil, behaald door F. Schimmelpenninck, met 35 punten, een tabakspot, geschenk van den heer Luhn, behaald door serg* Vrecde, met 37 punten. een rookstelgeschenk van den heer Wigcri Abersonbehaald door luit. de Kleyn, mei 37 punten. een inktkoker, geschenk van N. N.behaald door P. Wejjcrs, lid der L. S. V., met 37 punten. een sigarendrager. geschenk van den heer Aalbertsberg, behaald dooi' luit. Pabst, met 37 punten. een kistje Havana-sigarengeschenk van den beer Sperna Weiland, behaald door fourier van Daalen, met 36 punten. Rozenprijs voor de Leidsche Scherpschutters: een mandje champagne, ge schenk van N. N., behaald door G. 0. L. ten Sande, met een witte roos, na geloot te hebben met Jansdie eveneens eene roos had geschoten. Wedstrijd C. Alleen Leidsche Scherpschutters-f er.) Afstand 100 passen. 1' prijs, een pendule, geschenk van Z. K. H. prins Frederik, behaald door Engels, met 45 punten. 2' e een revolver, geschenk van den heer K., behaald door de Jong, met 43 punten. 3' twee bloemvazen, met zilveren voet, geschenk van N. N.. behaald door L. van Schravendijk, met 40 punten. een sigarenkoker, geschenk van den heer Aalbertsberg, behaald door F. Hazenberg, met 39 punten. een kistje sigaren, geschenk van den heer Sperna Weiland, be haald door Roekweck, met 38 punten. een bierglas, geschenk van den heer Burgemeister, behaald door Koek, met 34 punten. Wedstrijd D. Kweekschool voor zeevaart.) Afstand 100 passen. 1'prijs, een zilveren horloge met dito ketting, geschenk van Z. K. II. prins Frederik, behaald door J. v. d. Weert, met 43 punten. 2' een zilveren horloge, geschenk van N. N., behaald door P. E. van der Lem, met 42 punten. een sigarenkoker, geschenk van den heer Somerwil, behaald door C. F. A. Appunn, met 38 punten. een boekwerk, geschenk van den heer P. Engels, behaald door II. J. Clcypool, met 36 punten. een boekwerk (Leven van Willem II), geschenk van den heer P. Somerwil, behaald door J. J. Huggers, met 34 punten, een boekwerk als n°. 5, geschenk dito, behaald door J. W. Drooge, met 33 punten. een mes, geschenk van den heer G. Kolff, behaald door H. G. Bas- tiaans, met 32 punten. Gisteren avond had de uitreiking der behaalde prijzen plaats op Zomer- zorg. Het hoofd der gemeente. dr. W. C. van den Brandelet', reikte de prijzen uit aan de burgers, kolonel C. L. Loder de prijzen door het leger behaald en d'. Rutgers van der Loeff die verworven door de leerlingen van de Kweek school voor zeevaart. Tal van autoriteiten waren daar tegenwoordig en o. a. ook alle officieren en de kommandant van liet Haagsche korps. Na den afloop voerde de heer H. J. Kann het woord, om in eene sier lijke, oranje- en vaderlandlievende redevoering te uiten den dankbaren indruk, dien dit feestconcours op hel hoofdbestuur, waarvan spreker lid was, had gemaakt. Verder bragt spreker eene warme hulde aan het koninklijke huis, aan allen die tot het welslagen hadden medegewerkt, aan de burge meesters van Leiden en Katwijk en aan de welwillende gevers van geschenken. Ook de lieer van den Brandcler, die de prijsnitdeeling had geopend, hield tot slot eene rede. waarvan de grondtoon, hulde en dank was en, wijzende op den band tusschen Nederlanden zijn gelieid vorstenhuis, eindigde spreker met de woorden in den gevel van liet stadhuis gegrift: //Behoedt Heer Hol- laudt En salichl Leyden". Gisteren morgen werden, ten raadbuize. zooals wij in ons voorlaatste 4' 5' 6' 3' 7'

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1