LEIDSCIIE COURANT. WOENSDAG 16 SEPTEMBER. STADS-BERICHTEN. 1871 N°. 217. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad T 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars. buiten de expediliekosten. afzonderlijke nommcrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER es WETHOUDERS vas LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat door het in vallen van den gedenkdag van het derde eeuwfeest van Leiden's Ontzet op Zaterdag den 3de" October aanst.de BEESTENMARKT, in plaats van op Vrijdag, des Woensdags te voren zal worden gehouden en de GEWONE MARKTEN, in plaats van op Zaterdag, des Donderdags vau diezelfde week. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leides, v. d. BRANDELER, Burgemeester. 8 September 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2e alinea der Verordening van 4 Mei 1872. op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad n°. 10); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 7den tot en met den 19den September e. k.in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandcwijnsleegop de Binnenvestgracht aan het Plantsoen en aan de Ma- rendorps Achtergracht, des voormiddags van hal/negen tot negen uren en des namiddags van half twee lot twee urenbehalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELERBurgemeester. Leiden, 2 September 1874. E. KIST, Secretaris. FATEITBIABEÜ. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat de ingevulde patentbladen over het jaar 1874/5, voor de wijken VII, VIII en IX, alsmede de restanten van de wijken III, IV, V en VI bij liet College van Zetters, in een der vertrekken van het Raad huis dezer gemeente, door de belanghebbenden zeiven kunnen worden afge haald, dagelijks, de Zondag uitgezonderd, van des middags twaalf tot twee uren; wordende de belanghebbenden uitgenoodigd de aanslagbiljetten mede te brengen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester'voornoemd, Leiden, 5 September 1874. v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 17 September 1874, 's namiddags te twee uren. 1°. Voordracht betrekkelijk de uitbreiding van het hulppersoneel aan de scholen der 2de klasse. (221) 2°. Benoeming van eene onderwijzeres der 2d' klasse aan de meisjesschool Is" klasse. (220) 3". Idem van een onderwijzer 2Je klasse aan de school n°. 1 voor minver mogenden. (223) 4°. Idem aan de jongensschool 2de klasse. (223) 5°. Idem aan de school n". 1 voor onvermogenden. (223) 6°. Voordracht betrekkelijk de splitsing der meisjesschool in twee scholen. (207, 218, 222 en 225) 7*. Verzoek van J. Dondorp, om ontslag als hulponderwijzer aan de jon gensschool 2lle klasse. (219) 8°. Voordracht betrekkelijk de openstelling van het Museum in de Lakenhal op Maandag 5 October a. s. (227) 9°. Rekening van de Plaatselijke schoolcommissie ©ver het jaar 1873. (22G) BINNENLANDSCI1Ë BEUIGTEN. LEIDEN, 15 September. Blijkens eene hierachter voorkomende aankondiging zal de officiële (feestwijzer voor de viering van het derde eeuwleest van Leidens ontzet bij i de uitgevers de Breuk en Smits, alhier, zoo spoedig mogelijk het licht zien. Die feestwijzer zal bevatten het officiële feest-programmadat van den his torische© en allegorischen optogt, met de daarbij noodige verklaringen, de leest-cantate, den tekst van de in de Pieterskerk bij de feestrede te zingen koralen enz. enz. Ten einde de geregelde verspreiding van dien feestwijzer te bevorderen en ieder in staat te stellen dien terstond bij de verschijning te verkrijgenheeft de uitgever reeds nu bij alle boekhandelaren bons ver krijgbaar gesteld, welke bons dan bij de uitgave van den feestwijzer slechts tegen de verlangde exemplaren behoeven ingewisseld te worden. Deze maat regel heeft elders bij dergelijke gelegenheden goed gewerkt en alle stoornis bij de verspreiding voorkomen. 's Lands middelen over de acht eerste maanden dezes jaars hebben opgebragt ƒ56,562,856.60, zijnde f 2.964,337.87 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1873. De raming bedroeg 52,890,807.36. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de ver gadering der staten-generaal, op Maandag 21 September aanst. Deze pleg- tigheid zal op de gewone wijze plaats hebben. De provinciale staten van Noordholland hebben in eene heden gehou den buitengewone zitting tot lid van de eerste kamer der staten-generaal gekozen den heer jhr. mr. D. van Akerlaken, lid der tweede kamer, met 42 stemmen, en zulks ter vervulling der vacature ontstaan door het over lijden van jh'. de Dieu Fontein Verschuir van Heilo. Ifet Ned. stoomschip Prinses Arnalia is den' 12dc0 dezer van Batavia naar Nederland vertrokken. Volgens hel Pad. heeft Z. M. de koning aan twee van Zr. M'. élève- artislen een bijzondere onderscheiding doen te beurt vallen. Aan den heer llillander zou de titel van hofviolist en aan den heer Hollman die van hof- violoncellist zijn toegekend. Aan de Tijd meldt men dat mgr. de bisschop van Haarlem, ter gele genheid van zijn 50-jarig priesterfeest, aan verschillende katholieke liefda dige -instellingen, aan het burgerlijk armbestuur en aan armen en weezen der Ned. hervormde, Luthersche en Israëlitische gemeenten enz. te Haar lem eenige uitdeelingen in geld heeft doen toekomen. Aan de departementen der maatschappij Tot Nut van 't Algemeen zjjn door het hoofdbestuur de acht volgende drietallen aangeboden, ter verkie zing van eene commissie, die, met leden van het hoofdbestuur, de werking der wetten op het lager en middelbaar onderwijs zullen onderzoeken en voorstellen doen, wanneer het noodig mogt blijken dat die wetten wijzi ging behoeven: 1». Dr. D. J. Stcyn Parvé, dr. M. Salverda en dr. E. van der Ven; 2». A. Moens, dr. M. P. Lindo en L. Mulder; 3°. G. vanMilligen, J. A. van Dijk en J. II. Slangen; 4°. prof. J. M. van Bemmelen, d'. M. C. Men- sing en dr. P. Romeyn; 5° mr A. Kerdijk, mp. W. W. van Lennep en mr. II. ter Haar; 6".* L. B. Fikkert, J. VV. Bonte en C. van Riet; 7". dr. T. Zaaijer, J. Versluys en dr. J. C. van Deventer; 8°. W. Degenhardt, G. Vos Az. en II. W. Bloem. (IV. R. C.) Naar wij vernemen is een der miliciens uit Gouda, die uit het kamp van Milligen terugkeerden, en die wegens ongesteldheid te Veenendaal moest achterblijvenaldaar overleden. Te Amsterdam is tot predikant bij de Ned. berv. gemeente beroepen d®. A. V. Ilogcrzeilpred. te Arnhem. Omtrent het bezoek, door H. M. de koningin en Z. K. II. prins Frederik Zaturdag 11. ook aan de gemeente Berg-Ambacht gebragt, meldt men het volgende. Ten half 2 ure werden de vorstelijke personen aan den Vier sprong opgewacht door een eerewacht te paard van 72 man, de kapel der Goudsche schutterij en den burgemeester P. J. Smits, die een hartelijken welkomsgroet uitsprak. Na den rid door het dorp, waar eene groote me nigte zich bevond, werd het eerst de kerk der hervormde gemeente be zocht. Met veel belangstelling beschouwden H. M. en Z. K. H. de wapen borden der ambachtsheerlijke familie van Hardenbroek. Daarna reed de stoet naar het slot 's Heeraartsberg, dat met zjjne lanen prachtig gedecoreerd was. Dit slot, behoorendc aan den ambachtsheer baron van Hardenbroek te 's Ilagc, wordt thans bewoond door den notaris J. P. Mahlstede. Op het slot werd een déjeuner dinatoire gebruikt, waaraan, behalve de vorstelijke personen met hun gevolg, deelnamen baron van Hardenbroek met echtge- noote, en de lieeren Smits en Mahlstede. Ten 3 are verlieten H. M. en Z. K. H. onder een luid gejuich de gemeente. Bij den logt van Gouda naar Berg-Ambacht passeerden de vorstelijke per sonen de gemeente Stolwijk. Zij werden ook aldaar met eene buitengewone geestdrift begroet. Naar men verneemt zal de heer J. J. Groeneveld zijn eervol ontslag verzoeken als burgemeester van Schoonhoven. Te Polsbroek is dezer dagen een aardappel gedolvendie ruim kil. weegt. - In de vier laatste weken is in de Krimpenerwaard de prijs der kaas ƒ0.25 a ƒ0.50 gestegen. De opkoopers besteden ƒ27.50 a ƒ28.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1