PETERSBURG, 28 Augustus. Heden werd alhier het huwelijk gesloten tussehen den grootvorst Wladimir en de hertogin Maria van Mecklenburg. De voltrekking van het huwelijk werd aan de stad door 101 kanonschoten bekend gemaakt. LONDEN, 28 Augustus. Sir John Murray, vroeger voorzitter van de bekende sympathie-meeting, en ds. Badenoch hebben den vroeger reeds aangekondigden brief van dankbetuiging van prins Bismarck voor de toe zending van het herinnerings-album ontvangen. In dezen brief, gedagtee- kend: Berlijn, 24 Augustus, zegt Bismarck o. a.: Het werk was mij juist ter hand gesteld, even vóór dat de misdadiger de poging deed om aan mijnen arbeid ten dienste van de menschheid een einde te maken, Gods bevel luidde anders. Ik hoop met Gods hulp, en door Engelands sympathie aangemoedigd, door de vaderlandsche zaak gelukkig heen te worstelen. PARIJS28 Augustus. Mac Mahon zal heden prins Hohenlohe ontvangen, die in naam van den koning van Beijeren hem dank zal betuigen voor de minzaamheid, waarmede hij door de Fransche autoriteiten bejegend is ge worden. Heden avond begeeft prins Hohenlohe zich naar Berlijn. PARIJS, 29 Augustus, llet Journ. off. bevat het decreet, waarbij Phi lippe Rohan Chabot, graaf de Jarnac, tot gezant van Frankrijk te Londen benoemd wordt. MADRID, 27 Augustus. De vertegenwoordigers der mogendheden hebben hunne geloofsbrieven ontvangen. BERN, 28 Augustus. De liberale katholieken in St. Gallen verlangen, naar aanleiding van de herziening der grondwet van het kanton, de ophef fing van alle kloosters aldaar. Men leest in de Cöln. Zeit. Nooit heeft een parfumerie zooveel roem ingeoogst in alle landen als het Eau d'Anvers. Het is een zoo heerlijke parfumerie die aan iedereen behaagt en voor den zomer als verfrisschendste eenig in zijn soort is. Men verzekert ons dat beproefde doctoren en chimisten het hebben willen oplossen, maar te vergeefs, zij hebben verklaard dat het Eau d'Anvers gestookt was uit zoovele aromatische planten, 'bladen, zaden, wortelen en vruchten, en uit zoovele eigenschappen dat de oplossing er van onmogelijk was. Zij hebben verklaard dat de ontdekking van het Eau d'Anvers wel mag aangemerkt worden als de verdienstelijkste en nuttigste uitvinding voor de gezondheid in het algemeen. Mr. AUG. DE MARBAIXvan Antwerpen, de uitvinder, komt dus alle lof toe. IlICiEZOlliDEli. Nu wij weder het najaar te gemoet gaangeven eenige tooneelliefhebbers der directie van den schouwburg in overweging om het Rotterdamsch ge zelschap Albregt en van Ollefen coüte qui coüte te engageeren, en abon nementen te openen. Kost dit gezelschap meer dan anderen uit 'sHage of Amsterdam, welnu, men stelle de entre'e maar wat hooger. Wanneer er zulk een uitstekend gezelschap in aantogt is als het Rotter- damsche dan ziet men op geen bagatel geld. Wij hopen verder dat de opera-woede weder eindelijk wat tot bedaren kome, en plaats make voor een bezadigd genot in 't aanschouwen van degelijke producten. Leiben, Augustus 1874. PROGRAMME VAX MIZIEKIJÏTVOERIXGEX. Stads-Gchoorzaal. Maandag 31 Augustus, des avonds ten half acht ure. Muziekuitvoering bij gelegenheid van de uitdeeling der prijzen toegekend aan de inzenders op de bloemententoonstelling, door het Muziek corps der Leidsche dd. schutterijKapelmeester F. Blumentritt. le Afd. 1. Marsch, Suppé; 2. Concert-Ouverture, Titt'l; 3. Lied uit "Czar und Zim- mermann", Lortzing4. Fantaisie "Martha", Flotow; 5. Carnaval-Polka, MoreUy. 2e Afd. 6. Ouverture "Kater Murr", Muller; 7. Immortellen Wal- zer, Gung'l; 8. "L'élégante", Mazurka, Buggenhout; 9. Marsch, Faust. Zomerzorg. Maatschappij voor Toonkunst. Harmonie-Orkest, Dings- dag 1 Septemberdes avonds ten 7 ure. Directeur F. Blumertritt. 1c Afd.Marsch, Sawerthal; 2. Concert-Ouverture, Hummel; 3. "Immortellen'', Walzer,Gung'l, 4. Fantaisie de l'ope'ra "La Juive", Halévi; 5. Masken, Polonaise, Faust; 6. Kronings-Jubileum-Marsch, Blumentritt; 6. Ouverture "Prinz Eugen", Schmidt; 8. Fantaisie de l'Opéra "La fille du Régiment", Donizetti; 9. »So- phien", Galop, Faust. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden, dd. 24 Augustus 1874. 7 wegens het maken van nachtelijk burengerucht. 3 wegens het werpen van vuil in gemeentewater. 1 wegens het werpen van mest in gemeentewater. 1 wegens het laten losloopen, zonder consent, van kippen op gemeente grond. 1 wegens het los en ongemuilband op straat laten van een trekhond. 1 wegens het rijden met een handwagen over de klinkerstraat. 1 wegens het rijden in verboden rigting door de Vrouwensteeg. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een kar bespannen met honden, in de gemeente Soeterwoude. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE

Leydse Courant | 1874 | | pagina 6