BIJVOEGSEL, behoorende tot de heidsche Courant van Maandag óO Augustus J874, ff0. Ó85. BU1TENLANDSC11E BER1GTEN. 's GRAVENHAOE8 Augustus. Door Z. M. is vergunning verleend aan de hh. S. W. J. Jitta, te Am sterdam, en Ch. Rochussen, te Rotterdam, tot het dragen der versierselen van ridder le kl. der orde van de Waakzaamheid of van den Witten Valk, en aan den heer J. M. van Kempen, te Voorschoten, en den kapitein F. Dunkier, directeur der muziek bij het reg. grenadiers en jagers, tot het dra gen der versierselen van ridder 2e kl. derzelfde orde, hun door den groot hertog van Saksen-Weimar-Eisenach geschonken. Aan den heer C. J. van Riemsdijk is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleeud als burgemeester van Stad llardenberg. Door Z. M. zijn benoemd: tot directeur van het postkantoor te Ouden- bosch, de heer D. L. Bakker, thans directeur van hel postkantoor leEdam; te Oud-Beijerland, de heer A. Lagerwerf!', thans directeur van het postkan toor te Ter Neuzen. -- Z. M. heeft benoemd bij het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs tot kapitein van de 2dc kl. den 1«° luit. G. J. Blaauw van het corps. Z. M. heeft benoemd tot 2deD luit. plaats.-adjudant 2de kl. te Geerlrui- denberg, den sergeant II. Cales van het 4* reg. inf., gedetacheerd bij het dep. van oorlog. De minister van justitie zal Woensdag aanst. geen gehoor verleenen. Aanstaanden Maandag des morgens ten 10 ure zal in de Maliebaan, voor hel front van het garnizoen der residentie, de plegtige uitreiking plaats hebben van het ridderkruis 4de kl. der Militaire Willemsorde aan den )e lui tenant van het 3e bat. jagers A. J. Prager, vroeger gedetacheerd bij het Indisch leger. Door een - policie-agent is gisteren avond op de Paviljoensgracht een hond afgemaakt, aan wien men teekenen van dolheid bespeurde. ENGELANB, LONDEN 7 Augustus. In uitvoerige inlichtingen van den Parijschen correspondent van de Times omtrent de besprekingen, die tusschen den Duitschen gezant en den Franschen minister van buitenl. zaken over de Spaansche zaken hebben plaats gehad, reeds kortelijk vermeld, komt nog voor dat op den 3den Au gustus door eene Spaansche lelegraaphinaatschappij aan eene Fransche eene mededeeling werd gedaan, waarin gesproken werd van eene in een dreigenden toon vervatte nota zijner regering, die door den gezant aan den minister Decazes Zou zijn medegedeeld; dit telegraphisch berigt werd door de Fransche regering terstond onderschept en, zoodra het in Duitschland bekend werd. van wege de Duitsche regering onmiddellijk op de meest stel lige wijze tegengesproken. Toen de Fransche dagbladen het den volgenden dag uit de nieuwsbladen overnamen, konden zij dus te gelijker tijd die tegenspraak vermelden; niettemin oefende de openbaarmaking een ongun- j stigen invloed uit op de beurs. In de depêche van den correspondent, welke gezegd wordt meermalen ondershands mededeelingen van het Fransche dep. van buitenlandsche zaken te ontvangen, wordt voorts over de gevoelens der Fransche regering ten aanzien der Carlisten het volgende getuigenis afgelegd: Wat het voorvallende aan dë Fransche grenzen betrelt, zij die met dezamen- stclling van het kabinet, de ware gevoelens van zijne leden en hunne stel ling in de nationale vergadering bekend zijn. zijn overtuigd dat niets meer strijden zou met hunne belangen en wensehen dan het aanmoedigen der Carlisten. Als een bewijs dat de Fransche regering zeer gevoelig is aan de, onware, telegrapltisdhe tijding, mag aangevoerd worden dat de nationale vergadering op het punt is van uiteen te gaanen dat de regering niets minder wenschelijk acht dan aan de oppositie eene zoo gegronde reden te verschaflen om het reces uit te stellen. Aangaande den oorsprong van het telegram is het onvoorzigtig gissingen te maken. Ilct mag genoeg zijn te welen dat de beide daarbij het meest betrokken regeringen het logenstraften met eene verontwaardiging, die ongetwijfeld door geheel Europa zal worden gedeeld. DL Kenealy, de advocaat van den beschuldigde in het laatste Tichborne- proces, die bij de verdediging van zijnen cliënt alstoen herhaaldelijk, door aantijgingen tegen regters en getuigen, de reglen der verdediging in hooge mate heeft overschreden, is thans door zijne medeleden uit het bestuur van de Londensche broederschap van advocatenwaartoe hij behoorde, verwijderd. FR ASK li IJ (4. Het blijkt uit het verslag van de laatste zitting der nationale vergade- ring, dat zelfs die zitting nog onstuimig is geweest en dat de kamer onder een hevig rumoer is uiteengegaan. De meerderheid toch had besloten uit te stellen de beslissing over de vervallenverklaring van de afgevaardigden Rano en Melville-Bloncourt, die wegens deelgenootschap aan de Commune indertijd werden ter dood veroordeeld. Wel had men die vervallenverklaring kunnen uitspreken, maar dan waren er weer twee vacante plaatsen geweest, die waarschijnlijk door republikeinen zouden zijn ingenomen. Om die reden j drong de regterzijde op de verdaging aan, ondanks de protesten der linker zijde. De president Martel maakte een einde aan de zaak door een hamer slag, zonder op dip protesten te letten. De permanente commissie heeft reeds Donderdag eene korte zitting ge houden. Het doel der bijeenkomst was hoofdzakelijk om te bepalen, wan neer de eerstvolgende zitting zou plaats hebben en hoeveel malen 'smaands de commissie zou bijeenkomen. Na eenige beraadslagingen besloot de com missie om de veertien dagen en wel des Donderdags bijeen te komen, even als vroeger tijdens de palementaire vacantie. De eerstvolgende zitting zal j den 20CD plaats hebben. Ook kwam ter sprake het al of niet geheim hou den van hetgeen in de zittingen wordt verhandeld. De commissie besliste dat het elk lid vrij zou staan, onder zijne persoonlijke verantwoordelijkheid aan de dagbladen mededeelingen te doen omtrent de beraadslagingen. In de dagbladen is een proces-verbaal opgenomen eener Vergadering, door de linkerzijde gehouden met hel oog op den tegenwoordigen toestand des lands. Men leest o. a. daarin; "De republikeinsche linkerzijde heeft te Versailles eene laatste bijeenkomst gehouden met den heer Duclerc als president. Alvorens voor vier maanden uiteen te gaan heeft zij den toestand in oogenschouw genomen, waarin de nationale vergadering de natie en de regering achterlaat en overleg gehou den omtrent de gebeurtenissen, welke in het parlementaire reces te ver wachten waren. De nationale vergadering verlaat Versailles in een diep verdeelden toe stand en magleloos om eene wel omschreVene regering te vestigen. De par tijen der eenhoofdige regering, van welke ieder slechts op eene zeer geringe meerderheid rekenen kan wanneer zij hare beginselen verlangt toe te passen, hebben zich vereenigd om de republiek te bestrijden; de drie groepen van de linkerzijde, tot op het laatste oogenblik naauw vereenigd gebleven, en bezield met den wensch om aan Frankrijk dien vasten regeringsvorm te geven, welken het, blijkens de herhaalde uitdrukkingen van zjjn wil, ver langt, zijn nog eenige stemmen in de minderheid. Zelfs de organisatie van een persoonlijk gouvernement, hetwelk vroeger b(j geene der partijen in stemming vond, is tegenwoordig even onmogelijk als de vestiging van eene definitive regering. Om uit dezen treurigen toestand le geraken hebben de republikeinen een beroep op de natie door middel van algemeene verkie zingen voorgesteld; de monarchale partijen hebben verkozen te wachten, in de hoop dat de omstandigheden haar de thans onbereikbare overwinning zouden verschaffen. Van de tegenstanders der republiek is de eene groep meester in het kabinet, gewapend met de onhegrensde magt, welke de staat van beleg aan de regering geeft; de tweede heeft, sedert 24 Mei 1873, de meeste admi nistrative betrekkingen in haar bezit gekregen; de derde eindeljjk heeft al wederom haar regt doen gelden van gedurende het reces de pogingen tot herstel tan het koningschap te beproeven, welke in 1873 de algemeene on gerustheid hebben opgewekt. Tegenover deze drie partijen en in antwoord op alle door haar te werk te stellen middelen, is het de pligt der republikeinen volmaakt rustig te blijven en voortdurend die gematigdheid en ordelievendheid aan den dag te leggen, welke een deel van hunne kracht uitmaken. Zij zullen meer dan eens getuigenis hebben af te leggen van hunnen vasten wil om eene repu blikeinsche regering in Frankrijk te vestigen; deze getuigenissen, in wette- lijken vorm'afgelegd, moeten het antwoord zijn op alle ondernemingen der vijandige partijen. De republikeinen in den lande zullen even vast vereenigd blijven als zij het zijn te Versailles, en onmiddellijk wanneer de werkzaamheden in De cember hervat worden, zal de wettelijke uiting van den wil van geheel Frankrijk van invloed zijn op alle partijen, die tot hiertoe geweigerd heb ben mede te werken tot de vestiging der republiek en tot het teruggeven aan de natie van hare magt om bij algemeene verkiezingen over hare toe komst te beslissen. Deze beschouwingen, welke door de sprekers van de linkerzijde ontwik keld werden, hebben de algemeene goedkeuring van de tepublikeinsche lin kerzijde weggedragenzij is uiteengegaan na de benoeming eener permanente commissie^, belast om gedurende het reces de leden op de hoogte der poli tieke gebeurtenissen te houden." Bij gelegenheid van de jaarlijksche prijsuitdeeling aan de Sorbonne heeft de minister van onderwijs o. a. verklaard dat Mac Mahon vast besloten heeft de orde en den openbaren vrede gedurende de zeven jaren van zijn beslaar, het koste wat het wil, te handhaven. Hij heeft het gezegd, en hij zal woord houden. Volgens de Patrie hebben de polieie-ageuten last ontvangen de ver spreiding tegen te gaan van eehe brochure, dezer dagen verschenen om de legitimistische propaganda gedurende het reces der kamer in de hand te werken. Deze brochure bevat hel portret van den graaf van Chambord, met dit onderschrift: "Henri V, koning van Frankrijk." Blijkens eene mededeeling in het Journ. Off.is de heer Pertuiset van zijne expeditie naar Vuurland te Parijs teruggekomen en organiseert hij eene nieuwe expeditie derwaarts' maar op groolere schaal. Op zijnen thans geeindigden eersten togt zijn niet alleen steenkoollagen, maar ook rijke lagen koper- en ijzererts over eene groole uitgestrektheid van het eiland ontdekt geworden. nVITSCHLAN». Nabij Saarbriicken heeft men dezer dagen in een moeras het lijk van een Pruissisch artillerist ontdekt, die aldaar nu juist 4 jaren geleden ge sneuveld moet zijn. De uniform was nog goed genoeg bewaard gebleven om te zien tot welk regiment de gesneuvelde behoord heeft. -- Te Pont-a-Mousson zijn, bij gelegenheid van een volksleest dezer dagen in dat stadje gevierd, eenige üuitschers, zes in getal, aangerand en mishandeld. Gedeeltelijk door tusschenkomst van een drietal soldaten, ge deeltelijk door de welwillende bemoeijing van aanzienlijke inwoners, zijnde aangerande personen aan de handen van het gepeupel ontkomen. De hoofd schuldigen zijn in hechtenis genomen. Nadat gedurende ruim vier jaren het verkeer per spoor over den Rijn bij Kehl is gestremd geweest,, is op 1° dezer, des ochtends te 8 uren, de eerste trein over de herstelde brug gereden. Men weet dat bij het begin van den Dnitsch-Franschen oorlog de Badensche troepen een groot deel dier brug in de lucht hadden doen springen. Volgens de Bank- und Hand. Zeit. zal het proces tegen Kallmann waarschijnlijk op 19 October e. k.voor het hof in Benedcn-Fraiiken, een aanvang nemen. Tol president van het hof is benoemd de heer Ludwig Hans, lid van het liof van appèl te Bamberg.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 5