ZELFBEW ARING, van la Lanterne kondigt in dit nummer aan, dat er eene microscopische uitgave van dit geschrift ter perse is, die zich zeer gemakkelijk door mid del van een vergrootglas laat lezen en die men met eene geregelde duiven- post naar Frankrijk zal doen overbrengen. De heeren Tarbe en Blavet, redacteuren van le Gauloiszyn, wegens laster, tot het betalen eener geldboete van 1500 en van eene schadeloos stelling van 3000 fr. veroordeeld. »lflT§GHLAKU. Te Saarbruggen zal op 6 Aug. eene plegtige godsdienstoefening worden gehouden, ter herinnering aan de overwinning bij Spikeren, op 6 Augustus 1870 op de Franschen behaald. Den volgenden Zondag zal het gedenktee- ken, op den Winterberg opgerigt ter eere van hen, die voor Dnitschlands eer en veiligheid zijn gesneuveld in het bloedig gevecht bij Spikereu, plegtig worden ingewijd. De inwijding en de onthulling van dit gedenkteeken ge schieden met buitengewone plegtigheid, omdat het hier geldt een nationaal monument, het eerste van dieH aard in gansch Duitschland. Door sommige bladen wordt medegedeeld dat een fabriekant van wapens en militaire goederen te Berlijn met den vertegenwoordiger der Spaansche regering aldaar een contract heeft gesloten voor de levering eener volledige uitrusting van 125,000 man Spaansche troepen en dat het Spaansch gouver nement die overeenkomst reeds heeft goedgekeurd. In die levering zijn be grepen 100,000 geweren naar de nieuwste constructie, voor welke levering nog goedkeuring bij de Duitsche regering moet worden aangevraagd. Naar men uit Metz meldt heeft men aldaar in de gebouwen der vroe gere Fransche directie der genie een belangrijke vondst gedaan. Men heelt namelijk ontdekt, dat in eene kamer een dubbele vloer gelegd was met bijna een meter tusschenruimte, waarin een groot aantal kaarten en plannen van vestingen verborgen waren. Deze hebben allen betrekking op de indertijd onder het beleid der genoemde directie te Metz gestaan heb bende vestingen, waaronder ook Toul en Longwy behoorden, welke twee vestingen in het bezit der Franschen gebleven zijn. Het belangrijkste zijn die kaarten, welke bijzondere opgaven omtrent het ondermijnen van brug gen en wegen bevatten. Men vermoedtdat de dubbele vloer kort vóór de capitulatie van Metz gelegd is. met het doel om de daaronder verborgen kaarten onbeschadigd en door den vijand niet gezien terug te krijgen voor liet geval dat de vesting by het sluiten van den vrede weder in Fransche handen zou komen Den 14d'° September a. s. en volgende dagen zal te Bonn eene verga dering worden gehouden van mannen, behoorende tot verschillende kerkge nootschappen, bezield met den wensch de groote toekomstige vereeniging der Christenen te zien tot stand komen. Dit congres stelt- zich voorname- Ijjk ten doel de geloofsformules uit de eerste eeuwen der kerk te onderzoe ken, alsmede de verschillende leerstukken. De bedoeling is niet eene fusie der verschillende kerken te verkrijgen, maar wel eene geestelijke gemeen schap tot stand te brengen op den grondslag van //de eenheid in hel noodige'V waarbij de eigenaardigheden van elke kerk blijven gehandhaafd, voor zoover zij namelijk niet in de hooldzaak in strijd zijn met het oude geloof. Uil Heidelberg wordt gemeld dat in die streken dit jaar het vrucht baarste is bij menschen heugenis. Noten- en amandelboomen moeten ge stut worden, om niet onder den last der vruchten te bezwijken. Ook de druiven zijn zeer vruchtbaar. De koning van Denemarken, op reis naar IJsland, is te Thorshavn, hoofdstad der Faroë-eilanden, aangekomen. Toen hij aan de landingsplaats, waar een groote eerepoort stond, door den ambtman Finsen, namens de bevolking der eilanden, verwelkomd was geworden, verscheen de burge meester der stad, een man die reeds vele jaren aan het sukkelen is. om den vorst een adres te overhandigen. Pas had hij zijne aanspraak gehou den, of hij werd, waarschijnlijk ten gevolge van de inspauning, door een beroerte getroffenen dood viel hij voor 's konings voeten neder. PEK TELEGRAAF. ELBERFELD, C Augustus. De algemeene Duitsche arbeiders-vereenigingis, overeenkomstig het vonnis van het hof van appel te Keulen, gesloten. MUNCllEN6 Augustus. De aartsbisschop heeft bij den koning ingediend een protest tegen het toedienen van het sacrament van hel vormsel door den oud-katholieken bisschop Reinkens. MADRID, C Augustus. De Gaceta deelt eene circulaire mede, door Ulloa gerigt aan de vertegenwoordigers van Spanje in het buitenland. Daarin wordt in het licht gesteld de wreedheid, waarmede de oorlog gevoerd wordt door de Carlisten, die, voorgevende de Christelijke godsdienst le verdedigen, brandstichten, rooven en moorden. De Gaceta bevat besluiten der regering, waarbij de Junta tot verkoop van nationale goederen wordt ontbonden, en provinciale Junta's worden inge steld ten behoeve van hel openbaar onderwijs. Zabala spreekt tegen, dat Espartero gevaar heeft geloopen door de Car listen te worden aangevallen. LONDEN, 6 Augustns. Aan de Times wordt van Malta, onder dagtee- kening van gisteren, getelegrafeerd, dat het Engelsche Middellandsche-zee- eskader uitdrukkelijk last heeft ontvangen, zich niet naar de Spaansche kusten te begeven. Het eskader is naar Gibraltar gestevend. KISSINGEN. 5 Augustus. Volgens verklaring der artsen schijnen de resultaten van de badkuur, welke de rijkskanselier hier ondergaat, hoogst bevredigend, ofschoon de lijder nog rust en stilte behoeft. De kuur is bijna afgcloopen; een nakuur in een andere badplaats is niet noodig. MADB1D, 5 Augustus. De Epoca betoogt, dat de Fransche regering wel is waar eenige maatregelen genomen heeft uit overweging van het verlangen der overige mogendheden en voornamelijk van Duitschland, maar overigens het bestaan van gemeenschap tusschen Frankrijk en de Carlisten blijft loo chenen, zoodat het resultaat vrij onvoldoende is. MADRID, '6 Augustus. Het Diario Espanol zegt dat de Fransche over heden niets gedaan hebben om de Carlisten de grenzen te doen verlaten. De vertegenwoordigers van Duitschland en Engeland zijn op den oogen- blik in conferentie met den minister van buitenlandsche zaken. BERLIJN, 6 Augustus. De te Shanghai gevestigde Zwitsers, die vroeger onder de bescherming stonden van den Franschen consul, die hun echter bij de laatste onlusten zijn bescherming onttrokken had, zullen voortaan onder de bescherming van den Duitschen consul-generaal gesteld worden. MADRID, 6 Augustus. Van het plan de cortes bijeen te roepen is thans afgezien. RAVENNA, 6 Augustus. Alle politieke vereenigingeu zijn ontbonden ver klaard. De stad is rustig. PROGRAMMA VAX MUZIEKUITVOERINGEN. Musis Sacrum. Zondag 9 Augustus, des avonds ten 7 ure, door het Muziekcorps van het 4e Reg. Infanterie, onder directie van den heer A. Grentzius. I* Afd.: 1. Marsch, Michel Krein; 2. Ouverture: »Une Fête champêtre". Labory; 3. Valse des Valses, Strauss: 4. Fantaisie sur l'opéra //I Masnadieri", Verdi; 5. Jenny-Polka, Bogaerde. 2' Afd.: 6. Concert- Ouverture, A. Grentzius; 7. //Am schönen Rhein gedenk ich dein", Walzer, Strauss; 8. Fantaisie sur l'opéra //Martha", Painparé; 9. //La Reine des Fleurs", Redowa. Bogaerde. Gehouden Verknoping van onroerende goederen, in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Vrijdag 7 Augustus. Notaris J. de Crane, te Warmond. De Bouwmanswoning «Wilstee", met Stalling, Erf, Tuin, Boschhakhout enz., benevens diverse percelen Weiland, in den Bosch- en Munnikenpolder, onder de gemeente Leiderdorp, Sectie B, n". 89, 90, 91, 74, 75, 56 en 57, gecombineerd. Kooper T. den Hollander, te Leiderdorp, ƒ31070. Een perceel Weiland, in den Boschpolder, onder de gemeente Leiderdorp, Sectie B, n». 51. Kooper H. Ileykoop, te Leiderdorp, ƒ5050. Een dito, gelegen als voren, Sectie B, n". 52. Kooper C. Versluys, te Woubrugge. ƒ2025. Een dito, gelegen als voren, Sectie B, n°. 53. Kooper C. Versluys, te Wou brugge. ƒ2150. Een dito, gelegen als voren, Sectie B, n°. 55. Kooper H. Heykoop, te Leiderdorp, ƒ6400. Zes percelen Weiland, gelegen onder de gemeente Stompwijk, Sectie D, n". 554, 555, 556, 557, 558, 559 eri 857 gedeeltelijk, gecombineerd. Kooper J. A. Jongerbloed, le Leidschendam. ƒ:22555. Een partij Wei- of Hooiland, in den Morsebelpolder, onder de gjemeente Oegslgeest, Sectie A, nM. 123 en 124. Koopster mej. H. G. C. Kolff. ƒ3670. Een dito, in het Buitenwater aan den Rijn, achter Rusten burg aldaar, Sectie B, n°. 79. Kooper dr. E. f. Buchner, te Amsterdam. ^2250. Een perceel Teelland, in het Buitenwater, aan den Leiderweg aldaar, Sectie B, n». 115. Kooper dr. E. C. Buchner, le Amsterdam, 2020. Twee dito. Waarvan een genaamd de //Tienhond", gelegen als voren. Sectie n". 139 en 140, gecombineerd. Koopster mej. H. G. C. Kolff! ƒ5600. Sen dito, met bijbehoorenden Weg, gelegen als voren. Sectie B, n°\ 362 en 651. Koopster mej. II. G. C. Kolff. ƒ3560. Een dito, genaamd het //Kom- éelje", gelegen als voren, Sectie B, n°. 446, Kooper d'. E. C. Buchner, te Amsterdam, ƒ2020. j! A.1* V HKTEftTIEN. Van onze geliefde Schoondochter ontvingen wij het treurig bericht dat onze beminde Zoon Mr. F. W. N. SURINGAR, na een langdurend lijden, jgisteren te Eaux-Bonnes overleden is, op den leeftijd van ruim veertig jaren, vroeger Kantonrechter te Ridderkerk, daarna te Eist en laatsteljjk Vice-Consul der Nederlanden te Pau. I Leiden, 6 Augustus 1874. W. H. D. SURINGAR. Algemeene kennisgeving. R. P. SURINGAR, geb. Los. Visites zullen niet worden afgewacht. Aan de OPENBARE TUSSCHENSCHOOL kunnen eenige ÉSiv Jongens en Meisjes, die met vrucht lager onderwijs ge- mè noten hebben, op zeer voordeelige voorwaarden als KWEEKELING geplaatst worden. Ouders of voogden van belangheb benden gelieven zich te vervoegen bij den Hoofdonderwijzer J. A. VAN DIJK, Heerengracht 31. Heden verschijnt de NIEUWE UITGAVE van de een GEKEESKUNRIG VOLKilIAMIBOEK over de genezing der Zenuwenverslapping van het ligchaam, als een gevolg van geheime gewoon ten of buitensporigheden, door Dr. LA'MERT, N°. 37, Bedford Square te Londen, Lid van het Heelkundig Genootschap in Engeland, enz. Hij is dagelijks ten zijnen huize te consulteren. Wie niet bij hem kunnen komen, worden met goed gevolg door middel van briefwisseling in de Ilollandsche of Fransche taal behandeld en de Geneesmiddelen worden in het geheim en op veilige wijze naar alle deelcn der wereld verzonden. De ZEEFHEWARING (LA PRESERVATION PERSONELLE), onder zijn onmiddellijk toezigt door een deskundige op nieuw vertaald en voorzien van vele nieuwe afbeeldingen, is door hem verkrijgbaar gesteld bij den Boekhandelaar H. A. MEIJER, N. Z. Voorburgwal over de Molsteeg te Amsterdam, doch alleen op franco aanvraag met vooruitbetaling, de Ne- derlandsche uitgave voor 70 Cts en franco per post 85 Cts, de Fransche uitgave voor 50 Cts en franco per post 60 Cts.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3