LEIDSC1IE COURANT. 1874 DINGSDAG 4 AUGUSTUS. STADS-BERICHT EN. 4e Suppletoir Kohier der plaatselijke directe belasting, 1874. I IN N K N L A M S C H E I K ft i C.T12 N V, 180. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der handelingen van den Gemeenteraad T 3.35, jfranco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der Wet van den 29st,n Juni 1851 Staatsblad N°. 85); Doen te weten, dat het !e suppletoir Kohier van de plaatselijke directe belasting over 1874 op heden voorloopig is vastgesteld, en van heden tot en met den 16dea Augustus aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente (finan ciële afdeeling), van 12 lot 3 uren, voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Augustus 1874. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de kennisgeving van den 2d«" Juli dezes jaars, houdende bepaling dat honden niet anders dan gemuilband op straat mogen worden gelaten, op heden wordt ingetrokken en buiten gevolg gesteld. En wordt deze door plaatsing in de heidsche Courant afgekondigd. Rurgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 3 Augustus 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Cornells Meyburg, vruchtensap-fabrikant alhier, hou dende verzoek om in zijn huis in de Kerksteeg n". 4 eene vuring te mogen doen plaatsen Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n». 19); Doen te weten, dat tot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Donderdag den 6dt" Augustus aanst. 's voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Leiden, 3 Augustus 1874. E. KIST, Secrelaris. LEIDEN, 3 Augustus. De sluiting der mail naar Batavia, te verzenden per stoomschip Java, geschiedt te Helder den 4,|e0 Augustus, na aankomst van trein II (N. Holl spoor) ten 7 u. 30 m. des avonds. De laatste ligting der brieven enz. aan het postkantoor alhier heeft plaats ten 1 ure des namiddags. Hedenmorgen omstreeks hall negen ure hebben twee personen, J. W. H., wonende in de Verwerstraat, en B. L, wonende aan het Levendaal, die als timmerlieden in de kazerne aan de Galgpoort werkzaam waren, door het uitglijden van een houten trap, verwondingen bekomen; van J. W. 11. is een der beenen gebroken, terwijl B. L. eenige kneuzingen aan borst en lenden bekwam. Beiden zijn naar hunne woningen vervoerd. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, van partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30.—.ƒ6.en ƒ2.90 en de laagste prijzen 29.50, ƒ5.80 en ƒ2.80. Den beminnaars van het billardspel maken wij opmerkzaam op de hier achter voorkomende aankondiging van den lieer Désiré, die Woensdagavond nogmaals in het Hotel de la Posle proeven zijner bedrevenheid zal geven. Onlangs mogt hij ter zelfder plaatse van menig deskundige hoogen lof inoogsten. De minister van binnenlandsche zaken heelt ter kennis van belangheb benden gebragt, dat in de eerste helft van de maand September a. s. ter benoeming van drie of meer adspirant-ingenieurs bij den waterstaat een ver gelijkend onderzoek zal plaats hebben. Tot dit onderzoek worden toege laten Nederlanders, die een voldoend examen als civiel ingenieur hebben algelegd aan de polytechnische school te Delft, mits zij op I November 1874 den ouderdom van 27 jaren niet hebben bereikt. Zij die zich aan het vergelijkend onderzoek wenschen te onderwerpen, moeten vóór 20 Augns- tus e. k. daarvan aan het dep. van binnenlandsche zaken doen blijken bjj op zegel geschreven adres. De Staatscourant bevat het verslag betreflende den aanleg van staats spoorwegen van 1 Januarij tot 30 Junij 1874. Bij het admissie-examen voor de kon. militaire akademie te Breda zijn van de 43 adspiranten 29 voor de dienst toegelaten. Er waren 148 plaat sen opengesteld. Voor de betrekking van hoofdonderwijzer te Lisse is, na gehouden vergelijkend examen, de volgende voordragt opgemaakt: de Haas, te Amster dam; Woliers, te Alblasserdamen van der Wey, te Haarlem. Te Vlaardingen heeft een treurig ongeluk plaats gehad. Het 6-jarig jongentje van J. Boer lag nevens zjjn twee zusjes rustig te slapen, toen de moeder omstreeks 2 uren te middernacht met de petrolcum-lamp in de hand het bed naderde om eens naar de kinderen te zien. Op dit oogenblik sprong de lamp van eenmet het noodlottig gevolg, dat de brandende olie op het bed en op het hoofd en ook in den mond van het jongentje nederstortte zoodat het kind na een smartelijk lijden twee uren later stierf. Te Rotterdam heeft gisteren nacht, na eene voorafgaande woordenwis seling tusschen een Duitscher en een Hollander, in de Zandstraat, eerstge noemde den laatste een messteek aan de linkerborst toegebragt. De ver wonde is buiten gevaar en de dader in handen der policie. Zaturdag morgen is eene te Hellevoetsluis te huis behoorende loods- kotter, station Brouwershaven, in zee door eene naar Antwerpen bestemde stoomboot aangevaren en onmiddellijk gezonken. De bemanning is gedeel telijk overgesprongen op de stoomboot en een ander deel heeft zich met de sloep gered. De Haarl. C. mell dat het water uit de pomp, die petroleum leverde, Vrijdag reeds minder met dat vocht vermengd was en Zaturdag reeds zeer helder water leverde. Het oude pantserhemd, vermoedelijk dagtcekenende uil het midden der 15« eeuw, dat onlangs in het Open Haveniront te Amsterdam opgevischt werd, is voor de som van ƒ40, op last van den minister van binnenlandsche zaken, voor het aanstaand rijks-museum te Amsterdam aangekocht. Onder Slotcrdijk, aan den Hoogen dijk, is heden nacht de boerderij van C. Schagcn. ten gevolge van het broeijen van het hooi, afgeDrand. Drie varkens en een hond zijn in de vlammen omgekomen. Te Zaandam is gisteren eene tentoonstelling van Zaanlandsche oud heden en merkwaardigheden geopend. Dadelijk is daarop gebruik gemaakt van de gelegenheid tot bezigtiging der voorwerpen, geplaatst in tien ver trekken. Bij het binnenkomen wordt het oog al dadelijk verrast door de aanschouwelijke voorstelling van den /'tuin der Zaanstreek." In een ander vertrek vindt men de uitstekend geslaagde voorstelling van een binnenkamer van den gegoeden burgerstand uit de achttiende eeaw. Naar men uit Arnhem meldt wordt generaal Verspyck met lamilie den 7dcD dezer aldaar verwacht. - De werkzaamheden voor het in gereedheid brengen van de legerplaats hij Milligen maken groote vorderingen. Reeds is men bezig met het opslaan van de tenten; op verschillende punten is men begonnen met het versieren van het kamp, door het planten van dennenboomen uit de naburige bosschen op de lijn der canlines verrijzen eenige fraaije cantines. De opperbevelhebber wordt den 8en Aug. verwacht. De 2' luit. der dd. schutterij te Leiden, B. M. Bahlmann, is door den minister van oorlog, op zijn verzoek, bij het 4« reg. infanterie ingedeeld, om voor eigen rekening aan de oefeningen in het kamp bij Milligen deel te kunnen nemen. (jf. c.) Te Wanneperveen heeft dezer dagen een jongeling van ongeveer 22 jaren, die door een paar jongens van i3 en 14 jaar met zand gegooid en met stokslagen bedreigd werd, in drift een dier jongens met een stok der mate op hel hoofd geslagen, dat men voor het behoud van diens leven ernstig vreest. Men meldt uit Leeuwarden; Hoewel in de laatste dagen nu en dan verkwikkende regenbuijen zijn gevallen, hebben de landerijenalthans in vele streken, een alles behalve gunstig aanzien; hier en daar slaan zij nog buitengewoon dor en leveren zij voor hel vee geen voldoend voedsel op. De regens hebben een meer voordeeligen invloed op de bouwgronden uitgeoefend, de meeste gewassen staan goed en beloven een voordeeligen oogst. Het aardappelgewas vooral slaat over 'l algemeen uitmuntend en de qualitejt dezer vrucht is evenzeer voldoende.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1