Een Med. Student, te Leiden, 300-000 Mark of 130-000 Thaler Ondernemingen Men reike aan de fortuin de hand! S. STEINDECKER COMP., RECLAME liet publiek wordt bijzonder opmerkzaam gemaakt op de in de Courant van heden geplaalsle advertentie der firma S. SACKS C°., te Uamburg, welke door hare prompte en reëele bediening tegenover nare geïnteres seerden het volste vertrouwen in alle opzigten verdient. aan een legaat van wijlen den heer M. Virnly Jl)z. jaarlijksehe bijdragen van 50 cents of hooger renten 15!).— 3000.— 904.65 1104.80 DIITSCHLAA'D. Naar men uit Straatsburg meldt, heeft de opperpresident van Elzas en Lotharingen aan de onderleekenaars van het verzoekschrift, waarbij om spoedige uitlegging der stad gevraagd werd, medegedeeld, dat de keizer van bun verzoek kennis genomen en levendige belangstelling in de gedane voor stellen betoond beeft; dat de minister van oorlog bereid is de uitvoering der plannen tot uitbreiding der stad naar vermogen te bevorderen, en het voor nemen koestert de daartoe noodige geldmiddelen in de aanstaande na jaarszitting van den rijksdag aan te vragen. Aau den bisschop Martin, van Paderborn, is door het kreitsgeregt ge last zich binnen drie dagen in de gevangenis te begeven tot het ondergaan van de hem opgelegde gevangenisstraf. Te Weenen is thans de internationale cholera-conferentie bijeengekomen en door graaf Andrassy met eene rede geopend. Tot voorzitter is gekozen baron von Gagern, die aan de leden het programma der werkzaamheden heeft medegedeeld. PER TELEGRAAF. 'SGRAVENHAGE, 3 Julij. Blijkens een telegram van den gouverneur- generaal van Ned. Indie, heden middag ontvangen, zijn in Atchin bij het gevecht van den 20stl11 Junij 80 Atchinezen gesneuveld, waaronder twee l'anglimas. LONDEN, 2 Julij. Lagerhuis. Voortzetting der discussie over het voorstel- Butt, autonomie voor Ierland. Disraeli schetst de nadeelige gevolgen, welke de aanneming van het voorstel zou hebben in de groole crisis, welke nader bij is dan men gelooft. Hij wil het Britsche volk vereenigd zien. Het voorstel wordt verworpen met 458 tegen 61 stemmen. BERLIJN, 2 Julij. Met betrekking lot 'skeizers reis zijn nieuwe bepa lingen vastgesteld. De keizer vertrekt den 9 Julij van Coblenz naar het eiland Mainau en den 12den van daar over Munchen, waar hij het middag maal gebruikt, naar Salzburg; hij bezoekt den 14de" de keizerin van Oostenrijk te Ischl, keert den 15den naar Salzburg terug en begeeft zich den 16dennaai' Gasteinwaar hij tot 8 Augustus zal blijven. van iedere soort zijn van omstandigheden afhankelijk. Dikwijls in het ge wone leven waagt men groote sommen zonder dat daarvoor naar evenredig heid kansen zijn geboden. Een gelukkig resultaat is aan iedereen welkom! Derhalve zal voor allen welke gaarne aan soliede ondernemingen deel nemen de advertentie van bet gerenommeerde huis van S. STEINDECKER COMP.in Hamburg, in bet blad van heden van bijzonder belang zijn. want hier handelt bet zich om eene door den Staat gegarandeerde en op de hechtste grondslagen gevestigde geiden-verloting welke door hare voordeelige inrigting bij een in verhouding geringe inzet groote gewinkansen aanbiedt. Jaarlijksch Fe.rslag van de Fereeniging tot roortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der Heederijen te Katwijk aan Zee en te Noordwijk aan Zee. In het afgeloopen boekjaar zijn ontvangen aan contribuliën van de reeders, die zulks gedeeltelijk van de inkomsten der visschers afhouden: van 44 bomschuiten te Katwijk a ƒ3.132. 9 //Noordwijk a 3.— 27. 5168.45 lie Verceniging heeft dit jaar ondersteund 78 weduwen, wcczen en be jaarde personen, zijnde de nagelaten betrekkingen van de verongelukte bemanning der bomschuiten: de Industrie, de drie GebroedersZorg en k'hjtFrouw Keeltje, Katwijks Welzijn, de AdrianaKatwijks Welva ren, de Jonge Dirk, de vier Gezusters, de drie GebroedersFictor Jacob, de hopende Fisscher, Frouw Jacob en F rouw Johanna. De Vereeniging heeft uitgekeerd in dit boekjaar ƒ2957.35, gedurende dc zomermaanden voor elke weduwe ƒ1.25, voor elke bejaarde /0.87% en voor elk kind ƒ0.25 en gedurende de wintermaanden voor elke weduwe 1.50, voor elke bejaarde 1.10 en voor elk kind ƒ0.25 per week. Het kapitaal bestaat nu uit eene inschrijving op het Grootboek der Na- lionale Werkelijke Schuld, 2% pCt., ƒ37000 nominaal, belegd in de Leid- sche Spaarbank 2900, belegd a deposito f 5335.08 en in contanten 1/708.42%. De Verceniging eindigt haar verslag met oprechte dankbetuiging aan allen die hare pogingen hebben ondersteund. Zij wenscht, dat door jaarlijksehe bijdragen, giften en legaten, haar fonds meer en meer aanwassen moge. De Vereeniging voornoemd, Leiden, 2 Juli 1874. SAMUEL LE POOLEVoorzitter. A. VAN DBIELSecretaris. Ter teregtzitting van de arrond.-regtbank te Leiden, van 3 Julij, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: J. O., te Woerden, wegens verboden vervoer van vee, tot geldboete van 25 of subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen; J. C.. te Woerden, wegens ontduiking van plaatselijke belasting °P de honden le Woerden, tot geldboete van ƒ6 of subsidiaire gevangenis straf van 2 dagen; M. L., te Leiden, wegens beleediging van een bedienend beambte in de waarneming zijner bediening, tot geldboete van 8 of subsi diaire gevangenisstraf van twee dagen. VERBETERING. In de advertentie Ondertrouw A. Blansjaar en S. Klinkert, in het vorig nommer dezer courant voorkomende, heeft men abusivelijk de receptie gesteld op 4 Julij; dit moet zijn 5 Julij. In het vorig nommer bladz. 1 kol. 1 v. o. slaat: «Historisch genootschap te Utrecht", lees: «Prov. Utrechtsch genootschap van kunsten en weten schappen". Al> VtiüTKiVriK!*. VIJFENTWINTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING van T. LOS en D. BINNENDIJK. Hunne dankbare Kinderen en Behuwd-dochter. Leiden, 4 Julij 1874. Bevallen van een welgeschapen Zoon II. M. ZANDVLIET--VAN RUTTE. Utrecht, 2 Juli 1874. De Heer en Mevrouw TRUFFINO betuigen hun hartelijken dank voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling bij hunne 25-jarige echlverceniging ondervonden. Sï1'. POEENAAR zegt. wegens overbrenging van woonplaats naar Amsterdam, langs dezen weg vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. Leiden, 1 Juli 1874. verlangt tegen den nieuwen cursus eene gemcubeleerilc Kamer. Adres franco, met opgave van conditiën, letter P. aan den Boekhandelaar J. L. VAN DIETEN, te Rotterdam. voor het gelukkigste geval, zal de nieuwste groote Geiden- Verloting. welke door de Hooge Regering goedgekeurd en geguarandcerd is, als hoogste prijs bevatten. De voordeelige inrigtiiig van het nieuwe plan bestaat hierin dat in de opvolgende 6 verlotingen in het tijdsbestek van ettelijke maanden 35,800 Prijzen ter volledige beslissing zullen komen. In deze zijn kapitale Prijzen van eventueel Mark Crt. 300.000 en speciaal 2310,000, 100,000, 75.000,50 000.40,000, 30000, 20.000, 15.00012,000. 10,000, 8000, GOOO, 5000, 3000152 a 20 00 360 a ÏOOO, 410 a 500, 17,700 allOetc. De aanstaande tweede gcwin-lrekking dezer groote door den Slaat gegarandeerde Gelden-Verloling is van ambtswege bepaald plaats te hebben op den I5dtn cn 10Jeo Julij 1874. De vernieuwings-prijs daarvan is voor: 1 vierendeels Origineel-Lot Thl. 1 of fl. 1.75. 1 half 2 3.50. 1 geheel 4 7. tegen contante inzending van het bedrag. Iedere Commissie zal onmiddellijk met de meeste zorgvuldigheid wor den uitgevoerden ieder speler ontvangt van ons de met het wapen van den Staat voorziene Origineel-Loten eigenhandig. Bij iedere bestelling zal het vereische officiële plan gratis worden bij gevoegd, en zenden wij aan onze interessenten na iedere trekking ongevraagd de officiële Lijsten. De uilbetaling der gewinnen geschiedt steeds prompt onder waar borg van den Staat, en kan door directe contanle toezending, of ook naar verkiezing der Interessenten door onze Correspondenten aan andere grootere plaatsen van Nederland worden voltrokken. Ons debiet is steeds van geluk begunstigd en voor slechts korten tijd hadden wij reeds weder onder meer andere aanzienlijke gewinnen 3 maal de eerste Hoofd-treffers in 3 trekkingen luidens de officiële bewijzen verkregen en zelf aan onze belanghebbenden uiLbelaald. Hel is le voorzien dat bij deze op den hechtsten grondslag gevestigde onderneming van alle kanten op eene zeer werkzame deelneming met zekerheid kan worden gerekendmen gelieve derhalve voor de aan staande Trekking alle orders en commissiën ten spoedigste regtstreeks te zenden aan Bank- und Wisselhandel in Hamburg. Aan- en verkoop van allerhande soorten van Staats-Obligatiën, Spoorweg-Actiën en Beleeningslotcn. PS. Alle Coupons en Banknoten worden in betaling naar de geheele waarde aangenomen. Bij contante zendingen door Postwissel moet de naam cn woonplaats des verzenders volledig op de Coupon aan gegeven worden.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3