LAMPIONS,- PEK TELEGKAAF. Borst-, üfaa»- eis Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig middel tegen kinkhoest van dit sink bleek; zoodat men geneigd was het voor een ondergeschoven stuk te houden, welks vervaardiging en verspreiding op rekening moest worden gesteld van de vijanden der Bonapartistenin stede van op die der beschuldigden. De Figaro deelt mede, dat Rochefort niet onmiddellijk zijn Lanterne weder zal uitgaven, maar eerst een boek zal doen verschijnengetiteld Trois ans de notre histoire. Dat blad verklaart, dat de regering aan de inter nationalen de talrijke branden toeschrijft, die sinds eenigen tijd in het arse naal van Toulon gewoed hebben. Derhalve zullen krachtige maatregelen ge nomen wordenvele werklieden verplaatst worden en alle arbeiders onder streng militair toezigt worden gehouden. Dezer dagen stonden voor de regtbank te Parijs twee beambten van la Morgues leregt, beschuldigd van in den loop van 1873 niet minder dan 112 bundels kleederen te hebben gestolen, die bij de lijken der zelfmoorde naars of verongelukten behoorden. Een der beschuldigden werd tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De beroemde schrijver Jules Jantn is te Passy overleden. Gedurende een aantal jaren was hij belast met de tooneel-critiek bij het Journal des Débats. ITALIË In Italië is bet weder buitengewoon heet en droog, beet en drooger dan gewoonlijk in Julij, hetgeen des te gevoeliger is, omdat de maand Mei buitengewoon koud en vochtig was. Ilitte en droogte schijnen echter het element, waarin menschen en zaken in Italië het best kunnen tieren. Hoe veel droogte de diepe Italiaansche bodem verdragen kan, is wonderbaarlijk. Een totaal gebrek aan regen, tot zelfs in Augustus, heeft geen misgewas ten gevolge, want de groote reservoirs in de bergen worden eerst tegen half Julij uitgeput en nog lot vóór korten tijd waren de toppen der Appennijnen met sneeuw bedekt. De tarwe wordt binnengehaald, nog alvorens de zon haar kan verschroeijenen wanneer bet loof door de hitte verdort, dan is dit voor den wijnstok en het ooft meer voor- dan nadcelig. In noordelijk Italië trekt men zijn bestaan meer uit zijde dan uit granen, en geheel Lombardije belooft dit jaar een buitengewoon rijken zijdeoogst. Den 15'° Junij heeft de Paus hel reeds vermelde consistorie gehouden, bij welke gelegenheid drie der laatst benoemde kardinalen, Chigi, Guibert en Simor (aartsbisschop van Gran, in Hongarije) de ceremonie ondergin gen, aan deze benoeming verbonden. Voorts zijn door Pius IX gepre- coniseerd zeven nieuwe bisschoppen, onder welke de benoemde bisschop van Breda, mgr. Hendrik van Beek. geheim kamerheer van Z. II. en vicaris-generaal van het bisdom van Haarlem; alsmede twee aartsbisschop pen en drie bisschoppen in partibus infidelium. Tot deze laatste categorie behooren msgr. P. M. Vrancken, oud-vicaris-aposloliek te Batavia, later bisschop van California i. p. i., die tot aartsbisschop van Attalica i. p. i. is verheven, en Ad. Claassens, gedelegeerd vicaris-apostoliek te Batavia, die lot bisschop van Trianopolis i. p. i. is benoemd. UVIT9CHLAND. De Prov. Corr. deelt mede. dat de voorbereidende arbeid voor de uit voering der met October aanst. in werking tredende wet, regelende eenc nieuwe inrigting van den burgerlijken stand, waardoor die aangelegenheid aan de geestelijkheid onttrokken en aan de burgerlijke overheid opgedragen wordt, reeds zoover is gevorderd, dat reeds veel vroeger dan den Ist'" Oc- loher de indeeling in burgerlijke stand-districten voltooid en de noodige ambtenaren aangesteld zullen zijn. - Betredende den diefstal met inbraakin het gebouw der Engelsche ambassade te Berlijn gepleegd, verneemt men, dat het gestolene bij de da ders is teruggevonden. De waarde wordt op ongeveer 50000 th. geschat, doch met juistheid valt er nog niets van te zeggen, doordien lord Russell de beloofde lijst der vermiste voorwerpen nog niet heeft ingezonden. Naar men zegt, was er veel bij, hetwelk voor hem meer dan stodelijke waarde heeft, omdat hel geschenken zijn ol omdat er andere herinneringen aan verbonden zijn. De Dusseld. Zeil. berigt. dat de rustverstoringen en bloedige vecht partijen onder de minder beschaafde klasse daar ter slede en in den omtrek dier stad op ongekende wijze toenemen. Tot beteugeling zoo mogelijk van het kwaad is aldaar een nieuwe strafbepaling in werking getreden van den volgenden inhoud: «Wie bij het plegen van rustverstoringen of een vecht partij zijn mes trekt, onverschillig of hij van dat wapen gebruik maakt of niet, zal een gevangenisstraf ondergaan gedurende den tijd van 6 weken." Bij den nalionalen raad van Zwitserland is thans de militaire organi satie aan de orde. In het vervolg zal, volgens het ontwerp, het bondsleger bestaan uit troepen en landweer üc dienstpiigtigheid bij de eigenlijke troe pen is vastgesteld op 12 jaren; tol op het 45e levensjaar duurt de dienst piigtigheid bij de landweer. Het leger zal worden ingedeeld in 8 divisiën, welke weder een onderverdeeling zullen hebben in brigades, regimenten, enz. De generale staf is aanmerkelijk verminderd, de militaire dienst daar entegen zeer verzwaard door de daaraan gegeven uitbreiding. Ook bet stel sel van vrijdommen is derwijze besnoeid, dat thans schier alleen de tot ont- eerende straffen veroordeelde personen en de volslagen onbruikbaren van de militaire dienst zijn uitgesloten. -■ Te Moskou heeft op 4 Junij in de volkrijke, meerendeels door hand werkslieden bewoonde stadswijk Lefortowsky een geweldige brand gewoed, waardoor een 60-tal, voor het grootste gedeelte uit hout gebouwde, huizen, drie straten vormende, in de asch zijn gelegd. De brand nam, door een hevigen windin korte oogenblikken zoozeer toe en de hitte, die de vuur poel verspreidde, was zoo groot, dat aan blusschen schier niet te denken viel. De schade wordt op 500,000 roebels begroot, waarvan voor 200,000 verzekerd was. KONSTANTIXOPEL, 20 Junij. liet Turksche stoomschip Kaus, naar Salonica varende, is in de Zee van Marmora door het Egyptische stoomschip liehera, van Alexandrie, aangevaren. De Kans zonk, en van de 850 op varende passagiers en manschappen is er slechts een dertigtal gered. De Egyptische boot is zwaar beschadigd. VERSAILLES, 21 Junij. Bij de stemming over art. 14 van de gemeentewet (benoeming der maires door het gouvernement) hebben alle groepen der linkerzijde legen, de uiterste reglerzijdc en de Bonapartisten vóór het artikel gestemd. LONDEN, 21 Junij. De heer Butt zal den 3ist™ de volgende resolutie voorstellen Hel is betamelijk en billijk, aan het lersche volk zijn regt terug te geven om de uitsluitend lersche zaken in een Iersch parlement te besturen, maar terzelfder tijd moet de integriteit van het rijk en van de betrekkingen tusschen Ierland en Engeland worden gehandhaafd, door alle rijksaangele genheden te laten aan het rijksparlemeut. ROME, 21 Junij. Heden werd de verjaardag van 's Pausen krooning (21 Junij 1846) gevierd. Na afloop van het Te Dcurn in de St. Pieterskerk wuifden eenige honderden personen, die den Paus voor het venster bemerk ten, met hunne zakdoeken, en eenigen riepen: /'Leve de Paus-koning!" Zes werden in hechtenis genomen. De menigte ging rustig uiteen. MADRID, 21 Junij. Maarschalk Serrano heeft bij de opening der nationale tentoonstelling een toespraak gehouden, waarin hij verklaarde dat de rege- ringspolitek ten doel heelt den vrede te verwerventen einde het land zich vrijelijk conslitucre. USelassgrijk voor veSosï! In alle branchenin het bijzonder echter met betrekking tot de algemeen veel gezochte originele loten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds deor de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelf voortspruitenden enormen verkoop der loten, liet door zijne naauwkeurig- heid bekende bankiershuis ADOLPII IIAAS, in Hamburg; kan deswegens iedereen sterk aanbevolen wordenen doen wij op het heden in deze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. thivgcriijkc £&!aitb. ONDERTROUWD: P. P. Speel. wcdr. 41 j. en II. van Dranen. jd. 27 j. P. van Dorp, jm. 26 j. en J. P. Piket, jd. 20 j. G. J. Grocneveld, jm. 26 j. en L. J. J. Pottum, jd.25 j. J. S. baron van Harinxma thoe Slooten, jm. 26 j. en A.G.E. W. baronnesse Collot d'Escury, jd. 21 j. AHAffiElIE-NIEIlWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCIIE HOOGESGHOOL. Den 22s,eD Junij de heer J. S. van Harinxma thoe Slooten, geboren te Beesterzwaag, in de regten, met stellingen. ADV EKT&ft TI E Heden beviel door Gods goedheid, zoo gelukkig als voorspoedig, van een welgeschapen Zoon S. M. E. BAHLER, veel geliefde Echtgenoole van P. G. GALLANDAT HUET, Leiden, 21 Junij 1874. oud-Geneesheer, Folstrekt eenige kennisgeving. Metal, en Zilv. Schutt.-Ks.-Ger. Voorspoedig bevallen van een Dochter Vrouwe J. A. E. WIJNMALEN VAN PELLECOM. Den Haag, 20 Juni 1874. Bevallen van een Dochter M. C. VERLINT GU1NAND. Utrecht, 22 Juni 1874. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling, ons bij onze vijfen twintig-jarige Echtvereeniging betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. WAGEMARER. P. MULDER. vijf uur branden, gevuld met zuiver vet, a vijf eti een halve Cents per stuk. Vermiste glazen 2 Cents. Betaling 8 dagen na afloop van het feest. •J. HEPPENER, 's llage. I Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoormen dezelve aanwendde, altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voorlreflelijksle ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhuniatick gevoelen zich door heL gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozen, a ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VEltKOUW EN SÏOKIHÏZEIY, Gouda, M. PALMEN; 's llage.SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3