LEIDSC1IE COURANT. 1874. 144. DINGSDAG 23 JUNIJ. STADS-BERICHTE IV. 1HNNENLANDSCHE BEItlGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het f'erslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Petrus Antonius Wijtenberg, tabakshandelaar, wo nende binnen deze gemeente, houdende verzoek om op den zolder van zijn huis aan de Breèstraat, n°. 140. een tabakseest te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n». 19); Doen te weten, dat tot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Donderdag den 25s"n Juni aanst. 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 22 Juni 1874. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag 25 Juni 1874, 's namiddags te zeven uren. LEIDEN, 22 Junij. Bij de heden ten raadhuize gehouden aanbesteding van het dempen van twee slooten, verlengen van een walmuur, maken van waterloozingen en stellen van cene schutting, nabij de voormalige stads-kweekerijis daarvan aannemer geworden J. J. Planjer. metselaar alhier, voor ƒ839. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, van partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 56, ƒ27.50, ƒ5.80 en ƒ2.90. de laagste ƒ56, 27.50, 5.30 en ƒ2.85. Het Leidsche studentengenootschap «Beresjit", gewijd aan de beoefe ning der Ilcbreeuwsche taal- en letterkunde, hield Dingsdag II. in een der lokalen van Zomerzorg op feestelijke wijze zijn 600s,e vergadering. Van de ongeveer 100 in leven zijnde eereleden der Vereeniging had een vierde deel gehoor kunnen geven aan de oproeping van het bestuur, om door hunne tegenwoordigheid het gedenkwaardige van deze vergadering te verhoogen. Onder hen bevonden zich uit verschillende streken des lands mannen van welbekenden naam, drie hoogleeraren en ée'n van de 5 stichters van «Be- resjit", die ten jare 1820, op aanzoek vooral van prof. van der Palm, den grondslag van het genootschap gelegd hadden. Nadat van 10% tot 2 uur de vergadering met de gebruikelijke werkzaamheden gehouden was, werd ten 4 uur in Noordwijk aan de eereleden een rijke en keurige maaltijd aangeboden, waarbij menigeens hart weder jong werd in de herinnering, en ook het heden grond gaf om de beste verwachtingen uit te spreken voor den verderen bloei van het genootschap. (/V. R. C.) --De minister van financiën heeft de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl Iudië door middel van het stoomschip Madura, van de maatschappij «Java", waarvan het vertrek uil het Nieuwe Diep op den l5,,'n Julij aanst. is bepaald. De daarmede te verzenden correspondentie behoort uiterljjk in den namid dag van den 30ste" Junij aan het Nieuwe Diep aangekomen te zijn. Naar aanleiding van het ten vorigen jare genomen besluit door de pro vinciale staten in dit gewest, houdende instelling van een afzonderlijken provincialen waterstaat, hebben gedep. staten in alphabetischen vorm, opge maakt de volgende aanbevelingslijst van drie personenvoor de betrekking van hooidingenieur van den provincialen waterstaat in Zuidholland, be staande uit de lieeren: K. van Rijn, ingenieur der Amsterdamsche kanaal maatschappij; M. Simon Gzn., eerstaanwezend ingenieur bij den aanleg van staatsspoorwegen te Vlissingen, en J. van der Vegt, ingenieur der 1" klasse van 's rijks waterstaat te Brielle. Bij het voortgezet hulpapothekers-examen (litt. math, gedeelte) te Utrecht, zijn 7 cand. geslaagd en 7 afgewezen. Geslaagd zijn de hh. H. "Smeman, S. B. Selhorst, H. J. de Zaaijer, J. van der Schalk. L. P. van der Spil, M. J. L. Proot en J. E. Boogaard. Overzigt van den uitslag der acten-examens voor middelbaar onderwijs, afdeeling: wis-, natuur- en zeevaartkunde, teekenen en boetseeren, gymnas tiek en landbouwkunde, gehouden te Delft vau 21 Mei tot en met 19 Junij jl. Acte Ki. Lagere wiskunde. Gevraagd: 16 aclen. Toegelaten: 8 candidaten; de hh. K. Bes, van Leiden; W. Mantel, van Deventer; M. Scheele, van Lei den; H. J. Snijder, van Oudshoorn; C. Stolp, van Iiarencarspel, L. H. Tobbe, van Amsterdam; VV. Versluys, van Groningen, en mej. A. L. Collard, van Utrecht. Acte Kn. Beginselen der theoretische en toegepaste mechanica, de kennis van werktuigen en de technologie. Gevraagd: 4 acten. Toegelaten: 4 candi daten; de hh. C. de Haas. van Rotterdam; W. Ileukels, van Deventer; S. Lako, van Hof van Delft, en D. H. Te Wechel, van Diepenveen. Acte Km. Beginselen der natuurkunde, der scheikunde en der kosmogra- pliie. Gevraagd: 2 acten. Toegelaten: 1 candidaat; de heer S. Lako, van Hof van Delft. Acte Kiv. Beginselen der delfstof-, aard-, plant en dierkunde. Gevraagd: 2 acten. Een candidaat niet opgekomen. De andere afgewezen. Acte Kv. Hoogere wiskunde. Gevraagd: 11 acten. Toegelaten: 8 candida ten; de hh. L. Bouman, van den Haag: H. P. Bouman, van Groningen; A. J. Duyfjes, van Deventer; C. L. Landré, van Utrecht; L. P. C. Luylen, van Vrijenban; G. Smits, van Boxmeer; G. J. van de Stouwe, van Dordrecht; D. B. Wisselink, van Deventer. Acte Kvi. Hoogere mechanica. Gevraagd: 2 acten. Een candidaat niet op gekomen. Toegelaten: 1 candidaat; de heer L. P. C. Luyten. van Vrijenban. Acte I. Zeevaartkunde. Gevraagd: 4 acten. Een candidaat niet opgeko men. Toegelaten: 3 candidaten; de hlï. P. Brug, van Schiermonnikoog; W. Dijk, van Delfzjjl, en K. Prakken Jzn., van Utrecht. Acte Mi. llandteekenen. Gevraagd: 18 acten. Eene candidaat niet opge komen. Toegelaten: 3 candidaten; de hh. II. Baarsma, van Amsterdam; B. Korteling, van Deventer, en H. E. Michielsen, van Arnhem. Acte Mil Regtlijnig teekenen en perspectief. Gevraagd: 9 acten. Toege laten: 5 candidaten; de hh. A. Bos, van Rotterdam; H. van Dijk, van Zwolle; P. A. Kraanen, van Bergen op Zoom; B. Petri, van Arnhem, en M. A. van Wadenoijen, van Rotterdam. Acte Boetseren. Gevraagd: 4 acten. Een candidaat niet opgekomen. Toegelaten: 1 candidaat: de heer H. Baarsma, van Amsterdam. Acte P. Gymnastiek. Gevraagd: 10 acten. Toegelaten: 6 candidaten; de hh. II. Albers, van Deventer; G. G. Baerends, van den Haag; G. S. Hofstra, van Sneek; J. F. B. A. Op 'tEynde. van Amsterdam; E. de Vries, van Am sterdam, en J. E. Plooster van der Roest, van Rotterdam. Acte R. Landbouwkunde. Gevraagd: 1 acte. De candidaat is afgewezen. Totaal. Gevraagd 83 acten. Geëxamineerd: 78 candidaten. Toegelaten: 40 candidaten. Naar men verneemt is door Z. M. den keizer van Rusland de St. Stanislaus-orde geschonken aan de heeren: F. 's Jacob, directeur-generaal, J. W. Stous Sloot, hoofd-ingenieur werktuigkundige, en jlr. mr. II. M. A. van der Goes, chef van dienst en mouvement, allen bij de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, te Utrecht. De heer S. W. Josepbus Jitta, te Amsterdam, is mede door den hertog van Saxen-Wcimar-Eisenach benoemd tot ridder der orde van den Witten Valk. D*. I. Montague, pred. te 'sGraveland, heeft voor bet beroep naar Wis- sekerke bedankt, maar weder een beroep ontvangen naar Leksmond. - In IJijgieia spreekt de heer dr. L. Egeling, inspecteur van het genees kundig staatstoezigt in Zuidholland, een zeer ongunstig oordeel uit over de exploitatie van het Liernurstelsel te Amsterdam. In het taplokaal, zegt hij, is het een morsboel. Te Leiden daarentegen is het geheel anders, daar gaat alles geregeld en is ieder er mede ingenomen. De privaten en de vulling der vaten zijn er reukeloos; al de manipulatiën zouden, zegt hij, zonder hinder in een salon kunnen worden verrigt. Zaturdag 11. werd te Rotterdam gehouden de algemeene vergadering van het aardrijkskundig genootschap, die bijgewoond werd door Z. K. 11- prins Hendrik. In die vergadering werd o. a. besproken het zenden eener wetenschappelijke expeditie naar Sumatra De heer Versteeg wees op de vallei van Korintji aan den Boven-Djambi, hoogstwaarschijnlijk een zeer rijk en vruchtbaar land, gelegen tusschen Nederlandsche bezittingen, met een kalme bevolking, en toch nimmer door een Europeaan betreden. Na eene levendige discussie, waaraan ook Z. K. II. deelnam, over het wensche- lijke van het onderzoek der Korintji-vallei boven dat der Batta-landenover het aantal der uil te zenden personen, de ie ramen kosten .en bel wen-

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1