0 (I R 4 N LEIDSCHE DONDERDAG 4 JUNIJ. 1874, iY\ 128. ST ADS-BERICHTEN. mnnenlandsche beiugten. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het Verslag der /Jandelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p.p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is' verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Oproeping van de V er lof gangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Geiien het besluit van den Heer Commissaris des Koriings in de provincieZtiid-HolIand van den 18den April 1874, A. N°. 1257 (2lle Afd.l, Provinciaalblad N°. 50, hou dende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Militie te land Roepen dientengevolge op, al de binnen deze gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der Nationale Militie, om te verschijnen in liet Cacdlla- CJastluiis in de Vrouvvenkerksteeg, ten einde door den Heer Militie- Commissaris te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers, hehoorende tot de lichtingen van 1870 en 1871, op Dinsdag den 9(,tn Juni 1871, des voormiddags te lO uren, die hehoorende tot de lichting van 1872, mede op dien dag, des namiddags te 1 uur, en de verlofgangers, hehoorende tot de lichting van 1873, op Woensdag den t©'lfn Juni 1871, des voormiddags te 1© uren; in uniform gebloed en voorzien van de klecding- en uitrusting-stokken, hun hij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. En vermanen Burgemeester en Wethouders de betrokken verlofgangers, aan deze oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook om zich, gedurende de Inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats, ordelijk te gedragen, ei* alzoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingen, vermeld bij de artt. 130, 141145 der Wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad N°. 72), daar onge regeldheden als anderszins, zoolang de manschappen in uniform zijn gekleed, wor den gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant van den 29slc0 Mei en den 4'Jen Juni 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. D. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 28 Mei 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8 der Verordening van den 4dc° Mei 1872 (Gemeenteblad n». II) Doen te weten, dat tot liet laten inschrijven van nieuwe leer lingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid gegeven wordt: voor die der 1'klasse, voor jongens, in het schoolgebouw op de Aalmarkt voor die der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de fioommarkt voor die der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw in He Pie terskerkstraat; voor die der 2e klassevoor meisjesin het schoolgebouw op de Breé- straat en wel van den lstpn tot en met den 13d,n Juni e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot negen uren, en op Woensdag en Zaterdag, daarenboven, van twaalf tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden. 28 Mei 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Willem Rernardcs Anionics van Harteveldt melkvet'- koopcr. wonende alhier, houdende verzoek om de locomobile tot het in beweging brengen van den karnmolenthans geplaatst in zijn huis aan het Levendaal n°. 173, te mogen doen overbrengen naar hel perceel aan het Levendaal n". 81; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad tl". 19) Doen te weten, dat lol hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der informatiën de commodo ei incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op liet Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 8,,cn Juni aanst. 's voormiddags te e//uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 3 Juni 1874. E. KIST, Secretaris. De RURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter kennis van belanghebben den, dat dagelijks, de Zondag uitgezonderd, des voormiddags van 10—1 uur. de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, hehoorende lot de lichting van den jare 1869, verkrijgbaar zijn ter gemeente-secretarie, mits men zich in persoon, en voorzien van zijn zakboekje, daartoe aanmelde. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 3 Juni 1874. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 3 Junij. In de maand Mei zijn binnen de gemeente Leiden geboren 125 kin deren, als: 62 zoons en 63 dochters, waaronder zijn begrepen 3 tweeling- geboorten. Overleden 103 personen, als: 18 mannen, 18 vrouwen, 29 zoons en 38 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 7. Gehuwd: 62 paren. De sluiting der mail naar Bataviale verzenden per stoomschip Bolland van de stoombootmaatschappij Java, geschiedt den 7 Junij aanst. te Helder, na aankomst van trein 11 van den Noord-Holl. spoorweg, len 7.30 u. des avonds. De laatste ligting der brieven alhier heeft plaats des namiddags ten 1 uur. Gisteren avond had op Zomerzorg het eerste der gewone zomer-con- ccrtcn plaats, onder directie van den heer II. Völlmar, waarmede het zes en dertigste jaar aanving, gedurende welk tijdvak deze concerten door het Leidsche publiek op Zomerzorg met onveranderde belangstelling worden be zocht. Het programma, dat werd uitgevoerd, wees zeer schoone stukken aan, waaronder eene Romance van Vieuxtemps, König Stephan van Beet hoven, Mozart's Adagio, gearrangeerd door Dunkier, en eene Piston solo van Renard in het bijzonder vermelding verdienen. De toon en orde, welke onder het talrijke publiek aldaar heerschen. de aangename plaats waar men verwijlt en het degelijk gehalte der muziek welke er wordt uitge voerd. maken deze concerten teregt zeer gezocht. De acte-examens voor het middelbaar onderwijs hadden gisteren den volgenden uitslag. Toegelaten voor Nederlandsch mej. C. G. Slothouwer, van Rotterdam; voor geschiedenis mej. M. Wefers Rentting van Utrecht; voor Engelsche taal mej. E. S. Wood, van 's Gravenhage. Afgewezen geen. De acte in het boekhouden is toegekend aan den heer U. E. Valkhoff van Rotterdam. Drie candidalen zijn afgewezen. Door de slaats-commissie voor de geneeskundige staats-examens zijn tot artsen bevorderd de hh. H. A. 11. van der HeydenT. A. T. de Ling en C. S. Timmers, V. Voute en.J. W. F. Fuhri Snelhlage. allen medicinae doctorandi. Naar men aan het Vad. mededeelt, heeft Z. M. de koning, ter gele genheid van hel krooningsfeest, ongeveer 2000 telegrammen ontvangen om hem met de heugelijke gebeurtenis geluk te wenschen. Het eerste telegram was afkomstig van den Sultan van Turkiie. Door de te Chicago aanwezige Nederlanders is op 12 Mei 'skonings jttbilé met het houden van een feestmaal gevierd. Ten behoeve van het Nederl. zendelinggenootschap is onder het post merk Utrecht van den heer H. Hirle een bankbillct van /1000 ingekomen. --Te Amsterdam werd gisteren de jaarlijksche algemeene vergadering van afgevaardigden der afdeelingen van de maatschappij van weldadigheid gehouden, onder voorzitterschap van den heer mr. J. Bieruma Oosting, commissaris der maatschappij, bij ontstentenis van den heer S. G. Manger Gals, den president-Commissaris. Uit het uitgebragte verslag bleek, dat de maatschappij over het algemeen op gunstige resultaten mag wijzen, en dat de sympathie voor haar toenemend is. De aftredende commissaris, de heer Manger Cats, werd herkozen; een aankoop van 32 hectaren heidegrond werd goedaekeurd. Aan giften en legaten kwamen belangrijke sommen in, o. a. ƒ81100 van denzelfden onbekende, die reeds vroeger bij verschillende gelegenheden ƒ45000 had geschonken. De begrooting 1874, die zonder tekort sluit, werd aan de vergadering overgelegd. Te Dordrecht had Zaturdag nacht, aan boord van het in de Kalkhavcn liggende schip Jannetje, eene hevige vechtpartij plaats tusschen twee matro zen, waarbij de een den ander zes messteken heeft toegebragt. De ver wonde is naar het gasthuis vervoerd, terwijl de dader naar het huis van arrest werd overgebragt. Ter vervulling der vacature bij de Ned. Iierv. gem. te Utrecht, ontstaan

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1