„REGT VOOR ALLEN" PER TELEGRAAF. ümrgcriiffcc Staub. ADVEitTBMTiËI. R00MSCH-KATH0L1EKE KIESVEREENIGING TE LEIDEN, Ml', ff. P. J. TOLLENS Mr. S. LE PO OLE. den kralon «der vroegere Sultans van dat rijk", den naam van Kolta kadja te geven. Zaturlag 11. werden een 60-tal militairen en ongeveer 140 kettinggan- j gcrs, die met het stoomschip Luitenant-Generaal van Swieten Ier reede gekomen waren, aan wal gebragt. Het voorkomen der militairen was.vrij i gunstig, maar de deerniswaardig ziekelijke en uitgeputte toestand, waarin het overgroot gedeelte der kettinggangers terugkwamtrok zeer de aan dacht en wekte algemeen het medelijden voor die ongelukkigen op. Op reis herwaarts waren er 39 overleden. Aan den Kleinen Boom was intusschen voor een goed onthaal gezorgd. Gisteren ochtend werden de met de stoomer Minister Fransen v. d. Putte van Padang overgevoerde herstelde militairen en zieke kettinggangers, ongeveer 150 in getal, ontscheept. Ook dezen waren een behoorlijk onthaal en goede ontvangst voorbereiddoor de deelnemende zorgen van het Roode Kruis en de burgerij. Het gedrag en de handelingen van den heer Bulzingslöwenvertegen woordiger van het Roode Kruis te Atchin, hebben zoozeer de sympathie onder de expeditionaire troepen opgewekt, dal hij vereerd is met den titel van lste0 flankeur honorair bij het Ned.-Ind. leger en toegevoegd aan het 14d' bataillon. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den ingenieur 1' kl. bij den waterstaat en 's lands burgerl. openb. werken S. Westerbaan Huurling. Ontslagen: op verzoek, eervol, de klerk op het resid.-kantoor te Ralavia Ch. J. II. Serie; de gewezen mandoer bij 's lands gevangenis te Samarang J. Witleveen; de griffier bij den landraad te Sala- tiga (Samarang) H. E. Bach; de assist.-resident van Bandong D. Pies; de opzigter 2e kl. bij het boschwezen op Java en Madura K. F. E. van Damme; de opzigter 3' kl. bij den waterstaat en 's lands burgerl. openb. werken A. F. C. J. de Seyfl, en de opzigter 3' kl. bij het mijnwezen J. van Dijk. Be noemd: tot assist.-resident van Batipoe en de X Kotta's (Sumatra's West kust), de controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura D. F. van Braam Morris; tot controleur 1' kl. bij het bin nenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, de benoemde assist.- resident van Batipoe en de X Kotla's (Sumatra's Westkust) 11. Visser; bij de algem. rekenkamer, tot 2"1 commies, de ambtenaar op non-activiteit A. J. Bruckner; lot 3tn commies, de klerk C. G. G. Fransz; tot hoofd-inspec- teur voor de koffijcultuur. de resident van Bantam B. van Baak; tot presi dent van den landraad te Muntok, de president van den landraad te Demak mr. F. J. Tyndall de Veer; tot griffier bij den landraad te Muntok, de grif fier bij den landraad te Pamakassan G. L. van Tubergen; tol griffier bij den landraad te Samarang, de le klerk op het assist.-resid.-bureau te Sama rang, tevens griffier bij den landraad aldaar, W. R. J. Schouten; tot 3'" commies bij het depart, van onderwijs, eeredienst en nijverheid, de klerk D. J. van der Star; tot commies 3' kl. bij de post- en telegraafdienst, de telegrafisten 3' kl. M. F. Heynneman. J. J. J. van Driessche en J. F. H, van Ilemert; in de resid. Rembang: tot griffier bij den landraad te Rem bang, de 1' klerk op hel resid.-kantoor aldaar, levens griffier bij genoemde regtbank, M., L. Tijl; tot griffier bij den landraad te Toeban, de lc klerk op het bureau van den assist.-resident van Soekapoera-kollot (l'reanger- Regentschappen). tevens griffier bij den landraad aldaar. C. E. Middleton; i tot griffier bij den landraad le Bodjonegoro, de 1' klerk op het assist.-resid - bureau aldaar, tevens griffier bij genoemde regtbank. W. N. J. G. Claasz; tot griffier bij den landraad te Blora, de l' klerk op het assist-resid- bureau aldaar, tevens griffier bij genoemde regtbank, J. W. llornung. Door den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid zijn benoemd: tot hulponderw. aan de openb. lagere school te Fort de Koek M. P. Boogaard, thans 2' hulponderw. aan de openb. le lagere school te Padang; tol 2'° hulponderw. aan de openb. 1' lagere school te Padang W. F. Commerell, benoemd hulponderw. aan de openb. lagere school te Fort de Koek. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den le0 luit. J. J. de Graaff, en aan den officier van gezondli. le kl. C. 11. E. Deelken. Bevorderd: tot 1" luit.-kwartierm. bij de mil. administr. de 2e luit.-kwartierm. D. H. Löling. Departement van marine. Benoemd: tot rekenaar ten dienste van de magnet, en meteorol. waarnemingen in Ned.-Indie, de gezagvoerder van den gouv.-stoomsleeper Kapitein van Os, J. II. Vos. LONDEN, 3 Mei. De Observer deelt mede dat de Spaansche gezant te Londen per telegraaf berigten heeft ontvangen, welke bevestigen dat Serrano Bilbao is binnengetrokken. MADRID, 2 Mei. Serrano is gisteren Portugalete binnengetrokken. Twee divisies staken naar den regteroever van den Nervion over, onder bevel van Serrano. De Garlisteu verlieten Castrejana. Het derde legercorps onder Concha is te Pio Santa Agueda. De Carlisten verdubbelden de kanonnade op Bilbao, dat hun vuur krachtig beantwoordde. In een telegram uit Por tugalete zegt Serrano: Concha deelt mij mede, dat eenige vrijwilligers uit Bilbao hem kwamen waarschuwen, dat de Carlisten zich uit alle stellingen terugtrokken. Concha ging de bruggen bij Burcena en Castrejana verken nen, om er vervolgens troepen over te zenden. De troepen gaan steeds voort den Nervion bij Portugalete over te trekken, om van de andere zjjde naar Bilbao te marcheren. BERLIJN, 3 Mei. Keizer Alexander, grootvorst Konstantijn en grootvorst Alexis zijn met talrijk gevolg heden namiddag ten 1 ure aan hel Ooster- spoorwegstalion alhier aangekomen. Keizer Willem en al de koninklijke prinsen, benevens de groothertog van Saksen-Weimar bevonden zich daar om de gasten te verwelkomen. Keizer Willem ging keizer Alexander, toen deze den waggon verlaten had, eenige stappen te gemoet en omhelsde hem. MADRID, 3 Mei. Officieel is berigt dat de troepen van het derde leger corps gisteren namiddag Bilbao zijn binnengerukt. Serrano zal er heden zijnen inlogt houden. De Carlisten vlugten in verwarring. SAINT JEAN DE LUZ, 3 Mei. Al de hoogten van Galdames werdén den 30 April 's avonds ten elf ure door de republiekeinsche troepen genomen. De regtervleugelaangevoerd door maarschalk Concha, rukte op naar Cas trejana in de rigting naar Balmaseda. Den volgenden dag, 1 Mei, ten vijf ure 'sochtends, waren al de Carlistische versterkte punten aan den Som- moroslro: San Pedro de Abcnte, Santa Juliana, Montanio, door de repu- bliekeinen bezet. Het leger vervolgde onmiddellijk zijnen togt voorwaarts. ONDERTROUWD: A. van der Mculen, jm. 27 j. en M. J. Wiikerlin,jd. 26j. J. N. van der Reyden, jm. 23 j. en H. Gordon, jd. 33 j. - F. D. Henssen. jm. 26 j. en J. 11. T. Ubben, jd. 35 j. C. J. Oudshoorn, jm. 22 j. en S. M. Favier, jd. 21 j. N. Hink, jm. 23 j. en M. de Vries, jd. 21 j. T. A. de Haas.jm. 27 j en M. J. van lleuzen, jd. 23 j. J. Kwestro, jm. 30 j. en M, Trouwee, jd. 23 j. J. van der Blom, jm. 23 j. en H. P. Galjaard. jd. 23 j. J. Koet, jm. 21 j. en Spek, jd. 25 j. M. L. Herrucr, jm. 23 j. en C. Uljee.jd. 21 j. L. R. van Os,jm. 28 j. en G. Haas beek, jd. 30 j. J. liekooy, jm. 23 j. en E. Ligtvoet, jd. 23 j. - J. Vavier. jm. 21 j. en J. C. Taffijn, jd. 23 j. - G. Lubbers, jm. 30 j. en J. van den Berg, jd. 22 j. N. Massaar. jm. 24 j. en M. M. Galjaart, jd. 22 j. J. Wurzer.jm. 29j.en J.van den Burg, jd. 2l j. F. van der Waals jm. 23 j. en J. M. Zuurdeeg, jd. 27 j. H. de Jongh, jm. 24 j. en A. M. de Hart, jd. 24 j. L. Nieuwenburg, wedr. 49 j. en J. Vinkestein. wed'. 49 j. -- A. Mooten,.jm. 27 j. en T. Mekkes, jd. 31 j. - A. van den Berg, jm. 23 j. en M. C. J. de liaan, jd. 28 j. A. Kluyvers, jm. 47 j. en J. G. Labordus, jd. 37 j. P. J. Marlijn, jm. 25 j. en P. Pilkers, jd. 27 j. L. Bos, jm. 29 j. en A. M. Paes, jd. 30 j. W. K. Vcrbaarsscholt, jm. 31 j. en C. J. Goor.jd. 24 j. H. van den Bcrg.jm. 27 j. en M. van Roon, jd. 25 j. A. VeenhofT, jm.23j. en C. M. Spoor. wed'. 34 j. Gehouden Vcrkooping van roerende goederen, in het Heeren-Logenienl aan den Burg, Zaturdag 2 Mei. Notaris J. M. E. Dercksen. Eene Buitenplaats, genaamd "Bij Stad", met Tuin en Moestuin, buiten de voormalige Koepoort, onder de gemeente Soeterwoude. Wijk F. n°. 54, Sectie A. n". 2773 en 2774. Kooper J Verkouw qq. f6295. Drie Huizen en Erven, nevens elkander, aan de noordzijde van de Klarensteeg. n°>. 2. 4 en 6, Secti H, li". 1808, 1809 en 1810. Kooper F. F. A. Bentz, bij elkander. ƒ3765. Een Huis en Erf, aan de westzijde van de Koddesteeg, n°. 7. Sectie II, n°. 1811. Kooper A. Somerwil. ƒ1062. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Sint Jacobsgracht, n". 18, Sectie E,n». 221. Kooper A. J. Gestman. /"950. ;;G VIJFENTWIXTIG-JARIGE ECHTVEREEVIG1VG van DAVID ZIRIiZEE en CHRISTINA BROOHANS. Leiden, Mei 1874. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevrouw A. J. VAN WEEZEL DE BRUYN. Amsterdam, 2 Mei 1874. Bevallen van een Dochter S. M. FILIPPO VAN WIJK. Leiden, 3 Mei 1874. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden, beluigen wij onzen hartelijken dank. J. LADAGE. Leiden, 4 Mei 1874. B. LADAGE, JUndges. De Leden der Vereenlging tot Verbetering van de Volksgezondheid die, door hun later toetreden tot de Vereeniging, niet in het bezit zijn der vier laatste VERSGAGEW, bevattende de Sterftekaart van Leiden, kunnen de hun ontbrekende exemplaren zoover de voorraad strekt verkrijgen tegen de helft van den oorspronkelijken prijs; dat is tegen ƒ1.35 per exemplaar. Hetzelfde geldt voor hendie nog in den loop van dit jaar Lid der Ver eeniging wenschen te worden. Dr. J. E. W\ IT E It MOV J. Ai., Sec.-Thes. heeft in hare vergadering van 30 April 1874 met algemcene stemmen, bij de aanstaande verkiezing van Leden voor de Provinciale Staten, welke zal plaats hebben a. s. Donderdag 7 Mei, tot candidaten gesteld en beveelt dringend aan de Heeren AJtredend Lid). HET BESTUUR.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3