LEIDSCIIE COURANT. ISM J»°. 101, DONDERDAG 30 APRIL. ST ADS-BER ICHTEN. BINNENLANDSCHE BERiGTEÏvT De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars. buiten de expediliekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. I)e prijs der Adverlenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemecne kennis, dat het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden in de Lakenhal op den Ouden Singel met aanvang van Vrijdag den IstMei e. k. voor het publiek wordt opengesteld. Het Museum kan worden bezichtigd op alle werkdagen van des voormid dags 10 tot des namiddags 4 uren, tegen betaling van ƒ0.10 per persoon en des Zondags zonder betaling van 's middags 12 tot 4 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 27 April 1874. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Johannes De Haas. kruidenier, wonende binnen deze gemeente, houdende verzoek om in het pakhuis in de Koesteeg, n°. 7, een rookhok te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n". 19); Doen te weten, dat tot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiënde commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 4,leD Mei aanst. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijl, bij ver zuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 29 April 1874. E. KIST. Secretaris. LEIDEN29 April. De eventuele herstemming voor de periodieke aftreding van leden der provinciale staten in deze provincieaanvankelijk door gedeputeerde staten bepaald op Donderdag 21 Mei, is, uit hoofde van de op dien dag in Rotter BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dat de bepalingen der Algemeene Politieverorde ning van den 24ste0 October 1867, betrekkelijk de vestiging dervroon- plaats in en de verhuizing binnen de gemeente, zijn de volgende: Art. 50. Zij, die overeenkomstig de bepalingen van het Koninklijk be sluit van den 3d'0 November 1861 (Staatsblad n°. 95) aangifte hebben gedaan van het overbrengen van hunne werkelijke woonplaats van elders naar deze gemeente en daarvan eene verklaring hebben gedaan aan het bestuur dezer gemeente, ontvangen van die verklaring een bewijs, hetwelk zij binnen 24 uren aan den heer der gebuurte binnen welke zij zijn komen wonen, vertoonen. Deze teekent het voor gezien, en schrijft het in zijn register in. Art. 51. Ieder die binnen deze gemeente verhuist, is verplicht daarvan, binnen eene maand na de verhuizing, aangifte te doen op het bureau van den burgerlijken standen daarbij al datgene op te gevenwat tot de invulling van het bevolkingsregister noodzakelijk is. Hij ontvangt van die aangifte een bewijs, hetwelk hij binnen 24 uren aan den heer der gebuurte, binnen welke hij is komen wonen, vertoont; deze teekent hel voor gezien en schrijft het op zjjn register in. Hij is mede verplicht, binnen e'éne maand na zijne verhuizing, daarvan kennis te geven aan den heer der gebuurte, welke hij verlaten heeft. Art. 52. Ieder, die een gedeelte van een door hem bewoond huis ver huurt ol aan anderen in gebruik afslaat, is verplicht daarvan, binnen veertien dagen nadat die huur of dat in gebruik geven een aanvang geno men heeft, op het bureau van den burgerlijken stand aangilte te doen. Bij ontruiming van het gehuurde ol van het in gebruik gegevene, is hij, mede binnen veertien dagentot aangifte daarvan gehouden. Art. 53. Bestuurders van gestichten van liefdadigheid, holjes of andere inrichtingen, in welke men zonder betaling van huur als inwoner wordt opgenomen, zenden vóór of op den vijfden van elke maand aan den heer der gebuurte, binnen welke hel gesticht gelegen is. een staat der verande ring in, welke in de vorige maand in het personeel der onder hen staande inrichting hebben plaats gebad. Art. 54. Overtreding van de in dit hoof tstuk gegeven voorschriften gelijk ook het niet behoorlijk doen der gevorderde opgaven, wordt, onver minderd hel bepaalde bij Kon. besluit van den 3Je° November 1861 (Staats blad n°. 95) gestraft met eene geldboete van één tot drie gulden. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 29 April 1874. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. dam voorgenomen feestviering ter gelegenheid van 's konings 25-jarige rege ring, voor de geheele provincie vastgesteld op Dingsdag 19 Mei a. s. De 1« luit. A. K. van der Garden is van het 5e bij het 4e reg. infan terie overgeplaatst. -- De minister van binnenl. zaken heeft ter algemeene kennis gebragt dat het toelatings-examenbedoeld bij art. 21 van de voorwaarden om als kwec- keling aan 's rijks vecartsenijsshool te Utrecht te worden opgenomen, zal plaats hebben p Maandag 6 Julij e. k. en volgende dagen, des voormiddags ten 8 ure, en dat zii, die lot dit examen wensrhen toegelaten te worden, zich in persoon of schriftelijk, mits portvrij, vóór of op 15 Junij e. k. bij den directeur der school moeten aanmelden. Door de provinciale commissie voor het lager onderwijs te 's Hage zgn eergisteren en gisteren geëxamineerd 25 candidaten voor de acte als hulp onderwijzeres; 10 werden afgewezen en 15 toegelaten, te weten: mej. J. A. M. C. Baerselman. M. G. Berenbak, J. M. BeukmanM. Bulkley, A. S. J. Carbentus. C. J. II. Castens, A. Coenen. C. M. van der Gaag. M. J. Hout man, M. C. van Randwijk, S. W. S. Roobol en E. Zweegman, allen uit 'sHage; C. M. Berg en S. J. van Deventer, beiden uit Dordrecht, en M. J. Wiel, uit Schiedam. - De 2' luitt. der infanterie van het Oost-Indisch leger D. Lafeber, J. H. J. Reiche, J. E. 11. Jansen. E. P. C. Sol, P. O Doderlein de Win, K. W. Steinmetz. A. Pieard, A. Ernsle, F. P. 11. Roersch. J. A. 11. Kirchner, J. Beets, J. G. 11. Schcnck, S. Menno, A. van den Brandeler, J. P. Moorrees, F. A. Ie Grand en M E. J. van den Bossche zullen den 16en der volgende maand hunne bestemming naar Java volgen met het via Suez derwaarts be stemde stoomschip Conrad. In de legerplaats te Milligen zal in het najaar kamperen de 2C divisie infanterie, bestaande uit het 4« en 7e reg. infanterie; het 3e en 4e escadron van het le reg. huzaren; alle veld-escadrons van het 3e reg. huzaren; de 4e, 15e en 5C veld-ballerij en compagnie van het bataillon mineurs en sappenrs. Van 18 Junij tot 18 Julij a. s. zal de legerplaats op het Wiesselsche veld weder even als ten vorigen jare worden betrokken door het personeel der normaal schietschool met de daarbij gédetacheerdcnalsmede de scherp schutters van alle regimenten infanterie met hunne sergeanten-instructeurs. De Spaansche consul te Amsterdam heeft het volgende bekend gemaakt: «Volgens ontvangen mededeeling zijn de obligatiën der serie E, uitgegeven voor rente der binnenlandsche Spaansche schuld, echt en verhandelbaar." Men deelt aan het Hbl. mede dat eene beter geregelde postgemeen- schap tusschen Engeland en Nederland in uitzigt gesteld is. Wegens de ver- belering van het vaarwater van Rotterdam langs Maassluis naar zee, zoude de Great Eastern spoorweg-maatschappij voornemens zijn eene dagelijksche vaart tusschen Londen via Harwich en Rotterdam in het leven te roepen, en alsdan tevens trachten het vervoer der brieven over die route te brengen. De treinen zouden Londen des avonds ten 8 of 9 ure verlatende booten Harwich ten ID a 10% ure en te Rotterdam aankomen tegen 8 ure's mor gens, zoodat de passagiers en de brieven voor Amsterdam nog met een op die boot loopenden sneltrein naar den Uijnspoorweg tegen half 10 of 10 ure alhier zouden aankomen. Dit plan zou reeds aan het oordeel der regering onderworpen zijn. en de Rijnspoorwegmaatschappij, wat het loopen dei- treinen aangaat, zou zeer geneigd zijn mede te werken. Door wijlen den heer P. Elderman is aan het oude vrouwen- en man- nengestichl St. Jacob le Haarlem vermaakt een legaat, groot ƒ5000, en door wijlen mej. J. M. Heyse aan de armen der. r. k. gemeente aldaar een legaat, groot ƒ1000. Te Amsterdam zijn in eene vergadering van effectenhandelaren in dc Efleclen-Societeit gehouden, de volgende besluiten aangenomen: 1». dat op 11 Mei geene officiële prijscourant zal opgemaakt worden, 2°. dat het be stuur gemagligd is, zoo noodig, ook den 13d"1 Mei geene officiële prijscou rant op te maken; 3°. dat de levering van verkochte stukken gedurende de feestdagen niet zal plaats hebben en de eerste leveringsdag zal zijn Vrjj- dag 15 Mei. Te Amsterdam is eergisteren in het Paleis voor Volksvlijt de algemeene vergadering van aandeelhouders in dit paleis gehouden. Uit het verslag bleek, dat in het jaar 1873 bijna ƒ1700 meer winst is verkregen dan het jaar le voren, of in hel geheel ruim ƒ12080. liet dividend werd bepaald op ƒ1.20 per aandeel en op ƒ2.16 per «action de jotiissaoce." -- In den IJsscl nabij Zutphen is een 4000'HaI zalrapjes, afkomstig

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1