LEID8CIIE COURANT. 18/4. X°. WOENSDAG 1 APRIL. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.- franco p. p. 3.50 met het f ers/ag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3 85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 s jaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiên is van 1—4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. ST ADS-RER ICIIT^N. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vak LEIDEN, In aanmerking nemende, dat zich in deze gemeente herhaaldelijk gevallen van hondsdolheid hebben voorgedaan en het daarom van hunnen plicht achtende die middelen aan te wenden, welke onder hun bereik liggen om het gevaar, daaruit soms te duchten, zooveel mogelijk af te keeren; Gezien art. 63 der Algemeene Politieverordening van den 16deD October 1873 (Gemeenteblad n'. 4); Bepalen dat tot nadere aankondiging honden niet anders dan gemuilband op straat mogen worden gelaten. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in ie Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Weihouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 31 Maart 1874. E. KIST, Secretaris. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leiden, Gezien art. 31 der wet van den 4dlD Juli 1850 Staatsblad n\ 37); Doet te weten, dat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, «Ie Provinciale Slaten en den Gemeenteraad op heden zijn gesloten, op nieuw aangeplakt en gedurende acht dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Voorzitter voornoemd. Leiden, 31 Maart 1874. v. d. BRANDELER. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. LEIDEN, 31 Maart. Door de arrondissements-regtban.kalhier is ter vervulling van de open staande betrekking van kantonregler te Alphen de volgende lijst van aan beveling opgemaakt: 1". mr. J. G. Vogel, advocaat bij den hoogen raad der Nederlanden, te 'sGravenhage; 2". mr. A. C. C. Folkersma. kantonregler te llindeloopen; 3". mr. A. L. van Gatlenburch, griffier bij het kantongeregt te Alphen. Bij de gisteren ten raadhuize gehouden verpachting is van de op brengst der bruggelden aan de Spanjaardsbrng pachter geworden J. de Graaf, te Leiderdorp, voor 525, en van de opbrengst der tolgelden aan bet Zijlhek, dezelfde, voor ƒ2045. Heden morgen had op de begraafplaats aan de Grocncstecg de ter aarde bestelling plaats van wijlen den wel-edel gestrengen heer C. Honig, in leven geneesheer hier ter stede. Bij de groeve voerde het woord de heer M. H. Esser als vriend van den afgestorvene, in wien de spreker den menschen- vriend, den christen en den ijverigen geneesheer schetste. Niet alleen dat de gestorvene als geneesheer van het militaire huis van detentie steeds de blij ken gaf van een gevoelig braaf hart, welks streven was het lot van de ongelukkigen te lenigen, maar de laatste oogenblikken zijn levens konden getuigen van zijn vergevensgezindheid en liefde zelfs tol zijne vijanden. De bode van het ziekenfonds Boerhaave, waarvan de overledene geneesheer was, schelste den afgestorvene als geloovig christen. ür. C. Honigzoon des over ledenen, dankte de sprekers en aanwezigen voor de laatste eer den vader bewezen. Bcstuurderen en leden van de alhier gevestigde afdeeling van het Zilveren Kruis en van die van het Metalen Kruis, waarvan wijlen dr. Honig mede bestuurslid was, geneeskundigen cn belangstellenden woonden de pleg- tigheid bij. Den bezitter van n". 2530 in de loterij voor de oprigting van het standbeeld van van der Werf mag men gelukwenschendaar op dit lot de hoogste prijs, het geschenk van H. M. de koningin, is gevallen. Het is, op verzoek der dames-commissie, dat wij onze stadgenooten en allen, die er belang bij hebben, uitnoodigen, aanst. Donderdag, den 2Jf,n April, en Zatur- dag dén 4,lcn April, van des namiddags 1 lot 4 uren, in de Stadszaal, Breêslraat, hunne prijzen te laten halen. Gisteren avond is, naar wij vernemen, een werkman in de fabriek van de firma Clos en Leembruggen in aanraking gekomen met de machinerie, waardoor hem een der armen op twee plaatsen werd gebroken. De minister van koloniën, ad interim minister van marine, heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat in de maand Mei aanst. bij de directie der marine te llellcvoetsluis een vergelijkend examen zal plaats heb ben van jongelingen, die als machinist-leerling der 2' klasse wenschen te worden aangenomen. Het getal der als zoodanig te plaatsen jongelingen zal zich tot vijftien bepalen. Ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen lot voorschreven examen worden toegelaten, moeien, vóór of uiterlijk op den laatsten April aanst., een op zegel geschreven verzoekschrift inzenden aan het depart, van marine, waarin zal moeten vervat zijn de naam, voornaam, het beroep, de woon- en geboorteplaats der ouders ol voogden, enz. Alleen worden zoodanige jongelingen tol het examen toege laten, die op den l,n Januarij van dit jaar het 15' levensjaar reeds en het 20' nog niet zijn ingetreden, en dus die geboren zijn in de jaren 1855, 1856, 1857, 1858 of 1859, en bij het vooraf le ondergaan geneeskundig onderzoek voor de zeedienst zijn goedgekeurd. De minister van binneul. zaken, overwegende dat ten gevolge van het overlijden van dr. R. Westcrhoff" de verkiezing van een lid der tweede kamer in hel hoofdkiesdistrict Appingadam moet plaats hebben, heeft bepaald dat die verkiezing zal plaats hebben op 21 April e.k., cn dat eene herstemming, zoo noodig, zal plaats hebben op Dingsdag 5 Mei e.k. i In een buitengewoon Polititblad, gisteren verschenen, worden detwee personen gesignaleerd, die dezer dagen uit de gevangenis te Turnhout (Belgie) zijn ontsnapt, alwaar de eerste genaamd J. B.Frederic, oud 32 jaren, land bouwer, eene straf van 3 jaren en de tweede G. van Audenaarde, een 23- jarige koewachter, eene straf van 8 jaren en drie maanden ondergingen wegens criminele diefstallen. Zij zijn in het bezit van 4jassen, 1 hoogen hoed, zakdoeken gemerkt F. V., 2 paar schoenen, 2 pakkenkleedingstukken, ontvreemd ten nadeele van den directeur en den gevangenbewaarder, diezjj in hunne cellen hebben opgeslotenwaarna zij zijn ontsnapt. Volgens be- rigt van de Belgische justitie hebben zij de rigting naar Nederland gekozen en zouden reeds te Eindhoven gezien zijn. Naar het Fad. heeft vernomen is bij den raad van state ingekomen een wets-ontwerp tot afschaffing van de zeepbelasting. Het equivalent zal gevonden worden in een verhooging van de belasting op het gedistilleerd. D5. Laatsman, pred. bij de Waalsche gemeente te Haarlem, heeft het beroepjnaar Zwolle aangenomen; ook d'. de Jonge,pred. teLexmond, heeft hel beroep naar de Iloll. gemeente te Brussel aangenomen; d*. Venker, pred. *4e Koedijkheeft voor het beroep naar Stad Delden bedankt. Te Amsterdam zal op 14 en 15 April aanst. de gewone vergadering worden gehouden van moderne predikanten, ditmaal zonder gemeenteleden. Gisteren werd te Amsterdam gehouden de jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders in de lloUandsche ijzeren spoorweg-maatschappij. Opgekomen waren 55 aandeelhouders De balans- en de exploitatie-rekening over het boekjaar 1873 werden goedgekeurd en het dividend óver dat jaar vastgesteld op 68.90 per aandeel (ongeveer 7 pCt.). Hiervan was reeds voorloopig uitgedeeld ƒ20, zoodat nog blijft uit te betalen 48.90 per aan deel. De vergadering magtigde den raad van administratie met de Ned. YVestfaalsche spoorweg-maatschappij een contract van exploitatie van de lijn Zutphen-Duitschc grenzen bijWinterswjjk te sluiten. Verder besloot de vergadering lot uitbreiding van het maatschappelijk kapitaal en dit te bren gen op 5,000,000. De voorzitter-commissaris J. Borski verlangde bij zijn aftreden niet herkozen te worden. Nadat een der aandeelhouders vergeefs getracht had den heer Borski van zijn besluit terug te brengen, werd in zijne plaats met algemeene stemmen gekozen mr. F. T. Westerwoudt, te Amsterdam. Te Schiedam is een persoon, die in arrest zat als verdacht van het ontvreemden eener portefeuille met ƒ400, dood in zijne cel gevonden. Naar men uit Alkmaar meldt heeft de ontslagen chef van het station aan den Holl. spoorweg aldaar, mede-beschuldigde in de zaak der 13 con ducteurs, zich uit de voelen gemaakt. Te Amersfoort ontstond Zondag middag een hevige brand in den stoom-sehorsmolen van den heer M. Wolff Mzn., buiten de Utrechtsche barrière. Aangewakkerd door een sterken westewind, nam de brand weldra in hevigheid toe. zoodat in een oogenblik de molen, de stoomma chine en al de bijgebouwen, waaronder een schuur met huiden en een zolder met hooi en turf, in vlam stonden. Ook het woonhuis bleef niet gespaard, en het geheele uitgebreide perceel was legen den avond door het vuur verleerd. Met veel moeite heeft men de helende percelen behouden, liet verbrande was bijna geheel verzekerd. Onder de medische studenten, die te Groningen jl. Zaturdag met het gewenschte gevolg het eerste gedeelte van het candidaats-examen in de ge neeskunde hebben afgelegd, behoorde ook jufvrouw Aletta Henriette Jacobs, van Sappemeer.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1