achterover, en met groole moeite moest hij zijn eigen leven zi?n ie reiklen. Eenigen lijd later volgde zijn jongere broeder zijn voorbeeld en begaf zicli insgelijks te paard te water. Ook hij kwam lot digt bij de ongelukkigen, zag hoe een van hen bezweek, verdubbelde zijne pogingen om den nog overgeblevene te bereiken; maar ook zijn paard kon niet verder en hij moest, ondanks alle inspanning, terugkeeren. Dannog eene poging in het werk gesteld. Twee personen, waaronder de landbouwer, die het eerst te paard zijne menschlievende poging had moeten opgevenbegaven zich met het vlot te water, om, al was het met levensgevaar, den aan de spanten hangenden man te redden. Hun streven werd met een goeden uitslag be kroond. Met de grootste moeite bereikten zy den ongelukkige, die reeds bewusteloos en verstijfd was, en zich zoodanig aan het houtwerk had vastgeklemd, dat hij niet dan met geweld er van kon worden afgescheurd. Men legde hem op het vlot, kwam gelukkig aan land, bragl hem te bed, verschafte hem geneeskundige hulp en des avonds kon hij weder spreken, llij was den dood ontkomen, liet lijk van den man, die bezweken was, werd gevonden en aan land gebragt. Voor hem was de dood geen ongeluk; want ook zijne vrouw en drie kinderenalles wat hij hadhad de zee verzwolgen. Te Middelburg zijn dezer dagen hij verschillende personen verschijn- 1 selen van vergiftiging waargenomen na hel gehruik van leverworst, her komstig uit denzelfdcn spekslagerswinkel. Een onderzoek is ingesteld. Een bejaard baanwachter te Willemdie reeds 24 jaren lang zijnen post met trouw en ijver vervuld had, wilde Maandag 11., nadat hij afgelost was, over den spoorweg huiswaarts keeren. Om een goederentrein te ont wijken, stapt hij op een ander spoor; maar wordt bijna op hetzelfdeoogen- blik door den personentrein, van Dortmund komende, verpletterd. Twee uren later komt zijn zoon, eveneens baanwachter, den weg langs en vindt hier en daar stukken van een menschelijk ligchaani; bij nader onderzoek volgt de vrecselijke ontdekking,, dat het de overblijfselen van zijn eigen vader zijn. 's GRAVENilAGE25 Maart. Door Z. M. is, ingevolge hun verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer C. van Lennep als burgemeester der gemeenten Heemstede en Bcnnebroek, aan den heer mr. D. Merens Az.. als kantonregler te Haarlem, onder dankbetuiging voor de diensten door hem aan den lande bewezen; aan den heer C. .1. A. Wynaendts, als plaatsvervangend kantonregler te Woubrugge; en aan den heer II. W. Donker Curtius, als notaris te Ooslerblokkcr. Door Z. M. zijn benoemd: tot burgemeester der gemeenten Heemstede en Bennebrock de heer J. Ph. Dolleman; lot vice-president van het prov. geregtshof in Overijssel de heer mr. G. D. Ribbiusthans raadsheer in dat gereglshof; tot kantonregler te Sliedrecht de lieer mr. J. C. Tak, thans kantonregler te Sluis: en lot notaris te Almkerk, arrond, 's Bosch, de heer li. C. van der Ven, cand.-notaris te 's Bosch. Tot rijks-ontvanger te Gorredijk c. a. is benoemd de heer C. W. A. Essers, thans rijks-ontvanger te Raalle c. a. Tot commies der posterijen 3C kl. zijn benoemd de heeren P. H. Queyscn' en H. Beets, thans surnumerairs der posterijen. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen: tot werktuigkundig ingenieur by de artillerie stapel- en constructiemagazijnen II. A. Ravenek; tot kapi tein 2kl. bij het 2e reg. vesting-artillerieden lcn luit. L. F. Maas Geeste- ranus, van het reg. rijdende artillerie, en den kapitein H. A. Schneiders van Greyflenswert, van het le reg. vesting-artillerie, op zjjti verzoek, op non-activiteit le stellen. In de zitiing van de tweede kamer van heden is de ontwerp-regeling der consulaal-regten na discussie, met algeuieene stemmen aangenemen. Daarna heeft de heer de Jong de regering geïnterpelleerd over hare voor nemens ten aanzien der zilver-aanmunting en de vraag gedaan, of zij voor nemens was den termijn tot schorsing weder le vernieuwen of de zilver aanmunting weder vrij te laten. De minister van financiën heeft geant woord dat de regering het niet geraden acht op de verworpen muntwet terug te komen, en dat er dientengevolge geen reden beslaat om de zilvcr- aanmiinling langer te schorsen. De Russische gezant heeft heden met zijne cchtgenoote een bezoek ge bragt aan de gemeente Zaandamvoornamelijk ter bezigligiilg van Czaar Peters huisje. De gemeenteraad heeft in zijne vergadering van gisteren de behande ling voortgezet van de ontwerp-instruclie voor den directeur der duinwater leiding, welke ten slotte, hier en daar eenigzins gewijzigd, is vastgesteld. Voorts tot aan de orde gestelde benoeming van eenen directeur overgaande, had deze ten uilslag, dat de lieer J. Th. Slang, werktuigkundige alhier, bij derde stemming met 20 stemmen benoemd is tot directeur der 's Graven- haagsche duinwaterleiding. De heer J. van Hasselt, adsistent-ingenieur bij den N. Z. O. spoorweg, tweede candidaat op de aanbevelingslijst, vcrk',KLr 14 stemmen. -e won' Gisteren avond is door eene vrouw aan den Ncordwal gevolfden een zorgvuldig in laken gewikkeld levend kind van hel vrouwelijk geslacht, naar gissing reeds 3 a 4 maanden ouddat waarschijnlijk daar te vondeling is gelegd. De vindster heeft, na aangifte bij de policie, het wicht voorloopig ter verzorging tot zich genomen. liU! TEN LA NI>SC11E MEM KM'EN ENGELAND. LONDEN24 Maart. De laatste der leden van het nieuwe ministerie, welke zich aan eene verkiezing le onderwerpen had, was de afgevaardigde uit het graafschap Dublin, de kolonel Tavlor, benoemd tot kanselier van het hertogdom Lan caster. De voorstanders van lerlauds autonomie hadden alle krachten inge spannen om zijne verkiezing te beletten en aan een hunner geestverwanten de overwinning te bezorgen, doch die pogingen mislukten. Van de 4245 kiezers van het district namen ongeveer 3500 aan de stemming deel; de heer Taylor werd op nieuw benoemd met 2183 stemmen, 948 meer dan de legen-candidaat op zich vereenigd had. De beriglen omtrent den toestand in Indië worden nog niet gunstiger. Omtrent Sarun, een der minst noodlijdende gewesten, schrijft men aan de TimesDe velden zijn letterlijk verschroeiden de bevolking trekt met duizenden naar de groote wegen; zelfs de hoogere kasten komen opdagen. Het te veld staande gewas wordt afgesneden tot veevoeder. Het vooruitzigt is regt treurig, en ik vrees dat, ondanks de hulp van regeringswege, een tiende der bevolking vóór October a. s. van honger zal moeten sterven. In hetzelfde schrijven wordt omtrent den staat van zaken in den noordooste lijken hoek van Tirhoot gezegd: Geen bepaalde hongersnood nog; doch overal de teckenen dat het ergste nadert. Mannen, vrouwen en varkens te zamen in het veld wortelen opwroetend; uitgemergelde gestalten langs de wegen; moeders die hun kinderen verlaten of te koop aanbieden; roofpar tijen en brandstichting in de huizen der rijke Zemindars; personen van beide seksen, hulp zoekende bij de openbare werken. FRAVHRMH. De Presse bevat naar aanleiding eener opmerking van het Bonapartis- tische orgaan le Pays het volgende artikel: "Over de schorsing des herlogs van Padua als maire van Courson-d'Aulnay sprekende, geeft le Pays zijne verwondering te kennen dat de maires, welke zich in der tijd naar Frohsdorf en Antwerpen begeven hebben, niet zijn gestraft geworden, liet blad ziet het wezenlijke onderscheid voorbjj tusschen de pelgrimstogten naar Antwerpen en de betooningen te Chisle- hurst. De eersten hadden plaats vóór den 19(,en November, namelijk op een tijdstip toen de nationale vergadering nog geen gebruik van hare grond wetgevende bevoegdheid had gemaakt, en het dus volkomen wettig was werkzaam te zijn tol de inrigting eener definitive regering." In de Rep. Prang, wordt de aandacht gevestigd op de beteekenis dezer opmerking in een voor het orgaan van den maarschalk Mac Malton gehou den blad. In het rapport omtrent handel, nijverheid en scheepvaart, door den minister van hinnenlandsche zaken bij den maarschalk Mac Malton inge diend, tracht hij te doen uitkomen, dat wel is waar de toestand le wen- schen overlaat, maar dat de cijfers bewijzen, dat de toestand veel minder treurig is dan men wel eens tracht te doen voorkomen en dat hij steeds vooruitgaat. Ookdat de reden van dien minder gunstigen staat niet moet worden toegeschreven aan het bestuur, hetwelk steeds, zooveel mogeljjk, op de klaglen van den handel heeft acht geslagen. De burgerlijke begrafenissen nemen zoozeer toe, dat de regering ge meend heeft een onderzoek op dit punt te moeten doen instellen. Ten ge volge der verkregen inlichtingen heeft de minister de Broglie besloten, dat voortaan de lijken der in de hospitalen overledenen niet aan bloedverwan ten, vrienden of eenige corparatiën ter begrafenis mogen worden afgegeven tenzij dezen zich verpligten de kosten der verpleging te voldoen, en hunne namen in bijzondere registers worden opgeleekend. Hiermede wil de mi nister voorkomen het opvragen van lijken om die uitsluitend tot manifesta- tiën te doen dienen. In de vorige week is de nieuwe bisschop van Montpellier. mgr. de Cabrières, in de kathedraal van Nimes gewijd. L'nivers zegt, dat dit de eerste bisschopswijding is geweest, die in genoemde kerk sedert 1095 heeft plaats gehad, toen de bisschop van Nimes, Bertrand de Monlredon, in het genoemde kerkgebouw gewijd werd door Paus Urbanus 11, op diens reis naar Clermont, waar hel concilie moest vergaderen, bijeengeroepen tot het organiseren van den eersten kruistogt ter bevrijding van het II. Graf. Het blad geeft den wensch te kennen, dat de wijding van den nieuwen bisschop, even als die vóór 800 jarende voorloopster moge zijn van een nieuwen kruistogt, thans niet, gelijk toen, tegen de buiten het christendom staande Sarracenenmaar legen de Philistijnen in eigen boezemtegen de geëxcom- muniëerde vorsten, de afvallige gouvernementen en de ontdoople natiën die allen, ingevolge de wet van den vooruitgang, legen kerk til maat schappij zamenspannen. SPANJE, Naar men uit Madrid meldt zijn aldaar sedert eenigen tijd een aantal Duitsch? officieren, meerendeels uit de Zuid-Duilsche staten afkomstig, aan gekomen, met oogmerk om in het Spaansche leger dienst te nemen. Men meent dat die officieren zich zeer te leur gesteld zullen vinden, vooreerst omdat volgens de Spaansche wet een vreemdeling, alvorens tot dienstneming bij het leger le worden toegelaten, zich moet laten naturaliseren, en voorts omdat er bj het Spaansche leger geen gebrek, maar veeleer groole over vloed van officieren is.'4 In de Fransche grensplaats Lamanère zijn daags na de overwinning der Carlisten bij Castelfullit 206 soldaten en 17 officieren der republikeinsche regimenten Navarra en Cadix, ook de kolonel van het laatstgenoemde, als vlngtelingen aangekomen en terstond ontwapend. U I T C II L, A iV S». Naar men uit Keulen meldt ontvangt de aartsbisschop aldaar, ten ge volge van het gerucht zijner op handen zijnde gevangenneming, dagelijks groote ovatiën. Donderdag 11. hebben ruim 3000 personen zich gezamenlijk bij hem aangemeld. Zondag voormiddag, na de Hoogmis, Ier gelegenheid van 'skeizers verjaardag, stond de menigte op het plein voor den Dom let terlijk opeengedrongen om den aartsbisschop bij het heengaan toe te juichen. Daar het gerucht liep dat hij dien namiddag aldaar zijne laatste predikatie zou houden, was de toeloop tegen 4 ure zoo groot, dat hel uitgestrekte kerkgebouw de menigte niet kon bevatten.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 2