UIIIKOItT-kUilllkOLIV. EAU D'ANVERS, PER TELEGRAAF. ADVEKTKSIIKl Directe aanvoer uit de Mijn. Borst-, Maag- en iHgewaiiden verster- keilde Pillen. uitwendig' middel tegen kinkhoest schrijven bekend te laten worden, omdat de onderscheiden punten van het keizerlijke antwoord daarin al te stellig wederlegd zijn; andere bladen gelooven dat dit pauselijke wederantwoord wat al te grof is uitgevallen. Intusschen is het overbodig naar bijzondere redenen te zoekendaar deze j correspondentie toch moeijelijk in het oneindige voor de oogen van het publiek voortgezet kan worden. Het is voldoende dat de Duitsche natie vernomen heeft, welke aanspraken de Paus te Rome maakt, en hoe vast beraden de Duitsche keizer die heeft algewezen. Daar het Duitsche rijk herrezen is, schijnen ook de oude twisten tusschen Paus en keizer ver nieuwd te moeten worden. Men herinnert zich dat al onze grootste en beste keizers door den Paus in der. ban werden gedaanen dat zelfs Frederik II nog onder den banvloek van den Paus lagtoen hjj op aan drang van dezen het Heilige Land voor de christenheid veroverde. OOST-IWDIE. BATAVIA, 27 September. j Van Benkoelen zijn de volgende berigten ontvangen: De toestand in de Ommelanden wordt beter. De opstandelingen zijn voor onze troepen naar Lebong en Sindang teruggeweken. Door den kapitein Hollanders is gerap porteerd, dat pasirah Samban Anak dalam met eenigen aanhang en verge zeld van 40 kwaadwilligen uit Lebong stand houdt in een doesoen, nabij Doerian Amparan. Zij zijn voorzien van 2 lila's en 3 geweren en hebben zich achter een palissadering opgesteld. Zware bandjirs en gebrek aan mid delen tot het oversteken der rivieren vertraagden den marsch der kolonne. Naar men uit Samarang meldt acht de generaal van Swieten voor de tweede expeditie legen Atchin vier bataillons infanterie (dus 5000 man) voldoende; twee bataillons blijven in reserve te Padang. Van de aanvan kelijk noodig geachte 12 staf-officieren wordt nu de helft als toereikend beschouwd. De koffij in de gouvernementspakhuizen aldaar aangevoerd is thans in zoo groote hoeveelheid aanwezig, dat de pakhuisruimle te klein wordt, zoo niet spoedig vaartuigen aankomen, om hier met dat product beladen te worden. t Tc Padang is op 8 Sept. cene aardbeving gevoeld. De beweging duurde ruim 2 minuten. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Benoemd: tot secretaris van het depart, van finan ciën. de referendaris bij dat departement mr. F. van Oiden; lot houtvester 3® kl. bij het boschwezen op Java en Madura, A. 11. Warren. Bij het bin- nenl. bestuur op Java en Madura: tot controleur le kl., de controleur 2e kl. W. Linn; tol controleur 2e kl., de ambtenaren ter beschikking J. tl. D. van der Palm. P. Zeydcl en P. van der Weide; lot ambtenaar ter beschikking, C. J. C: Wijnandts. J. Knebel, thans klerk ter algem. secretarie, en J. G. j N. Dressers. Goedgekeurd: dat door den directeur van binnenl. bestuur ge- durende de maand Augustus 1873 bij het binnenl. bestuur op Java en Ma dura zijn geplaatst: in de resid. Banjoemas, de benoemde ambtenaar ter be schikking H. H. C. Th. Bosch; in de resid. Kadoe. de benoemde ambtenaar j ter beschikking G. A. Iloogenraad; in de resid. Kcdiii, de benoemde con troleur 2e kl. J. H. H. Gubbels en de benoemde ambtenaar ter be'schikking W. F. Hauber. Bij het binnenl bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura zijn geplaatst: in het gouv. van Sumatra's Westkust, de benoemde controleur le kl. jh'. E. R. Kraijenhoff; in de r sid. Oostkust van Sumatra, de controleurs I* en 2® kl. W. J. Honig, E. von Faber, It. C. Kroesen en J. C. d'Engelbronner. Door den resident van Rembang is ontheven: op ver zoek. eervol, uit zijne betrekking, wegens ziekte, de le klerk op hel resid.- bureau, tevens griffier bij den landraad te Rembang, J. W. van Raalten. en benoemd als zoodanig, de klerk op dal bureau, levens subst.-griffier bij die regtbank M. L. Tijl. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den milit. ambtenaar 2® kl. B. 11. W. Hamer. PARIJS, 9 November. Het Uien Pubtic bevat een artikel, waarin het doen van een beroep op het volk wordt aanbevolen. Hel blad zegt, dal aan den revolutionairen toestand door eene revolutionaire oplossing een einde noet gemaakt worden. De permanente zamenzwering tegen de reglen der natie en hel algemeen slemregt maken het onvermijdelijk om een beroep op het volk le doen. PARIJS, 9 November. De Union meldt dat overal adressen ter onder- leekcning worden aangebodenhoudende verzoek om herstel van het koningschap. PARIJS, 10 November. Thiers heeft heden een deputatie uit het arron dissement Boulogne-sur-Mer ontvangen, en haar in zijn antwoord zijn vast vertrouwen in de handhaving der republiek te kennen gegeven. De republiek beantwoordt, naar zijne mcening, ten eenenmale aan het gevoelen dat thans onder het publiek hcerscht. TURIJN, 8 November, lieden is het gedenktecken voor graaf Cavour alhier ingewijd. De koning, de prinsen en alle overheden waren er bij tegenwourdigd. Eene lallooze volksmenigte, en vele vertegenwoordigers van maatschappijen en van de besturen der buitensteden ontbraken evenmin ondanks den regen. De koning werd bij zijne aankomst met geestdrift toegejuicht. De burgemeester van Turijn hield eene lofrede op Cavour. WASHINGTON, 8 November. De minister van builenlandsche zaken, voldaan over de vredelivende bedoelingen van de regering der Spaansche republiekzal zijn oordeel over het gebeurde met de Virginius opschorten totdat de toedragt der zaak ten volle bekend zal zijn. De dagbladen zijn eenstemmig in de afkeuring van het gedrag der Spaansche overheid. In de officiële kringen gelooft men dat de zaak tot een crisis met Spanje zal leidenindien niet spoedig genoegdoening gegeven wordt. Een ongeluk gebeurt te Antwerpen. Men had meer dan 400 kisten, bevattende kistjes met parfumerie, genaamd Eau d'Anvers. voor een stoom boot opgestapeld om uitgevoerd te worden naar Indië, waar deze parfumerie zeer gevraagd wordt. Twee heeren voorbijgaande, hadden met de voel tegen een van die collis gestooten, 2 kisten vielen op hen neder. De haven werkers snelden toe en bevrijdden hen gelukkig, het waren slechts collis van 24 kistjes of 12 dozijn per kistje, zoodat zij geen gevaarlijke kneuzin gen bekwamen. Tegenwoordig is de uitvoer van het Eau d'Anvers zeer groot. iSurgerlijkc jSfaub. ONDERTROUWD: L. L. P. Mond, jm. 33 j. en J. C. van Os,jd. 28 j. E. Chris- pijn, jm. 23 j. en J. van Nieuvvenhoven, jd. 18 j. D. J. van den Berg, jm. 28 j. en L. Singeling, jd. 23 j. P. la Gas, wcdr. 68 j. en A. Stephanus, jd. 33 j. Z. Kriek, jm. 24 j. en C. B. Rietbergen, jd. 21 j. A. van Dijk, jm. 32j.enC.de Wolf, jd. 31 j. A. Hoorn, jm. 20 j. en L. E. J. Raaff, jd. 20 j. A. van der Linden, jm. I9j. en J. I. van Heusden, jd 28 j. 11. J. Snel, jm. 23 j. en L. van Es, jd. 27 j. J. Brittijn, wedr. 47 j. en C. Boom, wcde. 50 j. C. C. Boef, wedr. 64 j. en J. van der Kaai, wed®. 51 j. C. de Bruin, jm. 26 j. en H. M. van Anrae, jd. 27 j. J. F. E. Willemsom, jm. 34 j. en L. S. Leroi, jd. 25 j. L. van Son, jm. 22 j. en B. E. J! Sasse, jd. 19 j. Voorspoedig bevallen van eene Dochter ELIZABETH VOET FIGÉ. Leiden, 8 November 1873. C. VOÈT. Heden overleed te Kampen onze geliefde Behuwd-Broeder en Broeder Mr. L. F. BALLOT, Griffier bij het Kantongerecht aldaar. A. E. SIMON THOMAS. Eenige kennisgeving. M. 1. J. SIMON THOMAS, Ballot. Visites worden niet afgewacht. De Heer en Mevrouw LE POOLE beluigen langs dezen weg hunnen har- telijken dank voor de bewijzen van deelneming bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Bezoeken worden algewacht Woensdag en Donderdag 12 en 13 November. voor de schop op. a ƒ1.20 per mud of hectoliter, verkrijgbaar aan het in lossing liggend schip in den Nieuwen Rijn, aan het Utreehtsche Veer, van heden tol Zaterdag den 15del1 November aanstaande, voor rekening van l'h. VAST DER HEYDEIV, Kraaijerstraat, N". 19. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde, pltijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en vpoflrelïelijkste ziekteslof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstclling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan astlima, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rliumatlck gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozen, a ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VERHOUW E\ STOKHUVZEIV, Gouda, M. PALMEN; 'sHage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid. Men kan zich geen liefelijker, aangenamer, verfi isscliender en ge zonder geur voorstellen, dan het van AUGUSTE DE MARBAIX te Antwerpen. Gestookt uit welriekende Bloemen, Bladeren en Houten van verster kende Geurplanten en Wortels, bezit het Eau d'Anvers eigenschappen zonder weêrga voor het verdrijven der Hoofd- en Rhcumatische pijnen, alsmede om de lucht in ziekekamers te vernieuwen en te verfrisschen. Zie het prospectus, dat iedere flesch omringt. Wordt verkocht tot de volgende prijzen: De Royale p. 11. ƒ1.50 De Double1.25 lste Kwaliteitl.OO 2d® n *5 De halve flesschen zijn de helft minder in prijs. NB. Geen vertrouwen te stellen in hen, welke ze voor lageren prijs verkoopenmen beveelt de Koninklijke en Dubbele qualiteit bijzonder aan, die men kan vinden in de voornaamste huizen, zoo als volgt: Te Leiden, D. J. MEYSING, Coiffeur, Breêstraal, en J. J. SLEYSER, Hoogewoerd. Deze Parfumerie is bijzonder aanbevelingswaardig voor Indië, als het meest verlrisschend reukwater dat bestaat, en hel best houdende op de reis en in de warmte. Is ingepakt in kistjes van 6 flesschen.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3