wc MUSIS SACRUM. PRIORITEITSLEENING groot f8000, DtlTSCilLAN». Pc Duitsche admiraliteit lieeft bepaald, dat in het volgend jaar alle oorlogschepen, behoorende onder het station der Noordzee-vloot, in dienst poelen worden gesteld, om in de Noord- en in de Oostzee manoeuvres te [errigtenpeilingen en waarnemingen te doen, enz. Volgens de Schles. Zeit. zal aan de stad Koningsbergen, waarop nog jKijd eene schuld drukt ten gevolge der oorlogscontribulie haar vroeger door de Franschcn opgelegd, gedurende 27 jaren, derhalve tot op het jaar j9(|0, jaarlijks een zeer aanmerkelijk bedrag uit de schatkist worden.ver end, strekkende om het nog overblijvende gedeelte der schuld te kwijlen. Volgens de Pos. Zeit. is op de paarden en rijtuigen van den aartsbis- Up beslag gelegd, tot waarborg voor de betaling der boete, waartoe hij ,e»cns onwettige benoeming van den proost Arndt veroordeeld isen heeft j/aartsbisschop een aantal leerlingen van het thans ontbonden seminarium naar de universiteit te Innspriick gezonden. Naar men verneemt heeft de keizer, op zijne terugreis; van. Weenen „aar Berlijn, zich naar Muskau begeven, om een bezoek af'te léggen bij prins Frederik der Nederlanden. De keizer heeft voor zijn vertrek uit Weenen een Pruissisch regiment verleend aan den kroonprins Rudolf en eene som van 10000 mark ten be boete der algcmeene armen van Weenen aan den burgemeester doen toe komen. OOIT-INDIE. BATAVIA. 13 September. Uit Renkoelen zijn de volgende berigten ontvangen: De nieuw benoemde adsistent-residentde heer Laging Tobias, kwam den O11"1 September ter hoofdplaats aan. Op dienzelfden dag werd door de op den 6de° te voren af«ezonden kolonne Laïs bereikt. Terwijl 1 officier en 50 man werden afgezonderd als dekkingsdetachement bij het herstellen der telegraaphge- peenschap en 1 officier en 10 man te Laïs achterbleven, rukte het overige gedeelte der troepen, bestaande uit 3 officieren en 80 manschappen, gekom- aandeerd door den kapitein Hollanders, naar het noordwaarts gelegen Ben- loehan. Rij de rivier aldaar geraakten de troepen slaags met de opstande lingen, waarbij mert aan onze zijde drie gewonden bekwam. Na het gevecht werden door eene patrouille oppassers een lila en twee vaandels gevonden die door den vijand op het terrein waren achtergelaten. De colonne, die door het niet dadelijk beschikbaar zijn van rakits voor het overtrekken der rivier een dag werd opgehouden, had op den 1 ldtn haren tnarsch voortgezet Een Arabier, op Pekodjan wonende, ging een paar dagen geleden ter feestviering op een bruilofspartijwaar hem echter de onaangename tijding werd gebragtdat men in zijn huis had ingebroken. Te huis gekomen ont dekte hij weldra, dat die lijding waarheid bevatte, want zijn kast was opengebroken en geheel leeg geplunderd, zoo ook zijn geldkistje, waarin zich ongeveer 1300 bevond. Bij het dadelijk gedaan onderzoek bleek het echterdat het veelbelovend zoontje van den Arabier van de afwezigheid zjjns vaders had gebruik gemaakt en met kleederen en geld was verdwe nen. Niet lang geilden was hy reeds op diefstal betrapten daarvoor gestraft. De derde hofmeester van hel stoomschip Java is in hechtenis geno men, als verdacht van diefstal van effecten, toebehoorende aan den brood bakker Meyer te Amsterdam. Op 13 Sept. brak in de kampong Noordwijk Pasar Baroe een hevige brand uit, waardoor, in bijna een uur tijds, 22 huizen zijn vernield, waar onder 5 steenen huizen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschik kingen géhómén Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den commies op het bureau van den resident der Padangsche bovenlanden A. V. van Os. Ontslagen: eervol, als buitengew. subst.-griffier bij den land raad Ie Lamagon (Soerabaija) D. H. Fraenkel; als buitengew. subst. griffiers bij de landraden Ie Soemorolto en Ponorogo (Madioen) C. W. L. Fleur en E. L. Muller. -Benoemd: tot assist.-rcsident voor de comptabiliteit te Soera baija, de secretaris der resid. Soerabaija N. Hofstede; tot assist.-resideut van Koedoes (Japara), de assist.-resident van Galoe (Cheribon) A. H. Swaving; tot lid van de weeskamer te Batavia, de hoofdambtenaar op wachtgeld II. N. Wilbols Fettgen; lol griffier bij den omgaanden regter in de le afd. op lava. de 3C subst.-griffier bij den raad van justitie te Batavia mr. J. F. Phitzinger; lot onderschout bij de policie le Samarang, de gepens. sergeant majoor-schrijver J. A. Vermeer; tot lid bij den land- of minahassaraad te MenadoD. 11. C. Verploegh Chassé. pakhuism. aldaar. Goedgekeurd: dat door den landraad te Ponorogo (Madioen) is benoemd: tot buiigew. subsi.- griffier bij die reglbank. G. J. Blume. controleur 2e kl. bij het binnenl. be stuur op Java en Madura. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlol naar Nederland, aan den 2cn luit.-kwarlierm. bij de mil. administr. J. J. Kluyskens. Ontsla gen: eervol, uit de mil. dienst, de luit.-kolonel.der infant. 11. Loggere en de kapt. der infant. A. M. de Buck. PER TELEGRAAF. VERSAILLES, 27 October. Bij de voortgezette behandeling der zaak van limine heeft zijn verdediger verzocht, getuigen te mogen ondervragen ovir den slag bij Forbach. De president heeft dit verzoek toegestaan. Generaal Froisard verklaarde, dal hij, aangevallen zijnde, daarvan aan Bazaine berigl gegeven en hem dien dag nog andere dépêches gezonden had. Hij voegde er bij, dat Bazaine bevelen had gegeven om hem te on dersteunen. maar dat deze door de divisie-generaals niet zijn uitgevoerd. Uit de verklaringen van Montaudon, Metmann en Caslagny bleek ook, dat Bazaine den 5d<0 Augustus duidelijk aan zijne divisie-generaals had gelast, Froisard in tijd van nood bij te slaan. PARUS, 27 October. De heer Chesnelong heeft aan de Liberie geschre ven dal er geen enkel getuige tegenwoordig was bij zijne drie conferentiën met den graaf van Chambord en dus niemand daarvan iets kon hooren. Hij houdt slaande, dat het verslag, hetwelk in de conservative bijeenkom sten is ter tafel gebragt, ten volle met de waarheid overeenstemt. ALGIERS, 27 October. Het gerucht, volgens hetwelk generaal Chanzy zou vertrekken, is ongegrond. Zijne tegenwoordigheid wordt hier ook te zeer vereischl. ROME, 27 October. De Italia geeft eene rectificatie van de cijlcrs, voorkomende in eene correspondentie aan de Times over de Italiaansche financiën. Op grond der stukkendoor den minister van financiën bij de commissie voor de bcgrooling over 1874 ingediend, toont het blad aan. dat het tekort op dat budget slechts 110 millioen zal bedragen, hetwelk Bij nadere berekening tol op 41 vermindert. PARIJS, 27 October. John Lemoinne schrijft in het Jonrn. des Déb: «Wordt de monarchie niet afgekondigd, dan is de afkondiging der republiek nog veel minder te verwachten, maar dan wordt de ontbinding der nati onale vergadering onvermijdelijk, en dan zullen bij de verkiezingen onbe schrijfelijke ongeregeldheden voorvallen. De tegenwoordige nationale verga dering is werkelijk een constituante; haren oorsprong ontleent zij aan een buitengewoon groot zedelijk ovcrwigt boven de constituerende ligchamen, door welke de eerste Restauratie is tot stand gebragt. WEENEN, 28 October. De Newe freie Presse meldt uit Frohsdorf, dat daar het herstel van het koningrijk Frankrijk als een uitgemaakte zaak wordt aangemerkt. De raadsmannen van den graaf van Chambord houden zich bezig met liet opstellen van een proclamatie aan hel Fransche volk. De reis van den graaf van Chambord naar Frankrijk en zijnen inlogt te Parijs zijn tot in de kleinste bijzonderheden geregeld. Gisteren zijn twee rijpaarden van den graaf van Chambord naar Frankrijk gezonden. Donder dag, uiterlijk Vrijdag a. s.begeeft de graal zich op weg naar de Fransche grenzen, om daar den loop der gebeurtenissen af te wachten. A!> VKKSIATIE*. Mevrouw de Weduwe BLUSSE, Maizonnet, en de haren, zeer gevoelig voor de belangstelling hun dezer dagen'betoond, verzoeken dat zij, die hen - daarmede vereerden, de verzekering hunner erkentelijkheid gelieven aan te nemen. Voor de vele bewijzen van deelnemingbij de ziekte en hel overlijden van mijn geliefden Zoon JOIIAN CONRAD ontvangen, betuig ik, namens mijne kinderen en haar, met wie hij hoopte eenmaal door eenen geluk kigen echt vereenigd te worden, mijnen hartelijken dank. Wed. J. C. T1MMERMANN, Webeler. An English lady is desirous of giving private lessons In town. Apply to M'. SOMERWIL's, Bookseller, tinder letter II. Aan het Bureau van Politie zijn informatiën te bekomen omtrent een geel Leeuwtje (Reu), rooden halsband met koperen plaat. verdeeld in 80 Obligation a flOO, rentende 5 pCt met jaarlijksche aflossing van minstens 10 Obligation; vastgesteld bij besluit der Vergadering van Aandeelhouders dd. 8 Oct. II. Inschrijvingen worden lot en met 31 October aangenomen aan hel Gebouw der Vereeniging en ten huize der Ondergeteekenden, die zich lot het geven van nadere toelichting bereid verklaren. P. VAN BLEISWIJK RIS, J. C. FISCHER, W. II. GILLISSEN, Mr. C. 11. P. KLAVERWIJDEN, J. J. VAN MAS1JK HUISEK VAN REENEN J. J. VAN SETTEN, H. N. VEEFKIND, A. VAN DR1EL, F. A. W. SC 11 IJDEL, M'. L. I). SURINGAR, Leden des Besluurs. Leden der Sub-Commissie uit de Aandeelhouders. SLIJI» EN XKEAAGPILLEN. Deze Pillen, die sinls vele jaren met het beste gevolg tegen- de slijm en als maagversterkend gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderen, bijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen Cent het doósjc, met berigt van het gebruik, verkrijgbaar bij de Ileeren: Aalsmeer. D. Jongkind, Amsterdam1'. de Haan en Zoon KalverstraatN°. 255. Bleiswijk, S. v. d. Kraats. Boskoop, J. H. Rosbergen. Brielle. Ph. Polak, Zuideindc. Delft, E. Wildschut. DelfshavenJ. Koch. Dirksland, D. de Vries. Dordrecht, II. J. Giltay. Gorinchem, B. J. R. Bosch, firma J. P. Lasonder. 's GravenhageVisser, in de Spuistraat. Gouda, L. Schenk. Haastrecht, K. Oosterling. Lekkerkerk, A. den Oudsten. Leyden, J. T. Terburgh, Haarlem merstraat, hoek Bakkersteeg. Linschoten, B. Kruithof. SKgTLet wel Deze Slijm-- en Maagpillenreeds zoo vele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn te Leyden alléén en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer J. T. TERBURGH, Haarlemmerstraathoek Bakkersteeg. (Vroeger bij den Heer O. A. van Tricht). Om elk doosje der echteen sints onheugelijke jaren gebruikte Slijm- en Maag- lillen, is een biljet, voorzien met de handteekening van den Vervaardiger J. J. SCHREUHERApothekerwelke handteekening zich ook bevindt op het Ze- geil altwaarmede elk doosje verzegeld is. Men gelieve daar wel altent op te zijn men wachtc zich voor het gebruik van namaaksel, welke men iraolit in omloop te brengen. MaaslandP. Kind. Maassluis. P. C. van llarmelen. Moordrecht, G. II. Post. Nieuw Lekkerland, A. Stam. NumansdorpM. C. van Dis. Oude-Wetering, J. B. Nierman, Oudshoorn, G. van den Boom. Rotterdam, van Santen Kolff, Korte Hoofdsteeg. Schiedam, Wed. A. H. Rombouts. Schoonhoven, A. Wolff. Soetermeer, J. van Dorp. Stolwijk, A. Zijderlaaa. Tonge (Ow'ej P. J. Wièkart. Yfaardingen, J. M. Lagerwerfl. Warmond, S. J. Oudshoorn. Woubrugge, J. Verploeg. Zalt-Bommel, J. v. d. Vegte.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3