PER TELEGRAAF. A I) V E it T K A' TIA FAILLISSEMENT. ic dien opzigle ecnige toezegging durven geven, aangezien de keizer op godsdienstige gronden daartegen bezwaren heeft. Van regeringswege zal jaarlijks een onderzoek plaats hebben naar den toestand, waarin de Duitsche spoorwegen zich bevinden, waarbij tevens de deugdelijkheid van het personeel en materieel zal worden nagegaan. De regering wenscht zich te overtuigen, in welke mate zij, bij cene mogelijke mobielverklaring der Duitsche strijdkrachten, op dit hulpmiddel tot versneld vervoer van troepenenz. kan rekenen, liet eerste onderzoek van dien aard is dezer dagen afgeloopen. Daarbij is gebleken, dat er een voldoend aantal waggons derde klasse voorhanden is, om de troepen te vervoeren, en dateijeen voldoend personeel van stokers, conducteurs, enz., in dienst der verschillende maatschappijen is. Ten gevolge daarvan is de vroeger genomen maatregel ingetrokken, om onderofficieren gedurende eenigen tijd te plaatsen op spoorwegen, ten einde hun de dienst daar practisch te doen leeren. Naar men uit Munchen meldt heeft de Beijersche minister van buitenl. zaken dezer dagen den wensch ter kennis van de Fransche regering gebragt, dat de kanselier van het Fransche gezantschap te Munchende heer du Barry, zou worden teruggeroepen. Kort geleden toch heelt de heer du Barry zich op een openbare plaats zoo onvoegzaam gedragen, dat deswege ernstige klagten zijn ingediend bij den minister van buitenlandsche zaken. De heer Donati, directeur van het observatorium te Florence, is aldaar aan de cholera overleden. Hij had eenigen lijd te Weenen doorgebragt en was naauwelijks van daar teruggekeerd. OOST-INDIE. BATAVIA, 2 Augustus. Tot resident van Socrabaya is in de plaats van den heer van Deventer benoemd de resident van Pasocroean P. W. A. van Spall, terwijl deze als hoofd van laatstgenoemd gewest wordt opgevolgd door den resident van Krawang, jhr. mr. 0. E. van Nispen. Met de Prins Hendrik is een detachement suppletie-troepensterk 399 man, hier aangekomen. Naar men wil, zijn er onder deze militairen, die vroeger met rood paspoort ontslagen zijn. In het /lig. Dagblad schrijft een correspondent van Atchin, dat er in de maand Julij hoogc zeeën en windvlagen waren. Volgens een ander schrijven was het weder van 1 lot 10 Julij prachtig en zijn alleen op 19 en 20 Julij buijen opgekomenwaardoor sommige onzer slecht gebouwde sche pen slingerden, maar elk goed schip stil kon blijven liggen. De communi catie met den wal blijft steeds mogelijk. Den 3d"1 Aug. zond het comilé van het Roodc Krnis met de Vice- Admiraal Koopman cene vierde collectie versnaperingen voor het eskader, belast met de blokkade der kusten van Atchin, bestaande uit: 100 mandjes Java-tabak, 100 pond pruimtabak, 1 kist nipa-blad, 250 kistjes Bristol-zeep, 1000 pompelmoezen, 1000 sinaas-appelen1000 citroenen, 1500 kokosnoten, een halve pikol Spaansche peper en 2 kisten lectuur. Volgens van l'adang, SamarantT cn den directeur van het militair hospitaal alhier ontvangen bcrïgtcn, bestaat er vooreerst niet meer behoefte aan ondersteuning van gewonden of zieken, afkomstig van de laatste expeditie tegen Atchin. - Volgens, hel Bal. flbl. zijn bij den tweeden hofmeester van liet stoom schip Java een aantal coupons gevonden van effectendie eenigen tijd ge leden te Amsterdam bij een bakker vermist zijn, tijdens in diens huisbrand was trlgebroken. Daar uit Nederland geen verzoek om aanhouding ontvan gen was, achtte de justitie alhier zich, naar men gelooft ten onregte, on bevoegd den bezitter dier coupons in hechtenis te nemen. Door den gouverneur-generaal van Ncd.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: eril Civiel Departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland aan den substituut-officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia, mr. Eh. A. Granpré Molière; cn aan den ambtenaar op wachtgeld l'. N. C. van Ingen. Ontslageneervol uit 's lands dienstde klerk bij den algemcenen ontvanger van 'slands kas te Batavia R. A. Salomons; hel lid van de weeskamer te Batavia mr. Th. Schuurman Jhzn.; de klerk ter alg. secretarie H. J. J. Lesueur; de klerk bij het dep. van financiën, II. A. Altheer; de gew. klerk op het residentie-kantoor te Pasocroean J. D. Anlho- nijs; de gewezen opziener bij hel brievenvervoer te Tandjong-Oost (Batavia) II. Jacobs, de ambtenaar op wachtgeld C. Valkenburg. Benoemd: lot res. van Soerabaya, de res. van Pasoeroean P. YV. A. van Spall; tot res. van l'asoeroewande res. van Krawang jhr. mr. O. E. van Nispen; tot notaris te Sprang, de notaris te Banjoemas E. de Lang Evertsen; tot notaris te Salatiga, de cand.-not. D. P. Erdbrink; lot eersten denrw. bij het lioog- gereglshof van Ned.-lndië, de tweede deurw. Iv. J. Groen: tot adjunct-griffier bij den landr. te Samarang, de gezworen translaleur voor de inl. talen aldaar K. Zeil. Bij de algcmcene rekenkamer benoemd: tot referendaris, de hoofd commies G. Th. Coorengel; tot 1'° comm., de 2C comm. H. L. Margadant tot 2" comm.. de ambten, op wachtgeld YV. M. Meijer. Bij de in- en uil- voerregten benoemd: lot comm.-ontvanger, te Palembang, de ontvanger, de ontvanger der in- en uitvoert', te Telok-Betong D. Swart; tol oiitv. der in en uilvöerr. te Telok-Betong, de ambten, op wachtgeld L. J. Reintjcns. Bij het binnen!, bestuur op Java en Madura benoemd: tot control. 1' kl„ de control. 2e kl. D. de Wit en F. C. A. YVijnaendts; tot control. 2e kl„ de ambten. Ier beschikking J. II. M. Gubbels, A. C. Schepper en W. II. de Jong; tot ambten, ter beschikking G. A. lloogenraad, de 3' comm. bij de algemcene rekenkamer W. F. Uauber en II. 11. C. Th. Bosch. Door den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid zijn benoemd: tot 1<° hulponderw. aan de openb. lagere school te Buitenzorg J. G. L. thic ker, thans 2C hulponderw. aan genoemde school; lot 2'° hulponderwijzer aan de openb. lagere school te Buitenzorg J. ll.dePuy, thans 3' hulponderw. aan de openb. derde lagere school te Batavia; lot 3en hulponderw. aan de openb. derde lagere school te Batavia C. van Diiuren, thans 2" hulponderw. 8 aan de openb. lagere school te Ternate. Departement van oorlog. Verleendeen tweej. verlof naar Nederland aan den kapt. der inl. 11. F. G. YV. von Ende. Door den comm. van het leger cn chef van het depart, van oorlog in Ned.-lnd. zijn geplaatst: infanterie, bij liet fle bal., de majoor G. Schilfer; bij het 13c bat., de 1' luit. J. A. A. hi T Velt; bij hel 14' bal., de 2' luit. 11. van Helden, allen onlangs uil Nederland aangekomen. LISSABON, 21 September. Er is eene nationale leening van 38000 contos uilgeschreven om de binnenlandsche vlottende schuld te consolideren. De prijs van uitgifte is 43 'A pCt. met 6 stortingstermijnen. De rente gaat in met het eerste semester van 1874. Alle banken van Portugal nemen aan de negotialie deel. LONDEN. 21 September. In de noorderlijke havens van Engeland zijn de schepen aan quarantaine onderworpen. Men wil dat zich in llull geval len van cholera hebben voorgedaan. PARIJS, 21 September Dr. Nétalon is overleden. Tot algevaardigde voor Guadeloupe ter nationale vergadering is gekozen Cassc met 5900 stemmen, tegen 2500, die op Gassagnac waren uitgebragt. WEENEN, 22 September. De koning van Italië werd gisteren avond door den keizer naar het station van den Noordwester-spoorweg vergezeld, alwaar ook de aartshertogen en de hoogste grootwaardigheidbekleedcrs verschenen waren. Nadat de koning van den keizer en van alle anderen het hartelijkste afscheid genomen had, vertrok hij, onder de levendige toe juichingen van het bijeengekomen publiek, naar Berlijn. MADBIÜ, 20 September. Carlislen uit Biscaye en Guipuzcoa hebben gis teren Tolosa aangevallen, maar zijn met'groot verlies teruggeslagen. MADRID, 22 September. De Cortes hebben gisteren, ingevolge het geno men besluit, hunne zitting geschorst. De opstandelingen io Carthagena hebben een uitval beproefd, doch werden teruggeslagen. In de Gaceta zijn afgekondigd de wet tot schorsing der constitutionele waarborgen en de wet houdende strenge bepalingen tegen het misbruik van de drukpers. Deze bepalingen, benevens het berigt dat generaal Pavia Ma laga is binnengerukt, waar een sterk garnizoen is gelalen, hebben den besten indruk gemaakt op alle partijen, die aan handhaving der orde hechten. PERPIGNAN, 20 September. Uit Barcelona wordt gemeld, dat volgens berigtcn uit Manresa de Garlisten het vuur tegen Berga geopend hebben. NEW-YORK, 22 September. Officiëel berigt. De regering heeft besloten bonds aan te koopen tot een onbeperkt bedrag al pari in goud. MADRID, 22 September. Men verzekert dat Castelar, in zijn antwoord op het aanbod van de mederwerking van Ganbaldi legen de Carlistcn, het vertrouwen heelt uitgedrukt dat de pogingen van het Spaansche volksleger voldoende zouden zijn om aan de gevaren van den tegenwoordigen toestand hel hoofd te bieden, liet betreden van den Spaanschen grond door Cabrera wordt tegengesproken. üuvtjcriijkc jS'nTttb. ONDERTROUYVD: J. J. S. van Kempen, jm. 28 j. en E. M. C. Berk, jd. 24 j. B. X. Kengcl, wedr. 33 j. en S. M. Nieuwenburg, jd, 22 j. G. van Tol, jm. 23 j. cn C. YY'. Dekker, jd. 24 j. II. Keercweer, jm. 26 j. cn M. Larcst, jd. 25 j. - M. Deyn.jm. 22 j. en E. L. Flamanjd. 19 j. J. Mazurel.jm. 23j. en A. M. C. vandcr Voort, jd. 27 j. - V. van Uldcn, jm. 28 j. en J. Simons, jd. 21 j. J. Molenbeek, jm. 25 j. en YV. YVoltcrs.jd. 19 j. I'. Flaman, jm. 23j.cn M.G. Kienjel.jd. 21 j. .1. Galsonides, jm. 37 j. cn 11. Elling, welt. ge§ch. 45j. Voorspoedig bevallen van cene Dochter C. KNAAPEN, geboren MOL KEN BOER. 's Dage, 20 September 1873. lieden overleed, in den ouderdom van ruim 89 jaren, onze geliefde Vader en Behuwd-vadcr de lieer A. VERMEULEN, rustend Onderwijzer tc Alphen. G. J. VERMEULEN. Leiden, 21 September 1873. E. M. VERMEULEN, geb. v. d. Mm. Volstrekt eeuige kennisgeving. J. FICHET. Visites worden niet algevvacht. M. FICHET, geb. Vermeulen. lieden overleed, in den ouderdom van ruim 77 jaren, de YVel-Eerwaarde lieer JEAN GISBERT TOUSSAINT, Emeritus Predikant. Leiden, 22 September 1873. P. ENGELS, Volstrekt eenige kennisgeving. Executeur-Testamentair. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de vele bewijzen van belangstelling cn deelneming, ondervonden hij het overlijden van Mevrouw de YVed. YV1GGERS VAN IvERCHEM, geb. T1EDEMAN. betuigt de familie haren dank. Twee llceren, hunne bezigheden buitenshuis hebbende, verlangen tegen 1 Oktober 1 'SAt- en 1 Slaapkamer, met kost cn verdere bediening. Adres, met opgave van prijs, onder letter C. bij den Boekhandelaar C. KOOYKER, Nieuwen Rijn. Bij vonnis Van 20 September 1873 heelt de Arrondissemenls-Rechtbank te Leiden CORNEL1S KRUYMEL, hoopman cn Grutter, wonende tc Bijtisa- terwoude, verklaard in Staat van Faillissement, en den aanvang daarvan bepaald op 20 September 1873, terwijl daarbij zijn benoemd lot Rechtcr-Commissaris de Edel-Achtbare lieer Mr. 11. P. J. TOLLENS, Lid van voornoemde Rechtbank, cn tot Curator de OndergetedRcnde. Leiden, 22 September 1873. F. A. VAN LEEUYVEN, Advocaat.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3