BRANDWEER. PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE*. Tegen ilcn aartsbisschop van Keulen zijn twee regterlijke vervolgingen j ingeslelil, wegens benoeming van geestelijken in strijd met de wet. Omtrent de taxatie der juweelen enz. van wijlen den hertog van Brtinswijk wordt voorloopig medegedeeld dat de taxateurs in de verzame ling vvel een groolen zwarten diamant van veel waarde hebben aangetrof fen. die echter alleen voor een museum geschikt zou zijn, en ook wel een diamant van 60000 en een van 20000 fr.maar dat, naar het zich liet aanzien, er overigens geen enkel edelgesteente van boven de 1000 fr. in de collectie te vinden zal zijn. OOST-ITVDIIS. BATAVIA, 30 Julij. De enquête over Atchin zal nog wel een paar maanden kunnen duren. Men heeft thans weder verscheiden hoofd- en subalterne officieren, te Sama- rang en Willem I in garnizoen, opgeroepen. Volgens de Indiër zou het opperbestuur er op aandringen, dat de nieuwe expeditie tegen Atchin, om politieke redenen, in bet begin van October aanst. zou aanvangen. Heerscht er in Nederland geestdrift onder de militairen, om deel te nemen aan den tweeden fogt naar Atchin, die geestdrift verloochent zich ook in Indië onder de inlandsche militairen niet. De Jav. Cour. deelt mede: Door tusschenkomst van het Ned. consu laat te Singapore is der Nederlandsch-Indischc regering, namens Z. II. den Maharajah van Johor, mededeeling gedaan van eene door dien vorst uitge vaardigde proclamatie, waarvan eene vertaling hieronder volgt: «Daar te onzer kennis is gebragt door de bevriende regering van Nederland op Java, dat door kwaadwilligen geruchten zijn verspreid, alsof die regering zich wilde bemoeijen met de godsdienst onzer medc-Mahomedanen, die tegen woordig onder haar gezag of bestuur staan of er later onder mogten komen, geven wij bij dezen kennis aan al onze onderdanen, dat die berigten ten ecneumale onwaar zijn. Wij weten dat dit vroeger nooit het geval is ge weest en hebben de verzekering van het Ned. gouvernement gekregen waarin wij ten volle vertrouwen stellendat het dit niet beoogt of wenscht." Te Batavia hebben tot nu toe slechts twee gevallen van cholera plaats gehad; een in het stadsverband en een in het hospitaal. Uit Tadang wordt gemeld dat te Paadji Paniroto een zware brand heeft gewoed. Tc Pinang is zekere Staubman, sergeant-majoor, te 's Bosch geboren, gearresteerd en naar Java tcruggébragt, die van Willem I was gedeserteerd en, naar zijn zeggen, in Atchinsche dienst tegen onze troepen gestreden lieeft. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura W. C J. Castens; aan den opzigter 3C kl. bij den waterslaat B. Dankelman, en aan den controleur 2' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura J. A. van den Broek. Ontslagen: op verzoek, eervol., de klerk ter griffie van den raad van justitie te Samarang I). Ross; de klerk bij de algem. rekenkamer 1'. G. de Bruyn; de klerk bij de wees- en boedelkamer te Socrabaija G. E. Loffman; de buitengew. subst.-griffier bij den resid.-raad le Riouw E. A. llalewijn; de 4' hulponderw. aan de opeub. 2e lagere school le Samarang J A. Mierop; de klerken bij het depart, van financiën F. Havinga en S. J. P. Dumoulin; de secretaris der resid. Kcdiri G. A. S. de Scheemaker: de gewe zen klerk op het assist.-resid.-bureau te Ambal W. G. Guldenaar; de 3e commies,bij net depart, van binnenl. bestuur F. II. L. van den Dongen Gro- novius, en de buitengew. subst.-griffier bij den landraad te Probolingo J. N. Burgerhoudt. Benoemd: tot Ist'" commies bij 's lands kas te Soerabaija, de ambtenaar op onderstand L. F. O. P. Braakman: tot ambtenaar voor de be trekking met de inlandsche staten op Noord-Sttmalrade contrólour lc kl. hij het binnenl. bestuur in de bezittingen buiten Java en Madura R. C. Kroesen; tot controleur le kl. bij het binnenl. bestuur aldaar, de ambtenaar voor de betrekking met de inlandsche stalen op Noord-Snmatra jhr. E. R. Kraijenhofi; tot secretaris der resid. Bantam, de hoofdcommies bij het dep. van binnenl. bestuur G. Lijnis IlufTenreuter; tot Ist™ commies op het resid.- bureau te Amboiua, de commies op het assist.-resid.-kantoor te Meestcr- Cornelis 11. Groeneveldt; tot commies op het assist.-resid.-bureau te Meester- i Cornelis, de benoemde le commies op het resid.-bureau te Amboina P. J. van Kraaijenoord. Bij hel binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura: tot controleur 1' kl.. de controleur 2' kl. W. G. Leembruggen; tot controleur '2' kl.de ambtenaar ter beschikking J. C. Birksen; tot assist.- resident van Salatiga (Samarang). A. J. Langeveldt van Ilemert, laatstelijk ass.st.-resident van Bodjonegoro: tot assist.-resident van Koeto-Ardjo (Bage- len), J. lleyting, laatstelijk assist.-resident van Bangil; tot assist.-resident van Bondovvoso, de assist.-resident van Panaroekan jhr. G. de Gijzelaar; tot assist.-resident van Panaroekan, de controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura A. J. Voet: tot secretaris des resid. Kediri, de 1' com mits bij de algem. rekenkamer Iv. Boogaard; bij het depart, van binnenl. bestuur: lot 2JtD commies, de 3e commies G. Beek; tot S11"1 commies, K. F. van Delden, A. G. Boudriot en P. Arriens, de beide laatsten thans klerk. Bij den waterstaat en 's lands burgerl. openb. werken: tot architect 1' kl., de architect 2' kl. N. C. Fransz; tot architect 2' kl., de opzigter 1' ltl. W. P. Brandes; tot opzigter l6 kl.de opzigter 2e kl. G. Bruins; tot opzigter 2' kl., de ambtenaar op wachtgeld B. G. Lammerding en de opzigter 3' kl. A. Eisses. Door den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid is ontslagen: op verzoek, eervol, de hulponderw. aan de opei b. lagere school te Patti G. E. Doclitzsch. Departement ran oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den 2don luit. der infant. W. P. G. Ivlöncke: aan den kapt. der infant. P. W. L. Nanninga, en aan den majoor der infant. A. F. Beeckman. Be noemd: tot milit. ambtenaar 2e kl., de milit. ambtenaar 3' kl. op non-acti viteit Th. G. Doeleman. Bevorderd: tot officier van gezondh. I" kl.de offi cieren van gezondh. 2' kl. W. van Geer en L. II. N. Vriesman. Ontslagen: op verzoek, eervol, de klerken bij de milit. administratie A. T. J. van Em merik en A. de Villc. Door den commandant van het leger zijn overge plaatst: bij de geneesk. dienst van Gelcbes, de dirigerende officier van ge zondh. 2' kl. A. E. Neeb, van de geneesk. dienst van Sumatra's Westkust; bij het balaillon barisan van Madurade 1' Inilt. L. 11. de Grijs, J. de Frees, E. R. T. J. von Elide. W. N. Polh. G. A. J. Mahncke en 11. G. Kennedy, en de 2' luitt. L. D. M. van Son en F. W. Janilz, respectievelijk van het 7e, 14'. 2', 13', 14e, 12', 9e en 13' bataiilon, met bepaling dal zij als zoodanig bij hun wapen zullen worden gevoerd boven de formatie. Departement van marine. Ontslagen: op verzoek, eervol, de 2' machi nist bij de gouv.-marine H. T. Schell. Door den commandant der zeemagt is belast met de waarneming der betrekking van portier bij het marine- etablissement te Soerabaija, de matroos 2e kl. J. II. Mulder. ROME, 6 September. Onderscheidene dagbladen bevestigen, dat de Paus ongesteld en zijn toestand heden morgen verergerd is. WEENEN, 7 September. Uit eene geloofwaardige bron wordt gemeld, dat koning Victor Emmanuel den 17den dezer alhier zal aankomen en vier dagen hier zal blijven. PARIJS, 7 September. Ilct Journ. Off. meldt: /'De Pruissische regering heeft officiëel aan den hertog de Broglie een dépêche gezonden, waarin wet telijk geconstateerd wordt dat aan de inlegering van de vreemde troepen een einde is gekomen ten gevolge van de naleving van al de door Frankrijk op zich genomen verbindtcnissen. PARIJS, 8 September. De ontruiming van Verdun door de Duitsche troepen moet heden ochtend een aanvang nemen. Serrano is te Madrid aangekomen. MADRID, 7 September. Castelar is tot president van het uitvoerend be wind gekozen met 133 stemmen tegen 67, die op Piy Margall waren uit- gebragt. PETERSBURG, 7 September. De rijksbank heeft, te beginnen met 27 Aug. (ouden stijl), voor al hare kantoren en afdeelingen het disconto voor wis sels en den koers der beleeningen pCt. hooger gesteld. Burgerlijke j»Uauö. ONDERTROUWD: J. Hendriks, wed'. 35 j. en C. Stokhnyzen, jd. 29 j.II. J. Stufiken, jm. 28 j. en A. C. Krabbe, jd. 22 j. J. van Rooycn, jm. 27 j. en C. Mon- ftes, jd. 28 j. G. J. van der Glas, jm. 27 j. en E. Sira.jd. 26 j. N. llolswilder, jm. 32 j. en E. J. van|llouten, jd. 25 j. W. F. Maartense, wed'. 38 j. en J. Maztt- rel. jd. 29 j. B. van Zoest, jm. 53 j. en J. van Es, wede. 54 j. G. A. Homiille, wed'. 48 j. en M. G. Outhuis, wede. 29 j. Gehouden Verhooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 6 September. Nctaris M'. J. L. Klaverwijden. Een Iluis en Erf, ingerigt tot Winkelhuis en Koekbakkerijaan de zuid zijde van de Haarlemmerstraat, n°. 119, Sectie H, n". 510 en 512. Kooper A. Stokhuyzen ƒ6000. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van de Haar lemmerstraat, u°. 107, Sectie H, n». 498. Kooper J. Kruik, ƒ2130. Twee Huizen én een Pakhuis, in de Mirakelsteeg, nos. 35, 33 en 31, Sectie II, n". 2355, 2343 en 1163, gecombineerd. Kooper B. C. Looijaard. 1161. Notaris A. J. Rijsiiodwer, te Soeterwoude. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Geercgracht, n". 24, Sectie E, n'. 514. Kooper J. van Biemcn. ƒ800. Een Huis en Erf, aan de noord zijde van de Spilstceg, n". 16, Sectie D,n». 287. Kooper W. Bonten ƒ452. Een Huis en Erf, aan de Binnenvestgracht, in wijk V, Straatnummer 2, Sectie B, n". 328. Kooper B. Vliegenlhart, onder Oegstgeest. ƒ516. Ten behoeve van de Weduwe van wijlen den hoofdonderwijzer M. Pon (zie L. C. van 6 Sept.) is aan het Bnreau dezer Courant ontvangen ƒ1.50 van X. Getrouwd C. VAN GOOR Ez. en II. G. VOGELPOOT. London, 4 September. Voorspoedig bevallen van een Dochter J. C. VAN OORDT ARNOLD. Leiden, 7 September 1873. Overleden te 's Gravenhage de Wcl-Edcl Gcb. Vrouwe AGNETTA SOPHIA VAN DER DOES DE BYE, Echlgenoote van den Heer H. W. TWISS. 29 Augustus 1873. Eenige en algemeene kennisgeving. Wegens buitenlandse/ie betrekkingen eerst heden geplaatst. Voor de vele blijken van deelneming, betoond bij het overlijden van Mevrouw S. C. M. FALCK, geb. GEERLING, wordt door hare nagelalen betrekkingen opregte dank betuigd. Leiden, 8 September 1873. Het Coll. Brandmeesters maakt met dankbaarheid melding, dat bij haar ontvangen is uit handen van den Wel-Ed. lieer W. C. ZUURDEEG, Corres pondent van de Algemeene Brandwaarborgmaatschappij, gevestigd le Rot terdam, een bankbiljet van ƒ4», voor beloonden ijver bij den laatsten brandzijnde dit de eerste gift voor het daar te stellen fonds voor door brandblussching invalide geworden spuitgasten. Dit vinde navolging. Namens het Coll. voornoemd, H. J. G1EZEN, Secretaris.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3