HUITKNLANDSCIIK HEMGTËN. PEK TEL EG KA AF. u. 11. een daartoe expres vervaardigd iied toezongen, terwijl een der weezen H. II. een bouquet aanbood. Na een geriiimen lijd in bet weeshuis ver toefd, en zich allerminzaamst met elkeen onderhouden te hebben, ver liet II. 11. ons stedeke, vergezeld door de eercwacht tot de grens van Ave- zaatli. Bij het vertrek van II. II. met den trein van Oeldermalsen waren curatoren, de eercwacht en een aantal andere ingezetenen aan het station aanwezig. Tc Ophemcrt had op dien dag mede eene ongewone drukte plaats, ten gevolge van de komst van H. M. de koningin. Eene eerewacht te paard haalde II. 11. af. De leden van den gemeenteraad met den heer burgemees- Ier aan het hoofd waren aanwezig dm II. M. te ontvangen. Door den heer burgemeester werd zij met hartelijke woorden ontvangen en gecomplimen teerd, hetgeen II. M. even hartelijk beantwoordde. Digt bij de woning van den heer mr. JE. baron Mackay bewoog zich eene ovcrgroole schare mcnschen, waaronder velen van elders. Aan de buitenplaats van genoemden lieer werd II. II. door de groote menigte met gejuich ontvangen, terwijl de schooljeugd met hare onderwijzers en onderwijzeressen zich mede aldaar bevond. Door een der meisjes werd II. M. een bouquet overhandigd. Hierop nam II. M. een gedeelte der gemeente in oogenschouw. bezocht de kerk. alwaar haar door ds. M. S|oers werd welkom geheeten, terwijl daarna door de leden der zangvereeniging een lied werd aangeheven. Toen H. M. het kerkgebouw verlietbegaf zij zich naar de woning van den heer mr. JE. baron Mackay. Na een kort vcrblijl ten zijnen huize verliet II. M. dc hoog geëerde familie Mackay cn deze gemeente ten ongeveer twee ure. 'sGRAVENllAGE, 23 Julij. Aan den lieer J. G Volck is eervol ontslag verleend als commies bij de atgemeene rekenkamer. Tot directeur van hel postkantoor te Middelburg is benoemd de heer I!. Meytink, thans directeur van het postkantoor te Goes. Dc heer Target, nieuw benoemd Fransch gezant bij ons hof, zal aan staanden Maandag hier aankomen. Dc hooge raad heelt verworpen hel beroep in cassatie ingesteld door .1. Willcms te Ooslburg, tegen een arrest van het hof in Zeeland, waarbij hij is schuldig verklaard aan moedwilligen manslag en veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf. In dc gemeenteraadszitting van gisteren maakte het ontwerp der ver- pachlingsvoorwaarden van de restauratie in het gemeenje-badhuis te Schevc- uingen een onderwerp van behandeling uit en wel hoofdzakelijk hel 9Je artikel van dit concept, waarbij door de raadscommissie ad hoe werd voor gesteld te bepalen dat de verpachting van de restauratie, voor den tijd van 10 achtereenvolgende jaren zal geschieden. De commissie van bijstand in het beheer van het gcmcente-badliuis achtte het in hare nota van beden kingen voor de stad ten hoogste gevaarlijk, zich voor den lijd van 10 jaren te verbinden jegens een pachter, zoodat zij voorstelde de verpachting aan te gaan voor den tijd van 2 jaren. Zij verdedigde thans ten sterkste haac voorstel, dat 'echter in de oogen van de ontwerpers van het contract en andere leden bestrijding vond, voornamelijk op grond dat men meende dat geen pachter zon worden gevonden, die zulk eene groote zaak als de res tauratie slechts voor twee jaren zou op zich willen nemen. Er waren even wel andere leden, die zich noch met den tijd van twee, noch met dien van tien jaren konden vereenigen, en die dus een middenweg verlangden in te slaan. In dien geest is door den heer de Charro een voorstel gedaan, waarbij dc lijd van dc verpachting der restauratie met al hel daarbij bc- hoorende werd bepaald op 5 jaren. Dat voorstel werd aangenomen met 24 legen 6 stemmen, liet gehecle ontwerp is daarop aan burg. en weth. ver zonden, om er een behoorlijk contract van te maken. Naar men verneemt zijn thans de processtukken in zake den moord aan den Bogt van Guinea gezonden aan den procureur-generaal bij het prov. geregtshof van Zuidholland. De quaestie der al of niet verwijzing naar de openbare zitting van het hof nadert dus hare oplossiug. K A CEL X LONDEN22 Julij. In een weekblad worden de volgende medcdeelingen aangaande den voortgang van het Christendom in Britsch-Indië gedaanDe Christelijke be volking van Bengalen telt 93098 zielen, waarvan 70000 in Indië geborenen opgevoed, en de overigen geheel van inlandsche afkomst zijn. Tusschcn IS01 en 1871 is de Christelijke bevolking van Bengalen meer dan verdub beld. In Centraal Indië is zij met bijna' 300 pCt. toegenomen, in Oude met 75, in de Noordwestelijke provincie met 100, in rundjab en Bombay met 64 pCt. De toeneming der Christelijke bevolking in dal zelfde tijdperk in geheel Britsch-Indië bedraagt, blijkens eene op eene te Allahabad ge houden zendingsconfereiilie gedane medcdceling, 61 pCt.terwijl zij in het vorige tienjarige tijdvak 53 p(!t. bedragen had. Tusschen 1861 en 1871 werden 226 inlanders tot godsdienstleeraars gewijd, lil deze statistiek zijn geene opgaven betreffende het zendingswerk der roomsch-kalholieken opge nomen. hetwelk mede goede vruchten draagt. -- lil den groolen vijver van het Victoria-park te Bath zjjn duizenden visschen door den bliksem getroffen en gestorven; een groot aantal bevindt zich nog in een staat van verdooving. In de Vereenigde Staten is een belangrijk werk, door de Pennsylvania- spoorwegmaatschappij ondernomen, in de laatste dagen van Junij gereed gekomen; liet bestaat in een onder de stad Baltimore gelcgden tunnel, welke (met inbegrip van 550 Am. voeten lange ingravingen) in het geheel 7519 Am. voeten lang is en eene helling heeft van 115 Am. voeten [de voet 0.304 m.]. liet werk is in twee jaren tijds voor eene som van 2.3 milliotn dollars aangelegd met liet doel om een einde te maken aan het met groote kosten en tijdverlies gepaard gaande ongerief dat dc spoortrei nen tusschen Washington en New-York met paarden door de stad Baltimore vervoerd moesten worden. FRAXHRUK. In den Francais, een officieus orgaanwordt medegedeeld dal Maandag een Engelsch kahinets-koerier aan den Engelschen gezant te Parijs een exemplaar heeft overgebragt van de onlangs gesloten overeenkomst omtrent hel handelstraclaatzoo als het door de Engelsche regering was goedgekeurd en onderteekend. Volgens den Voniteur wordt bij die overeenkomst het tractaat van I860 met eenige wijzigingen voor vier jaren gehandhaafd, en aan Engeland gedurende die jaren de behandeling op den voet der meest begunstigde natie toegestaan. Het blad voegt er bij dat lord Lyons aan den minister van buitenlandsche zaken den wensch zijner regering te ken nen zou geven dat het nog vóór het reces aan de goedkeuring der nationale vergadering mogt onderworpen wordeu. t Aan den lieer Thiers werd dezer dagen, bij zijne reize naar Auzin, te Valenciennes eene ovatie gebragt. Ofschoon hij aldaar eerst des avonds laat aankwambad zich eene groote menigte naar het spoorweg-station begeven. Toen hij ten 11 ure 'uit den waggon stapte, riep men van alle kanten: Leve de republiekLeve de heer ThiersDe lieer Louis Legrandlid van den departementalen raad, hield eene toespraak tot hem, waarbij hij hem de verzekering gaf, dat, al was hij gevallen door eene coalitie, waartoe ook de afgevaardigden van Valenciennes, tol diepen spijt der bevolking, medegewerkt hadden, het land nimmer de diensten zou vergelen, die hij hel bewezen hadzoowel door hetgeen hij heeft gedaan ter bevrijding van het grondgebied, als lot bevestiging der republiek. Volgens de Fatrie is er in de halfoflficiële kringen sprake van eene proclamatie of boodschap, die de president der republiek zal uitvaardigen bij gelegenheid der volkomen ontruiming van het grondgebied. - De schacli van I'erzië heeft bij zijn vertrek uil Parijs eene som van 10000 fr. beschikbaar gesteld om onder dc bedienden van liet Palais-Bourbon te worden verdeeld. Generaal von Manteuffel, opperbevelhebber der Duitsche bezettingstroe pen, wordt Woensdag te Versailles verwacht. Door den prefect te Marseille is eene republikeinsche club aldaar ge sloten omdat daarin een lied werd gezongen legen maarschalk bazainc. SPANJE. Tc Madrid heerschte in den avond van 18 Julij eene groote spanning, liet gerucht liep dat er een aanval op het paleis der corles was gedaan cn veroorzaakte een oploop voor het gebouw, hetwelk door de troepen bewaakt werd. Er hadden geene ongeregeldheden plaats; de stralen werden tot Iaat in den nacht door patrouilles doorkruist, de strategische punten waren sterk bezet en voor het ministerie van oorlog was eene sterke afdeeling 1 infanterie opgesteld om de ontevredenen in bedwang te houden. De onver- zocnlijken zijn woedend, doch hunne leiders houden ben terug, zteh ie zwak gevoelende om in Madrid zelf met de troepen slaags te geraken, terwijl hunne politiek beslaat in het aanwakkeren van den burgeroorlog door opstanden in de provinciën te verwekken. Over het algemeen ontstaat er eene reactie ten gunste eener krachtige regerings-poliliek. -- Omtrent de gruwelen, die te Alcoy hebben plaats gehad, wordt door de Tiempo o. a. nog het volgende medegedeeld. De door het gewapende graauw gevangengenomen raadsleden en de twintig man sterke wacht van het raadhuis zijn door de belhamels ée'n voor één aan de menigte op het bordes of balcon voorgesteld met de vraag: levend of dood? Riep de bloed gierige hoop: levend! dan werd het raadslid of de gendarme onmiddellijk van het bordes geworpen, waarna hij door het volk zelf werd afgemaakt. Wisselde het gepeupel zijn antwoord nu en dan al met te roepen: dood! dan werd de ongelukkige, wien het gold, eerst door de aanvoerders en hunne handlangers op het balcon met dolken doorstoken cn, half of heel afgemaakt, onder de menigte geworpen, die alsdan met zijn lijk hetzelfde gruwelijke spel als met dc levend toegeworpenen bedreef. Het hoold van Men kommandant der wacht is, nadat zijn ligchaam de gruwelijkste mis- handelingeu ondergaan had, op een piek door de stad rondgedragen. Dc ongelukkige, die levend in een vat petroleum verbrand is, was hel raadslid Carmelo Garcia. DUITgClILAN». Dc regering is, naar men verneemt, van mcening, dat de bepalingen op de vrijstelling van studenten in de theologie ten opzigte van de militaire dienst niet toepasselijk zijn op jongelieden, die bij een niet van staatswege erkend priester-seminarium studeren. Er moet echter ten deze nog geen definitief besluit zijn genomen. De viool-virtuoos' Tfavid, concert-directeur te Leipzig, is op eene reis in Graauwbundcrland overleden. Te Gmiind, in Wurtemberg, werd op 18 Julij 11., in het daartoe af gezette dal, met zwaar vestinggeschut naar de schijf geschoten. Het tweede schot, dat niet ver genoeg droeg, trof den observatiepost, waarin zich een luitenant en 4 man bevonden. De luitenant werd gedood en de 4 man werden gekwetst. PETERSBURG, 22 Julij. Volgens een particulier berigt uit Taschkcnt zullen de lcgerafdceling van Orenburg en die van Manghiscblak te Chiwa blijven als bezettings-corps, totdat de eerste vredesvoorwaarde zal zijn nage komen. De lcgerafdeeling van Turkestan keert naar Taschkent terug. VERSAILLES, 22 Julij. In de nationale vergadering werd bepaald, dat dc discussie over de interpellatie betrekkelijk de dwangmaatregelen tegen de drukpers in Lyon over zes maanden zal plaats hebben. De heer Barrail het ft ingediend een ontwerp, strekkende om de regering te magtigen lot de b< noeming van plaatsvervangende regters in de krijgsraden.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 2