LKinsciii: COURANT. DINGSDAG 15 JULIJ. f875. w. 164. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p.* 3.5° •nel het f er slag der Handelingen ran den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ,'2.50 's laars, buiten de er pc di trekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiün is van J4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertent.ën voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLEU Expeditie-Kantoor vaD Advertentie!) te Hamburg Lubeclc frankfort a. M. Berlijn Leipzig, Dresden Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St, Gallen, Genève en Lausann'. STADS-BE RICII TEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen, dat de ingevulde patenlbladen, over het dienstjaar 1873 en 1874, voor de wijken 12 en 3, bij hel Collegie van Zetiers, in eene der ver trekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des middags twaalf tol twee uren, wordende de belanghebbenden uitgenoodigd de aanslagbiljetten mede te brengen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 14 Juli 1873. v. d. BRANDELER. BINNENLANDSCHE BEIUGTKN. LEIDEN, 14 Julij. Wij vernemen dat de kermis alhier op den gewonen tijd zal worden gehoudenomdat het roodvonk thans niet meer geacht kan worden in deze gemeente epidemisch voor te komen. Heden morgen ten ongeveer 11 ure is zekere W. v. d. Bbezig zijnde, op een ladder staande, eer. goot van een huis aan de Marendorpsehc achtergracht te verwen, van den ladder gevallen, ten gevolge waarvan hij een hevige pijn in de lendenen heeft gekrageohjj is per draagmand naar het ziekenhuis vervoerd. De Staatscourant beval het verslag aan den minister van binnenland- sche zaken, belrcfïende de werkzaamheden aan het Eon. Nederlandsch meteorologisch instituut in het jaar 1872- 1873. Met het stoomschip Comad zijn voor gouvernementsrekening naar Indië overgevoerd 2 sloombarkassen, 12 getrokken belegeringstukken van 12 cM., met bewapening, 2500 punlgranalen6 pds., 90 kislcn en 70 vaten brandgranaten45 kisten Beaumont geweren5200 KG. buiskruid en eene groote hoeveelheid scherpe patronen. Met het in Augustus vertrekkende stoomschip Prins van Oranje zal, naar men verneemt, weder eene groote hoeveelheid ammunitie, en eene partij Beanmont-geweren verzonden worden. De arbeid in de patronen-fabriek te Delft wordt dag en nacht voortgezet. -- Een extra-bijvoegsel van de J attache Coir., per jongste mail aangc- hragt, behelst eene uominalievc opgave der officierenonderofficieren en soldaten der laudmagt, die hij de krijgsverriglingen tegen het rijk van Alchin gesneuveld, gewond of ten gevolge van die krijgsverriglingen over leden zijn. Gesneuveld 50. waarvan 1 vermoedelijk; overleden na bekomen wonden of ten gevolge van vennoeijenis enz. 29. gewond 393. Generaal majoor Kohieropperbevelhebber der expeditie is hij de verkenning der voor de missigit gelegen vijandelijke positie, gesneuveld, ten gevolge van een schot door den linker-opperarm. doordringende in hart en longen. Het Pad. meldt dat de Nederlandsche kunst door de internationale jury te Weenen met zeer veel sympathie is begroet. Zonder nog de namen der bekroonden te kunnen noemen, kan hel blad toch met zekerheid mede- -Reelen, dat het aantal aan de Nederlandsche school toegewezen medailles ■zeer aanzienlijk is. Volgens de /V". R. C. zal de hoogleeraar mr. Quack, te Utrecht, de -betrekking van waarnemend directeur-generaal der maatschappij tot exploi tatie der staatsspoorwegen, tijdens liet verlof van den heer R. 'sJacob, ge durende zes weken vervullen. De algemeene synode der Ned. herv. kerk heeft het voorstel der syno dale commissie, betrekkelijk de vertaling van het Oude Testament, in be handeling genomen en geheel overeenkomstig dat voorstel besloten, hare •pogingen, om die vertaling van harentwege te doen geschieden, althans voorloopig, te slaken, met de commissie vertrouwende, dat die belangrijke zaak het best door het initial ief van de vaderlandsche beoefenaren der we tenschap tot stand zal komen, en met haar wenschende, dal dit weldra naar de behoefte des tijds zal geschieden. Tot lid van het algemeen collegie van toezigt op hel beheer der kerke lijke goederen werd uit de leden der synode benoemd de lieer dr. B Glasius, tpred. te Geertruidenberg, en tot zijn secundus de heer H. Q. Janssen, pred. te St. Anna ter Muiden. Ook werd met algemeene stemmen besloten de hb. J. R. Schollen en C. YV. A. van Rinsnm, te Amsterdam, respectievelijk in hun betrekkingen van quaestor-generaal en van diens secundus te con tinueren. Door den lieer P. H. Schullz, onlangs te Haarlem overleden, zijn ver maakt de volgende legaten: aan het kerkbestuur der Evang. Luthersche gemeente te Leiden ƒ8000, kapitaal inschrijving op het grootboek der 2% pCt. W. S. Aan het kerkbestuur der Evang. Luthersche gemeente le Haar lem ƒ8000, kapitaal als voren; beide kapitalen vrjj van regten en kosten, maar belast met vruchtgebruik levenslang ten behoeve van één persoon. Aan het Luthersche wees-en armenhuis ie Haarlem 2000; aan de Luthersche wees- en armenschool te Haarlem 1000; aan het Luthersche weeshuis te Leiden ƒ2000; aan het Gereformeerde weeshuis te Uaarlem 500; aan het Ned. zendelinggenootschap 500; aan hel Ned. bijbelgenootschap /200; aan de Gustaaf-Adolfvereenigiug ƒ200, en aan hel fonds tot onderstand der openbare ecredienst in het Evang. Luthersche kerkgenootschap hier te lande ƒ500.. v C.) Bij de Remonslrantsche gemeente te Rotterdam had gisteren de be vestiging plaats van den onlangs beroepen lecraar dr. I. Hooykaas, door d'. van der Pot, die bij deze gelegenheid eene leerrede hield over II C r. 5vs. 20. Des avonds deed dr. Hooykaas zijne iulredc mei eene leer rede naar aanleiding van 11 Cor. 4, vs. 13. Door den gemeenteraad vau YVocrden is besloten voor ƒ9000 deel tc nemen in de geldleening ten behoeve van den ontworpen spoorweg Leiden- YVoerden. De landbouwer uil Stolwijk, die in de vorige week op de markt te Rotterdam, bij het doen van pogingen tot bet bedwingen van een slier, door dal dier ernstig werd verwond, is aan de gevolgen overleden. Uil Utrecht meldt men aan hel ,V. v. d. D.Thans heeft de chromo- lithographie van onzen verdienstelijken stadgenoot Bos, steendrukker alhier, voorstellende eene copie van de bekende schilderij van Wappers, van der Werf zijn degen aan de Leidenaars aanbiedende, het licht gezien; zij is meesterlijk gclukl. De geringe prijs van 25 zal haar zeker in handen van vele kunstkenners brengen. Prins Alexander heeft bij zijne bestelling zijne goedkeuring cr over uitgesproken. De heer Bos schenkt een gedeelte van den prijs aan hel fonds lot oprigting van het standbeeld van van der W erf. Uit Woudrichem meldt men aan de N.R.C.: Vrijdag avond had alhier het volgende treurige voorval plaats. Bij hel aan wal komen der Heusdcn- sche stoomboot, kwam een in keftnelijken staat van dronkenschap verkce- rend passagier van de hooi loopen, om in dc naastbijzijnde herberg nog meer te, gebruiken. Daar hij zich te lang ophield, was. toen hij naar bui ten kwam. dc boot reeds vertrokken. Daar hij geen geld genoeg bij zich had om zijne reis per rijtuig te vervolgen, besloot liij den weg le voet af te leggen. Slechts weinige schreden builen de poort, vond hem kort daarna een voorbijganger dood aan den weg liggen. Het overmatig gebruik van sterken drank schijnt zijn sehielijken dood veroorzaakt te hebben. De policie heeft hjj hem niets kunnen vinden, waaruit op temaken is. wie hjj was of waar hjj tehuis behoorde; hij was gekleed in zwartlaken jas, dito broek en vest, zwart castoren hoed en ondergoed geteekend W. hl. 18. Op de spoorweglijn Vcnlo-Gladbach is dezer dagen een commies vaa 's rijks belastingen overreden. Hij bleef |op dc plaats dood. Hij Iaat eene vrouw en vier kinderen achter. 's GRAVENHAGE, 13 Julij. Z. M. heeft aan J. Eskens. bootsman, dienende aan txurd van de in structie-brik Ternate, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, wegens redding van een in het dok le Stinderland over boord gevallen bootsmans leerling op 11 Junij jl.toegekend de bronzen medaille, ingesteld hij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift-, en vergunning ver leend: aan D. Kijzer, le Dordrecht, en F. Visser, le 'sGravenhage, tot liet dragen der medaille voor niet strijdenden, ter herinnering aan den oorlog van 18701871, en aan mr. D. Polak Daniels, te 's Gravenhage. tot het dragen der versierselen van ridder van de 4e kl. der orde van de Kroon met liet Roode Kruis op een wit veld. te dragen aan het herinneringslint, en hun door den keizer van Duitschland, koning van I'ruissen, geschonken.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 1