BUITENLANDSCIIE BEIUGTEN. AD V E üTli.VIl I&.V PFJ\ TELEGRAAF. licht bacchanalteu te houden? Maar juist dat onderscheid, meent men, had ook door burg. en welh. kunnen worden gemaakt, en geen enkele reden belette hen om een beperkt aantal molens toe te laten met bevel tot slui ting bij bet invallen van den avond. Dan was hel kwaad gekeerd, zonder liet genoegen te schaden van tal van kleinen, vooral van die, wier beurs niet toelaat eenig ander vermaak te smaken, dan de onschuldige carousseis. Voor de kinderen is het gemis dan ook zeer groot. Dat Myer's circus op de kermis aanwezig is heeft men te danken aan de reisroute door dien Hollander-Amerikaan gekozen. De circus staat dan ook geheel afgescheiden van de overige tenten, namelijk in het Willemspark waar die heden ochtend vroeg in enkele uren werd opgeslagen, terwijl lieden middag de optogt door enkele straten in dat gedeelte der stad werd gehouden. Ten slotte zij nog gemeld dat onder de kramen van allerlei aard, die als altijd in het schoone Voorhout zijn opgeslagen, er een is van de llaagsche afdeeling van het Sigarenmakersverbondwaarin ten behoeve der leden van de afdeeling tabak en sigaren worden verkocht. EAXELAIÏB. LONDEN. 11 Mei. De markies van Lome en zijne gemalin, prinses Louise van Engeland, hebben het initiatief genomen tot de oprigling van een fonds, hetwelk strek ken zal om de jaarwedden van alle bedienende geestelijken der kerk van Engeland, voor zoo ver die minder dan 200 'sjaars bedragen, tot het genoemde cijfer te verhoogen. John Stuart Mill is Donderdag 11. te Avignon, waar hij zich veelal ophield, overleden. Hij werd in 1806 geboren, en was de zoon van James Mill, den geschiedschrijver van Indie. De Iersche Farmers' Gazette wijst er op, dat er tegenwoordig ge- beele scheepsladingen turf uit Rotterdam te Dublin worden aangevoerd. Zij noemt dit een schande voor Ierland, daar in dit eiland zelf een uitgestrekt heid van zeven millioen acres lurfveen nog onontgind ligt. FR4NKU1J K. De Arciiir nat. meldt, dat de militaire regtbanken thans nog van 2500 proces-actenop de Parijschc Commune betrekking hebbende, kennis moeten nemen. De afgevaardigden van de reglerzijde hebben uit hun midden eene commissie benoemdbestemd om middelen te beramenten einde te waken voor de eenheid van de gedragslijn der fractien van de regterzijde. Deze commissie is zamengesteld uit de hh. Amedée Pontalis, Baragnon, Pradic, ïatbie, de Broglie en generaal Changarnier. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de Zondag-parades zullen behouden blijven, ondanks het artikel der legerwet, volgens hetwelk de soldaat vrijheid hebben moet zijne godsdienstige pligten waar te nemen. Onder de argumenten, die de minister bezigde, behoorde ook dit, dat de Zondags-parades gunstigen indruk teweegbrengen op de bevolking en den marlialen geest levendig houden. In den Francais komt msrg. Dupanloup tegen de ministeriele verordening opals strijdig met de wet. Msgr. eischt de intrekking daarvan; zoo dat niet geschiedt, zal hij de intrekking voor de nationale vergadering brengen. De 200>le verjaring der geboorte van Molière zal van 12 tot 19 Mei te Parijs feestelijk worden gevierdo. a. door het geven van twee gelegen heids-voorstellingen daags in het Thcdtre Ilalien, hetwelk reeds sedert een gcruimen tijd gesloten is geweest. De eene voorstelling zal des daags plaats hebben en in een der meest populaire voortbrengselen van Molière beslaan, voorafgegaan door eene toelichtende conferentie, de andere zal des avonds plaats hebben en heslaan in het opvoeren van een door den heer Plinchon geschreven gelegenheids-stuk, "la Mort de Molière" getiteld, waarin het grootste gedeelte van het 3" bedrijf van "leMalade imaginaire" is ingelascht. U I T C M L, A IV D. Het gerucht, dat de rijksregering voornemens is den termijn voor de dictatuur over Elzas-Lotharingen te verlengen, wordt in de Strassb. Zeit. tea stelligste tegengesproken. Volgens dat blad is de regering nog niet overtuigd, dat er voor dien maatregel noodzakelijkheid beslaat. -- liet aantal personen, die bij gelegenheid der jongste rustverstoringen te Frankfort het leven hebben verloren of later aan de destijds ontvangen wonden zijn overleden, is tot 20 geklommen. Twaalf hunner zijn op de openbare straat gedood; van de 38 gekwetsten, in het heilige geest-hospitaal opgenomen, zijn 8 aan de gevolgen der ontvangen wonden gestorven Bij dit 20-tal is de dood veroorzaakt door zware kogelwonden. Van de over geblevenen zijn 10 door slagen met de kolf van het geweer, 3door bajonet steken en 17 door geweerschoten ligt of tamelijk ernstig gekwetst. OOITENRIJH. Door het Tageblatl wordt betreffende de paniek op de Weener beurs [als echt het volgende medegedeeld: De nationale bank heeft besloten het I beurs-comité vijf millioen fl. voor te schieten tot 3i Julij tegen onderpand tan tvissels of effecten en tegen eene rente van 7 pCt. De minister van financiën heeft het beurs-comité ten gehoore ontvangen; hij verklaarde bij liet voorschol van de nationale bank zijnerzijds nog drie millioen lot 31 Uitlij te willen voegen. De door de onderscheidene bankiers bijeengcbragle 113 millioenter bcleening van vlottende effecten, zijn, ongerekend de voor schotten van de nationale bank en van den minister van financiën, tot 15 millioen geklommen. tuchthuis, de hóogcre burgerschool en het paleis van justitie. De schietbaan werd in tegenwoordigheid van den koning ingewpjd. Door Z. M. is de archivaris Eekhof benoemd tot ridder van den Gouden Leeuw van Nassau en jonkheer van Panhuys, kommandant van de eerewacht, tot kamerheer in buitengewone dienst. Een diner is den koning door de gemeente aange boden, waarbij Z. M. zijne bijzondere tevredenheid over de ontvangst heeft betuigd. WEENEN, 11 Mei. Eene deputatie uit verschillende financiële instellingen heeft heden den minister-president verzocht maatregelen te willen nemen met hel oog op de tegenwoordige bcurscrisis. De minister gaf de verzeke ring, dat de regering binnen den kring barer roeping maatregelen zal nemen om in den tegènwoordigen toestand te gemoet te komen. Des namiddags is daarop ministerraad gehouden. LONDEN, 12 Mei,. Eene dépêche dd. 11 Mei in den Daily Telegraph meldt bij geruchte, dat op den Duilschen keizer, terwijl hij te Inslerburg eene wapenschouwing hieldeen moordaanslag is gepleegd LONDEN, 12 Mei. De Times betoogt bij herhaling de noodzakelijkheid van een nieuwe disconto-verhooging, en zegt dat hiertoe onverwijld moet overgegaan worden. BERLIJN, 12 Mei. Hel berigt of gerucht door den Daily Telegraph en de Daily News te Londen medegedeeldbetreffende eeu aanslag op hel leven des keizers, in ten eenenmale ongegrondde keizer is in den gewenschten welstand gisteren hier aangekomen. PARIJS, 12 Mei. Uitslag der verkiezingen: te la Rochelle, Boflinton 42869 en Rigaud 40098 stemmen; uit cenige kantons ontbreken de opgaven; in Loir-et-Cher, middernacht, Lesquillon 19439, Conteau 6289; te Lyon, laatste berigten: Guyot en Ranc ieder 75000, de andere candidaten 25000. MADRID, 11 Mei, 's avonds. De uitslag der verkiezing op den eersten dag alhier, voor de Constituante, is gunstig voor de federalen. NEW-YORK, 10 Mei. Heden is berigt ontvangen van een grooten brand te Port-au-Prince; 150 huizen zijn een prooi der vlammen geworden en zes menschen zijn bij de ramp omgekomen. Burgerlijk*: £>?aub. ONDERTROUWD: F. Mommaerts, jm. 32 j. en P. M. Deggeller, jd. 32 j. A. van der Loeff, jm, 30 j. en A. E. Ilartevelt, jd. 18 j. A. J. Meerburg, jm. 21 j. en A. J. C. Plantfeber, jd. 24 j. G. van Brussel, jm. 30 j. en M. G. van Cleef.jd. 30 j. R. Sclnirmann, jm. 26 j. en M. Verhoog, jd. 21 j. J. Verbeek, jm. 24 j. en M. Exalto. jd. 22 j. J. J. Wijsman, wedr. 54 j. en M. J. Heemskerk, jd.51 j. J. W. Hulskcr, jm. 22 j. en A. van Schooien, jd. 27 j. P. II. Smittenaar, jm. 20 j. en C. Selier, jd. 22 j. J. W. van Heel, jm. 27 j. en M. M. Beus, jd. 23 j. - K. van Rossen, jm. 22 j. en J. van Leeuwen, jd.23 j. P. J. Opgeencnd, wedr. 39 j. en G. H. Jansen, jd. 32 j. ,1. 11. Meijer, wedr. 39 j. en C. H. Heppener, jd, 28 j. A. J. de la Court, jm. 23 en E. J. M. Martijn, jd. 23 j. G. Lilt, jm.26 j. enE. Kriek, jd. 29 j. G. L. W. Hazenberg, jm. 30 j. en M. van der Stoop, jd. 36 j. - J. A. Wulff, jm. 23 j. en P. J. 11. Keyzer, jd. 20 j. lieden overleed mijn geliefde Echtgenoot FRANS EGG1NK, in den ouder dom van 29 jaar, na eene korte echtvereeniging van 3y2 jaar, diep betreurd door mij en verdere bloedverwanten. Wed. F. EGGINK, Uitenhoüt. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene zullen er geene uiterlijke teekenen van rouw gedragen worden. Zoeterwoude 11 Mei 1873. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de bevalling mijner Echtgenoote, betuig ik, ook namens haar, mijn opreglen dank. ZuiDERziciiT bij Leiden, 12 Mei 1873. S. A. DE GRAAFF. Voor de vele bewijzen van deelneming, welke wij mochten ondervinden na het overlijden van onze geliefde ELISABETH CHRISTINA, betuigen wij onzen oprechten en harlelijken dank. G. WIL HEL MY DAMSTÉ. Leiden, 12 Mei 1873. J. WILIIELMY DAMSTÉvan 't Hoopt. LEEUWARDEN, 12 Mei. Z. M. de koning gaf heden in het gouverne mentshuis audiëntie en bezigtigde verder het kabinet van oudheden, het REGENTEN VAN I1ET EVANG. LUTII. V^EES- EN OUDELIEDENIIUIS alhier kunnen en mogen niet nalaten hunnen harlelijken dank te beluigen aan allen, die tot de uitvoering van bet Oratorium "Bonifacius" hebben medegewerkt. Vooral de Leidsche Zangvereeniging, met haren verdienste lijken Directeur en verdere leden des besluurs, heeft aanspraak op die dank baarheid. Met de meeste bereidwilligheid heeft zij hare gaven voor het goede doel ten beste gegeven. Ook mogen Regenten niet vergelen hunne erkentelijkheid te betuigen aan den Heer JOH. EGGERS, firma Suhreudeii en van Baak, die geheel belangeloos bij het bespreken der plaatsen enz. zijne diensten heeft bewezen. De Ondergeteekende bericht bij deze zijne geachte Begun sligers en Stadgenooten dat bij hem. voor minstens den tijd van zes maanden, het Kalfsvïeeseh is afgeslagen de prijzen zijn als volgt: Lapjes en gehakt l.ïO per kilogram en verder A per kilogram. J. Haarlemmerstraat tusschen de Kerk- en Bakkersteeg N\ 201.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3