BIJVOEGSEL, behoarendf! tot de Leidsche Courant van Dingsdag d5 *dpril db73, <T°. AA ST ADS-BERICIITEN. KENNISGEVING. BIlWKiVLANDSCIIE BKRIGTËiN. BUI TEN LAN DSC 1 IE BEU1G TEN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Wlilem Bernardbs Antonkts Van Harteveidt, melk- »erkooper, wonende alhier, waarbij hij aan de Gedeputeerde Staten dezer provincie verzoekt om in het achterste gedeelte van zijn huis aan het Le- reoilaal, n". 173, uitkomende in de Gortestraat, eene locomobile san ander- hilf paardekraclit te mogen doen plaatsen, tot het in beweging brengen tan de melk-kam aldaar; 6elet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staatsblad t. 19): Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bfl'degene en belendende panden, ten opzichte der information de commotio tl incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Vrijdag den I8"1*0 April aanst., 'iMormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver- znim daarvanzij gehouden zullen worde» zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 12 April 1873. E. KIST, Secretaris. De Commissaris des Koning* in de Provincie Zuid-Holland Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 7<len April 1873, n°. 42 Gelet op art. II der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad n°. 87), Brengt ter kennis van belanghebbenden: dat. met wijziging van belgeen bij zijne beschikking van den 29s"n Januarij 1873. A.. n°. 125 (4de afd.) Prov. Blad n". 15. sub 3, is medege deeld omtrent de sluiting der visseherij in dit gewest, onder de uitzonderin gen daarin vermeld, thans mede is opgenomen de visseherij met de gebbe om kleine vischjes te scheppen tot aas voor dt dobbers, blijvende de bepa lingen omtrent de sluiting der visseherij overigens onveranderd; dat alzoo de visseherij in Zuid-Holland voor dit jaar gesloten blijft tot en met den I0'1™ Mei aanstaande, met uitzondering: van de visseherij met luiken, aalkorven, aalscharen, dobbers en peu ren naar aal en paling van de visseherij met de gebbe om kleine vischjes (e scheppen tot aas voor de dobbers: Eu zal deze kennisgeving, in plano gedrukt worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. üe Commissaris des Konings voornoemd, 's Gravenhage 9 April 1873. FOCK. LEIBEN, 12 April. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dat de rijkstelegraaf- kantoren op den tweeden Paasch-, Pinkster- en Kerstdag en den Hemel vaartsdag open zijn. op de uren voor de dienst op Zondag vastgesteld. Op den aanstaanden tweeden Paaschdag is hiervan uitgezonderd bel kantoor te Goriuchem, welks diensttijd dan gelijk blijft aan dien op werkdagen. Door het colleaie van notabelen der Ned. herv. gemeente alhier zijn tot leden der gemeente-commissie van dat kerkgenootschap gekozen de lib. dr. J. Pijnappel en L. van Leeuwen. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 106 tot 114 volwassen personen en 30 tot 40 kinderen. Door het Brifsche gezantschap is de aandacht der regering gevesiigd op het gevaar, dat voor de Nederlandsche scheepvaart zou kunnen voort vloeiden uit het gebruik van Engelsche kabelkettingen, die niet voorzien zjjii van de keur van hel Britscbe gouvernement. Volgens eene mededeeling van de stoomvaart-maatschappij Nederland zullen de stoomschepen op reis naar Indië niet Havre aandoen, zoo als ten onregte gemeld werd, maar te Southampton de vi'ê Havre aangevoerdeFran- sche goederen schepen. Be officieren van het O. 1. leger J. H. van Blommestein, T. W. H. Tydeman. 1. P. de Veer. T. Weersma, W. L. MannC. van Crans. 1. E. Jautze, R. O. Lilbon en II. D. Tuynenbtirg zullen niet via Suez naar Java vertrekken met het stoomschip Willem kroonprins der Nederlandenmaar de helft dezer maand de reis derwaarts aannemen met een der stoomschepen van de stoomvaartmaatschappij Nederland. Uit Amsterdam wordt gemeld dat de Nederl. Indische Droogdokmaat- sehappij tot stand is gekomen, liet comité heeft besloten de ongeplaatste aandeeien aan de maatschappij te waarborgen of die over te nemen, als zij niet door anderen genomen worden. W. A. Roberts, oud ongeveer 26 jaren, laatst wonende te Londen, heeft volgens opgave in bet Politiebladvan verschillende handelaars be- driegelijk verkregen de volgende effecten, als: 30 Tnrksche van 1871, ieder van 100 4 Spaansclic 3 pCC, ieder van 102') 2 Spaansche van 1872-, ieder van 1020 150Turkscbe 6 pCt. van 1865, ieder van 20 20000$ Atlantic and Great Western, S11" hypotheek; en 50 certificaten, ieder van 10 aandeeien. Erie-spoorweg, Bij ontdekking wordt bij bet departement van justitie berigt ingewacht. Onder de gesignaleerde personen komt in genoemd blad voor Gabriel Tuczséry, 45 a 50 jaren oud, assessor, geboren te Bereg^zasz in Hongarije, spreekt Hongaarsch en een weinig Duitsch. Hij wordt beklaagd van ont vreemding gepleegd door een openbaar ambtenaar met bewaring of ont vangsten belast. Bij aanhouding van dezen persoon berigt te zenden aan bet departement van justitie. Naar men uit Boskoop meldt is de handel in vruehlboomen, coniferen en andere aldaar gekweekt wordende gewassen dit voorjaar zeer levendig. Vooral de coniferen, huisiers, rhododendrums enz. vinden steeds gereeden aftrek naar het buitenland. Het is vooral Duilschland, dat ze in groole menigte vraagt, en waarheen ook de verzending zeer gemakkelijk is. Het te Maassluis te huis behoorende vischschip de Toekomst is in de Noorderhaaks gesirand. De bemanning is gered. Te Amsterdam hebben bij een aantal meubelmakers de werklieden den arbeid geslaakt. Naar men verneemt zullen, in geval de werkstaking blijft voortduren, de werkplaatsen der patroons bij de zaak betrokken op Woens dag 16 April a. s. worden gesloten, totdat de werkzaamheden weder overal geregeld zullen kunnen worden voortgezet. Door de arrond.-regtbank te Zwolle zijn vijf leden van de rederijkers kamers //Tollens", te Oldemarkt, veroordeeld ieder tol t maand eenzame op sluiting en 10 boete, wegens feitelijk en gewelddadig verzet tegen de policie. die op de kamer, waar de voorstelling der rederijkers plaats had, wilde komen surveilleren. De burgemeester vergezelde de policie, om haar toegang te verschaffen. De voorstelling geschiedde tegen betaling van entree en was publiek. Te Deventer zijn Donderdag gevankelijk binnengebragt een persoon uit eene naburige gemeente, verdacht van hel omkoopen van getuigen in eene strafzaak, en een gehuwde man en vrouw, uil diezelfde gemeente, verdacht van het afleggen van valsche getuigenis in die zaak. Door den gemeenteraad van Kampen is, ten gevolge van de gehouden herbesleding van het eerste perceel der te bouwen gasfabriek, dit werk ge gund aan den lieer G. Besman. te Rotterdam, voor ƒ88450; hij was niet de laagste inschrijver. Tevens is besloten voor de som van ƒ12000 een huis aan te koopen op den Burgwal, om te dienen voor eene bewaarschool van kinderen van den gegoeden stand. Men meldt uit Leeuwarden: Hel programma voor 'skonings reis naar Friesland en verblijf in die provincie is, behoudens enkelfc misschien nog aan te brengen wjjzigingen, naar men verneemt, in hoofdzaak vastgesteld, als volgt: Zaturdag, 10 Mei. Vertrek, van Assen over Steenwijk en Wölvega (ont vangst aldaar door 's konings commissaris in Friesland en opwachting door hel gemeentebestuur van VVeslstellingwerf) naar Leeuwarden. Ontvangst van Z. M. aan bet station aldaar door het gemeentebestuurmede in tegen woordigheid van de schutterij, de militaire magt en de eerewacht van Leeu warden. Vervolgens met rijtuigen naar de woning van den commissaris des konings. Na het diner aldaar toer door de stad ter gelegenheid van de alsdan te houden algemeene illuminatie. Zondag, It Mei. Godsdiensioefening. door Z. M. bjj te wonen. Na liet déjeuner eene wandeling door de stad. Matinée musicale in den Priusen- tuin van wege de gemeente, met een bezoek te vereeren. Maandag, 12 Mei. Bezigliging van de voornaamste openbare inrigtingen. Diner van wege de gemeen ie. Dingsdag, 13 Mei. Bezoek van Harlingen per spoorweg. Onder weg eenigen lijd Ie Franeker veriocven. Te Harlingen bezigliging der nieuwe zeehaven. Togt op zee daarbij. Bezigliging der zeeweringen bij wijze van rijtoer over den zeedjjk tot Ropiazijl. Diner van wege de gemeente. Vuur werk. 's Avonds terug naar Leeuwarden. Woensdag. 14 Mei. Bezigliging van nog een en ander te Leeuwarden. Rijtoer door de gemeenten Menaldumadecl en het Bildt. Harddraverij met paard en chais, van wege de provincie. Donderdag, 15 Mei. Bezoek van Heerenveen. Eerst per spoor naar Veeu- wouden; vervolgens met rijtuigen over Bergum. Dragtèn. Olterterp, Beet- slerzwaag en Gorrcdijk. Oponthoud op laatstgenoemde plaats, voort» naar Heerenveen en Oranjewoud. Vuurwerk te Heerenveen. 's Avonds per spoor terug naar Leeuwarden. Vrijdag, 16 Mei. Bezoek van Sneekwaarschijnlijk over Dronrijp en Bolsward. Van Sneek terug naar Leeuwarden. Vuurwerk aldaar van wege de gemeente. Zaturdag. 17 Mei. Vertrek naar Groningen. Per spoorweg naar Veen- wouden. Vervolgens met rijtuigen naar Dokkum. Van daar over de Nieuwe Zijlen en Kollum naar Veenkloosier. Voorts vertrek naar Bttiteupost ter voortzetting, per spoor, van de reis naar Groningen. Aan de algemeene illuminatie, die op Zaturdag den ID0"1 Mei e. k., den dag van de kbmsf van Z. M. den koning alhier, zal worden gehouden, zal ongelwijfeld door velen worden deelgenomen, te meer, daar dë provincie en de gemeente zelve op luisterrijke wijze zullen voorgaan. Immers, even als ten vorigen jare reeds bepaald was. zal. naar men verneemt, bet paleis van jtislitie van wege de provincie, het stadhuis, de hoofdwacht en het waaggebouw van wege de gemeente worden verlicht. Naar men verneemt zal de godsdienstoefening in de Groofe kerk op Zon dag den MMei a. s.die door Z. M. den koning zal worden bijgewoond, worden geleid door ds. L. Proes, predikant te dezer stede. De prijs- der boter aan de waag alhier was: I' soorl ƒ56.50. 2* soort ƒ53.50 per '4 ton. liet provinciaal gereglshof in Limburg heeft gunstig beschikt op bet verzoek van de hh. Clement Bruis, V. Tielens en A. Tielens, deelgenooten in de gefailleerde firma Math. Tielens, om onder borglogt in vrijheid gesteld te worden. Ingevolge art. 789 van het wetboek van koophandel is de te verstrekken borgtogt bepaald op f 100.000 voor den heer Cl. Rruls en ƒ25000 voor ieder der beide lieeren Tielens. 'sGRAVENHAGE, 12 April. Z. M. de koning-groolherlog heeft benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon jhr. J. Mock, lid der prov. stalen van Zuidliolland en voorzitter van den militieraad in het eerste dist riet Aan den lieer G. Meinesz is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen van liet 5de kan toor te Amsterdam. -- Aan den heer E. de Waart js, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als landmeter le kl. bij het kadaster; voorts is bevorderd lot land- meier le UI. bij liet kadaster, de lieer M. Compris, thans landmeter 2e kl. De le luit. op non-activiteit D. Spree wordt met I Mei a. s. weder bij liet 7e reg. infanterie in activiteit gcsleld, en de lc luit. W. C. Plet is van liet le bij het 5e reg. infanterie overgeplaatst Z. M. de koning heeft gisteren den heer Gorliam, minister der Ver- eenigde Staten bij liet Nederlandsche hof, in afscheidsgehoor ontvangen. De gezant zal voor gernimen tijd naar het buitenland vertrekken. BEL<4 IE. De maatschappij »de Jonge Tooneelliefhebbers" le Brussel, aangemoe digd door den koning, den graaf van Vlaanderen, den minister van binnenl. zaken, het prov. bestuur van Brabant en liet bestuur der stad Brussel, heeft besloten, ter gelegenheid der Brusselsche gemeentefeesten, een prijskamp van

Leydse Courant | 1873 | | pagina 5