R E g u AD V ERTOTlEX. PAKHUIS, L. A. B. MOLKEIMOKR, FRUITS GLACÉS, Fruits au jus au noyau et a l'eau de vie. Auclsois a Thulle saus arêtes. Sardines a liiuile. Dr. GELAUFF's beroemde Pillen en Balsem Mheumatische Balsem Leiden, E. HOORDIJK, Breéstraat, zich naar de bronnen van den .Vijl te begeven. Hij geniet een goede ge zondheid. LONDEN, 13 Februarij. In dc zitting van het lagerhuis heeft de heer Gladstone het financieel beheer verdedigd. Hij is tegen het voorstel van den heer Harcourt en stelt van zijn kant voor eene commissie te benoemen be- lasf met liet doen eener enquête betreffende de verhooging van de budgel- ten, met uilzondering van die van oorlog en marine. De heer Harcourt sluit zich bij dat voorstel aan, dat aangenomen wordt. VERSAILLES, 18 Februari. In de zitting der commissie-van-dertig heeft de heer Talion het ontwerp ontwikkeld, waarvan hij alleen handhaaft de quaestie der wijziging van hel uitvoerend gezag. Hij formuleert dit als volgt: De vergadering zal vóór de ontbinding voorzien in de organisatie van het uitvoerend gezag. De bh. Sacaze en Fournier protesteren tegen de meening dat zij de schrijvers zouden zijn van den briel. die onlangs het licht zag en die beleedigend voor Thiers is. De commissie besloot eenparig dat de heer Larcy officieel aan den heer Dufaure zal schrijven met verzoek oin de schrijvers van dit blijkbaar valsche stuk op te sporen. De heer de Broglie zegt, dat hij morgen rapport zal uitbrengen, opdat het den lieer Thiers zou meêgedceld worden. De heer Thiers heeft in den ochtend eene depêche aan den heer de Broglie gezonden, waarin hij hem dank zegt voor zijne welwillende taak; maar voordat hij zijne meeniiig zegt over het gou vernement wil Thiers de ministers raadplegen. De commissie beslist de discussiên over het rapport te verdagen, totdat de ministerraad geraadpleegd zal wezen. In de nationale vergadering zijn de discussiên geopend over het wets ontwerp van den heer Savary, waarbij wordt voorgesteld dat voortaan in plaats van deel der kiezers zal moeten ingeschreven zijn voor de verkiezing van afgevaardigden. De heer Beriauld bestreed dit ontwerp als ontijdig, gevaarlijk en onnoodig en strekkende om de ontbinding te verhaasten. De heer Savary verdedigt het ontwerp, dat door den heer Rolland bestre den wordt. De vergadering beslist met 421 tegen 2G8 stemmen dat er zal worden overgegaan lot de discussiên der artikelen van dc wet en dat er èn over de artikelen afzonderlijk èn over de wet in haar geheel zal gestemd worden. PARIJS, 18 Februarij. in de zitting der commissie voor het budget heeft de heer Thiers 100 millioen aangevraagd voor de departementen cn 140 millioen voor Parijs. Hij acht het noodig den financiëlen toestand naauwkeurig aan te geven en de kansen te vermijden dat het financieel evenwigt verbroken zou worden. De noodzakelijke uitgaven voor de liqui datie-rekening bedragen 748 millioen. De heer Thiers wijst de bronnen aan tot dekking van 644 millioen, maar dan blijven nog 104 millioen niet ge dekt. Hierin zal de vlottende schuld moeten voorzien. Het openbaar cre- diet Beeft echter begrepen dat de liquidatie-rekening vereffend zou worden, zonder tol eene leening de toevlugt te nemen. Er moet dus streng op de uitgaven worden gelet; de commissie voor het budget moet daarbij hulp verleenen. Op het budget, zegt de heer Thiers, is eene annuïteit voor de stad Parijs gebragt; tormuleert de vraag ten behoeve der departementen, I maar zijt redelijk en gematigd. Na het vertrek van den heer Thiers be sloot de commissie de bezette departementen schadeloos te stellen. Zij verzond aan de regering het ontwerp betreflende Parijs om te weten of zij het cijfer wil wijzigen, dat vroeger voorgesteld is. LONDEN, 18 Februarij. Bij Falke, in Staffordshire, heeft een steenkool mijn-ontploffing aan 30 of 40 menschen het leven gekost. In de mijn ont stond brand, hel vuur kon moeijelijk gebluscht worden en de lijken zijn nog niet opgehaald. LONDEN, 19 Februarij. Graaf Maffeisecretaris der ltaliaansche legatie alhier, heeft bevel gekregen onverwijld naar Madrid te vertrekkenom daar als zaakgelastigde op te tredendaar de heer Barral in naauwe betrek king tot koning Amadeus staat en dus natuurlijk niet den post van gezant van Italië bij de Spaansche republiek behouden kan. STUTTGART, 18 Februarij. Blijkens het heden verschenen bulletin is de toestand der koningin-moeder gisteren cn in den afgeloopen nacht niet ver beterd. De zenuwachtige aandoeningen nemen toe en de hersenen zijn er niet van bevrijd. MADRID. 18 Februarij. Onder het garnizoen te Alcazar San Juan is een poging gedaan om een carlistischen opstand te bewerken; de ontwerpers van dit complot zijn in hechtenis genomen en aan de justitie overgeleverd. De kapitein heeft de troepen toegesproken en deze verklaarden zich voor dc republiek. Cluseret is Ie Madrid aangekomen. GENEVE, 18 Februarij. De heer Mermillod heeft vóór zijn vertrek een protest tegen zijne uitzetting uitgevaardigd. De rust bleef gisteren avond ongestoord. In de 0. L. V. kerk werden openbare gebeden uitgesproken. Mermillod zal eenige dagen bij een priester te Fernex doorbrengen. Surfit-ritjifc &»«<s3<b Van 13 tot en met 19 Februari 1813. BEVALLEN: M. Blansjaar, geb. Teljeur, D. - A. la Feber, geb. Gregouir, D. M. J. üufiels.geb. Nieuwenhuizen, Z. M. A. Henzen, geb. van der Linden, Z. M. van Dijk, geb. Dreef. D. A. G, van Dijk, geb. Loman, Z. - J. Benning, geb. Selier, D. 51 van den Berg, geb. Smit, Z. C. van Rosmalen, geb. Paats. D. B. Teyn, geb. Stikkelorum, Z. - J. Kok, geb. Ruig'rok, Z. 51 Schrama, geb. Hermans, Z. S. 51. Ouwerkerk, geb. van den Berg. Z. A. J. Kramp, geb. la Lau, D. G. Ie Febre, geb. Paats. Z. S. Cli. Bolderdijk. geb. Lardé, D. - J. 11. Verhaar, geb. Welter, Z. J. W. Dreef, geb. Kellenes. Z. S. G, Broekhuizen, geb. Broekveld, D. - J. G. Sluymers, geb. Nelle, Z. J. P. de Graaf. geb. Bink, Z. J. G. Verhoeff, geb. van de Weer, Z. C. Cornet, geb. de Jong, D. 11. W. M. Verschragen, geb. de Ridder, Z. J. 51. van der Krogl, geb. Ran, D. - L. D. Bellerman. geb. Zirkzee. D. GEHUWD: J. Jong, wedr. en J. Vcrwoert, jd. - A. van Rossen, jm. en A. Dul- lemond.jd. 51. J. Vogelezang, wedr. en W. Koningsbruggen, jd. P. van Wijk, .jm. en B. G. A. van Leeuwen, jd. A. Frankhuyzen, jm. en 51. van Hoven, jd. B II. TVeijers, wedr. cn 51. A. Goedeljee, jd. 51. C. Menie, jm. en G. C. Friskes, jd. II. H. van Reyscn.jm. en 51. 51. Aaiberse, jd. J. van Berkcl.jm. cn E. Bo- dijn. jd. - J. T. de Keuning, jm. en C. II. Rietbergen, jd. J. F. Schut, jm. en A. P. li. Berghaus, jd. OVERLEDEN: J. J. Randa. 80 j. - J Mansloot, wed'. 5V. Otto, 73 j. S. Verhoeven, LI., 23 j. A. Huisman, D., 3 j. 51. N. Frank, Z., 3 w. W. 51ark, 2- 4 j. a. G. Rots, Z„ 25 j. A. Kriiger, Z„ 11 d. 51. Nieuwenbiirg, geb. de Bruin,53 j. 51. 51. 51. Beenakker, 1).. 5 j. - P. Pant, geb. Noppen, Z. ievenl. -- M. 1. Valintgoed, V„ 77 j. C. Keereweer, 67 j. II. van Lieshout, geb. Lut, BB j. C. Platteel, II., 3 j. C. 51. C. van Leeuwen, wed'. G. A. van Erkcl. 74 j.— J- A. II. Pierlot. Z., 8 m. - M. van lleusden, U 29 j. - 51. 51.51. Feenders. l)„ 'O m. 51. c. .1. Willemson, 11., 30 j. W. Kaak, Z.. 20 j. - J. van den Nieu- Wgadijk, Z., 8 m. - P. Boom. 2., 2 j. J. van Zijp, Z.. 6 m. - E. Dool. 3 m. Mijne geliefde Echtgenoote L. li. A. C. SC1151IER VAN BREE beviel heden van eene Dochter. 19 Februari 1873. H. A. SCHMIER. Eenige kennisgeving. Heden overleed, te Sleenwijk, onze waarde Zwager C. HOEGEN, in den ouderdom van 30 jaar. Leiden, 18 Febr. 1873. Uit aller naam, Eenige kennisgeving. 11. S. VAN PINXTEREN. De familie 11UBRECHT betuigt haren dank voor de bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van Vrouwe F. A. L. GERAERDS THESINGH HUBRECHT. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nala tenschap van FRANCISCUS KOORE51AN, in leven Kleermakergewoond hebbende te Leiden en aldaar overleden den 3dc° December 1872, worden verzocht daarvan vóór den 15den 5Iaart e. k, opgave of betaling te doen ten kantore van 5Ir. J. L. KLAVERWIJDENNotaris te Leiden. TE HUUR een ruim PAKHUIS, met groote Plaats, waarop eene Droogloods. Adres onder letter W. aan den Boekhandelaar P. ENGELS, alhier. Er wordt ten spoedigste gevraagd een bekwaam Ban- ketbakkersbediende, te Utrecht. Brieven franco, letter K. aan GEBROEDERS VAN DER HOEK, Boekhan delaren te Leiden. Bekend met het vak van Garen. Ba.-d cn 5Iode-artikelen kan tegen Mei of vroeger te Leiden geplaatst worden een Jufvrouw, R. C,. Adres letter G. franco bij den Boek handelaar C. KOOYKER, Nieuwen Rijn. PAARDENSTEEG. maken het gebruik van alle andere geneesmiddelen overbodig; de ondervin ding in mijn ruim 50-jarige praktijk heeft dit duizende malen bewezen. Deze Pillen werken bijzonder voortreffelijk en geneeskrachtig op alle orga nen van het menschelijk ligchaam, verbeteren alle vochten, bevorderen de bloedsomloop, wekken de levensgeesten op, versterken het verzwakte zenuw stelsel, de borst, maag en ingewanden, en nemen de grondoorzaak van elke ziekte volkomen weg; waarom dit natuurherstellingsmiddel als een zeer gelukkige vinding door den Ondergeteekende wordt aanbevolen. 51jjn heeft bewezen te zijn het thans r.og cenig bekende middel dat met zeker heid zelfs het verouderste Rheumatiek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartvolle pijnen ten gevolge van het rheumatiek hebben geleden en thans bereidwillig zullen verklaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkrampen, verlamming, jicht, zinkings, verstijving der leden en pezen, aangezicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatseljjke pijnen is het een doeltreffend middel. Wordt tevens bij de Pillen als bijzonder aanbevolen om daarmede de ruggegraat en lenden in te smeren. Doozen Pillen van 155 en 30 Cents en Balsem a 50 en 30 Cents per flacon, verzegeld met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar te 's liage, SNAB1LIÉ; Rotterdam, SNAB1LIÉ, en Amsterdam, G. WIARDA C0., Spuistraat. J. P. G. GELAEFF, Geneesheer, Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Meuwer-,/mstel. Dagelijks te spreken van 10 tot 4 uur 's namiddags, over de genezing van vallende ziekte enz. Brieven fran»o.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3