ACADEMISCH^ ZIEKENHUIS. Donderdag 11. hebben weder op vier verschillende spoorweglijnen onge lukken plaats gehad. Bij drie daarvan kwamen de passagiers er ongedeerd af, Maar bet vierde, te Kelvedon, op den Great-Eastern-spoorweg, had noodlottige gevolgen. Een dame werd daarbij gedood, en verscheidene andere personen werden zwaar verminkt. Volgens mededeelingen door den generaal Kirkham, den Engelschen aanvoerder der troepen van den keizer van Abyssinie, worden uit het bin nenland van Afrika naar de Arabische en Turksche markten nog jaarlijks van 80000 tot 90000 slaven aangevoerd. FRAKHBIJK. Toen de internationale commissie te Parijs voor de aanneming van een uniform-stelsel van maten en gewigten lot stemming zou overgaan, hebben ie Italiaansehe gevolmagtigden, de heeren Gove en Bicci, geweigerd aan de stemming deel te nemenomdat ook een vertegenwoordiger van den Pans (pater Secclii) in de commissie zitting had, om namens zijn souverein eene stem uit te brengen. Den 16,kD October, den verjaardag van den dood van koningin Marie Antoinette, is, volgens gewoonte, in een der kerken te Parijs eene zielmis voor haar gehouden. Niet vele personen waren hierbij tegenwoordig. Onder de aanwezigen merkte men op den maarschalk Mac Mahon en generaal Ladmiraultkommandant van Parijs. Uit verschillende plaatsen des lands wordt melding gemaakt van het buiten hare oevers treden der rivieren, waardoor veel schade veroorzaakt is aan gewassen en bebouwde eigendommen. ITALIË. Aan het Journ. des Déb. wordt uit Rome het volgende geschreven: De uitzetting van prins Napoleon heeft hier eenigen indruk gemaakt, we gens de tusschen hem en onze vorstelijke familie bestaande aanverwantschap. Echter heb ik reden om te vermoeden dat de regering zich niet langs den officifilen weg met de zaak bemoeijen zal. Het ministerie is thans tot een besluit gekomen ten aanzien der wet op de geestelijke orden. Het zal thans hare geheelc opheffing voorstellen en de goederen voor godsdienstige doeleinden aanwenden. Aan elke orde zal verder de vrije beschikking gegeven worden over de aan haar tocbehoorende gebouwen. Ten opzigle der gebouwenwaarin de generalaten gevestigd zijn, zal echter eene uitzondering worden toegelaten, daar men die onmis baar acht voor het geestelijke gezag. HUITSCHLAN». Volgens de Spen. Zeil. was het bekende bisschoppelijk memorandum, inde conferentie le Fulda vastgesteld, eerst ter goedkeuring naar het Vati- kaan gezonden. Die goedkeuring was gevolgd met uitdrukkelijk bevel aan de Duitsche bisschoppen het stuk te onderteekenen. De werkstaking in de machinefabriek van Pflügte Berlijnis geëin digd. Al de werklieden in de smederijen zijn teruggekomen en de werk zaamheden zijn met 1440 man hervat. De aandeelhouders in de bad-établissementen te Wiesbaden en Ems hebben hunne algemeene vergadering gehouden, waarschijnlijk de laatste. Nog nooit hadden zij zulk een voordeeligen tijd gehad als in het thans af- geloopen saizoen. De rekening sloot met een bruto winst te Wiesbaden van 1,705,01)0 11. en te Ems van 400,000 11. Nu moesten er van die sommen nog wel verschillende posten worden afgetrokken, maar er bleef toch eene groote zuivere winst over, waarvan te Ems 45000 fl. werd aangewezen voor gratificatiën aan de beambten der speelbank. OOST-IN DIE. BATAVIA, 11 September. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiëj zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Benoemd: tot assist.-resideut van Lamongan J. W. Stammler; tot assist.-resident van Malang J. E. van den Bor; tot griffier bij den landraad te Modjokerto A. Martherus; tot administrateur tevens boek houder bij het entrepot te Batavia E. O'Brien: tot controleur le kl. bij het binnenl. bestuur in de resid. Riouw E. von Faber; tot controleur le kl. bij het binnenl. bestuur in de "esid. Wester-afd. van Borneo C. de liaan; tot 1' klerk op het bureau van den assist.-resident van Soekaboemi levens grif fier bij den landraad aldaar A. A. Berlling; tot le commies op het resid.- kantoor te Soerabaija F. la Fontaine; tot president des wees- en boedel kamer te Makassar L. A. Misero; tot hoofdonderwijzer aan de openb. lagere school te lndramayoe II. Plantema; lot referendaris bij het dep. van finan- ciën A. N. Dinger; tot 2C commies bij het dep. van financiën J. W. Terlaak; tot 3'commies bij het dep. van financiën J. W. Köhlen. Ontslagen: eervol, wegens vertrek, als buitengew. subst.-griffier bij den landraad te Sidhoardjo, H. F. Adriaans: op verzoek, de administrateur tevens boekhouder bij het entrepot le Batavia ,1. A. li. Heynneman; op verzoek, eervol, de vendu meester tevens kassier en boekhouder bij het het vendu-depart. te Pasoe- roean P. A. Landouw; op verzoek, eervol, de koffijpakhuism. te Banjoebiroe J. P. Robijn: eervol, de gewezen zoutverkooppakhuism. te Bekassi G. Th. Paulus en de ambtenaar op wachtgeld G. de Chauvigny de Blot. Verleend: ten tweejarig verlot naar Nederland, wegens ziekte, aan den ingenieur le kl. hij den waterstaat en 's lands burgerl. openb. werken J. C. Schumm en den ambtenaar ter beschikking bij de landel. inkomsten en cultures G. J. Gras huis-, naar Europa, aan den controleur 2' kl. bij de landel. inkomsten en cultures F. J. II. L. baron d'Aulnis de Bourouill. Departement van oorlog. Benoemd: tot 2tol luit.-kwarlierm. L. C. van den Berg. Bevorderd: infanterie: tot luit.-kolonel A. J. Diepenbroek; tot majoor P. B. Bruyn van Rozenburg; tot kapitein W. J. flaack van der Goes, van der Pauwert, II. n. van Dijck en II. L. J. f. Smeets; tot le luit. W. Stoop, P. a. d'Artiliact Brill, A. c. Steenhoven, c. A. f. Lungershausen, L. Popelier en R. T. Loomeijer; tot officier van gezondh. lc kl. li. Walter. Ontslagenop verzoek, eervol, de 2' luit.-kwartierm. bij de mil. administr. H. Hahn; de le luit. der inf. A. van Rijn, en de klerk bij de mil. admi nistratie C. E. Fredriksz. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekteaan den officier van gezondh. 2e kl. A. Kuylcnburg en aan den odto luit.-kwartierm. bij de mil. administr. G. M. A. Gobe'e. Departement ran marine. Benoemd: tot machinist-leerling 1kl. bij de imiv.-mariue W. F. Stolk; tot machinist-leerling 2" kl. G. Hagenzieker. Onlslagen: eervol, de 3f stuurman bij de gouv.-marine II. van Dorp. Ver leend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2"e[l stuurman bij de gouv.-marine P. D. Schmoll. PEK TELEGKAAF. PARIJS, 21 October. Aanvullingsverkiezingen voor de nationale verga dering. In het dep. der Vogesen wordt de verkiezing van den heer Caduc als verzekerd aangemerkt. De heer Melne, republikein, heeft reeds eene meerderheid van 2G00 stemmen en zal waarschijnlijk gekozen worden. In Algerië is de uitslag in 55 van de 97 sectiën bekend. Crémieuxrepubli kein, erlangde 4572 en Berlholon 3631 stemmen. PARIJS, 21 October. Blijkens den tot dusverre bekenden uitslag der ver kiezingen hebben de republikeinen in drie departementen stellig de meer derheid verkregen en zullen zij ze zeer waarschijnlijk ook in de andere vier departementen verkrijgen. MADRID, 17 October (des avonds). De karabiniers te Seijo hebben aan de vlugtelingen van Ferrol den doortogt betwist. Eenige van laatstgenoem den vlugtten naar Puento de Eume, waar zij teruggedreven werden door de nationale garde en de karabiniers, en trachtten de wijk le nemen in de rig- ting van Cabanas. De brug derwaarts was echter afgebroken, en de cavalerie deed eene charge op henwaardoor een gedeelte werd verstrooid. Sommi gen bereikten de bosschen en van daar Canabas. Naar men verzekert zijn 400 opstandelingen gevangen genomen. INGEZONDEN. Inenting' als voorbehoedmiddel tegen longziekte. Bij het rundvee van twee bouwlieden in de gemeente ontstond in den loop van het jaar de longziekte; zij wilden het overige vee niet dadelijk laten inenten en bij den een werden successievelijk zestien runderen aange tast, bij den ander zeven. Onder het vee van vier bouwlieden, geburen van één der besmette hoe ven, werd van ieder één rund door de longziekte aangetast, zij hebben on- middelijk hun geheelen koppel laten inenten. Tot lieden is bij drie hunner geen enkel geval meer voorgekomen, bij eén werd enkele dagen na het eerste geval een tweede rund aangetast; men mag dus aannemen dat het dier besmet was op het oogenblik der inenting, terwijl bij dezen een derde rund aan de gevolgen der inenting bezweek. Bij al de anderen is de kunst bewerking, tot op dit oogenblik. zonder eenig nadeelig gevolg afgeloopen. Ik meen dal het in het algemeen belang wenschelfjk is, dat deze feiten zooveel mogelijk bekend worden. Voorschoten, 21 Oct. 1872. J. P. TREUB, Burgemeester. Gehouden Verkooping van onroerende goederen, in hel Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 19 October. Notaris Mr. J. A. F. Coebergii. Twee perccelen Weiland, in den groolen Stadspolder, onder de gemeente Leiderdorp, aan den Singel, tusschen de Zijl- en voormalige Heerenpoort, Sectie A, nos. 79 en 80. Kooper de lieer D'. J. D. B. Brouwer, ƒ10250. i3t»rqcr(tifvc jSpIamI». ONDERTROUWD: C A. Bader, jm. 23j. en N. de Vogel.jd. 20j. J. Guillot, jm. 29 j. en A. c. Le Noble, jd. 32 j. P. Kouwenberg, jm. 23 j. en J. C. van Leeu wen, jd. 21 j. J. Favier, jm. 19 j. en M. de Vrind, jd. 19 j. P. Heymans.jm. 24 j. en E. Massaar, jd. 23 j. G. W. Reppel, jm. 26 j. en C. Meijer, jd. 21 j. V UKTMVn Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. J. E. WASSENBERGH PR1JN. Leiden, 20 October 1872. Tot onze diepe droefheid overleed op den 14dcn October te Oldendorp, in Oost-Friesland, in den ouderdom van ruim 59 jaren, na een langdurig lijden, onze geliefde Moeder en Behuwd-mocder META HUMBERT, Wed. H. FEENDERS, in leven Predikant aldaar. L. H. FEENDERS. M. FEENDERS, Stevens. Door afwezigheid kon deze advertentie niet vroeger geplaatst worden. lieden trof mij de tweede gevoelige slag mijns levens, doordien de Ileere van leven en dood mijne geliefde Echtgenoote, JOHANNA JONGKINDT, in den leeftijd van bijna vijftig jaar, van mijne zijde wegnam. Langdurig doch geduldig was haar lijden. De Heere doe mij in Zijn heiligen wil berusten. Leiden, 17 October 1872. W. LAMAN. Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onze geliefde Zuster Vrouwe W. A. J. STRATENUS CUNzEUS, betuigen wij onzen welmeenen- den dank. P. I. DE FREMERY. C. J. C. DE FREMERY, CüNasus. De Commissie van Bestuur van het Academisch Ziekenhuis, willende voor belangstellenden gelegenheid geven lot bezichtiging van hel Gebouw, heeft daartoe bepaald: Vrijdag 35 October, 's namiddags 34 uren, Zaterdag 30 3 4 Zondag 3? 13—4 op vertoon van bewijzen van toegang, hiertoe verkrijgbaar aan het Raadhuis der Gemeente Leiden, Woensdag 23 en Donderdag 24 October, van af des vóórmiddags 10 lol 's namiddags 2 uren. De Commissie voornoemd.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 3