C. Ledehoer en de officier vail administratie 3e ld. W. F. Magadanl, dienende aan boord van hel sehroelstoomschip Soesldijk, en de officier van admini stratie 31' kl. F. 11 M. Ran, dienende aan boord van het wachtschip te llel- levoetslnis, worden op non-activiteit gesteld. Voorts worden geplaatst aan boord van het sehroelstoomschip Schouwen de luitt. ter zee 2P kl. II. van liroekhuyzen, A. van Linden van den Hen veil en li. D. Kits van Heyningen, de officier van gezondheid 2e kl. G. L. Aalbertsberg en de officier van admi nistratie 3e kl. J. C. Kluitaan boord van het wachtschip te Willemsoord de luitt. ter zee le kl. K. W. E. von I.eschen en F. .1 P. M. Mulder, de eerste om gedetacheerd te worden op het instructievaarluig Ternaie; aan boord van het wachtschip le Ilellevoelslnis de luit. ter zee 2' kl. C. 11. A. van Oseubruggen en de officier van administratie 3e kl. J. P. van Goelhem; aan boord van het sehroelstoomschip het t.oo de luit. ter zee ie kl. K. A. Slakman Rosse; aan boord van den monitor Krokodil de luit. ter zee 2e kl. II. van den Sande; en aan boord van den monitor Tijger de luit. ter zee 2C kl. N. W. van Ammers. Z. M. de koning heeft lieden namiddag ten half zes ure de commissie uit de tweede kamer der staten-generaal, belast met de aanbieding der can- didaten-lijst voor het voorzitterschap dier kamer, ontvangen. De commissie heeft zich met het gebruikelijk ceremonieel van het gebouw der tweede kamer naar het paleis des konings begeven en zich van hare taak gekwe ten. De koning zal zich spoedig met het doen eener keuze bezighouden. Men verwacht morgen, Donderdag, eene zitting der tweede kamer, waarin de nieuw benoemde voorzitter zijne betrekking zal aanvaarden en de werk zaamheden een aanvang zullen nemen. De eerste kamer hield heden morgen eene zitting. De commissie, belast met het ontwerpen van een adres in antwoord op de troonrede, waartoe door de afdeelingen benoemd waren de bh. Borsius. van Gollstein, Gremers en Rahusen, was reeds met haar ontwerp gereed. Men besloot het in de afdeelingen te onderzoeken en de vergadering inmiddels te schorsen tot 's namiddags ten 3& ure In de toen heropende zitting is besloten het ontwerp-adres legen morgen ten 1 ure aan de orde te stellen. Uil de missive door dc directie der Ned. Rijnspoorweg-maatschappij aan hel gemeentebestuur toegezonden betrekkelijk den aanleg eener verbin dingslijn llaag -Scheveningenblijkt o. a dat de heer Outshoorn, de ont werper van het plan tot uitbreiding van Scheveniugenbij de directie heeft aangedrongen op onverwijldcn aanleg van dien spoorweg. Ofschoon de di rectie geen voordeel van de zaak wacht, ontkent zij echter niet dat eene onmiddellijke aansluiting van Scheveniugen aan het Europeschc spoorwegnet bijkans onmisbaar is, voor de schoone toekomst welke Scheveniugen te gemoet gaat. Zij is voornemens den weg te doen loopen langs de Koekamp en het Malieveld, siadzijde, en te exploiteren gedurende de maanden Jung, JulyAugustus en September. Over den afstand van gronden zal de maat schappij eerst met het rijk en daarna met het gemeentebestuur in overleg treden. In het bij deze missive gevoegd voorstel van burg. en welh. wordt o. a. gezegd dat dc commissie van fabricage niet vas ingenomen met de rigting< van den weg, omdat zij daarin eene ontsiering der residentie zag. Burg. en welh. hebben evenwel het tegendeel vernomen. De door de commissie beschreven omweg, nl. verdere opsnijding van den Bezuidenhoutschen weg door de Koekamp, zou volgens burg. en weth. de gelegenheid tol in- en uitstappen op drie punten aan het Kanaal onmogelijk maken. Burg. en weth. zijn uil een en ander tot de gevolgtrekking gekomen dat er geen voldoende grond bestaat om van de zijde van het gemeentebestuur cenige bedenking te opperen tegen de getraceerde rigting. De eerste forte chanteuse van den kon. Franschcn Schouwburg te 's Gravenhage mile. Zelic llerasse, is nu reeds voor het volgende tooneeljaar I {573/1874 door den heer llalauzier voor de groote opera te Parijs geëngageerd. UUITKtN 1,ANDSC!LK liKltlG'1 ION dit schip, eerst onder den naam van Nommer 290 in dc haven van Liver pool gebouwd en daarna door de bemiddeling der schepen Agrippina en Jlahana, welke daartoe uit Groot-Brittannië waren algezonden, op de hoogte van Terceira uitgerust is, en dat derhalve de Britsche regering ten aanzien van dit schip nalatig is gebleven voor de handhaving der neutraliteit de in liet iractaat van Washington bedoelde «behoorlijke zorg" in acht te nemen, en dat zij voornamelijk, niettegenstaande de waarschuwingen en officiële -vertoogen. welke de diplomatieke agenten der Vereenigde Staten tijdens den aanbouw van het schip Nommer 290 tot haar rigttcn. verzuimde ter regter tijd behoorlijke voorzorgmaatregelen te nemen, en dat de bevelen welke zij ten slotte gaf tot aanhouding van het schip zoo laat werden gegeven, dat zij niet meer konden ten uitvoer gelegd worden: Overwegende dal, nadat het schip eenmaal ontsnapt was, de voor zijne vervolging en aanhouding genomen maatregelen te onvolledig waren om lot eenig resultaat te kunnen leiden, en derhalve niet kunnen worden aangemerkt als genoegzaam om Groot-Brittannië van de reeds op zich geno men verantwoordelijkheid te ontheffen; Overwegende dat. niettegenstaande hel schip Nommer 290 de neutrali teit van Groot-Brittannië geschonden had. het niettemin later, als een kruiser der geconfedereerden ouder den naam van de Alabama bekend ge worden bij verschillende gelegenheden vrijelijk in dc havens der Britsche koloniën werd toegelaten, zonder dat die maatregelen w erden genomen welke alom waar de Britsche wet gold tegen het schip behoorden in toepassing te zijn gebragt; Overwegende dat de regering van Hare Britsche Majesteit niet in staat is geweest zich ten aanzien van dit verzuim der «behoorlijke zorg" te regt- vaardigen door haar beroep op de ontoereikende hulpmiddelen welke de wet haar voor eene krachtige optreding verschafte: Zoo is hel dat de leden van het scheidsgeregt, en w el vier hunner op de hierboven ontwikkelde gronden en het vijfde wegens andere motiven. welke door hem afzond, rlijk ontwikkeld zijn, van oordeel zijn dat Groot-Bril- tannic door zijn verzuim in het geval van de Alabama te kort gescho len is in het nakomen der verpliglingeuin de eerste en derde der hij artikel 0 van het Iractaat van Washington vastgestelde regelen. Verder heelt het scheidsgeregt, omtrent Ac Florida, met 4 stemmen tegen 1 beslist dat Groot-Brittannie in dit geval door verzuim te kort is geschoten inde vervulling der verpliglingeu in de eerste en derde der bij artikel C van het tractaat van Washington vastgestelde regelen nedergelegd, en betreffende de Shenandoahmet 3 tegen 2 stemmen dal Groot-Brillaniiie door verzuim le kort is geschoten in de vervulling der verpligtingen in de tweede en derde der meergemelde regelen nedergelegd gedurende het verblijf van dat schip in de llobson's baaiweshalve hel aansprakelijk is voor alle daden door dat schip gepleegd na zijn vertrek uit Melbourne, op den 18J" Februarij 1865. Wat verder de schadevergoeding betreft welke door de Vereenigde Staten geeischt wordt, was het scheidsgeregt van oordeel dat de kosten van het vervolgen en vermeesteren der kruisers niet wel zijn af te scheiden van de algemeene oorlogskostenen heeft het met 3 legen 2 stemmen besloten dat aai mij den liad am! heb tel rilt! staf Schl zich van tornt darn conn deze gesel gen. tan tan 26.11 der 9,830 uitga gendi chine klooi BELCilE. De koning is bij zijne komst te Gent, ter bijwoning van het schutters feest, op eene luisterrijke wijze ontvangen. Z. M. en Z. R. 11. de prins van Vlaanderen, te paard gezeten, werden door eene talrijke schare meteen leve de koning! begroet. Op geheel hunnen doortogt was het een treffend onthaal, dat Z. M. te beurt viel. Bij de wapenschouwing iu de Coupure en hel défilé, dat op den Kouter plaats had. heerschte niet minder geestdrift. Het feestmaal, dat aan de schutters is aangeboden, was prachtig. Er waren 1200 couverts. De koning en de graai van Vlaanderen namen er aan deel. De koning, die luide werd toegejuicht, heeft een dronk gebragt aan de bur- gerwachts. verdedigers des vaderlands, der orde en der vrijheid. Andere toasten, die evenzeer luide werden toegejuicht, zijn uitgebragt door de bh. de Kerckhove. burgemeester van Gent. door den kolonel Gourley en den luit.-kolonel Wilkens. liet feest had zijn ae ijke niet. Geheel de stad w as prachtig geïllumineerd. Uit Engeland zijn niet minder dan 1000 schutters overgekomen. ENUELA LONDEN. 17 September De dagbladen dcelen thans den tekst mede van de uitspraak van het scheidsgeregt te Genève. Gelijk uien weel moet volgens die uitspraak Groot- Brittannië aan de Vereenigde Staten eene schadevergoeding betalen van 15 dollars in goud. De door de Vereenigde Staten gevorderde vergoeding waarin 10 jaren interest tegen 7 pCt. begrepen was, beliep 45'/2 millioen dollars in goud. De door het scheidsgeregt berekende interest, in de scha devergoeding begrepen, is genomen over 8 jaren legen 6 pCt. De uitspraak van het scheidsgeregt betreffende de Alabama rust op de volgende gronden: Overwegende dat liet uit alle omstandigheden duidelijk is gebleken da! er geen grond bestaat om uit dezen hoofde eenige schadevergoeding toe te kennen. En vermits er geene vergoeding kan worden toegekend wegens mogelijke latere voordeelen. dewijl die uil den aard der zaak afhangen van onvoorziene omstandigheden zoo heeft hel scheidsgeregt eenstemmig besloten dat ook uit dezen hoofde geene schadevergoeding kan worden toegekend. Het scheidsgeregt verklaart hiermede alle in hel iractaat bedoelde en aan zijn oordeel onderworpen vorderingen door deze uitspraak ten volle, vol komen en onherroepelijk le zijn beslist. Wijders verklaart het dat elke en iedere der gezegde vorderingenzonder onderscheid of zij al dan niet aan de beoordeeling van het scheidsregt rnogten onderworpen zijn geweest, van nu af aan moeten beschouwd worden als geheel en al beslist, en voor het vervolg afgesneden en niet voor beoordeeling vatbaar. Blijkens de berigten uit de Vereenigde Staten is de uitspraak van het scheidsgeregt daar met niet veel ingenomenheid ontvangen. Men acht dat die uitspraak te verschoonend voor Engeland is uitgevallen. Dc New-York Herald zegtWij hebben bij de zaak zoo min eer als prestige of geld ge wonnen. De onbeteekenende som van 16 millioen dollars zal waarschijnlijk geheel verzwolgen worden door de tegenrekeningen van Britsche onderda nen en de onkosten, die de Amerikannsche regering gemaakt heeft cr bij gerekend, zal onze regering ten slotte nog geldelijke schade bij de zaak hebben. Het verdrag vermindert de verbittering dezerzijds tegen Engeland niet. integendeel zal zjj nog toenemen na de diplomatieke nederlaag. FRAVKIHJ H. flet Journ. Off. bevat besluiten, houdende benoeming van generaal Chanzy tot opperbevelhebber van het zevende legercorps te Tours en va) generaal Ducrot tot opperbevelhebber van het achtste legercorps te Bourges. De regering heeft bij de 'begrooting voor 1873 de oprigting voorge steld van twaalf beurzen, ten einde jeugdige doctoren in de geneeskunde en in de regten in de gelegenheid te stellen hunne studiën in Duitschfand of Engeland te voltooijen. Schoon het denkbeeld op zich zelf door de commissie van onderzoek van de begrooting goedgekeurd werdheeft zj echter met het oog op den toestand der schatkist voorgesteld hel getal dezer beurzen voorloopig op zes vast te stellen en het jaargeld voor ieder der daardoor bcvoorregten le bepalen op 2000 fr. De heer Thiers is met zijn gezin en gevolg den 14d™, des avonds tel uur, weder te Trouville aangekomen. Te Havre gebruikte hij het hem van wege de stad aangeboden dejeuner, waarna de president der republiek ft stoomboot France, welke voor de vaart op Amerika bestemd is, de A kaansche fregatten en het aquarium bezocht. Een groot getal orden w» uitgereikt. De ontvangst, welke het hoofd van den staat te beurt viel,»'® bijzonder hartelijk, hier en daar zelfs vol geestdrift. Dc Break tcliap gevolg te Ma geluk fringe plaats ladat ieden Ét tl hs n ten. ei hel - I ben e Mariëi verjaai misdac Ier vi het ei zijn, Marien let oi waardi ile nat ken n natie, tervnli luiging onze ii der n; ie ste zen is. - I is gez meer u - I legen i voer g quaesti von F slachte verzeki goedvii protest tegen I feeds i - E In de soorten golden

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2