COURANT. LËI08CHE V. 217. VRIJDAG 13 SEPTEMBER ST ADS-BERICHT EN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- cn Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. i 3.50; met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St, Gallen, Geneve en Lausanne BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te welen, dat de Gemeenteraad, ingevolge art. 265 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n". 85). in zijne vergadering van heden het le suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1872 heeft vastgesteld cn dat kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente, gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegd; terwijl binnen dien tijd elke op dat kohier aangeslagenekrachtens de 5e zinsnede van bovengenoemd wets artikel, zijne bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. En geschiedt hiervan aikondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, v. d. RRANDELER. Burgemeester. Leiden, 12 September 1872. E. KIST, Secretaris. li i N l\ E N LA MISLUK ÜKlil GT E N LEIDEN. 12 September. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werden op het ver zoek van P. Kooreman Pz.tot het leggen van eene stoep, en op dat van F. J. Paanakker, lot vergrooting van een keldergat, gunstige beschikkin gen genomen. Het aan de orde gestelde verzoek van W. R. van de Vliet, om eervol ontslag als hulponderwijzer aan de openbare school n". 1 voor onvermogendenwerd aangehouden, op het daartoe door den adressant aan burg. en weth. te kennen gegeven verlangen. De voordragt tot openbare verpachting van de dienst van concierge in de stads-gelioorzaal en de daar voor ontworpen voorwaarden gaven tot geene bedenkingen aanleiding; die voordragt werd met 15 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Eene wijziging van het tarief voor de onderhandsche verhuring van de stads-gehoorzaal, hij dezelfde voordragt voorgesteld, gaf den heer Veefkind aanleiding tot het doen van een voorstel, strekkende om verandering te brengen in den abon nementsprijs per jaar, wat betreft het gebruik der zalen tot 's namiddags 4 ure; bij de berekening toch was, zijns inziens, niet één en dezelfde factor gebruikt, hetgeen hij toch wenschelijk achtte. De abonnements-prijs b.v. van zaal n". 1naar mate van het aantal dagen waarop zij gebruikt wordt thans gesteld op 100, ƒ200. J250 en ƒ300, zou, volgens zijn voorstel, moeten gesteld worden op 75, ƒ125, ƒ150 en ƒ200. De voorzitter merkte hierop aan dat het tarief door burg. en weth. rijpelijk was overwogenhet voorstel zou daarin nog al eene belangrijke verlaging brengen. Men zou dan gaan concurreren met bijzondere personendie zalen beschikbaar had den cn daarvan de lasten moesten dragen, hetgeen volstrekt niet het doel was geweest bij de oprigting der zaal. Hel voorstel van den heer Veefkind werd echter niet ondersteund zoodat het buiten behandeling bleefvervol gens werd het voorgestelde tarief met 17 stemmen tegen 1 aangenomen. Voorts werd gunstig beschikt op hel verzoek van J. II. Zitman, om conti nuatie als leverancier van boeken enz., ten dienste van de openbare lagere scholen, vastgesteld het le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1872, en goedgekeurd een suppletoire staat van begrooting, 1872, van het 11. G. of arme wees- en kinderhuis. Ingekomen waren: eene missive van den heer Scelig, houdende kennis geving dat hij de benoeming tot lid der commissie van fabricage aanneemt; eene missive van de gemeente-commissie der Ned. herv. gemeente, houdende bezwaren tegen het plan om met de aflossing der schuld van de hoofdkerken een aanvang te maken; eene missive van den kerkeraad der Ned. herv. gemeente, waarbij overgelegd wordt een afschrift van het rapport door de kerkeraads-commissie uitgebragl in zake de overdragt van het II. G. of arme wees- en kinderhuis, cn een voorstel van commissarissen der gasfabriek, tot uitbreiding van het terrein. De voorzitter deelde voorts nog mede dat de hh. van Outeren en Eigeman hadden te kennen gegeven hunne herbenoeming, de eerstgenoemde tot lid der commissie belast met het ontwerpen van en herzien der plaatselijke strafverordeningende laatstgenoemde tot lid der commissie van financiën aan te nemen. - Wij vernemen dat de firma Das en C". alhier de officiële kennisgeving fieeft ontvangen van het gemeentebestuur van 'sGravenhage dat haar de levering is gegund van de gisteren aldaar aanbesteede 17000 illumineergla zen. Ofschoon de inschrijving dier firma niet de laagste was, heeft zij die gunning te danken aan de qualiteit van het door haar te leveren fabrikaat. De op heden le Valkenburg gehouden paardenmarkt werd druk be zocht. Belangstellenden grootendcels voor de kermis en kooplieden voor den handel lieten zich ruimschoots vinden. Omstreeks 550 paarden werden er aangebragt en daaronder een aantal jonge, 4 a 5-jarige paarden, die voor I Fransclie rekening inzonderheid, maar ook voor Engelsche en Duitsche wer- i den opgekocht tegen 500 a 600. Werkpaarden, schoon met minder geestdrift dan jonge paarden en tot een klein getal in aanmerking komende, vonden koopers tot hooge prijzen. Door de afdeeling Neder-Veluwc der Gefdersche maatschappij van land bouw is thans eene tentoonstelling geopend te Wageningen. Die tentoon stelling is goed geslaagd, want de inzendingen van vee. bloemen, planten, tuinsieraden en die betreffende zuivelbereiding en landbouw-werktuigen waren vrij talrijk. Voor de schoonste en doelmatigste verzameling van werktuigen en gereedschappen voor tuin- en akkerbouw waren zelfs vier mededingers. De eerste prijs is ook daar behaald door de firma Valk en O., te Lochem. Het bestuur en de regclings-commissie hebben zich, naar men algemeen erkend, voortreffelijk van hunne taak gekweten. In de volgende weck zullen de miliciens der ligtingen van 1868 cn 1869, die aan de verschillende kampen cn najaarsocfcningcn hebben deelge nomen, weder met onbepaald verlof huiswaarts vertrekken. De staf van het 7e reg, infanterie (waaronder het vaandel en de mu ziek) zal den lste° der volgende maand van Utrecht naar Amsterdam ver plaatst worden, alwaar reeds het 4e balaillon en het depót van dat rigi- ment zijn gestationeerd. Te Dordrecht viel eergisteren den heer dr. N. B. Donkerslootdirecteur- geneesheer van het krankzinnigen-gesticht aldaar, eene aangename onder scheiding te beurt. Sedert 25 jaren redacteur der Geneeskundige Courant, ontving hij bij gelegenheid van dat feest eene commissie uit zijne Neder- landsche kunstbroeders, die hem, uit naam van ruim honderdgeneesheeren een compleet zilveren theeservies aanbood, als aandenken voor zijne werk zaamheid en bereidvaardigheid, als blijk van erkenning aan zijn veelvuldige verdiensten en als hulde aan den ijver en de warmte, waarmede hij de be langen en de waardigheid der geneeskundige wetenschap en die harer beoe fenaars steeds voorstond en verdedigde. Door het prov. geregtshof in Utrecht is. ter vervulling der opengevallen betrekking van raadsheer, de navolgende lijst van aanbeveling gevormd: A. R. van Bel, president der arr -regtbank te Amersfoort; C. G. Berger van Hengst, regter in de arr.-regtbank te Utrecht; H. Croockewit jr.regterin de arr.-reglbank te Amersfoort; jh'. J. B. Strick van Linschoten, kanton- regter in het vierde kanton, te Loenen: F. A. R. A. baron van Ittersum, regter in de arr.-reglbank te Utrecht, en A. F. L. Gregorysubst.-otficier bij de arr.-reglbank te Utrecht. Te Utrecht zijn eergisteren voor het litterarisch examen 9 aspiranten geslaagd, de hecren F. van Valkenburg, C. A. van Ophuysen, E. Kiihne, O. Faber Cannegieter, H. Wertenbroek, H. F. Tullcners, C. F. J. Bloo ker Jr.A. P. Langeveld, H. F. A. Peypers. Bij gelegenheid van de algemeene vergadering van de maatschappij ter bevordering der veeartsenijkunde in Nederland, te Utrecht, wordt het 50-jarig beslaan der veeartsenijschool aldaar feestelijk herdacht. Aan de diaconie der herv. gemeente te Haaften is ƒ1000 gelegateerd, door wijlen den heer A. de Heer, oud-burgemeester dier gemeente. Door den gemeenteraad van Wageningen is tot leeraar aan de hoogerc burgerschool aldaar, voor het Ncderlandsch en Hoogdtiitsch, benoemd de heer C. lloningh, hulponderwijzer te Amsterdam. Tot leerares in de Frau- sche taal- en letterkunde aan de middelbare school voor meisjes te Dordrecht is benoemd mej. J. C. Daverveldt, te Kampen. De aanleiding tot het oproer, dat Vrijdag avond te Vriezenveen plaats greep, moet, naar een ooggetuige in de Tic. Cour. schriift, gezocht worden in de ontevredenheid der bevolking, omdat de burgemeester zich, haars in ziens, aan de volgende ergerlijke handelingen tegenover de burgerij had schuldig gemaakt. Hij had nl. achterstallige verschuldigde schoolgelden doen invorderenvroeger gemaakte onkostenvan bijzonderen aardwillen ver effenen. en bij gelegenheid van het jongste tumult der fabriekarbeiders de

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1