Worden ten spoedigste gevraagd PEK TELEGRAAF. A li V E K T K A I i u Men vraagt TE KOOP of TE HUUR, primo Mei 1873, Met 14 geestige Gravuren. Voorbanden bij alie f'oekhandelaren a 75 Cts. I\ DE STADS BAAK VU LEEAIAG TE LE1DEA slerftc onder de kinderen, die door de //directie voor de minnen" werden geplaatstbereikt niet de 30 pCt.; de sterfte onder de zuigelingen, die voor de particuliere bureaux geplaatst werden, kan men zonder overdrijving op 50 pCt. bcgroolen. De republikeinen te Arbresle (in het dep. du Rhönc) liebben besloten den verjaardag van liet proclameren der republiek in 1792 door een feest maal te vieren. Met dat doel hebben zij de lib. (iambella, Millaud en Es- (piiros uitgenoodigd daaraan deel te nemen. De heer Gambetta heeft hierop afwijzend geantwoord. Hij is met bezigheden overladen en hij moet in de eerste plaats te rade gaan met hetgeen voor de belangen der partij hel dienstigsl is. De wijnoogst laat zich hier te lande niet zeer gunstig aanzien; men berekent slechts de helft tc zullen oogsten van hetgeen de wijngaarden in een gunstig jaar opleveren. Te Lyon hehben Maandag oploopen plaats gehad, ten gevolge van liet overdragen der openbare scholen aan de kerkelijke onderwijzers, de broeders van de christelijke leer, eenen maatregel van het gemeentebestuur, waarover de sterk republikeinsch gezinde bevolking der stad zeer verstoord was. Zonder botsingen werden de oploopen door de troepen uiteen gedre ven, echter niet dan nadat de geweren geladen waren geworden, vermits de menigte weigerde op de gedane aanmaningen uileen tc gaan. Te Nar- bonne werden op denzelfden dag op schilwacht slaande soldalen door het gepeupel beleedigd en een hunner door een steenworp verwond; de policie nam de schuldigen in hechtenis. Uit Marseille wordt gemeld dat Zondag II. een hevige brand is uitge barsten in het bosch Forbin üoppède (quartier St. Marcel), in de buitenge meenten gelegen. De brand had eene groolc uitgebreidheid verkregen. De bladen der liberaal-hervormden in Frankrijk maken protesten tegen de geloofsvcrklaring-Bois openbaar, o. a. van den Presbyterialen raad van Bergeracwaar de predikant Bastié staat, die moderateur of voorzitter van de algemcene hervormde synode is geweest. Daarentegen hebben som mige der kerkeraden en Presbyteriale raden, die hunne adhacsie aan de be sluiten en de belijdenis der synode hebben geschonken, de daartoe betrek kelijke processen-verbaal enz. in de dagbladen doen opnemen. Daaronder behoort eene kennisgeving van den Presbyterialen raad van Marseille, waar uit blijkt, dat die raad eenparig besloten heeft, dat voortaan de kansels der hervormde kerken dier stad gesloten zullen zijn voor alle predikanten, die niet tot de geloofsverklaring der synode zijn toegetreden. Uit La Plata is het berigt ontvangen dat onderscheidene in Paraguay gevestigde Franschen vermoord zijn. onder anderen ook de heer Desessarts, welke gedurende de alvvezigheid van den markies Abzac de functien van zaakgelastigde van Frankrijk waarnam. DUITSC1IL4AID. Voor de bijeenkomst der drie keizers is het volgende officiële feest programma vastgesteld: Donderdag ten 2% ure 's namiddags: aankomst van den keizer der ..{lussen aan het station van den Oosterspoorweg. Vrijdag avond ten 6 ure: aankomst van den keizer van Oostenrijk aan het station van den spoorweg van Potsdam. Des avonds souper in het koninklijke slot. Zaturdag voormiddag groote wapenschouwing. Namiddag ten 4 ure gala diner in de witte zaal van hel kon. slot. Des avonds ten zeven ure gala voorstelling in de opera; des avonds ten negen ure groote taptoe in de Lustgartendaarna souper. Zondag 1 'a ure namiddag bezoek aan den Zoölogischen tuin. Namiddag ten drie ure uitstapje per extra-trein naar Potsdam en rijtoer door het kon. park. Namiddag ten zes ure familie diner in het slot Badelsbcrg. Des avonds ten acht ure receptie bij den kroonprins in het nieuwe paleis, waarna de gasten per extra-trein naar Berlijn terugkeeren. Maandag, des ochtends ten half negen ure, vertrek per extra-trein naar de groote oefeningen van het leger. Namiddag ten vijf ure diner in het keiz. paleis; des avonds ten negen ure soiree bij prins Karei van Pruisseu. Dingsdag, des ochtends ten half negen, vertrek per extra-trein naar de veldmanoeuvresdéjeuner in eene tent op het ter rein. Des avonds negen uur concert in het keiz. paleis. Op 2 Sept. waren te Berlijn, ter herdenking van het gebeurde bij Sedan in 1870de woningen rijk met vlaggen getooid. In verschillende kerken hadden godsdienstoefeningen plaats en in de schouwburgen werden gelegenheidsstukken opgevoerd. Des avonds was de illuminatie vrij algemeen. De werkstaking in de fabriek van Pfliig te Berlijn duurt voort. De vijlmakers hadden er het werk hervat, maar zijn weggezonden, omdat zij weigeren te voldoen aan den eisch van geen ondersteuning te verleenen aan de werklieden die in de werkstaking volharden. Deze Iaatsten hebben van kun comité berigt ontvangen, dat eenige buitenlandsche fabrikanten aan vraag hebben gedaan om werklieden en bereid zijn de thans in verzet ge komen arbeiders in dienst te nemen. Eene deputatie uit de werklieden op de rijkswerf te Dantzig is bij den minister van marine ter audiëntie geweest, om zijne tusschenkomst in te roepen tot het aangaan van een vergelijk met de directie. Te Celle in Hannover is voor eenige weken het vijfjarig zoontje van een inwoner dier stad, den heer Ignaz Schweiger, boekhandelaar aldaar, uit de ouderlijke woning gelokt en weggevoerd. Volgens de nasporingen der politie bevindt het kind zich in de nabijheid van Bremenwaar het zoo zorgvuldig verborgen wordt gehouden, dat men het nog niet heeft kunnen ontdekken. Men heeft nog niet kunnen ontdekken of deze kinderdiefstal eene alschuwelijke wraakneming of enkel afzetting ten doel heeft. BERLIJN, 4 September. De Prov. Corresp. zegt, dat men aan het be zoek der keizers van Rusland en Oostenrijk alhier niet enkel de beteekenis moet geven cener onderlinge wisseling van bewijzen van vriendschap, maar dat ket veeleer moet worden beschouwd als een waarborg van de goede verstandhouding tusschen DuitsehlandOostenrijk en Rusland. Het is tevens een onwederlegbaar bewijs dat onze magtige oostelijke nabuur ten volle instemt met de nieuwe orde vai. zaken, die uit het gebeurde te Sedan en verdere zegepralen der Duitsche wapenen is ontstaan, en dat hij met ver trouwen Duitsehland gadeslaat. Ook geheel Europa mag vol vertrouwen en voldoening op die bijeenkomst de aandacht vestigen. Prins von Bismarck heeft gisteren avond graal Tatifkirchen, Beijersch gezant bij den Paus, ten gehoore ontvangen. De keizer heelt heden de manoeuvres der troepen bijgewoond. De Fransche gezant wordt heden avond verwacht. De keizer heeft heden middag prins van Bismarck ontvangen nadat deze bij prins Gorlschakoff een bezoek had afgelegd. De Russische gezant heeft zich op reis begeven, om keizer Alexander te gemoet te gaan. LONDEN, 5 Sept. De Daily Telegraph verklaart uit goede bron te weten dat het Geneelsche scheidsgeregt nog niet tot eene beslissing gekomen is betreffende de eischen wegens de Alabama, en het onderzoek der bijzonder heden dienaangaande tot de aanstaande week aangehouden heeft. PARIJS, 5 Sept. De correctionnelc reglbank alhier heelt den apotheker leerling Jourdan tol een jaar gevangenisstraf veroordeeld, ter zake van het schrijven van een brief aan Bismarck, houdende aanvraag om 40000 francs, onder bedreiging van den dood. PARIJS, 5 September. Gisteren is te Sisleron door eene groep, met een rood vaandel, een oplogt gehouden. Zij weigerde te voldoen aan de som matien om uiteen te gaan van de gendarmen en van den procureur der re publiek. Wel werd de troep door elkander geworpenmaar er had geen botsing plaats. Men heeft eenige gevangennemingen gedaan, lil eenige andere steden hebben illuminatiën plaats gehad en zijn vlaggen uitgestoken, maar van andere feiten heelt men niets vernomen. DUBLIN, 5 Septembar. Onderscheidene geestelijke orden in Ierland ma ken toebereidselen om de leden der uit Duitsehland verdreven orden Ie ontvangen. Ondertrouwd: W. M. VAN DER SCIIROEFF, van Utrecht. Receptie Zondag 8 Sept., lleerensteeg N. 6. en M. LENS. De Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan allen voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner dochter. J. A. BOS J'. J. C. BOS, Vlaanderen. Zaturdag 11. is in het Heeren-Logement aan den Burg in bod gebragt eene onverdeelde helft in drie Paardenstal len en in een open Erf, van den boedel van de Wed. VAN DER VOORT en C. C. KRANEVELU. Zoo iemand genegen is de andere onverdeelde helft te koopen voor denzelfden prijs en op dezelfde voorwaar den, waarop eerstbedoelde onverdeelde helft is in bod gesteld, die vervoege zich bij C. C. KRANEVELD, op de Steenstraat, te Leiden. een goed 111TIS met een groot goed onderhouden Pakhuis en Erf naast, of in onmiddelijke nabijheid van elkander, tegen matigen huurprijs, te Leiden, of in eene andere gemeente van Zuid-Holland, waar goede ver voermiddelen zijn en aan den spoorweg gelegen. Brieven franco met de noodige opgaven aan letter 19, Postkantoor fPeesp. twee Scheepmakersknechts, voor vast werk, bij P. VAN DER BIE, M'. Scheepmaker, Iloogen Rijndijk, Soeterwoude. op Dingsdag den l0Jcn September 1872, des voormiddags ten 10 ure precies, van Verstane panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën als van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte Goederen, beleend in de maand Mei 1871. Daags voor den verkoopdag, des voormiddags van 10 lot des namiddags en 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een' ieder te zien zijn. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd, dal de zuivere opbrengst der verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Rank ge daan en der interessen van dien), bekend onder den naam van Meer gelden, gedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter be schikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormiddags van 11—12 ure.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 3