LKS1DSCHE €01111 S\ 194. ZATURDAG 17 AUGUSTUS. ST ADS-BE RICHT EN. 1871 De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, üe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. t 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.5Ö jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Dc prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden nitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, LubeclcFrankfort a, JA, Berlijn, Leipzig, Bresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St, Gallen, Geneve en Lausanne BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van P. Gijsman Zoon. daarbij verzoekende om een pakhuis in de Koddesteegn". 22lot bergplaats van brandstoffen te mo gen inrichten; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staatsblad n". 19); Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bjjgelegene en belendende pandenten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den I9de0 Augustus aanst., 'svoormiddags te e//uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 Augustus 1872. E. KIST, Secretaris. FATENTBLADEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen, dat de ingevulde patentbladenover het dienstjaar 1872 en 1873, voor de wjjken 1, 2, 3 en 4, bij het Collegie van Zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des middags twaalf lot twee uren eu wel tot en met den 17d,n Augustus eerstkomende, terwijl na het verstrijken van dien tijd de onafgehaalde palenlbladen van die wijken aan de deurwaarders der direcle belastingen alhier, ter uitreiking, moeten wor den afgegeven, die, voor hunne moeite, mogen eischen tien cents zon der meer. En wordt deze door plaatsing in dc Leidsehe Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiben. 7 Augustus 1872. STOFFELS, Weth. 1 B. BINNEN KA NI >SC! 1K BK5 i(iTEN. LEIDEN, 16 Augustus. De commissaris des konings in deze provincie heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat 1". de opening der jagt op klein wild. opge noemd in de 2d' zinsnede van artT 17 der wet van 13 Jtinij 1857. voor dit jaar in <le provincie ZuidhoIIand is vastgesteld op Zaturdag den 7d™ Sep tember aanst. met zonsopgang; 2". van die opening is uitgezonderd de uit oefening van het jagtbedrijf, vermeld in art. 15. lil. e, der aangehaalde wet; 3°. de korte jagt dagelijks en de lange jagt slechts drie malen 's weeks, en wel des Woensdags. Vrijdags en Zalurdags mag worden uitgeoefend. Door de Vereeniging ter bevordering van fabrieks- en handwerks- nijverheid is in hare algemeene vergadering, te Zwolle gebonden, besloten aan W. Groen, te Noordwijk, en J. Haasnoot, te Katwijk, leerlingen der ambachts-teckenschool van de afdeeling Noordwijk, de kleine bronzen me daille toe te kennen. Bedoelde ambachtsschool is de cenige die tot dusverre op het platteland bestaat. Voorts is van de 12 ingekomen antwoorden op de prijsvraag betreffende het vrouwelijk onderwijs dat geteekend Pestalozzi de bekrooning waardig geacht. De batterij veld-artillerie, onder bevel van den kapitein Sleenberghe, eergisteren ten 7 ure van hier naar het kamp te Milligeii vertrokken, kwam reeds tegen 1 ure te Utrecht aan. Dc batterij is te 's Hagc op den Rijnspoorweg geladenvolgens eene nieuwe methodedie bij gunstigen uit slag bij het leger zal aangenomen worden. Volgens berigt uit het kamp in de Wiesselsche heide zijn de volgende prijzen behaald bij den persoonlijken wedstrijdtusschen alle mededingers op 300 passen: le prijs Boon Hartsink, van 1'ro Patria, Amsterdam, 48 punten; 2e prijs Vierling Jr., Weerbaarheid, 'silage, 48 punten; 3' en 4e prijs Heek, Weerbaarheid, Maarsen, en van Mens, Weerbaarheid, Rotter dam, 47 punten; 5" en 6e prijs Sasse van Ysselt, le reg. inf.en D. Over- dijking, kon. scherpschutters van de Veltiwc, 46 punten; 7', 8", 9® en 10® Ppijs B Fcith, Claudius Civilis, Amsterdam; Beek, luit. normaal schiet school; Waldeck, Loosduinen, en A. Nyenhuis, 5e reg. inf., allen met 45 punten. De heer J. F. Graadt van Roggen is benoemd tot gezagvoerder van het stoomschip Conrad en voorzien van de procuratie van den heer E. Oort die deze reis aan wal blijft ter waarneming van dc betrekking van agent der stoomvaart-maatschappij «Nederland," te Nieuwe Diep. De vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels hield eergisteren in het Park-locaalte Amsterdam, hare gewone jaarlijksche alge meene vergadering. Het voorzitterschap werd waargenomen door den heer A. C. Kruseman, van Haarlem. Een aantal nieuwe leden werd aangenomen. Verschillende verslagen werden uitgebragt en daaromtrent eene beslissing genomen. Onder anderen werd bepaald, dat de prijsvraag, op de vergade ring in 1871 uitgeschreven, over een onderwerp van bibliographie of boek handel, op nieuw zou worden uitgeschreven. Door dc vergadering werden achtereenvolgens benoemd: 1®. tot leden van het bestuur de heeren B. van Dijk. van Amsterdam; Beijers, van Utrecht; en Brouwer, van Amsterdam: 2". tot penningmeester uit het op nieuw zamengestelde bestuur, de heer B. van Dijk; 3°. lot commissarissen voor het ondersteuningsfonds, de heeren Baarslag, Brinkman, Kirberger, Bom en Gebhard; 4°. tot algevaardigden bij het letterkundig congres, te Middelburg le houden, de heeren D. A. Thieme, van Arnhem, en Kirberger van Amsterdam; en tot hunne plaats vervangers, de heeren Mart. Nijhofï, van 'sHage, en B. van Dijk, van Amsterdam. Tot de werkzaamheden der vergadering behoorde o. a. het brengen van wijzigingeu in een paar artikelen van het reglement. Beiden werden aan genomen. De eene betrof de contributie voor meerdere leden, de andere de plaats en tijdwaarop de algemeene vergadering zal worden gehouden. Wat dit laatste betreft, had het bestuur eerst voorgesteld, dat de plaats, waar eene algemeene vergadering zou plaats hebben, telken jare door de alge meene vergadering zon worden bepaald. Na eenige discussie nam het be stuur een amendement over, strekkende om te behouden dc bepaling, die tegenwoordig bestaat, dat de algemeene vergadering jaarlijks le Amsterdam wordt gehouden. De vergadering vereenigde zich daarmede. Gisteren werd te Amsterdam de jaarlijksche vergadering gehouden van het Ncderl. Bijbelgenootschap, onder voorzitting van den lieer mr. C. T. baron van Lijnden van Sandenburg. Een groot deel der beraadslagingen was gewijd aan de behandeling van twee voorstellen tol svetsherzieuing gedaan door den voorzitter. Hij wilde namelijk 1". de algemeene, uit afge vaardigden der afdeelingsbesturen en hoofdbestuur zamengestelde vergadering toegankelijk stellen voor alle leden van het genootschap, en hen tot deel neming aan de discussie» toelaten; 2". haar niet, gelijk lot dusverre, altjjd te Amsterdam doen houden, maar telken jare nu eens deze. dan wedergerie gemeente daarvoor zien aanwijzen. Na langdurige discussiën, waarbij beide voorstellen op verschillende gronden van vele zijden bestrijding vonden, werd het eerste voorstel door de vergadering met groole meerderheid van stemmen verworpen en het tweede door den voorsteller ingetrokken. De gemeenteraad van Haarlem heelt besloten, naar aanleiding van een voorstel van 7 leden uit zijn midden, de bezoldiging èn van den burge meester èn van den secretaris te brengen op ƒ3000. Gisteren, Woensdag, meldt de H. C., in den ochtend waren twee kinderen van ongeveer 3jai'igen leeftjjd, wonende aan den Kruisweg fe Haarlem, als gewoonlijk op de straat gaan spelen, doch toen zij in huis geroepen werden, waren zij niet le vinden. De vrees, dat dien kinderen een ongeluk was overkomen, verwekte algemeene deelneming, zoodat velen het niet bij betuigingen lieten, maar feitelijk medewerkten om de kinderen op le sporen. In den namiddag werd bekend, dat de kinderen gezien waren bij eene lijkkoets, waarmede een lijk naar de stedelijke begraafplaats (aan den Alkmaarscheii straatweg, onder Scliooten) was vervoerd, en de vader begaf zich. die aanwijzing volgende, den straatweg op. In den vooravond was hij tot Beverwijk gevorderd (zijnde ruim 2 uren van Haarlem verwij derd) waar thans kennis gehouden wordten hij mogt de vreugde smaken, de beidé verlorenen daar tusschen de kramen spelende terug te vinden. Voor dc arrond.-regtbank te Amsterdam stond eergisteren teregt zekere Trijntje Groen, huisvrouw van H. J. Kuneweg, wonende aldaar, beschuldigd van mishandeling van haar 5-jarig dochtertje. Vier buurvrouwen waren als getuigen gedagvaard; de eerste gaf een omstandig verhaal van de gepleegde

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1