Uit het Nieuwe Diep meldt men aan de iV. li. C.: Met hel stoomschip der Suez-maatschapp:j Conrad zijn tien Chineezen naar hier overgebragt, die voor rekening van de handelmaatschappij met het schip Coronie naar Suriname worden overgebragt, ten einde hij hunne aankomst aldaar op de suikerplantage //Resolutie" in dienst te treden. Het waren flinke, goed ge bouwde mannen, die, met uitzondering van één, die een weinig Engelsch sprak, zich alleen in het Chineesch konden uitdrukken. Hunne kleeding bestond in een eenvoudig wit katoen hemd en korte gekleurde wijde broek; verder droegen zij gestikte paniofT'els aan de bloote voeten en wandelden, met de tot aan de hielen reikende haarvlecht, blootshoofds,zeer rustig langs de stralen hunne bijna kale schedels met een katoenen parapluie tegen de zon beschermende. Er bevonden zich onder hen een paar, die zich uit muntend op de goochelkunst verstonden en die, met hoogst eenvoudige hulp middelen, zeer verrassende toeren aan dezen of genen ten beste gaven. In hun kosthuis kenmerkten zij zich door een fatsoenlijk en ordelijk gedrag. Het stoomschip Prins van Oranje heeft er voor dezelfde rekening weder elf meegebragt, die waarschijnlijk met het schip Albatros naar Suriname zullen worden overgevoerd. Te Utrecht had eergisteren buiten de Weerd-barrière, nabij de spoor wegbrug, het volgende voorval plaats: Een schipper uit Brussel lag voor de fabriek van de hh. Smits en de Wolff te laden, toen een schip, dat van de Vecht kwam afzakken, in aanraking kwam met eerstgenoemd schip; hierdoor ontstond zulk een hevige twist tusschen de knechts van beide schepen, dat zij handgemeen werden. Zekere J., een Belg van geboorte, bragt zijn tegenpartij een geweldigen slag met een stuk ijzer toe. waardoor deze bewusteloos op het schip uederviel. De politie heeft den schuldige in arrest genomen, en de verwonde, in het ziekenhuis ter verpleging opgeno men, is aan de bekomen wonden overleden. Naar men uil Utrecht meldt zijn de effecten, in der lijd aan jonkvr. v. W. aldaar ontstolen, uit Amerika in drie paketten per post terug ont vangen, aan het adres van de hh. Vlaer en Kol, en verder aan fr. v. W. Te Zwolle is de 22'te algemeene vergadering der broederschap van candidaat-notarissen in Nederland gehouden. Uit het verslag, door het hoofdbestuur uitgebragt, bleek van den steeds voorldurenden bloei der broe derschap. Verschillende onderwerpen, tot het notariaat betrekking heb bende, werden in behandeling gebragt en besproken. De volgende algemeene vergadering zal te 's Hage worden gehouden. Men meldt uit Leeuwarden: Naar men verneemt zijn de werken, die door de maatschappij tot landaanwinning op de Friesche wadden, ter ver binding van het eiland Ameland met den vasten wal, worden aangelegd en ten vorigen jare lot 3200 meter afstand van den oever van Ameland waren gevorderd, thans tot ruim 5000 meter verlengd. Ook aan de zijde der Friesche kust zijn de rijsdammen waarmede in April jl. een aanvang,werd gemaakt, reeds tot 2500 meter alstand gevorderd. De laatste guil in de rigting der verbinding werd in de vorige week met zinkstokken afgesloten. In de noordelijke provinciën maakt zich een gezelschap van ongeveer 100 personen gereed om naar Noord-Amerika te vertrekken. 'sGRAVENHAGE, 14 Augustus. Z. M. heeft goedgevonden den luit. ter zee 1" kl. J. M. Berends, ter zake van zijn gehouden gedrag op 21 Julij 1868 bij de krijgsverriglingen tegen Kraeng Bonto Bonto in de noorder-districten van Celebes, alsnog te benoemen tot ridder 4,le kl. van de Militaire Willemsorde. Z. M. heeft aan B. P. Genemans, te Amsterdam, als blijk van goed keuring en tevredenheid wegens redding van een persoon uil het water aldaar op 5 Junij jl. toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855. alsmede een loffelijk getuigschrift. Door Z. M. is vergunning verleend aan C. Zaalberg en M. Wins, kamer dienaren bij Z. K. II. prins Hendrik der Nederlanden, tot het dragen der aan elk hunner door den groothertog van Saxen-Weimar-Eisenach toege kende zilveren medaille voor verdiensten; aan den lieer H. J. C. Hoogeveen, resident van Batavia, tot het aannemen van het hooge eercleeken genaamd i Chtila Sura Bhorn, en aan den heer J. van Kinsbergen, pholograaph van hel Bataviaasch genootschap van kunsten en wetenschappenvan het ecre- teeken genaamd Bhusona Bhorn, hun door den eersten koning van Siam geschonken. Door Z. M. zijn benoemd: tot rcgler in de arrond.-regtbank te Zierik- zee, de heer jh'. mr. P. .1. F. Relhaan Macaré. thans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te 's Hertogenboschtot procureur bij de arrond.-regt bank te Zierikzee de heer jhr. mr. J. W. D. Schuurbecque Boeije, advocaat aldaar; en tot plaatsvervangend kantonregter te Woubrugge de heer H. A. .1. van der Speek Obreen, cand.-notaris aldaar. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der cavalerie te benoemen: bij het 3* reg. huzaren, lot lstt" luit., den 2,lm luit. J. G. Blaauw, van het corps; en in zijnen rang over te plaatsen bij den staf der infanterie den Is"" luit. L. de Vlaming, van het reg. grenadiers en jagers. De minister van koloniën zal morgen geen gehoor verleenen. Hij de gisteren alhier gehouden herstemming voor twee leden van den gemeenteraad zijn ingekomen 1127 stembriefjes, waarvan 8 van onwaarde werden verklaard. Het getal der geldigen bedroeg alzoo 1119. Hiervan verkregen de heeren mr. C. van Bell 629, A. P. Gotlon 537, J. A. Keure- naer 5 7 en m'. J. J. van Genus 482. De heeren C. van Bellraadsheer in hel prov. gcregtshof van Zuidholland en A. P. Godon, gepensioneerd O. I. ambtenaar, zijn alzoo tot leden van den gemeenteraad gekozen. Onlangs werd gemeld, dat de generaal-majoor W. S. van der Hart Beek, inspecteur-generaal van fortificatiën, zijne 50 jarige dienstvervulling j als officier had gevierd. Bij die gelegenheid werd hem door de hoofd- en verdere officieren van het wapen der genie een praehtalbum aangeboden. Hel titelblad daarvan was kunstig vervaardigd door den heer J. M. Leyden- rotli, ambtenaar bij het dep. van oorlog, afd. G. Dat titelblad heeft zoo f de algemeene tevredenheid en bewondering verworvendai die hoofd- en verdere officieren den vervaardiger daarvoor eene schriftelijke dankbetuigin» hebben doen toekomen, vergezeld van een sierlijke suikervaas, van kristal, met zilveren voetstuk. Er heeft gisteren een diner op het groot stedelijk badhuis alhier plaats gehad van een 30-tal der voormalige heeren studenten, behoord hebbende lot de compagnie vrijwillige jagers van 1830 der Leidsche hoogeschool en die aan den tiendaagschen veldtogt hebben deelgenomen. BUITENLANDSCIIK BEKIGTEN. ÏS E Ij GIE. is besloten om in den kruidtuin te Gent eene staats- Door de regering is besloten om school voor praetisehc tuinbouwkunde op Ie rigten. Op die school zal zoo wel theoretisch als practisch onderwijs gegeven worden in de volgende vakken: Fransche en Vlaamsehe taal, rekenkunde, wiskundeaardrijks kunde, kruidkunde, grondbeginselen van natuur- en scheikunde, teekenen van planten, bouwen van serres, aanleggen van tuinentheoretische ei practisclie tuinbouwkunde, comptabiliteit. De duur van den cursus is op drie jaren bepaald. De kweekelingen zullen, naar verkiezing, zoowel in ali buiten de school hun verblijf kunnen vestigen. De internes zullen in di aan den kruidtuin grenzende kostschool van hel koninklijk athenaeum wor den gehuisvest en verzorgd. Tol directeur der genoemde school is benoemt- de Gentsche hooglceraar Kiekx; tol leeraren de heeren Rodigas, I'ijnaerl, Burvenick en van ilulle; en tol president der commissie van loezigt de heet de Ghellinck de Walle, voorzitter van de maatschappij van land- en tuin- bouw le Gent. E BJ Si E E A B- LONDEN. 13 Augustus In de laatste zitting van het lagerhuis heeftnaar aanleiding der onlangs-- van regeringswege gedane mededeeling dat de heer Jervoise niet bij den Paus was geaccrediteerd, de heer Holt de vraag gedaan, welke dan eigenlijk de positie van dien heer le Rome was, in welke verhouding hij stond tot het dep. van binnenl. zaken, wat hij eigenlijk te Rome verrigtte en welkt iustrucliën hij had. Lord Enfield antwoordde dat de heer Jervoise geent bepaalde positie noch vast omschreven werkkring te Rome had, dat hij alles; wat hem middellijk of onmiddellijk ter oore kwam omtrent de betrekkin gen van de Pauselijke regering met de vreemde mogendheden aan het dep van buitenl. zaken moest mcdedeelen, maar dat hij verder geene bepaalde instruction had en zelfs de aangegeven pligten niet uit eene geschrevent instructie voortvloeiden. Op de vraag of de Paus eenigen vertegenwoordigt! in Engeland had, antwoordde de minister: //voor zoo ver ik weet niet." - Voorts had er eene korte woordenwisseling plaats over het voorstel dal het dep. van koophandel zou verzocht worden het huis in te lichten omtrent de oorzaken van den tegenwoordigen hoogen prijs der steenkolen en opgaven te doen van den prijs aan boord der schepen in de verschillende havens van Europa en Noord-Amerika met het oog op den invoer in Engeland. De lie« Peel, een der secretarissen van bet dep. van koophandel, beweerde dat liet verzamelen der gevraagde opgaven niet aan het departement kon worden opgedragen. Wilde men de steenkolenprijzen op verschillende plaatsen leeren kennen, dan zou men die door middel van het ministerie van buitenl, zaken van de consuls moeten vernemen. Wat verder de oorzaken det hoogt steenkolenprijzen in Engeland aanbelangde, ook daaromtrent was volgent den spreker geen officiéél onderzoek noodig. Iedereen wist die oorzakti op te geven, als: de buitengewone welvaart der natie, de grootc ontwik keling der nijverheid, het feit dal de steenkolen het voornaamste verbruikt- artikel der nijverheid vormen, het meer en meer vervangen van het Ievendf arbeidsvermogen door stoomvermogende groote navraag naar ijzer en de verbazende toeneming van den scheepsbouw. De hooge prijzen waren det; halve een gevolg van de meerdere vraag en, zoo als in dergelijke omstan digheden onveranderlijk plaats had. de meerdere vraag zou de product» doen toenemen en allengs de prijzen lot normale cijfers terugbrengen. (Jver het algemeen is men van oordeel dat het ministerie bij het slot der zitting vaster staat dan bij hare opening; zijne positie is in de daal zeer gunstig; hel wantrouwen en het misnoegen, hetwelk zich bij het eindt der vorige parlemenlszitting veelvuldig legen den eersten minister open baarde, is geweken, en de heer Gladstone vindt bij de publieke opinie een krachligeren steun dan ooit te voren. De koningin heeft den heer Stanley, als blijk van erkentelijkheid voor de opsporing van dr. Livingstone, haar portret, omzet met diamanten, ge schonken. De vereeniging te Londen, welke zich het bouwen van goedkoope etj gezonde arbeiderswoningen ten doel stelt, heeft dezer dagen hare achttiend P"b halfjaarlijksche zitting gehouden. Uit.liet ingediende verslag blijkt, dat ik' nomen inschrijvingen «en kapitaal vertegenwoordigen van 206,150 De hu is hu ra Ni hebben in hel laatste halfjaar 9483 bedragen, en na aftrek van alle uit-! af- Dei gaven, ad 5294 blijft er een zuivere winst van meer dan 4000 over- lijders Op voorstel der directeuren is echter slechts een dividend van 5 pCt. uiige- bedroeg deeld. Het aantal personendie de aan de vereeniging tocbchoorende luii- en 863 zen bewonen, bedraagt 5056, als 2675 boven de 16 jaren en 2381 kinde- 443 en ren. De bewoners drijven 337 verschillende handwerken en verdienen gf- ben in - middeld 28 sh. per week. De vereeniging heeft weder eenige stukken gronif^- - voor het bouwen van nieuwe woningen aangekocht. FBANKRUK. KUN§, De republikeinsche bladenvooral de Siècleblijven met kracht aan- Russisch dringen op de ontbinding der nationale vergadering, op grond dat zij niet woordi" aan hare roeping heeft voldaan en Frankrijk niet naar waarheid verlegen- jn g„yp digi. Le Uien Public keurt den aandrang lol ontbinding scherp af. Dit vooral bi beweging geschiedt, volgens hel blad van den heer Thiers, alleen om k Omtrent voldoen aan de zucht om tot eiken prijs onrust te verwekken aan c"1 regering tentai bepaa dent zonde te kt wiens opmer werd roemd nevens voortd veel g Europ; legde taal, gebrag Ook di de stuc - Ii leff, d volkski

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2