UUITENLAndsciik kekigten. tin gil door een magazijn van lompen, een tweede lioutmagazijn en de wapenfabriek van den heer Stevens. Door de vereenigde pogingen van de brandweer en die der spuiten van den beer Regout werd de brand bepaald tot bet lokaal, waarin hij was ontstaan. Donderdag morgen is een brand ontstaan op eenc boereii-hofslede te Kra- winkel-Geleen. De stallen, schuur en de geheele oogst zijn een prooi der vlammen geworden, liet vee is echter gered. In de National-Zeitung van 7 Augustus leest men liet volgende: Het menu van bet gastmaal, bij het jubileum van de universiteit te Munchen in de zaal van het Odeon gehouden, was in de Latijnsche taal gesteld en luidde aldus: «Symposium: GustatioPisciculi oleo perfusi et salmones lumo siccati ad eibi appelenliam excilandarn. Mensa prima. Jus pingue testudina- ceurn, carnali suceo Liebigiano condition. Salmones Danubiani, qui Rhena- nos saporis gratia facile vincunt, cum liquamine et bulbis rotundis Ameri- canis. Bovini lumbi assi omnibus horti olitorii deliciis coronati. Caro ferina inter fungos natans, opere pistono inclusa. Squillae cum vitellis, oleo et aceto in unum mixtis. Capoues ping nes ex inclusa urbe Ratisbonensi ad- vccti. Pisa novella coclura Apiciana macerata. Mensa secunda. Placenta major dulciaria opere tectorio sigillis aliisque arlificiis mirabilem in modum ornata. Figura pueruli Monacensis (a barbaris dicti «Miinchener Kindl"), Praxitelis ingenio inventa et ipsius manu expressa, quae, ut Alpes transcen- dit proh dolor Irigorum vi correpta et conglaciata est. Frugnm regio- nis glacialis genera varia bolanicorum oculis et sludiis nunc primum propo- sita. Vtnnm dulce Hispanicum, molle Silveslre, mite Burdigalense; fortius Palatinum ex vineto Jesuitarum deprompium; ex castro Rosario oriundum; spumans Campanum." 'sGRAVENHAGE, 12 Augustus. Tot griffier bij het kantongeregt te Groeulo is benoemd de lieer mr. J. W. Lasonder. advocaat aldaar en leeraar aan de rijks boogere burger school te Winterswijk. Z. M. heeft goedgevonden Ie benoemen tot adelborst der le kl. bij de N'ed. zeemagtde adelborsten der 2e kl. bij het kon. instituut voor de ma rine te Willemsoord: K. W. 11. Goetz, A. II. Hoekwater, H. Slot, B. II. Ziuimer, W. .1. de Bruyne, G. J. Sluyterman. J. P. van RossumC. F. W. K. Happé, F. B. 's Jacob, W. II. Hofstede, F. M. A. Mathon, C. M. Kooy, J. G. Veenhuyzen en L. Kamphuis Suermondt, en den luit. ter zee 2e kl. J. W'. F. ridder Huyssen van Kattendijke. op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst te ontslaan. H. M. de koningin. II11. KK. 11II. de prinsen Alexander en Frederik en HH. DD. 11H. de groothertog en prins Peter van Oldenburg, hebben zich dezen ochtend vroegtijdig naar Rotterdam begevenom vervolgens met het aldaar liggende jagt de Leeuiv naar den Moerdijk te vertrekkenten einde de brug en verdere werken aldaar te bezigligen. De liooge raad (kamer van vacanlie) behandelde heden o. a. het beroep in cassatie van A. den Outer, ingesteld tegen een arrest van het prov. ge- reglshof in Zuidholland, waarbij hij, met vernietiging van een vonnis der regtbank te 's Hage, tot een jaar eenzame opsluiting is veroordeeld wegens het opzettelijk bederven van onbereide stollen, gepleegd door een werkman van de fabriek. Zooals men weet was deze requirant asschenbrander in de glasblazerij onder de gemeente Vrijenban en had hij in den loop van het vorige jaar stoffen bedorven, waarvan flesschen moesten geblazen worden, waardoor eene schade van ƒ1300 a ƒ2000 is veroorzaakt. Advocaat mr. van Gigch droeg een middel van cassatie voor bestaande in schending van de artt. 200 en 211, in verband met de 427 en 1 van het wetboek van straf- vord. en art. 443 van het wetboek van slrafregt. Pleiter was van meening, dat het beklaagde arrest niet genoegzaam was gemotiveerd zoowel omtrent de schuldigverklaring als den dolus. Op deze gronden verzocht hij de ver nietiging van het arrest. Advocaat-generaal mr. Polis zal den 23ste8 dezer conclusie nemen. Men verneemt dat er waarschijnlijk Donderdag a. s.aan onzen geach- ten burgemeester en diens echtgenoote, door eenc commissie uit den raad, namens dat collegie, een fraai geschenk in zilver zal worden aangeboden, als blijk van deelneming in hel zilveren cchtfeest, in het begin van deze maand door hen gevierd. Zondag morgen ten 7 ure landde noordwaarts van het badhuis, op Wassenaarsch grondgebied, eene roeiboot, waarin zich twee Engelsche ma trozen bevonden, afkomstig van de Engelsche stoomboot Gilced, kapitein Davis, in ballast van Rotterdam naar Noord-Shields. Die stoomboot was Zaturdag om zes ore op het Brielsehe rif vastgevaren, waarop bedoelde matrozen in de boot waren uitgezet, ten einde een anker uit te brengen. Toen zij daarmede bezig waren, hadden zij het ongeluk, dat het touw brak, waarop zij met den vloed en zuidwestenwind zijn weggedreven; met veel inspanning gelukte het hun het strand te bereiken. Zij werden, dade lijk nadat zij aan land waren gekomen, bij den Engelschen consul, den heer Maas, gebragt. die tuin de noodige verpleging verleende. Nadat zij van drooge kleederen waren voorzien, daar de hunne doornat waren, zijn zij naar Rotterdam vertrokken. Een manspersoonvermoedelijk in beschonken toestand verkcerende is gisteren uit het raam van zijne woning in de Doubletstraat alhier op de straat nedergevallenhetgeen eene kneuzing van zijne ribben ten gevolge had. De man is naar het gasthuis vervoerd. 25 TS U E S, A Hf Si. LONDEN, 10 Augustus De zitting van het parlement is Zaturdag gesloten met eene troonrede, waarin o. a. werd gezegd, dat de onderhandelingen met Amerika, aan gaande den eisch tol vergoeding van indirecte schadelot bevredigende komsten hebben geleid. De scheidsregters stemmen ten volle in met j, zienswijze der regering, gelijk die bij de opening der parlementszitting ati de vertegenwoordiging was bekend gemaakt. Bij de onderhandelingen ore het handelstractaat met Frankrijk zal de regering acht geven op de billijk, wenschen der Engelsche onderdanenzij zal de sinds lang bestaande vriend schappelijke betrekkingen tusschen de beide landen trachten te handhaven zij zal zoo handelen uit overtuiging van de zedelijke en stoffelijke voor declen, die uit zoodanige betrekkingen moeten voortvloeijen. Voorts werf medegedeeld, dat de regering krachtiger maatregelen heeft genomen ia beteugeling van den slavenhandel langs de Oostkust van Afrika en dat 4 koningin hare goedkeuring heeft verleend op het besluit lot vestiging vu een verantwoordelijk bestuur in de Kaap-kolonie. In het lagerhuis heeft prof. Fawcelt de aandacht gevestigd op de ba handeling, welke dr. Hooker, de verdienstelijke geleerde, die aan het hoof slaat der botanische Kew-tuinen te Londen, van zijnen chef, den ministe van openbare werken, Ayrlon, heeft ondervonden; eene behandeling welkt ten gevolge heeft, dat dr. Hooker met het vragen van zijn ontslag drei*[ Ofschoon de meeste leden verklaarden dat dr. Hooker wel wat al te ligigt raakt bleek te zijn, gaf de discussie over dit onderwerp toch aan den heit Osborne aanleiding om te verklaren dat de heer Ayrton geschikter is von de zware cavalerie of voor een commandement in Ierland, dan voor een betrekking waarin hij met geleerden en kunstenaars in aanraking komt. De J00«le verjaardag van de verdeeling van Polen is door ongevee 50 in Londen wonende Polen herdacht. Voor het grootste gedeelte bestond de vergadering uit politieke vlugtelingen. In de eerste resolutie werd er o; gewezen dat daar Polen zijn natuurlijke grenzen heeftwelke geen schelijke hand kan vernietigendat land daardoor regt heeft op een poli tiek en nationaal beslaan. De verdeeling van Polen werd verder door il heer Rozawadowski genoemd een misdaad tegenover de menschheid, en en verkrachting van elk beginsel van volkenregt. Een tweede besluit b* helsde, dat Polen, eenmaal weder vrij en onafhankelijk zijnde, noodwendij een democratische republiek zou moeten worden. Een derde voorstel lit| over de vorming van een vereeniging voor alle Polen in het Buitenlandond« den naam van «Federatie uit het Poolsche volk," en die zich de erkennig. van het regt tot een poli lick en nationaal bestaan van dat land ten doil zal stellen. Negen leden werden gekozen om de statuten voor die vereeni ging op te maken. De redevoeringen werden deels in de Poolsche, deels ii de Engelsche taal gehouden. Men heeft hier een begin gemaakt met den openlijken verkoop dn meubelenschilderijen en kunstwerken van prins Napoleon. Berigten uit Japan melden dat de spoorweg van Jokohama is geopeni Deze lijn is door Engelsche ingenieurs en met Engelsch kapitaaldoch vou de Japansche regering aangelegd. Tot dusverre is die spoorweg slechts tot Sjienagawa, eenige mijlen van de hoofdstad, geopend. De plegtigheid var, de opening was zeer eenvoudig. Sedert hebben de treinen geregeld geloop» en telden zij vrij wat passagiers, zoowel Japanners als vreemdelingen. Zoo dra de lijn naar Jeddo zal zijn voltooid, twijfelt men niet meer aan tlt geldelijke voordeelen daarvan. Men acht de prijzen echter te boog. De liji kan groote gevolgen hebben voor de ontwikkeling van een belangrijk dee, des lands. FSANKRkJH. Naar men verzekert heeft de regering eene G00 millioen in kapitai bedragende inschrijving van een Deensch huis vernietigd, op grond dat bi in wissels op Berlijn gestorte waarborg niet voldoende is bevonden. De uitgave van het Bonapartistischc blad Ordre zal worden geslaakl daar de hoofd-redacteur Clement Duvernois zijne betrekking heeft neder gelegd. Donderdag 11. hield de Fransche akademie eene zittingwaarin bi voorzitter eene mededeeling deed betreffende het toekennen der prijzen ld belooning van een voorbeeldig deugdzaam leven onder personen van de gf ringe klasse (stichting Montyon). Eene belooning van 2000 fr. was in bi eerste plaats toegekend aan zekeren llardy, behanger le Versailles, die bi krijgsgevangenen vijf maanden lang verzorgde, troostte, hun allerlei gemakken verleende, en daarbij zoo onvermoeid werkzaam was, dat die hulpvaardig heid een ware passie bij hem geworden was. En toen de krijgsgevangenel naar Duilschland vertrokken, zorgde hij zoowel uit eigen middelen, in zoo ver hij daartoe in slaat was, als door hel bijeenbrengen van gelden, dal zij voorzien werden van verschillende benoodigdhedendie hun in hunne verdere krijgsgevangenschap van onwaardeerbare dienst zouden zijn. llardy was vóór den oorlog tot zekere mate van welvaart gekomenmaar al wal hij bezat, heeft hij opgeofferd tot leniging van den ongelukkigcn toestand zijner landgenooten. Prijzen van 2000 fr. werden nog toegekend aan eene 88-jarige vrouw uit Cayenne, wegens het onvermoeid verplegen van zieken, en aan Louis Soliveau, op Guadeloupe, die ofschoon zich als slaaf vrijge kocht hebbende, zijnen meester verzorgde toen deze zijn fortuin had verlo ren en later zich ook de belangen van zijne weduwe en van zijn kind aantrok. Aan drie dienstmaagden werden prijzen van 1000 fr. toegekend. Zij hadden zich allen bijzonder verdienstelijk gemaakt, doordien zij hare meesters of meesteressen, die tot armoede vervallen waren, tot op den ouden dag, zonder eenige bclooning bleven dienen en voor gebrek be hoedden. Door het gereglshof te Rijssel is dezer dagen zekere L. Lambert, koop man in aardappelen, tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens mishandeling van zijn eigen elfjarig dochtertje. Deze onnatuurlijke vader had zijn kind gedurende eenigen lijd onmenschelijker behandeld dan men een hond zou doen. Hij liet het meisje van den vroegen morgen tot den laten avond werken, met een zware ijzeren keten om de beenen geslin gerd. Des avonds legde hij haar op een plaatsje in de open lucht aan de keten vast. die hij met een hangslot aan den muur bevestigde, eu als haar

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2