LEIBSCIIË O O It A H1. IN0. 177. MAANDAG 29 JULIJ. STADS-BERICHTEN. OPROEPING in werkelijken dienst, van miliciens-verlofgangers der lichtingen van 1SG8 en 1869. BIN'N EN LAN i)SCiIE BKR IGTKN. 187"2. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'i jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubcck Frankfort a. hl.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zürieh, St. (lallenGenh'e en Lausanne Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den I7d™ Juli 11., A, N". 5240/1 (2e afd.). Pro vinciaalblad N°. 54 Brengt ter kennis van de belanghebbenden dal, bij Zr. Ms. besluit van den 29"" Mei jl.N°. 2, de Heer Minister van Oorlog is gemachtigd om, lot het houden van practische oefeningen in de legerplaatsen te Zeist en te Milligen en van najaarsoefeningen in liet algemeen, te dezen jare in wer kelijken dienst op te roepen de hierna vermelde miliciens-verlofgangers, onder bepaling dat de opgekomen infanteristen vóór ol op den 17d™ Sep tember, en de opgekomen artilleristen, zoodra zij uil het kamp terugkeeren of gedurende 30 dagen in activiteit zijn geweest, in bet genot van groot verlof zulten worden hersteld; dat ten gevolge daarvan genoemde Minister de vereischte bevelen heeft uitgevaardigd tot het oproepen in werkelijken dienst: tegen den 27"" J uli e. k. van al de miliciens-verlofgangers der lichting van 1868 van het korps Pon tonniers en van het 2' en de helft van die van het le regiment Vesting artillerie tegen den 13l,tn Augustus e. k. van al de miliciens-verlofgangers der lichtingen van 1868 en 1869 van het regiment Grenadiers en Jagers en van de overige regimenten Infanterieen tegen den 22"'° Augustus daaraanvolgende van de overige miliciens-verlofgangers der lichting van 1868, van het le, en van allen van dezelfde'lichting van het 3e regiment Vesting-artillerie met bepaling dat de manschappen der lichting van 1868, zoo van de infanterie als van de artillerie, die vóór den l"en Augustus dezes jaars gehuurd zijnditmaal buiten oproeping worden gelaten dat mitsdien bedoelde miliciens verplicht zijn zich. voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrustingdoor ben bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van hunne verlofpassen en zakboekjes, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen te bevinden; dat aan die miliciens, welke, hetzij daartoe verpligt of op hun verlangen, zich rechtstreeks naar hunne korpsen begevennadrukkelijk wordt aanbe volen om te zorgen, dat zij op den 27"" Juli, of op den 13d" of 22"™ Augustus aanstaandenaar gelang der categorie waartoe zij belmoren, des namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen zijn aangekomen; dat den overigen in detachement te vereenigen miliciens van het 2lc regiment vesting-artillerie en van het korps Pontonniers wordt gelast, op Zaterdag den 27 Juli aanstaandedes voormiddags te half twaalf, tegen woordig te zijn aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur le 's Gra ven hoge dat de miliciens, die meer dan dertig kilometers moeten afleggen, van het gewone reisgeld tot aan de plaats van bestemming zullen worden voor zien, tot de uitbetaling waarvan ter Secretarie wordt gevaceerd gedurende twee of drie dagen vóór den tijd tot de opkomst bepaald, van 'svoormid dags 10 tot 's namiddags 2 uren; en eindelijk, dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te gevenin het eerste geval onder overlegging «ener geneeskundige verklaring. En ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwen den, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 25 Juli 1872. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 27 Julij. Hoogst waarschijnlijk zal de 8"e bloem der Victoria regia zich in den akademietuin alhier overmorgen (Maandag 29 Julij) in den namiddag openen, en dus ook Dingsdag. na 4 ure, open zijn. Van Maandag af is de hortus weder op de gewone wijze toegankelijk; morgen (Zondag 28 Julij) alleen voor vreemdelingen. Gisteren namiddag omstreeks vier ure, is, zooals reeds door ons werd gemeld, brand ontstaan in de stoom-olie-, tras- en pleisterfabriek van den heer W. II. van Zanten, onder Leiderdorp. Door spoedige hulp is men er in geslaagd den brand te bepalen tot het gedeelte waar hij was uitgebroken, zoodat ten tien ure vier spuiten konden vertrekken. Men is bezig een in gevallen zolder, met 40.000 lijnkoeken beladen, te ontruimen, om den brand in zijn hart le blusschen. De oorzaak kan nog niet opgegeven worden; de schade is zeer aanzienlijk. In het cirque van den heer Carre' had gisteren avond gedurende de voorstelling een ongeluk plaats, dat aan de jeugdige echtgenoote van den directeur het leven had kunnen kosten. Terwijl mevr. Amalia Carré en mej. Clara Rasch de beide springpaarden Flaks en Jesi bereden en in vol- lca ren over de hoogste barrières heenvlogen, nam het paard der eerstge noemde terwijl het de laatste barrière, die over den ingang naar de stallen was gelegdmoest passeeren door een of ander ongelukkig toeval ecne verkeerde rigting, waardoor het midden in zijn sprong met den kop tegen een pilaar stootte. Het dier tuimelde met zijne berijdster terug in het cirque en bleef daar, gelukkig, stil liggen, waardoor men mevr. Carré, die gedeeltelijk onder het paard gevallen was, er onmiddellijk van onder kon verwijderen. Hoogst ontdaan en wankelend, werd zij het cirque uitgebragt, terwijl het paard, van zijne verdooving bekomen, opsprong en bleek niets gebroken te hebben. Na de pauze kwam mevr. Carré, weder geheel hersteld, haar compliment aan het publiek maken. De koene rijderes bleek er ditmaal gelukkig met den schrik te zijn afgekomen. Heden namiddag is een jongen, al spelende langs den waterkant op de Mare, in het water gevallen en zou zeker verdronken zijn, zoo niet een bediende van de wed. Vogelvanger zich te water had begeven en er in ge slaagd was hem le redden. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomencn bedroeg gedurende deze week dagelijks 80 tot 100 volwassen personen en 29 tot 44 kinderen. Door de commissie van examen voor leerling-apotheker te Meppel is het diploma uitgereikt aan de hh. A. N. J. Vos, van Kreukelen; J. Osseman, van Zaandam: J. J. Sterk, van den Helder; J. van der Heyde, van Buik sloot; G. II. Wouda, van Sneek. 20 van de 24 geëxamineerden zijn tot hiertoe toegelaten. De commissie lot het afnemen der examenster verkrijging eener akte van bevoegdheid als vroedvrouw, is op 22, 23 en 24 dezer te Leeuwarden vergaderd geweest. Van de 10 geëxamineerden zijn 9 toegelaten. Van het asyl Steenbeektoevlugtsoord voor gevallen meisjes en vrou wen, hoopt men den 30'° Julij a. s. het vijf-en-twiutigjarig bestaan te vieren. Onder Nieuwkoop is Dingsdag 11. de bliksem geslagen in een hooiberg, waarin een ruime voorraad was opgeladen; evenals een aangrenzende schuur, waarin wagens, bouwgereedschappen enz. waren geborgen, is hij een prooi der vlammen geworden. Daar de brandspuit van Aarlanderveenen daarna ook die van Nieuwkoop op de plaats des onheils kwamen, mogt men hef woonhuis, waarin eene aanzienlijke hoeveelheid zaad lag opgeslagen, gelukkig redden. Bij den burgemeester van Amsterdam is ten behoeve van de noodlij dende bewoners der Oostenburger Voorstraatten gevolge van den brand die aldaar plaats had, in het geheel ontvangen de som van ƒ4469.56 De tentoonstelling van schilderijen van oude meesters in Arti te Am sterdam is, behalve door de leden en hunne dames, inzenders en anderen door ongeveer 10000 personen bezocht, waaronder zeer veel vreemden. On geveer 800 bezochten haar na de prijsverlaging. Deze tentoonstelling wordt op 31 dezer gesloten. Te Utrecht is in eene eergisteren gehouden vergadering het anti-school wetverbond tot stand gekomen. De statuten zijn goedgekeurd en zullen

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1