DINGSDAG 16 J HEI J. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jatirs ƒ3.franco p.p. t 3.5Ö; niet het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 >tjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. De prijs (ier Advertenliën is van 1—4 regels f 1.—. iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden nitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentibn ta Hamburg, IjubeckFrankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, BrestauKeulen, Stuttgart, IVeenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne STADS-BERICIITEN. BURGEMEESTER es WETHOUDERS vas LEIDEN, Gezien de adressen van: n. Petres Koldermas, kuiper, wonende binnen deze gemeente, waarbij hij vergunning vraagt tot het plaatsen van een kuipersschoorsteen in zijne werkplaats op de Hoogewoerd, n". 177; en b. Jonas Conrad Timmermans, fabrikant van stoomwerktuigen, wonende al- bier. daarbij verzoekende om in zijn werkhuis in de Kaarscnmakersstraat, n". 3, een fournuis te mogen doen plaatsen, tot het smelten van koper; Gelet op art. 4 van liet Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staatsblad n'. 19); Doen te weten, dal tot bet hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de commodo et incoinmodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 18"'11 Juli aanst. 's vooroiiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren legen die verzoeken op dien lijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELS, Well), loco Rurgemeester. Leides, 15 Julij 1872. E. KIST, Secretaris. Hl NIS N iA NI>SCIIE BEH IGTKN bezoekers LEIDEN, 15 Julij. van den akademietuin bedroeg op Zatnrdag Het aantal 13 Julrj 434. Gisteren (Zondag), den dag, waarop de tweede bloem der Victoria regia zich, tegen den avond, op haar schoonst vertoonde, bclièfr het cijfer der bezoekers niet minder dan ruim 2200. Daar waren er letterlijk van alle standenen niettegenstaande dit drukke bezoek mag meneenig gedrang aan het beken inzonderheid aan de Victoria-kas uitgezonderd met voldoening zeggen dat de orde, door bet gemengde publiek zelf, uitstekend gehandhaafd is, zoo zelfs dat men, toen de bezoekers vertrokken waren, geen spoor van baldadigheid of wat daarnaar zweemde in den hortus kon bespeuren. Dit bewjst dat ook de mindere burgerstand dat wat schoon en nuttig is weet te eerbiedigen en het geeft waarlijk stof tot tevredenheid dat diegenen die zie!) anders om ongegronde reden van het bezoek van den hortus ont houden, daar thans genoten hebben. Ook in het vervolg van dezen zomer blijve bij dergelijke gelegenheden deze nuttige inrigting aan de bescherming van het publiek zelf aanbevolen. De derde bloem der Victoria zal zich eerstdaags openen. De heer S. H. J. de Wolff, van Dalfsen herwaarts beroepen als predi kant bij de Ned. hervormde gemeente, werd gisteren morgen bij de gods- dienstoelening in de Pieterskerk als zoodanig bevestigd door zijn ambtgenoot d«. Joh. Drost, na het houden ecner rede, naar aanleiding van 1 Cor. III: 9, Gods medearbeiders. De bevestigde aanvaardde des avonds zijn dienst werk met hel houden eener rede over 2 Cor. V: llh. Ik hoop ook inuwe gewetens geopenbaard te zijn. In het gebouw der maatschappij tot Nut v. 't Alg. alhier had lieden middag eene vergadering plaats, ten doel hebbende de oprigting eener verecniging tot bescherming van dieren te dezer stede. Het doel dezer vergadering werd door den leider der vergadering, den heer C. J. E. Brutel de la Rivière, in het kort geschetst. Ee.ne oproeping was geschied tot allendie belang stelden in het lot der dierenom daar te zaaien te komen ten einde te beraadsla gen over den wegdien men had in te slaan om eene vereeniging in het leven te roepen die genoemd doel voorstond. Bij de gevoerde discussiën bleek uit Verschillende voorbeeldenzoo door dames als heeren aangevoerd de wenschelijkheid, dat eene dergelijke verecniging hier ter stede wierd ge constitueerd. Men was echter ook van meening dat het doel, de dierenbe scherming, eene te algemeene, eene te vage uitdrukking was voor het denk beeld, dat daaraan door de ontwerpers werd gehecht, om zonder nadere om schrijving toe te treden tot eene dergelijke vereeniging. Men vreesde voor zieke- ;8l Opmerkelijk is het dat men bij dergelijke gelegenheden maar niet schijnt te kun nen begrijpen dat men voor zich zelf en anderen met dringen den toegang slechts moeijelijk maakt. Als men zich, zooals elders gebruikelijk is, in volgorde plaatste, kwam men spoediger en gemakkelijker tot zijn doel. lijke philanthropic, voor overdrijving, waardoor het goede doel zoude worden benadeeld en die aanleiding zoude kunnen zijn dat men zich later de toetreding tot eene dergelijke vereeniging beklaagde. Op voorstel van prof. Modderman werd dit doel zoo kort mogelijk in twee punten omschreven I". het tegengaan van opzettelijk wreede behandeling van dieren2°. het tegengaan van noodalooze wreedheid voor een op zich zelf geoorloofd doel. Nu had men een kort en bondig rigtsnoervan de wijzewaarop deze vereeniging zoude kunnen werken en waarmede men zooveel mogelijk leden zoude trachten te winnen. Als minimum van de contributie voor het lidmaatschap werd 50 cents vastgesteld en verder werd bepaald, dat de voorloopige com missie zooals zij zich hier had geconstitueerdeene circulaire in dezen geest zoude ontwerpen en aan onze stadgenooten rondzenden, om hen uitte noodigen tot de vereeniging toe te treden. Velen hadden reeds schriftelijk van hunne belangstelling in het plan doen blijken. Daarna zou door de commissie op nieuw eene vergadering worden belegdwaarin aan de leden een concept-reglement ter goedkeuring zou worden voorgelegd. Op deze ver gadering traden een 25-tal dames en heeren als leden der verecniging toe. Gisteren namiddag omstreeks 2 ure had op den weg buiten de voor malige Rjjnsburgsche poort eene brutale afzetterij plaats. Een viertal kna pen, dat eene wandeling om Endegecst had gemaakt, ontmoette op dien weg twee personendie vroegen hoe laat het was. De ondste dier knapen „af het verlangde antwoord en bragt, daar zij de juistheid zijner opgave in twijfel trokken, zijn horlogie te voorschijn, om hen te overtuigen. Een der bedoelde personen legde de hand op het horlogie en rukte het van den ketting los, waarna beiden langs een zijpad op den loop gingen. De policie te Oegstgeest, met de zaak in kennis gesteldheeft, geleid door enkele ken- teekenen, waarvan de jongentjes opgave konden doen, de schuldigen zécr spoedig welen op te sporen. Het waren 20-jarige jongelingen uit Oegst geest, die waarschijnlijk den diefstal hebben gepleegd om zich geld voor hunne uitspattingen te verschaffen. De Ned. consul-generaal in China, de heer Ferguson, blijft noglotden 20s,cn dezer aan het ministerie van bnilenl. zaken te spreken voor belang hebbenden in den Nederlandschen handel op China. De Staatscourant bevat een beroep op de algemeene liefdadigheid, van den consul van Italië te Amsterdam, ten behoeve van de ongelukkige over stroomden in de provincie Ferrara. Meer dan 50000 personen bevinden zich zonder dak, zonder onderkomen en beroofd van al wat zij bezaten. De wateren hebben meer dan 445,000 hectaren oppervlakte overstroomd en daar de dijken langs de Do, verscheidene honderden meters ver. voor de woede van den vloed bezweken zijn, is er gecne hoop dat de ondergeloopen lande rijen spoedig van het water bevrijd zullen worden. Alle producten van dit jaar zijn verloren gegaan, en de aanwezige voorraden in boerderijen en huizen zijn door de overstroomingen weggevoerd of bedorven. De veestapel, groot en klein, is niet gespaard gebleven; de wateren hebben paarden, koeijenossenschapen enz. medegesleurd en niets achtergelaten dan uitge strekte, verwoesting. Blijkens het progamma voor den derden nationalen schietwedstrijd zal op Zondag 11 Augustus, des namiddags ten 3 uur, voor het stadhuis te Apeldoorn de ontvangst plaats hebben der mededingers, om te 4 ure naar het kamp te vertrekken. Tariefsvermindcringen bij verschillende vervoer middelen zijn verkregen en geldig van 9 tot 20 Augustus. In elke tent zal een politic-reglement voorhanden zijn, waarnaar de mededingers zich stipt hebben le gedragen. Voor leeftogt in het kamp is op ,de volgende wijze door de regelingscommissie gezorgd: In eene zeer ruime kantine, onder direktie van den heer F. N. Roer: 1. Table d'Höte om 4 en G uur p.m. a ƒ1.50 per hoofd. Diner a la carle van 12 uur 's middags tot sluiting. Restauratie gedurende den geheelen dag, volgens tarief. 2. Goedkoope voe ding a 25 cents per hoofd, per dag, waarvoor zal genoten worden: Om 6 's morgens een port ie soep met brood; Tusschcn 12 en 2 uur 's middags een portie vleesch met groenten en aardappelen, De deelnemers die zich aangemeld hebben bestaan uit dd. schutterijen van 20 plaatsen, rustende schutterijen 2, de vertegenwoordigers van zee- en landmagt en 48 wvëei'- baarheidsverecnigingen. Bij de Ncd. herv. gemeente te Arnhem is tot predikant beroepen d'. Ilogerzeil, pred. te Driebergen; bij die te Rossurn d'. van Rossempred. te Boxtel; bij die te Noordwjjk-Binnnen d'. Hage, pred. te Wolfaartsdjjkbjj

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1