LEI BSC II COURANT. 187*2. MAANDAG 15 JULIJ N\ 16S. BI NN EN LA N DSC HE BKItlGTE N PEK TELEGRAAF. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. 3.85. Hei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'i jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.—iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, LubeckFrankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, 1 Veenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genève en Lausanne Dij deze Courant behoort een DIJ F OEGSEL. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 12dc0 dezer maand, invorderbaar verklaard kohier van het patentrecht over hel dienstjaar 1872 en 1873, houdende aanslagen voor wjjk 5, terwijl ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leides, 13 Juli 1872. STOFFELSWelh. 1. B. LEIDEN, 13 Julij. De Victoria regia, welker tweede bloem zich niet Vrijdag, maar heden (Zalurdag) in den namiddag opende, zal dan ook Zondag na 4 ure in den akademietuin alhier bloeijen. Ook dan is de hortus voor elkeen toegankelijk, doch alleen aan de zijde van het Rapenburg. -■ Heden te één uur heeft in de Doopsgezinde kerk alhier de openbare prijsuitdeeliug plaats gehad aan de leerlingen der hoogere burgerschool. Alvorens de directeur, de heer d'. D. de Loos, daartoe overging, deed bij eenige mededeelingen betreffende de hoogere burgerschool, die in hoofdzaak, hierop uederkwamen Het personeel van leeraren heeft zeer weinig verandering ondergaan; de betrekking van leeraar in de staatswetenschappen is nog niet vervuld, doch sedert Januarij is tijdelijk in het onderwijs in deze vakkgn voorzien door de benoeming van den heer mr. J. van Gigch, leeraar aan de hoosere bur gerschool te Delft. Aan dezen komt groote dank toe, daar hij zich, hoe wel hem slechts het onderwijs in de 5C klasse was opgedragen, onverpligt ook belast heeft met het onderwijs in die vakken in de 3e en 4' klasse. Bij den aanvang van den cursus werden 46 jongelingen ingeschreven en van deze, na gehouden admissie-examen op 6, 7 cn 8 September, 42 lot de lessen toegelaten en 4 geheel afgewezen. Zonder admissie-examen wer den 4 jongelingen voor enkele vakken toegelaten. Op 12 September werden de lessen geopend met een getal van 127 leer- liugen, aldus verdeeld: Voorwaardelijk 7. B. L. van Raalte, D. G. Vervoort, K. J. P. Spruyt. W. B. van der Chijs, P. van Driel, D. J. Braakenburg, C. J. Goudsmit. Van de 2' tot de 3C klasse 36. Bevorderd 13. H. L. Drukker, II. C. A. G. de Vogel. K. H. Brouwer, H. G. W. Plantenga, J. van Leeuwen, C. Groll, H. J. Heine, J. C. H. Fi scher, A. R. Ophorst, B. Kortmanu, M. H. J. Schmier, M. W. F. Treub, J. W. Blanken. Voorwaardelijk 12. W. F. van Dijck, J. C. Zaalberg, A. J. Olivier, P. F. van der Velden Erdbrink, W. Koopmans van Boekeren, J. W. J. Piper, A. Montagne, A. Parmentier, A. de Neeve, A. G. van Üjjk, F. J. Wakerlin en G. U. Blanken. Voor enkele vakken. Voorwaardelijk: de Glopper. Van de 3e tot de 4e klasse 22. Bevorderd 4: J. Z. Stuten, J. G. Roos, P. van Romburgh, A. de Blaauw. Voorwaardelijk 10. G. W. Bertrand, G. F. Reyst, C. W. C. M. Stroo, J. G. l'crrin. .1. M. Slok. J. H. van der Zweep, L, P. ten Cale, L. A. F. Binnendijk, V. P. G. de ScrièreF. G. Goudsmit. Voor enkele vakken.'Voorwaardelijk: D. M. Koetser. Van de 4' tot de 5' klasse 6. Bevorderd IJ. B. Wakerlin. Voorwaardelijk 4. J. A. de Wolff, P. Rosier. J. J. Brutel de la Rivière en F. Slokhuyzen. De volgende leerlingen voldeden aan de bepalingen van het huishoudelijk reglement, die aanspraak geven op een prijsals van 1' klasseM. Rijke, G. E. A. F. Rudolph, A. F. Rudolph, W. Segaar, B. J. van Loon, A. Couvee, J. du Chattel, G. B. H. de BalbianJ. Zjjp, P- J- Schretlen, W. H. D. van der Gort, J. E. Convee, B. L. van Raalte, D. G. Vervoorn, K. J P. Spruyt, P. van Driel, T. Piper. 2e klasse: H. C. Drucker, H. C. A. G. de Vogel, K. II. Brouwer, H. G. W. Plantenga, J. van Leeuwen, C. Groll, II. J. Heine, J. C. H. Fischer, A. R. Ophorst, B. kortmanuM. II. J. Schmier, W. F. van Djjck, J. VV. Blanken, P. F. van der Velden Erdbrink, A. Montagne, G. H. Blanken, J. P. F. Rhemrev. 3e klasse: J. Z. Stuten, J. G. Root. P. van Romburgh, A. de Blaauw, G. F. Reyst, C. W. C. M. Stroo, J. G. Perrin, L. A. T. Binnendijk. 4e klasse: J. A. de Wolff, J. B. Wakerlin, P. Rosier, J. J. Brutel de la Rivière. 5C klasse: P. van Driel, F. II. A. Driessen, W. van Wijk. Zie verder het Bijvoegsel.) le klasse 28 leerlingen. 0e 3' 5e zoodat deze klasse weder in twee parall. afdeelingen verdeeld is. 36 1 enk. vakken 22 leerlingen. 5 enk. vakken. 12 leerlingen. 1 enk. vakken. 8 leerlingen. 1 enk. vakken, Als toehoorders 10. Gedurende den loop van den cursus werd dit getal nog vermeerderd, zoo dat dit op het einde van het vorige jaar 129 bedroeg. Het is u bekend dat zich de 10 leerlingen der 5' klasse van den vorigen cursus aan het eind-examen onderwierpen; de uitslag daarvan werd eerst in Augustus bekendzoodat ik dezen de vorige maal niet kon opgeven. 9 hunner mogten het diploma verwerven. Aan dit examen zullen zich dit jaar zeven leerlingen der 5e kl. onderwerpen. Aan het examen A voor aanst. Indische ambtenaren is dezer dagen deel genomen door 10 leerlingen, van welk examen eergisteren de uitslag bekend gemaakt is. Een huuner was een leerling der 5' kl.namelijk W. F. H. van Amerom, en ontving het diploma. De 9 overigen waren leerlingen der 4" klasse en hadden zich dus een jaar te vroeg aan het examen onderworpen; desniettemin hadden zeven het geluk te slagen. Hunne namen zijn: C. C. J. Heine. J. C._Rijk, F. R. Seelig, F. Twiss, J. Winsser, F. Wijnen en II. Wijnen. Een leerling der 4e klasseJ. J. Cockuytonderwierp zich in December aan het vergelijkend examen van surnumerair bij de staatsspoorwegen en werd geplaatst. Een leerling der 5* klasse, J. Idema, die slechts het onderwijs in de natuur- en scheikunde en vroeger ook in de wiskunde had bijgewoond, deed examen als hulpapotheker en ontving het diploma. De overgangsexamens hebben plaats gehad van 8 tot 12 Julij; de uitslag is de volgende Bevorderd van de le tot de 2e klasse: Van de 26 leerlingen, 16. M. Rijke. G. E. A. F. Rudolph. A. F.Rudolph, W. Segaar, B. J. van Loon, A. Couvee, J. du Chattel, II. Muller, G. B. U. de Balbian, J, Zijp, P. J. Schretlen, W. H. Denier van der Gon, J. E. Cott- *de, J. C, van SchravendijkJ. A. Wilkens, T. Piper. LONDEN, 12 Julij. Het lagerhuis heeft na langdurige beraadslaging, overeenkomstig den wensch der regering, aangenomen het amendement van het hoogerhuis op de /'Ballot-billwaarbij aan die wet een tjjdelijk karak ter wordt gegeven. Een ander amendementbetrekking hebbende op de kiezers, die niet lezen kunnen, is verworpen. VERSAILLES. 12 Julij. Nationale vergadering. Thiers hondt eene rede waarin hij op nieuw de noodzakelijkheid eener amortisatie betoogt, het cij fer van tweehonderd millioen toelicht dat aangevraagd is ten behoeve van de financiële en militaire reorganisatie en van het evenwigt op de begrooting, en daarna bij herhaling de verklaring aflegt dat hij de conservatieve repu bliek zal handhaven. Voorts deelt hij mede dat hij, vóór dat de kamer op recès uileen gaat, haar een overzigt van's lands politieken toestand zal leveren' Na beurs: rente 54.42; leening 84.47; de verwachte leening 1.62. ADVERTENTIE*. Ondertrouwd Leiden. 12 Juli 1872. Algemeene kennisgeving. T. II. BAATEN met M. J. SCHüLLER. van Vtrecht. Voorspoedig bevallen van eene Dochter C. M. EIGEMAN TIELEMAN. Delfshaven, 12 Juli 1872. Eenige kennisgeving. Heden overleed onze lieveling MARIE, slechts 4 maanden oud. H. G. A. WILKE. Leiden, 12 Juli 1872. T. D. WILKE, Knese. Eenige algemeene kennisgeving.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1