PEK TELEGRAAF. ADVERTENTIES. BUITENVERBLIJF ADEL'EEST, jaren oud. 31 Juli) 1870 begaf bij zich bij zijne manschap le Phalsburg, ouddnks dat zijne vrouw doodziek lag. Tien dagen later waren zij inge sloten. Eenige malen verwijderde hij zich om zijne vrouw te bezoeken, die in de nabuurschap woonde. Den O®" November door den kommandant niet eenige anderen als parlementair gezonden, kwam bij niet terug, maar gaf zijn ontslag, op grond dat het bewind, waaraan hij den eed had ge daan, niet meer bestond. Reeds bij verstek veroordeeld, werd hij later op een spoorwegstation aangehouden. In de Rep. Prang, beweert de heer Gambetta dat nu ook dezelfde straf op den maarschalk Bazaine moet worden toegepast. in de gevangenis la Roquellc heeft zekere Jolly, die tot altijddurenden dwangarbeid was veroordeeld, een der bewaarders met een ijzeren stang twee slagen op het hoold loegebragt. zoodat men voor het behoud van 's mans leven vreest. De dader toont zich zeer onverschillig. Te Lyon heeft een zware brand gewoed. Ecne werkplaats, drie kapi tale haizen en eén aantal arbeiders-woningen zijn in de asch gelegd. Dertig arbeiders-gezinnen hebben daarbij alles verloren. Twee paarden zijn bij den brand omgekomen. DVITSCHLAND. De Heser Zeit. zegt belreilendc de tegenwoordige onderhandelingen tusschen Frankrijk en Duilschland: Zonder in de geheimen van het kabinet te Berlijn te zijn ingewijd, kan men toch met genoegzame zekerheid ver onderstellen, dat de laatste Duitsche soldaat niet eerder het Fransch grond gebied zal verlaten voor en aleer de laatste franc van het laatste milliard in Duilschiand is ontvangen. Hel is mogelijk, zclls waarschijnlijk, dat telkens na afbetaling van een milliard twee departementen worden ontruimdmaar de Franschen moeten niet denken dat de beide laatste departementen en Belfort ontruimd zullen worden zoodra hel laatste milliard slechts door eenige bankiers wordt gewaarborgd. Het onderpand, hetwelk Duilschland in de beide oostelijke departementen en de sterke positie van Bellort bezit, zou Bismarck zich zelfs voor de endossementen van alle Europesche en Ameri- kaausche bankiers niet uit de handen geven. Al had hij een blind vertrou wen op het beleid en de kracht der regering van Thiers, zoo zou hij toch niet uit het oog verliezen, dat Thiers door den dood aan Frankrijk kan ontvallen eer de termijn van betaling verstreken is. en dal een Gambetta, of een ander heethoofdalsdan president der republiek kan worden. In dit geval toch zou alle bankpapier niet zooveel waard zijn als het bezit der wallen en loopgraven van Belfort. Een zestigtal officieren van het Pruissische leger, die tijdens den oor log wegens beloonde dapperheid lol dien rang bevorderd waren, zijn dezer daaen van hunnen rang vervallen verklaard, omdat zij zich in het na het sluiten van den vrede vcrloopen jaar niet voor het gewone officiers-examen aangemeld of aan de bij dat examen gestelde eisehen niet voldaan hadden. Te Berlijn is dezer dagen bij het Kammérgericht 'de -volgende zaak in hooger beroep behandeld. De lieer C.erf, directeur van hel Victoria-theater, had voor eenige weken doen opvoeren Die tPai.se von Lowood, van Birch- Pfeifer, zonder daartoe de vergunning te hebben gevraagd en vei kregen van de eenige dochter en erfgenaam van de beroemde toonéclspeelster. Op de daarover door de genoemde erfgenaam, bijgestaan door haren echtgenoot, baron von Hiller, bij de regtbank ingediende klagtwerd de directeur ver oordeeld tot uitbetaling van de gansche opbrengst der voorstelling aan de eischeres. Het Kammérgericht heelt het vonnis bevestigd. De lieer Tölcke, socialist, had. in vereeniging met andere hooiden zijner partij, le Dortmund cene volksvergadering bijeengeroepen, waarmede zij, naar men zegt, ten doel hadden de mijnwerkers lot arbeidstaking aan te sporen. De politie heeft het houden dezer bijeenkomst verboden en tevens bekend gemaakt, dat zij maatregelen heeft genomen om de werklieden, die den arbeid voortzetten of hervallen, tegen aanranding van dc zijde hunner in verzet gekomen kameraden te beschermen. OOST EX RIJ 24. Uit Weenen meldt men aan de Augsb. Allg. Zeit.: De roomsche curie heeft gepast geoordeeld hel schrijven van den Paus aan den kardinaal An- lonelli officieel alhier mede te deelen. Graaf Andrassy zal zich waar schijnlijk niet genoopt gevoelen dit schrijven tot het onderwerp van een officieel antwoord le maken, maar wel schijnt men te mogen aannemen, dat zulk eene openlijke provocatie van de zijde van Rome zal leiden lot het nemen van besluiten waarmede men dus verre gedraald heeft, en dat Oos tenrijk' meer en meer den weg zal volgen, waarop Duilschland reeds is voorgegaan. Xe Weenen is de veetyphus uitgebroken in de stallen van een melk boer in de Ganzendorf Plankengasse. KOPENHAGEN. 28 Junij. De heer Kriiger, minister van justitie, is he iast met de portefeuille van financien en de heer Kleinlid van den staats raad. is in zijne plaats tot minister van justitie benoemd. LONDEN. 28 Junij. Het lagerhuis heeft heden avond beraadslaagd over de wijzigingen welke door hel hoogerhuis in de stembuswet zijn gebragt. Aangenomen zijn die welke de regering had goedgekeurd: verworpen zijn die waarmede de regering zich niet vereenigde. PARIJS 28 Junij. De regterzijde heeft besloten de zoutbelasting, de be lasting op de grondstoffen en de 15 opcenten op de vier directe belastingen te bestrijden. VERSAILLES, 28 Junij. Nationale vergadering. De wet tot heffing eener belasting op de hypothecaire schuldbrieven is met 327 tegen 261 stemmen aangenomen, nadat de heer Thiers verklaard had van het woord af te zien. GENEVE. 28 Junij. liet schcidsgeregt heeft heden geconstateerd dat de indirecte eisehen voor goed zijn ingetrokken, en dat Engelands verzoek om uitstel der beslissing door Amerika is aangenomenen is mitsdien uiteenge gaan tot 15 Julij a. s. MADRID, 28 Junij. Het besluit lot ontbinding der cortes zal morgen verschijnen. De nieuwe verkiezingen zijn bepaald op 24 Augustus en de nieuwe cortes zal bijeenkomen op 15 September. PROGRAMMA VAX MITZIEKIITVOERIXGEX. Zomcn.org. Pingsdag 2 Julij, des avonds ten ball zeven ure, direc tie H. Völlmar. le Afd. 1. «Schwarzenberg-Marsch", Stany; 2. Ouverture van de opéra "Si j'étais Roi!" Adam; 3. "Les Trois Chênes", Impromptu, Dunkler; 4. Entr'Acte en Choor van de opera "Lohengrin", Wagner; 5. "Hom mage a la Mémoire de Grélry", Fantaisie, van Kalck. 2® Aid. 6. Ouverture »Die Zauberdülc, Mozart; 7. "Le Retour des Soldats", Intermezzo, a. Marche dans le lointain, b. La Marche approche, c. Choeur des Soldats, d. Chant du Peuple, e. Les divisions s'avancent dc plus en plus vers la palriePrière Kiicken; 8. "Adagio Elégique". 11. Wieniawski; 9. Fantaisie de l'opéra "Les Diamans de la Couroune". Dunkler; 10. "Leopoldstadtcr-PolkaStrauss. Zomerzorg. Vrijdag 5 Julij, des avonds ten zeven ure, door het muziek-corps van het K. K. Garde Uhlanen Regiment N°. 3, uit Ber lijn, onder directie van den heer Knline, met medewerking van den K. K. Klokkenspel-virtuoos, den heer Redel. 1® Aid. I. Marsch. der Caval- lerie von Mars-la-Tour gewidmet. von Kuhiie; 2. Ouverture zu "Die weisse Dame" von Boieldieu; 3. Finale des I. Akts aus "Lohengrin" von Wagner; 4. Morgen blatterWalzer von Strauss; 5. Introduction und Variationen iiber das Thema "Der Carneval von Venedig". fiir das Stahl-Glockenspiel, vorgc- tragen von Herin Redel. 2e Afd. 6. Ouverture zu "Martha" von FIolow; 7. Paraphrase iiber das Lied: Wie schön bist du! von Neswadba; 8. Con certino liir Cornet a Piston von liuhne; 9. La Styrienne, Fantasie fiir das Stahl-Glockenspiel von Bricicaldi, vorgelragen von Herrn Redel. 3® Afd. 10. Immergriin, Potpourri von Saro; 11. Die Post im Walde, Lied von Schaffer; 12. Scharzwalder Spiel-Uhren-Polka fiir das Stahl-Glockenspiel, vorgelragen von Herrn Redel; 13. Divertissement aus "Die Zauberflöte" von Mozart; 14. Siegcsmarsch von Saro. Ten overslaan van den le 's Gravenhage residerenden Notaris Cs.PflsW WANING, zal in het Penduhuis der Notarissen, in de Nobelstraat aldaar, op Woensdag den 24:"° Julij 1872, bij opbod en op Woensdag den 3c1"1 daaraanvolgende, bij afslag, beide dagen des voormiddags ten elf ure, in het openbaar worden geveild en verkocht: N°». 1- 15. Het alleraangenaamst aan den straatweg naar Leiden, nabij het dorp Poorschoten gelegen met sierlijk aangelegde WANDELDREVEN, VIJVERS, BOSCHBOOMGAARD, MOESTUIN, PORTIERS- of KOETSIERSWONING en annexe BOUWMAX9- W ©XIX CS met WAGENHUIS. SCHURENPAARDENSTALLING. KOESTAL voor 24 beesten, KAARNMOLEN, KAARNHU1S, 5 roeden HOOIBERG en verdere getimmerten; bevattende de Heerenhuizing: negen, zoo Boven- als Benedenkamers, sommigen geplafonneerd en van Stookplaatsen voorzien, waaronder met marmeren Mantels, Keuken, Kelder en Zolder, vele vaste Kasten en alle verdere gemakken tot eene voor Zomer- en Winterverblijf geschikte woning vereischt wordende: voorts diverse partijen uitmuntend WEI- en HOOIEAXD, alles gelegen in den Noord-Hoflandschen polder en het buitenwater, onder de gemeente Poorschoten, te zamen groot 31 hectaren, 29 aren en 94 centiaren en Kadastraal aldaar bekend Sectie A, N«. 553, 502, 5G3, 5G6 a 509. 572. 573, 570, 577, 579 a 582, 595, 598 599, 994, 1099, 1100 a 1121 en 1235, te zamen aangeslagen in de grond lasten met ƒ245.47; zijnde de lleerenhuizing en aanhooren. onder N". j. be grepen, ter gezamenlijke grootte van 2 hectaren, 74 aren en 91 centiaren, in eigen gebruik, N°. O verhuurd voor ƒ75 tot I» November 1872 en de overige pcrceelen: de landen tot Kersmis 1873 en de gebouwen en verdere getimmerten tot I" Mei 1874 voor een gezamenlijk bedrag van 1698.04 's jaars. N 16-22. De aan den straatweg naar Leiden nabij het dorp Voorscho ten gelegen ÏSOIIWMAXSWOXIXCïvan ouds genaamd Vredehoef, met WAGENSCHUUR, KOESTAL voor 24 beesten, PAARDENSTALLING, KAARNMOLEN, 5 roeden HOOIBERG en verder getimmerten, mitsgaders 16 hectaren, 46 aren, 35 centiaren uitmuntend WEI- en 1IOOILAXD, alles gelegen in den Zuid lloflandschen Polder, onder de gemeente Poor schoten en aldaar Kadastraal bekend Sectie A, N"8. 701 a 780, 1015, 1017, 1022. 1023-, 1092 a 1095 en 1097. Aangeslagen in de grondlasten met ƒ96.89 en verhuurd de Landen tot Kersmis 1873 en dc Gebouwen en ver dere getimmerten lot 1 Mei 1874 voor 978 21 in liet jaar. Alles breeder bij de biljetten omschreven. De pcrceelen zullen bij de gunning eerst ieder afzonderlijk en daarna in verschillende combinatiën bij dc biljetten vermeld, ter verkoop worden aangeboden. Zij zijn aangeslagen in het Rijnlands bundergeld met ƒ1.00, in de Noord Hoflaiidsche polderlasten met 2.75 en in de Ziiid-Hollandsche polderlasten met ƒ5.50 per hectare. Ter bezichtiging vervoege men zich bij de bewoners. De aanvaar ding der perceelen kanonder geslanddoeiiing der bovenvermelde huren, geschieden hij de betaling der kooppenningen op I November 1872. Nadere onderrigting is te bekomen ten kantore van den Notaris VAN WANING voornoemd, Raamstraat, N®. 4, alwaar in tijds dc bewijzen van eigendom, de Kadastrale Kaart en de voorwaarden der verkooping Ier lezing zullen liggen.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 6