LEID8CHE COURANT. 1871 DONDERDAG 18 APRIL. N\ 92. STADS-BEK1GTEN. BINNENLANDSCHË BEK1GTEN, Ê%'SÊÊ De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. 13.50 piet het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer 2.5Ö jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DoitóchlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën ta iHamburg, LubeekFrankfort a. hl., BerlijnLeipzig, Bresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, WennenPraag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Gsnbvc en Lausanne Bij deze Courant tvordt verzonden IV'. 16 (blad 17) der Handelingen tan den Gemeenteraad. BURGEMEESTER es WETHOUDERS vas LEIDEN, Gezien de adressen van a. Bernabdus Titojtes, geweermaker, wonende binnen deze gemeente, waarbij hij vergunning vraagt tot het doen plaatsen van eene smidsvuring in het perceel aan de Binnenveslgracht, n*. 14; en i. Johasnes vas ber Weste, kastenmaker, mede alhier woonachtig, daarbij verzoekende om een fournuis te mogen doen plaatsen in het huis in de Rjjnslraat, hoek Binnenvestgracht, n°. 34; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19); Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo ct incommode, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 22s"° April aansl. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden vcrpligt zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 17 April 1872. E. KIST, Secretaris. PROCES* VERBAAL can de opening der stembriefjesdie, ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden, den 16dc» April 1872 zijn ingeleverd, om af ie treden in 1875. Op heden den zeventienden April achttienhonderd twee en zeventig, in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op liet Raadhuis plaats genomen, des morgens to negen uren. Het hureau is samengesteld uit den heer dr. W. C. van den Brandeler, burge meester, voorzitter, en de herren P. L. C. Driessen en H. N. Veefkind leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 16den April 1872 overgehragt uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. Dn zegels der bossen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zeshonderd één en negentig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als hel getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn doorcengemengdworden zij door den Voorzitter één voof één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard twintig stembriefjesdie oningevuld (Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest zes honderd één en leventig. Van dit getal zijn -uitgebragt op de beeren J, J. Brandbolï Isselman 322 stemmen, jlir. mr. J. N. van Puttkammer 299, m'. C. \V. Hubrecht 15, m'. J. A. F. Coebergh 10, J. Seelig 7, m'. H. P. J. Tollens 3 en M. P. Meerburg UCtn. twee stemmen, J. W. van Ilartevelt, P. van Santen, W. F. van Wijk, D. Schrellen, J. G. A. van den Upwich, W. F. Kiewit, J. G. F. Hoelen. J. J. Hubrecht, Meysing Jr., H. W. F. Bakker, Fraus vau der Stok, J. tan Santen en C. J. Leembruggen, ieder ééne stem. Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen de heeren J. J. Brandlioff Isselman en jh'. m'. J. N. van Puttkammer. Geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, moet over genoemde personen eene herstemming plaatst vinden, en zijn deze geplaatst op de bij art. 11 der Gemeentewet bedoelde lijst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 17deD April 1872. v. D. BRANDELER, Voorzitter. P. L. C. DRIESSEN,) c. H. N. VEEFKIND, j Stemopn PROCES-VERBAAL tan de opening der stembriefjesdie, ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden, den 16d"> April 1872 zijn ingeleverd, om af te treden in 1877. Op heden den zeventienden April achttienhonderd twee en zeventig, in de gemeente beiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op bet Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den lieer dr. W. C. van den Brandeler, burge meester, voorzitter, en de heeren P. L C. Driessen en H. N. Veefkind, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 16dt» April 1872 overgehragt uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zes honderd vier en negentig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefes hébben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn eren groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefes zijn dooreengeinengdworden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard tien stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest zes honderd vier en tachtig. Van dit getal zijn uitgebragt op de beeren Mr. J. A. F. Coebergh 271 stemmen, J. Seelig 251, mr. C. W. Hubrecht 144, J. J. Brandlioff Isselman 6 en jhr. mp. J. N. van Pnttkammer 5 stemmen, II. C. Coebergh, J. van Poelgeest, L. Stadhouder, H. VV. F. Bakker, P. J. Groen, dr. P. van Geer en ril'. H. L. A. Obreenieder ééne stem. Hebben alzoo de meeste stemmen verkregen de beeren ra'. J. A. F. Coebergh en J. Seelig. Geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde, moet over genoemde personen eene herstemming plaats vinden en zijn deze geplaatst op de bij art. 11 der Gemeentewet bedoelde iijst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid Tan allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 17dtn April 1872. v. D. BRANDELERVoorzitter. P. L. C. DRIESSEN,) H. N. VEEFKIND, f Stemopnemers. LEIDEN, 17 April. De commissaris des konings iu deze provincie heelt bepaald, dat de aflevering van de bij de nationale militie voor de ligling van dit jaar in te lijven manschappen uit de gemeenten, behoorende tot de verschillende militie- kantons dezer provincie, o. a. zal geschieden te 'sGravenhage. in"den Koe kamp, Dingsdag 7 Mei, 8 uren; Delft, in den Koekamp te 'sllage, Maan dag 6 Mei, 8Si ure; Rotterdam, in de Beurs, Vrijdag 10 Mei, 8 ure; Schiedam, in de beurs te Rotterdam. Woensdag 8 Mei, 8Si ureLeideniu de Lakenhal, Woensdag 15 Mei, 8% ure; en te Dordrecht, in de kazerne der Pontonniers, Vrijdag 3 Mei, 8 ure. Met genoegen zullen zeker velen vernemen dat de heer J. J. Cretaer voornemens is Dingsdag den 23sle» dezer alhier eene voordragt te houden. Zijn naam toch is ook hier van vroeger te gunstig bekend om er niet op te mogetr rekenen dat ook thans weder een talrijk pub.iek zich zal ver- ecnigen om den talentvollen spreker te hooren. Ilij toch alleen is in staat aan zijne boeijende verhalen een kleur en leven by te zetten, die als het ware ons de verschillende toestanden geschilderd voor oogen stelt, de personen als handelend doet optreden, en soms een blik in het menschelijk hart doet slaan, waarvan deindruk bij zijne hoorders treffend mag genoemd worden. Zij die met ons in de gelegenheid waren den spreker vroeger te hooren, zullen dit gereedelijk toestemmen en mogten er zijn die, ofschoon zijne verhalen kennende, die nog niet uit zijnen mond mogten hooren, de tafereelen nog niet door zijne hand geteekend zagen, zij mogen zich tDans het genoegen niet ontzeggen een waarlijk genotvol nur te smaken. De Staatscourant bevat de verslagen over den toestand van het rijks museum van oudheden en het rijks-ethnographisch museum te Leiden, ge durende het jaar 1871, door den directeur, d'. C. Leemans, ingediend. In die verslagen wordt melding gemaakt van belangrijke aanwinsftu voor beide museums verkregen, ofschoon de omstandigheden, die op den toestand dier inrigtingen eenen minder gunstigen invloed uitoefenen, geene merkbare wij- zigingen ondervonden. Aan het slot wordt hartelijke dank toegebragt aan allen, die door hunne inzendingen en geschenken tot vermeerdering van den bloei van beide rijksmuseums hunne belangstellende medewerking in het afgeloopen jaar hebben verteend, en de wensch geuit, dat velen zich aan gemoedigd mogen gevoelenora op geljjke wjjze ten nntte van de weten-

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1