LEIDSCHE COURANT. V. 73. DINGSDAG 26 MAART. ST A DS-BER 1G TEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentien is van 1 4 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertentien voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitslnitend aangenomen door IIAASKNSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentien te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Stuttgart, WtenenPraag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genève en Lausanne BURGEMEESTER Etc WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Hermancs Sciioondergang melkverkooper, wonende alhier, waarbij hij verzoekt om in het huis aan de Haven, N°. 15, één of meer varkens te mogen houden en niesten Gelet op art. 224 der Algemeene Policieverordcning van 24 October 1867 Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzigte der information de commodo et "incommododoor Burgemeester en Weihouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 28'lrn Maart aanst. 'svo'ortniddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen zijn verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 25 Maart 1872. E. KIST, Secretaris. BINNENLA!NDSCi 1E liK111CTEN LEIDEN, 25 Maart. Bjj de heden op het raadhuis alhier gehouden aanbesteding van' het voltooijen der stucadoorwerken van de nieuwe slads-zaal is daarvan aan nemer geworden de heer Abrah. Boekwijtvoor f 4447. Bij beschikking van 22 Maart II., is aan G. J. van Leenwcn te Alk maar, voor het tijdvak van Vrijdag 5 April tot en met Vrijdag 14 Junij 1872, .vergunning verleend voor eene stoombootdienstbestemd voor'vee- vervoér, van het stoomgemaal de Lynden naar Leiden en lusschengelegcn plaatsen. Overeenkomstig de door de staten der provincie Zuidholland den 24"en Julij 1863 en den 8,l'° November 1866 vastgestelde plannen der prov. gcld- leening groot 1,000,000, rentende 4% pCt.en van de leening groot /400,c00, rentende 5 pCt.goedgekeurd bij de kon. besluiten van 13 Aug. 1863 en van 24 Nov. i860; werdén lieden ten overslaan eener commissie uil gedeputeerde stalenin een der localen van hel prov. bestuur te 's Hage, uitgeloot: van de leening groot ƒ1,000,000 eerste serie 50 aandeelen, en wel de n". 245, 204. 224. 260. 127, 237, 256, 35, 110, 44, 241 188, 71, 69 86 74. 197, 42 290, 118, 15, J49, 62 88, 209, 240. 123, 176, 81, 217*, 18, 66. 39, 255, 295, 216, 4, 85, 124, 150, 78, 157, 14, 292, 113, 200, 189, 132, 169 en 72 en van de leening groot 400.000. 25 aan deelen, zijnde de uos. 130, 76, 110213, 96, 39, 222, 48, 235, 336, 237, 178, 236, 271 37. 46, 393, 293, 294, 91, 173, 171. 47, 275 en 267. De gemeenteraad van Zwolle heeft tol tweeden praeccptor aan de Latijn- school aldaar benoemd den heer S. J. Warren, doclorandus in de letteren te Leiden. Mej. C. Donkerleerares aan de school van middelbaar onderwijs te Dordrecht, is door den gemeenteraad te Groningen met algemeene stemmen benoemd tot directrice van de aldaar op te riglen school van middelbaar onderwijs voor meisjes. Door de hh. A. A. van Bemmelen. directeur der Rotterdamsche dier gaarde. Schepman, rentmeester te Rhoon, en dr. H. J. van Ankum, leeraar aan de hoogere burgerschool te Rotterdamworden pogingen aangewend om eene vereeniging ter beoefening der dierkunde in het leven te roepen. Zij roepen daartoe de medewerking van de beoefenaren dier wetenschap in en die van belangstellenden. Reeds zijn o. a. de hoogleeraren E. Selenka te Leiden, P. Harting tc Utrecht en M. Salverda te Groningen toegetreden. In de maand Mei zal er eene algemeene vergadering worden gehouden, ten einde de ver eeniging te vesligen. (Hbl.) Volgens ontvangen berigt.uit Aden, van 23 Maart, heeft het stoom schip Prins Hendrik de reis naar hel Nieuwe Diep weder voortgezet, en volgens berigt uit Point de Galle, van 24 Maart, heeft Ac Prins van Oranje de reis naar Batavia vervolgd. Op 15 Junij e. k. worden de vrouwelijke gevangenen uit de gevangenis te Woerden naar 's Hertogenbosch overgebragl en wordt het dienstdoend personeel gedeeltelijk overgeplaatst, gedeeltelijk op wachtgeld gesteld. Te Delft zal door de deelnemers aan den voorgenomen oplogt, op 2 April, aldaar een bezoek gebragt worden aan het praalgraf van prins Willem den Eersten in de Nieuwe kerk, en na het uitspreken van enkele toepasselijke woordeneen zilveren krans op dal praalgraf worden ncder- gclcgd. De stoet zal het kerkgebouw binnenkomen en zich daaruit verwij deren onder het bespelen van het orgel. De plegligheid zal van zeer een- vottdigen aard zijn. Volgens het JVeekbl. van Haarlemmermeer laat het vooruilzigt van vlasverbouw in Haarlemmermeer zich tot heden niet zeer gunstig aanzien, daar men in vorige jaren op dezen tjjd reeds veel zoogenaamde vlasboeren zag om land te huren, ja zelfs alsdan reeds alles van de hand was; en nu kan men wel zeggen, dat het een witte raaf gescholen is, als men twee of drie van die mannen ziet. Men zegt dan ook dat thans nog geen derde gedeelte van hel beschikbare land verhuurd is. Ook de logementhouders alhier ondervinden daardoor veel nadeel. Naar men zegt, zal het nationaal feest, op 1 April a. s. te Haarlemmer meer te vieren, zich enkel bepalen tot hel onthalen der schoolkiudercn in de scholenen zullen er verder geene volksvermakclijkheden kunnen plaats hebben, ten gevolge van te weinige bijdragen, die dan ookzooals men verder zegt, zeer ongelijk zijn geweest. Te Amersfoort beeft men voor liet Aprilfeest een hertog van Alva ge maakt, lang twaalf voet, dien men een kolossalen bril zal opzetten. Die antieke beul is bestemd om op den lsteB April eerst tentoongesteld en dan 's avonds in groot tenue //geblakerd" te worden. De Derent. Cour. meldt het volgende: Een ingezeten van Deventer, van eene reis naar Holland terugkeerende, gaf aan het station te U. een zwart lederen reistasch, die slechts eenige reis voorwerpen zonder waarde bevatte, aan den restaurateur in bewaring voor den tijd, dat hij in U. eenige zaken ging verrigten. Even voor het vertrek van den trein naar Deventer werd hem de tasch teruggegeven. Bij zijne aankomst alhier haar na eenige moeite openendevond hij daarin tot /ijne verbazing onderschei den effecten, tol eene waarde van omstreeks 5000, benevens nog een éjui. Het bleek, dat de reistasschendie volkomen op elkaar geleken, verwis seld waren. Onmiddellijk stelde hij een en ander ter beschikking van der» commissaris van policie. Deze telegrapheerde naar den heer W. te A., wiens naam op een der omslagen te lezen stond. Spoedig daarop zond deze een bediende, die, met overgaaf der andere reistasch, de noodige bewijzen gaf voor den eigendom der effecten, die hem dan ook werden ter hand ge steld, benevens het étui, dat eene zware gouden damesketting met medail lons bleek te bevatten. De bediende was zoozeer verheugd over het terug vinden dezer stukken van waarde, en zoo erkentelijk voor de eerlijkheid van onzen stadgenoot, dat hij uil naam van zjju patroon durfde aandringen op vergoeding van schade, die de arme man door dit ongeval had moe ten lijden Daar het uitgestrekte sterrebosch te Assen in liet vorige jaar uitmun tend geschikt is bevonden voor het in het vorige jaar aldaar gehouden noordelijk zendingsfeest, heeft het hoofdbestuur daarin aanleiding gevonden, zich weder tot het gemeentebestuur te wenden, met verzoek het bosch tot het tweede zendingsfeest af te slaan; bij den raad bestonden hiertegen geen be zwaren. Naar men verneemt zal dit feest op grooter schaal plaats hebben. Te Grave had dezer dagen het volgende ongeluk plaats. De majoor magazijnmeester aldaar had een nieuw soorl vuurwerk vervaardigden be gaf zich tol het nemen van eenige proeven des avonds buiten de si adtoen de ontbranding echter niet naar wensch gelukte, liet hij een hein verge zellend jeugdig artillerist de lont aanblazen, met het noodlottig gevolg, dat deze, bij de ontploffing door de volle lading getroffen, deerlijk gebrand w erd en waarschijnlijk hel verlies van zijn gezigt zal te betreuren hebben. Zalurdag 11. werd de baanwachter van het wachthuis n°. 59, nabij het station Swalmen (Limburg.) door den spoortrein overreden. De machinist, die het ongeluk had gezien, slopte onmiddelijk, ten einde zoo mogeljjk Imlp te verleenen. De ongelukkige was echter reeds dood. 's GRAVENUAGE, 25 Maart. Z. M. heeft vergunning verleend aan den heer L. L. A. Coenegracht, lid van den gemeenteraad tc Maastricht, tot het dragen der versierselen van ridder der orde van het H. graf van Jeruzalem en van hel daaraan verbon den cosiuum, hem door den patriarch van Jeruzalem geschonken; aan den heer M. van der Tak, Ned. consul-te Kanagawa, tot het dragen der ver-

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1