pek tkke<;r u. 1° APRIL 1872. AANBESTEDING ten pig is. die aan zwarten drank verknopen, werd besloten, <lal hun eigendom ver woest zal worden Degenen, die van kleurlingen diamanten koopen, komen er zoo gemakkelijk niet af, daar zij met de zwaarste straffen bedreigd worden, zoo als verwoesting van eigendom, afsnijden van oorenom daarna te worden geteerd, gevederd en op den koop toe vjjfiig slagen op den kloo ien rug te krijgen. tC 3 F8AK8HMK. Op het regeringsontwerp lot beteugeling der aanslagen tegen de ge vestigde orde van zaken heeft de heer Boyer een amendement voorgesteld, einde te doen uitkomen, dat hel tegenwoordig bewind slechts voorloo- Hij wil in art. 1 de woorden: «Elke aanval, hetzij tegen de natio nale vergadering, hetzij tegen het gouvernement, dat bij hare besluiten van 17 Febr.i 1 Maart en 31 Aug. 1871 er het uitvloeisel van is," enz., door bet volgende doen vervangen: "Elke aanval, hetzij tegen de regten en het gezag der nationale vergadering, hetzij tegen die, welke liet voorloopig gouvernement ontleent aan hare besluiten van 17 Febr. en 31 Aug. I87t,"enz. Volgens het Jour», des Dêb. zal ook de regering denkelijk belangrijke wijzigingen in hare voordragt ter vernieuwing van zekere bestaande straf bepalingen tegen aanvallen op de regtmatig bestaande orde van zaken bren gen, en de nationale vergadering alsdan zekerlijk, met het oog vooral op de woelingen der Bonapartisienpariijdat ontwerp van wet aannemen. Te Parijs is dezer dagen, in liet Cirque des Cliamps-Elysées, eene tal rijk bezochte bijeenkomst gehouden ten behoeve van liet fonds tot kwijling der schuld aan Duitscliland. De heer Alhanase Coquerel heeft eene rede gehouden. Hij gaf als zijne meening te kennen, dat. nu het werk tot spoedise bevrijding van den vadcrlandschen grond begonnen was, de mis lukking daarvan gevaarlijk voor Frankrijk zou kunnen worden. In het geheel is lot dusver eene som bijeengebragt van 23 millioen. Uit Genève meldt men dat prins Napoleon zich sedert eenige dagen daar ter stede en in den omtrek ophieldnaar hel scheen om orde te stel len op den verkoop van zijn landgoed in het kanton VVaadtland en van zijne aldaar aanwezige paardenrijtuigen enz DUlTiCH I. V V D. De Posener policie heeft eene huiszoeking gedaan in het Jezuiten-kloos- ter te Schrimm. Aldaar zijn een aantal gewigiigc papieren in beslag geno men, welke echter niets bezwarends opleveren tegen den persoon, die te Berlijn gearresteerd is als verdacht van eeuen aanslag op het leven van den vorst von Bismarck beoogd Ie hebben. He Bank- uvd /iand.-Zeit. deelt, betreffende de huiszoeking in het Jeuï enkloosltr te Schrimm mede. dat de belangrijke papieren, welke door de policie bij die gele.-enheid zijn in beslag genomende zaak Weslerwell niet in een ongunstiger licht hebben geplaatst. Niet onopgemerkt is het geble ven, dat de mededeeling, door de regeering gedaan ten opzigte van de arrestatie van Weslerwell, uitsluitend is toegezonden aan de liberale dag bladen der hoofdstad. Dok is, volgens de Germania, de bekende domheer Kozmian geen Jezuïl, maar een wereldlijk geestelijke. Vroeger was hij gehuwd; na liet overlijden zijner echtgenootc heeft hij den geestelijken stand omhelsd. LONDEN, 27 Februarij. De plegtigheid van heden was luisterrijk. De koningin, de prins en prinses van Wales, benevens de andere leden der koninklijke familie, waren er bij tegenwoordig. De stad was feestelijk ver sierd, en vele huizen schitterend gedecoreerd. Er was een buitengewone toevloed van menschen en er heerschte eene algemeene geestdrift. Voor de illuminatie zijn grootsche toebereidselen gemaakt. Het is zeer schoon weder. BRUSSEL. 27 Februarij. De kamer van afgevaardigden heeft ten aanzien der interpellatie over het verblijf van den graaf de Charabord te Antwerpen met 53 tegen 37 stemmen de volgende mo'ie aangenomen: de kamer, vol daan over de ophelderingen der regering, gaal over lot de orde van den dag. LONDEN. 28 Februarij. Ten gevolge van ongelukken, gisteren bij de feest viering voorgevallen, zijn 70 personen gekwetst en heeft men hel verlies van een menschenleven te betreuren. De illuminatie gisteren avond was schitterend. De menigte was opgepropt in de stralen. De orde bleef on gestoord. NEW-YORK27 Februarij. De Russische vlootmet grootvorst Alexander aan boord van een der schepenis te Havana aangekomen. Naar men zegt zou de ministerraad te Washington besloten hebben geen enkel gedeelte van de Amerikaausclie stukken in de Alabama-qiiaeslie terug te nemen. Het antwoord der Unie aan lord Granville zal waarschijnlijk Zaturdag verzonden worden. 1NCEZONDEN. Moet Leiden den eersten April geen locaal feest vieren Ziedaar een vfaas die velen doen en waarop velen een toestemmend antwoord hopen en verwachten. Eigenlijk is dal geen vraag, het spreekt veeleer van zelf dal, waar heel Nederland feest viert. Leiden niet treuren moet, en liet zou op treuren gelijken als meiden stil bleef, wanneer alle Nederlanders jubelen en Wijde zijn, omdat 301) jaren geleden de grondslag werd gelegd voor hun onafhankelijk bestaan, voor hunne vrijheid en voor de-vestiging van het gezag van het huis van Oranje. Er zal zeker wel feest gevierd worden, maar wie zullen het op touw rellen, en wanneer en hoe zal men het aanleggen? Over deze vragen is men wat ongeduldig, want de tijd nadert om voorbereidselen Ie maken. Men is bescheidenmen wil zich niet voorop schuivenmaar de zaak moet toch een begin hebben. Verwacht men misschien dat de sub-commissie voor de Brielsclie feestviering hel initiatief zal nemen? Het is mogelijk, ja zelfs waarschijnlijkmaar dan zou het niet kwaad zijn als zij er eenig teeken van gaf Leiden moet meê feest vierenhet ga zoo het gahet volk moet op den eersten April, of op den tweeden, als men vreest den Paaschdag te verstoren in Leiden (eest vieren en dal wel zóó als liet een volk pastdat t Wat z'jne vrijheid eu de geschiedenis van zijn vrjjheid beteekeut, Waarschijnlijk zullen heeren fabriekanten voor hun werkvolk zulk een feest begeeren en bevorderlijk zijn. Wij willen op niets vooruitloopengeen plannen aangeven ol program ma's ontwerpen, want wij hopen dat zeer spoedig mannen van goeden wil hun lust zullen toonen om met liet volk een tialionalen gedénkdag in gepas- ten ernst en reine vroolijkheid te vieren. D. iüitracrf i j!ie èïanö. Van 22 tot en met 28 Februarij 1872. BEVALLENE W. A. Vreeburg, geb. Jansen. Z. -- C. II. de Nie, gcb. van Heu- zen, Z. - tl. van der Drift, geb. Dobbe. D. E. G. van Hillen. geb. Roman. Z. S. M. Alt, geb. Bink, D. - J. G. Doorneve'd, geb Vcrgiinst. D. J. van Rossen, geb. Fontein, tweel. D. en Z. E. J. Ilcnzing. geb. van Beek. Z. D. Koorenhoff, geb. Chrispijn, - G. de Gooijer, geb. Glazemaker, Z. A. Jardyn, geb. Arke- veld, 1). E. Vallentgocd. gel) de With. Z. A. I). Kok, geb. van de Wetering, D. C. Fallaitx. geb. van der Woerd, D. --P. Selier, geb Fleur, Z. - M. J. G. Smit. geb. Fasbender. D. - M. Hosier, aeb. Breedevell. Z. - S. Ben nine. eeb. de Tombe, Z. -- M. J. Blansjaar. geb. van den Bosch, Z. L. Wassenaar, geb. Hoorn, Z J. Verver, geb. van Poianen. Z. Gh. W. M. 1. Blok, geb. Prillevitz. Z. A. van Essen, gel). Mahns. D. E. Densel. geb. Vergnnsl, Z. J.öuwerkerk.geb, Pon, Z. Sanders, geb. Spijkerman. Z. J. W. van Slraalen, geb. de Bok, D. M. Lilt, geb Cornielje, Z. - S. Briejer. geb. Augustijn, D. L. Singeriing, geb. van der Meer. Z. - M. G HaVaken, geb. van der Tuin. Z.C. Laneezaal, geb. Wellaard, Z. P. S. Broekveldl, geb. Bink. Z. G. E. Kampenhout, geb. Plas, Z. GEHUWD: J. Plu. jm. en H. de Fey, jd.-- J. 11. Pelcr, jm. en S. de Vos. jd. C. J. Mioch. jm. en G. M. C. Grunewald. jd. P. Blöle. jm. en S. G. Dool. jd. OVERLEDEN M. E. Woudstra. D 4 m. G. Bartels. wede J. van der Meel, 73 j. J. Beekman, geb. Questroo, Z. levenl. W. J. L. Koops, 19 d. J. A. Smit, Z 18 j J. Bouwman. Z„ 2 m. P. Lancet. 2 j. A. Vrijbloed, Z., 21 m. -- J. van Went, V„ 72 j. J. J. Ltiberli. geb Wilhelm. D. levenl. J. G. Bellerman. Z., 14 m. M. H. Knolter. Z 3 j. A. de Graaf, V 76 j. I. G. StarrenbHrg. 1).. 5 m. - P. M. J. Meijer, Z„ 2 j. W. J. van Nieuwenhurg, Z., 2j. - M. Grandjean, Z 15 m. J W Jong, Z.. 15 d. J. G. Genet. D..4 m. M. C. van Beek. geb. Vermimicht, D. levenl. H. de Vos, 82 j. P. M. M. J. van der Slap, Z., 7 m. N. Krama. Z.. 3 m. G. J. van Viiabt, D„ 2 j. G. M. Lory, Z„ 3 j. - H M. Lemair, D i7m. J. W. Sierat. Z.. 4 j. M. H. Aalbert. geb. Dnynslee, Z.. levenl. - W. Westgeest, 56 j. J. J. Pickée, geb. Berger, 02 j. M. E. Nieuwenhurg. D„ 2 j. - J. G. G. Verhoeven, Z., 22 j. I.G. Rijken, D.,4j. A. J. van Dooren. 5 j. ADVEItTOTI E V Op heden 27 Februari 1872 zijn bij de eerste uilloting van Aandeelen in de rentelooze leening tot herbouw der Remonstrantsche Kerk te Leiden uilgetrokken de volgende 25 nummers, a's: N®. 149, 189, 83, 1, 379, 273, 68, 269263, 48, 259, 386, 373, 228, 190, 405 173 297, 223, 271. I3S 233, 177, 37 en I04. De Aandeelen zullen bij den Opziener-Boekhouder D. J. COCKUYT. tegen afgifte van hei bewijs, worden uitbetaald. Namens den Kerkeraad der Rem. Gercf. Gemeente te Leiden, T. HOOIBERG. Scriba. op Vrijdag 8 Maart, des namiddags te 2 uren, in bet Kantoor der Leidsche Stoombooldienstvan: liet bouwen van een Station, Steenkolenbcrgplaats enz., aan de Zijlpoort te Lelden. De teekcuingen en bel bestek liggen van af Vrijdag I Maart aldaar ter inzage, de aanwijzing zal geschieden op bet terrein Dingsdag 5 Maart, des morsens te 10 uren. Inlichtingen zijn te bekomen, bij den Architect J. G. VAN PARIJS, te Leiden. De billelten moeten 24 uur voor de besteding ingeleverd worden. DE DIRECTIE. Bij de veiling op den 23s,e° Februari 1872, ten overstaan van den Nota ris Mr. H. OBREEN te Leiden, gehouden, zijn de navolgende perceelen in bod gekomen, als volgt: N\ 1. Een UEERENHUIS met ERF en TUIN, in de Kerkstraat te Lei derdorp, N®. 139, op ƒ2100.—. Verhoogd mete 100. Nader verhoogd met100. Nog met200. En nog met 300.—. En alzoo thans in bod opƒ2800.—. N®. 2. Een HUIS, ERF en TUIN, aan de Langevaart te Hijnsburg, op "4100. N". 3. Een partij WEI- en HOOILAND, in den Oostbroek polder onder Soeterwoadegroot 3 B.34 R.40 E.op 7200. Verhoogd met400. En alzoo thans in bod op ƒ7600.—,- N°. 4. Een HUIS en ERF, aan de Nieuwe Volmolengrachl te Leiden, Wijk V, N". 606 a. op770.—. Verhoogd met4 50.—, En alzoo Ihans in bod op 820.-. N®. 5. Een UUIS, aan bet Schelpenpad onder Soeterwoude F, N". 68, op460.-. Verhoogd met 100.—s En alzoo thans in bod op 560,—. De afslag zal plaats hebben Vrijdag den 1'"» Maart e. k., des voormiddags ten 11 uur; verhoogiugen worden lot dien dag aangenomen ten kauU&e van jïcmelveu Notaris, waar .tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 3