LEIDSCÜE 0 7 Pfc C©UI!AHT. 1871 MAANDAG 19 FEBRUARIJ. N°. 42. ST A DSwBE R1G TEN. mnnëmlandscir; iwivigten. PER TELEGRAAF. />e Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courani is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. I 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer 12.50 'tjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Be prijs der Advertentiün is van 1 4 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. Ad verten tien voor OuitschiandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEÏN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiün te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M.BerlijnLeipzig, Dresden, Bres/au, Keulen, Stuttgart, Wéenén, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genïse éh Lausanne, zs. "jtf. ■rCj'.-j/ LS Bij deze Courant behoort een BIJFOEGSEL. Hij deze Courant wordt verzonden /V". 7 (blad 7) der Handelingen tan den Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Dingsdag 20 Februarij 1872. 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1®. Verzoek" van J. en A. Le Poole ter bekoming van gemeentegrond onr daarop eenige arbeiderswoningen te bouwen. 2®. Verzoek van II. L. A. van dampen om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1871 voor zijne moeder., de weduwe Bronsgeest. 3®. Voordragt tot het verleenen van kwijtschelding der boete voor hel le laat opleveren van stads-gelioorzaal slichten, door het plaatsen van cene brandende kool onder een dak. vermoedelijke dader is thans aangehouden. Zie verder hel Bijvoegsel). De lil LEIDEN, 17 Februarij. Te dezer slede heeft zich eene commissie van studenten gevormdzamengesteld «it leden van het Literarisch dispuut-gezelschap "Lambert ten Kate," tot inzameling van gelden onder het Leidsche sludenten-corps ten behoeve der Brielsche feestviering op 1 April a. s. Deze commissie beslaat uit de heeren J. te Winkel. A. Nortier, S. Muller en T. Nolen. Gisteren avond omslreeks 6 ure is aan den singel nabij de voormalige Marc-poort uit het water gehaald het lijk van zekeren M.in dien omlrek woonachtig. De man, wiens geestvermogens niet in goeden toestand waren, word reeds gedurende drie weken vermist. Het gelal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 172 lot 202 volwassen personen en 80 tot 103 kinderen. Bij kon. besluit is bepaald, dat de standplaats van den directeur voor het Diaierieel der artillerie niet meer le Utrecht, maar voortaan te 'sGra- vcnliage zal gevestigd zijn. De minister van oorlog, (gezien cle beschikking van 6 .Tulij 1865n®. 82 P. houdende vaststelling van een voorschrift omtrent de uitvoering van de wet va» den 28 lt" Augustus 1 51 (Staatsblad n". 128), voor zoovee! betreft de zamenstelling en de regeling der werkzaamheden van de raden van onder zoek; en van oordeel zijnde, dat gezegd voorschrift niet heeft beantwoord aan het doel, om eene juistere opvatting cn toepassing der bovengenoemde wet te bevorderen, heeft goedgevonden, bij dispositie van 8 Februarij jl., voormelde beschikking, met daarbij behoorend voorschrift, in le trekken en huiten werking te stellen. i - De hoogleeraar mr. Opzoomer te Utrecht heeft eergisteren zijne akade- misclie lessen op zeer eenvoudige wijze weder geopend. Niettegenstaande de hoogleeraar niet de minste blijken van vereering verlangde, was er een zeer groot auditorium aanwezig, dat hem bij zijne komst hartelijk verwelkomde; na zijn innigen dank betuigd le hebben voor de onverwachte blijken van welwillendheid, ving de hoogleeraar de lessen aan, na het eindigen waar van de toejuichingen geen einde schenen te nemen. De heer mr. llaOinans, ontslagen kanlonregter le Vcnlo, komt in een brief aan de N. R. C. op tegen hetgeen door dat blad.werd gemeld, om trent de redenen die lot zijn ontslag aanleiding hebben gegeven. Blijkens het D. v. 's Gr. beeft de heer Ilafïmans den minister van justitie kennis gegeven, dat hij voornemens is in de ecrslc zitting der tweede ka mer verlof te vragen cm hem te interpelleren over zijn ontslag als kanton- regter. Hij heeft levens den minister verzochtbijaldien deze zou mccnen feilen te kunnen en te moeien articuleren betreffende liet verwaarloozen fan zijn karakter als kantonregler of van zijne ambtsbezigheden die feiten hem vooraf te willen mededeelen, ten einde zich op zijn antwoord te kun nen voorbereiden. De. minister heeft den beer Haffmans geantwoord, dat bij vermeent de door hem aangekondigde interpellatie te moeten afwachten. Betreffende den nieuwen waterweg van Rotterdam naar zee wordt Uians ook gemeld dat in (leze week twee schepen langs dien weg goed en wel in zee zijn gezeild, in weerwil van een betrekkelijk lagen waterstand. Tc Slicdrocht heeft men Dingsdag li. op nieuw gelraeh! brand te PARUS. 16 Februarij. lieden werd in de Sint-Augustijner kerk de lijk dienst voor den heer Conti gebonden. Eene talrijke menigte was tegen woordig. Na den afloop der plegligheid verliet de beer Rouher de kerk le voet. Ongeveer 500 personen volgden hem met den kreet: Leve Rouher! WEENEN, 16 Februarij. In de zitting van den rijksraad heeft de minis ter van justitie eene wet op de strafvordering ingediend; vervolgens ook een ontwerp van wet om tijdelijk de jury's te schorsen. Rij dit laatste doet de minister uitkomen, dat de regering dien maatregel noodzakelijk achtte om de instelling der jury te redden daar waar de leden der jury zich niet door het regt. maar door poiilieken hartstogt laten leiden. PARIJS, 16 Februarij. Er hebben eenige wanordelijkheden op Corsica plaats gehad, waarbij een persoon is gedood en een ander gewond. De rust is hersteld. In de kamer heeft de minister van binnen!., zakenin antwoord op eene interpellatie van den lieer Mestreau, gezegd, dat het bewind naauwlctlend waken zal tegen eiken Bonoparlischen aanslag tegen de regering of legen de kamer. De regering bestreed het in overweging nemen van een voorstel van Daiiirel nopens de betrekkingen tnssciieii de kamer en den president. Ile't voorstel is twee maanden verdaagd. LONDEN, 16 Februarij. De memorie onzer regerittg', atiti het scheidsgé- regt te Genève over te leggen, is bij het parlement ingediend. Daarin wordt liet traclaat van Washington uitgelegd worden de pligten van het geregl uiteengezet en wordt een historisch overzigt gegeven van de feilen betrek kelijk de Alabama, de Shenandoahde Florida en de Georgia. De me morie houdt staande, dat Engeland in zijn gedrag ten aanzien van geen dezer schepen te kort gekomen is aan zijne internationale pliglennoch zich verantwoordelijk gesleld heeft. Engeland heef! met ijver en zorg de onzijdigheid in acht genomen. De schepen waren niet voor dén oorlog toe gerust op Engelsch grondgebied. Engeland betreurt liet dat zij uit Engel- sche havens vertrokken zijnmaar kan de regtroatighe.id van geldelijke eisclien niet toegeven. Onze regering is bereid de beslissing van liét scheids- geregt, gunstig- of ongunstig, aan te nemen; hel verlangt alleen, dat die beslissing juist zij. HAVANNA, 15 Februarij. Caracas is door de opstandelingen onder Guerra bezet. De regering trekt hare troepen bijeen bij Aguascalientes en laat een klein garnizoen in San Louis achter. De regerings-generaal Hocha trekt naar het binnenland op. Geen lijding van I'orfirfo Diaz. Fétix Diaz is'gedood. NEW-YORK, 15 Februarij. De New-York Times, de Herald cn de Tri bune b( waren hel stilzwijgen over de Alabama-quaeslie. De World beval een uitvoerig artikel, houdende betoog dal de scheidsregthank te Gencve het regt heeft om te beslissen of de eisclien betreffende de vergoeding van indirecte schade kunnen in overweging genomen worden bij de scheidsreg- lerlijke uitspraak. In Mexico breidt de omwenteling zich uit; 30.000 gewapende opstande lingen bezeilen het grootste gedeelte xlcr provinciën Puebla en Veracruz. Juarez zou aten beroep hebben gedaan op president Grant, om liern te hulp te komen .LD VLETEN TULA. Bevallen van eene Boclifer M. M. E. VAN I1ARTROP SECREVE Leiden, 16 Febr. 1872. Overleden te Brielle, den i5'lfn Februarij 1872, de Hooggeboren Heer j\. G. W. Graaf VAN HOGENDORP, Bclnnvdbroeder en Broeder van W. C. VAN DEN BRANDELER Bezoeken worden niet afgewacht. Eenige kennisgeving. J. C. VAN DEN BRANDELER geli Gravin van Hoüendorp.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1