LË1D8CIIE 0 ERA UT. 1872. V. 58. WOENSDAG 14 FERRUARIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel janrs ƒ3.franco p.p. i 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer 2.50 'i jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Ailvertcntiën voorDuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, LubeckFrankfurt a. il., Berlijn, Leipzig, Dresden, Bres/au, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genève en l.ouear.ne. STA DS-BE RI G TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN 111 Gezien de circulaire van den Commissaris des Konings in deze provincie, van den W'n Februarij 1872, A, n". 1024 (2e afd.). Provinciaalblad n". 19; Waarschuwen bij deze de ingezetenen der gemeente tegen liet gebruik van 1 scheepsbeschuit, die bier te lande is aangevoerd en vermoedelijk afkomstig uit Fransche vestingen en aldaar afgekeurd, en welke gebleken is geheel I ongeschikt te nijn tot voedsel. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRAN DELER, Burgemeester. Leides, 13 Februarij 1872. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 15 Februarij 1872, 's namiddags te half drie uren. Onderwerpen 1». Verzoek tot continuatie, van Dr. W. M S. Junius, als geneesheer in bet Caecilia-gasthuis. 2». Verzoek tot continuatie, van Dr. J. Baert, als slads-genecsheer. 3 Verzoek lot continuatie, van J. A. Longepée, als stads-heelmeester. 4». Verzoek van A. van der Spiegel, 2e hulponderwijzer der 4e klasse aan de openbare lagere school n°. 1 voor minvermogenden, om ontslag tegen 15 Februarij. 5' Verzoek van W. Bricl, hulponderwijzer der 2" klasse aan de openbare lagere school n". 1 voor onvermogenden, om ontslag tegen 1 Maart. fi". Verzoek van L. IL Verhoog, lc hulponderwijzer der 3' klasse aan de openbare lagere school n». 1 voor onvermogendenom onlslag tegen I Maart. 7". Voordragt tot bel verleencn van kwijtschelding van huur van liet ma gazijn in de Smidssleeg aan G. van der Veer. 8'. Voordragt tot het vragen van magtiging tot het regelen van gemeen schappelijke zaken met de gemeentebesturen van Utrecht en Woerden. fl". Verzoek van C. Smit Jr. en C. Muller Cz.om vergunning tot het leg gen van eenc brug over de singelsloot tusschen de voormalige Mare- en lleerenpoorten. MO». Verzoek van C. J. Damme, om afschrijving van plaatselijke directe he- lasling 1871. II». Staat van af- en overschrijving op de begrooting 1871 van het Gerefor meerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. IJ!Ni\E!NLANRSCIIE IJKRIGTICN. LEIDEN, 13 Februarij. De commissaris des konings in Zuidholland heeft aan hh. burgemeester f en wethouders der gemeenten in dit gewest mededeeling gedaan van en hunne aandacht gevestigd op de volgende circulaire, den 8,lc» dezer door den 1 minister van binncnl. zaken uitgevaardigd «De adjunct-inspecteur voor het geneeskundig staatstoezigt voor Noord- holland berigt mijdat onlangs te Amsterdam een aanzienlijke partij scheeps beschuit is verkocht en afgeleverd voor een naar Java bestemd schip. Voor het verlrck werd ontdekt dat de beschuit van slechte hoedanigheid was, waarna de ontvangst werd geweigerd. Op verzoek van den hoofdcommissaris van policie te Amsterdam, werd daarop door de stedelijke beambten voor de keuring van voedingsmiddelen een monster van die beschuit onderzocht, waaruit bleek dat zij tot voedsel geheel ongeschikt is. Volgens aan den hoofdcommissaris verstrekte inlich tingen is, in het laatst van het vorige jaar, van Antwerpen lc Amsterdam ingevoerd ongeveer 70000 kilogram scheepsbeschuit, vermoedelijk afkomstig uit Fransche vestingen en daar afgekeurd. Door de plaatselijke gezondheids commissie te Amsterdam is gemeld feit ter openbare kennis gebragt en het publick gewaarschuwd bjj het koopen van scheepsbeschuit voorzigtig te zijn. Volgens gerucht is de partij beschuit naar verschillende andere gemeenten, o. a. naar llarlingcn overgehraglwaar men wil beproeven die teverkoopen. Ik acht het raadzaam dat de ingezetenen der gemeenten in nwc provincie, voor zoover dit niet reeds geschied is, zoodra mogelijk tegen het gebruik van scheepsbeschuitvan die partjj afkomstigworden gewaarschuwd.'' - Uit Voorschoten meldt men ons dat door de sub-commissie aldaar voor de feestelijke viering van I April a. s.bestaande uit de hh. mr. C. M. Im merzeel, J. M. van Kempen en J. Roest, voor dat doel aldaar is ingezameld eene som van ƒ80. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: In de vorige week zijn alhier 38 schuiten met verschen visch aangeweest, welke besomden van 50 tot 130 De volgende prijzen zijn besteed: voor groole tarbot 4 a 7 per stuk, groote tong f 0.15 a 0.25 per stuk, bunschol ƒ0.40 a ƒ0.50 per stuk; kleine schol 3.50 a ƒ5.50 per mandrog ƒ3 a ƒ3.50 per mand, steur ƒ4 per mand, vijfsterren 5 a 8 per kar. De geheele vloot is thans op de visscherij uitgegaan. Dc heer G. Vos Flz.pred. alhier, is beroepen naar de Iierv. gemeente te Waspik. In,eenc algcmcene vergadering der Amsterdamsche kanaalmaatschappij is de dircciie, overeenkomstig haar voorstel, gemagtigd lot het sluiten eener geldloening. ten laste der maatschappij nominaal groot 5V2 millioen, op zoodanige voorwaarden als door de directie, in overleg met commissa rissen en mei de regering, zal worden vastgesteld. In verband mei dit besluit zijn, len einde de garantie van den staat te bekomen voor de rente en de aflossing dier lcening, eenige wijzigingen in de concessie gebragt. Door m'. L. llafTinans, lid der tweede kamer en der prov, staten van Limburg, is de volgende advertentie in het Venloosch IVeekbl. geplaatst: «Aan de ingezetenen van het kanton Venlo. Met weemoed kom ik als kanlonregter van u afscheid nemen. Het valt mij hard, ik ontveins het niet. Sedert 10 jaren heb ik liet eervol ambt van kanlonregter met lust en liefde waargenomen en het was mijn zoetste droom onder u mijn leven te slijten in eene betrekking, die zoo aangenaam is, wanneer men een hart voor liet volk heeft. In den raad mijner politieke vijanden was het echter anders besloten. Ik lees daar in de dagbladen dat aan mij, bij besluit van 7 Febr.als kantouregter eervol ontslag is verleend. Ik heb dat ontslag niet gevraagd. De redenen vail dat ontslag zijn mij onbekend. Ik ben niet gehoord. Mij, den regter, die nimmer het kind van den armslen daglooner tot 50 cents boete veroordeelde, zonder dat kind te liooren, mij gewordt bij toeval het berigt dat ik van mijne positie, van mijne hoep voor den ouden dag berooid ben, zonder gehoord lc ziju. Zoo iets is ncoil gezien. Er is meer; ik ben niet eens gewaarschuwd. Als een bliksemstraal uit hel deren hemel valt deze slag op mij neer. Maar daarom niet getreurd! Mij rest, na het verlies mijner bedieningen, dc troost van het rein geweten eu de gedachte dat althans uwe genegenheid mij bijblijft. Neeneene daad van derden, die ik niet qualificeren wil, zal geen stoornis brengen in het vertrouwen, waarvan gij mij zoo bepaalde en zoo herhaalde blijken gegeven hebt. Wat mij betreft, ik zal u niet ontvallen; ik zal, nu als vroeger, voor u en voor de katholieke zaak in Nederland pal slaan." De AL II. C. zegt vernomen te hebben dat liet besluit tol bedoeld ontslag genomen is op grond van ongunstige adviezen van den procureur-generaal in Limburgover de wijze, waarop de heer Haöaians het ambt van kanlon- reg er waarnam. De AL Rolt. C. meldt: Maandag waren alle groenten- en fruilwagens. zoowel als de overige uitstallingen op de Groote Markt alhier, met vlaggen en sommige bovendien op verschillende andere wijze versierd, terwijl er tevens eene ecrepoort stond en ook op het markmeesters-kantoor. achter de Groote Kerk, door de dagelijks ter markt staande personen eene vlag was uitgehangen, alles ter eere van den heer B. Lamotdie het voorregt mogt genieten zijne 25-jarige betrekking als marktmeester te gedenken. In den voormiddag ter markt verschenen, werden hem uit naam der nering doenden, zoowel als van verschillende andere zijden, de hartelijkste geluk- wenschcn loegebragt, en niet alleen op dat oogenhlik. maar ook den gc- heelen dag hecrschle aldaar eene levendige opgewektheid, die niet weinig werd verhoogd door de talrijke belangstellenden ca nieuwsgierigen, wier toevloed, aangelokt door den feestclijken tooi, vooral tegen den namiddag gestadig toenam. Was de algemeene vreugde een bewijs van de achting en genegenheid die de heer Lamot zich in zijne betrekking heeft verworven, niet minder was dit gebleken uit de in ons blad opgenomen advertentie van «de gezamenlijke groenten- en fruitvrouwen en andere geplaatsten op dc weekmarkten alhier" tot openlijke uitdrukking van den wensch van hem nog lang in hun midden te zien. Naar wjj vernemen is hem van diezelfde

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1