PBEGIOSA, het Spaansche Heidinnetje, I1ET ('OXSIGXE IS SXORKEX! ULLMAN'S CONCERT, ADMINISTRATIE - K AN TO O R~ 1)1! TEREEim. PER TELEGRAAF. Door li 11. Doctoren aanbevolen. volgende telegram ontvangenvan Ispahanltajik voor de duizend pond sterling. De hongersnood woedt vreesselijker dan ooit. Tienduizend perso nen worden dagelijks door ons gespijsd en gelaafd. Intusschen zijn reeds 3000 ingezetenen van den honger omgekomen De christenen van Feridan sterven mede van honger. Dm de zaak nog hezwarender te maken zijn nu ook de armen van Ispahan teil onzen laste gekomen. De Israëlieten zijn uitgehongerd. Wat kunnen wij van u wachten? 3000 pond sterling in de maand zouden niet voldoende zijn om iedereen te voeden. F Si A IV H K I.S K. Volgens de Ind. Beige zou het nieuwe manifest van den graaf de Chamhord den heer Thiers groot genoegen doen, 0111 reden dat het naar zijne meening de scheuring in den school der koningsgezinde partij on herstelbaar maakt en alzoo bijdraagt om de bestaande orde van zaken tc bestendigen. De commissie der kamer, belast met het ontwerp betredende den fabriekarbeid der kinderen, heeft zieli vereeuigd met het denkbeeld, dat van staatswege inspectie over de fabrieken moet gehoudeu worden, waarin kin deren werkzaam zijn, gelijk het systeem in Engeland is. Voorts zullen plaat selijke commissiën van inspectie gevormd worden, die voortdurend zullen waken voor de handhaving der wet en aan de rijks-inspecteurs te allen tijde de gewenschte inlichtingen zullen kunnen geven. Blijkens bcrigten uit Corsika mag men hel bijna zeker achten dat de lieer Rouher bij de verkiezing van den 11"" dezer tol lid der nationale vergade ring zal worden verkozen; wel ontmoet zijne eaiididauiur er tegenstanders, maar deze zijn onderling verdeeld door dezelfde geschilpunten als op het vasteland van Frankrijk tusschcn de republikeinen en de koningsgezinden beslaan. Het huis Rothschild te Parijs is door de ceglbauk veroordeeld tot be taling van 074.000 fr. zcgelregl. verschuldigd op de aandeelen van verschil lende maatschappijen, waarvan zij de agenten zijn. Deze som was reeds betaald aan den heer Jourde. minister van tiiiancien onder de Commune, en de advocaat der hecren Rothschild betoogde, dat het hoogst onbillijk van de regering was. dat zij de quitautie van de Commune niet eerbiedigen wilde. Zoo het huis Rothschild geweigerd had le betalen, zouden hunne kantoren en kelders geplunderd zijn en al de kostbare eigendommen van Fransche onderdanen, die onder hunne berusting waren, zouden verloren zijn geraakt. - Luflier. een der schuldigen aan de wandaden der Commune, die door den krijgsraad tol levenslangen dwangarbeid is veroordeeld, heeft eene po ging gedaan om le oulvlugtcn. Hij had als gunst verzocht zijne straf tc ondergaan in de gevangenis te Clairvaux. Dit was hem toegestaan. Hij werd diensvolgens in een spoorwegrijtuig gebragtom derwaarts vervoerd te worden. Gedurende den logt was hij buitengemeen gedwee, zeker om den veldwachter, die hem bewaakte, eiken argwaan omtrent hem te ont nemen. Toen nu de trein het vóórlaatste station was genaderd, zoodat de vaart reeds merkelijk was verminderd, opende Collier plotseling het portier en sprong in eens een eind ver van de rails. De veldwachter sprong hem dadelijk achterna en wierp zich op hem. Lullier, die door den val niet bezeerd was, begon nu een worsteling niet zijn bewaker, maakte zich van hein los. en zette het op een loopen De veldwachter,.volgde-hcm op de hielen, schreeuwde om hulp, en mogt. dank zij eeuige boeren, die toege sneld waren en hem hulp verleenden, zijn gevangene andermaal meester worden. Met behulp van diezelfde boeren bragl hij hem naar het naaste Station, waar men bijstand van de gewapende magt inriep, alvorens men hem naar Clairvaux bragt. Te Parijs zijn de faillissementen aan de orde van den dag. In dc vorige week zijn niet minder dan 35 koffij-, bier- en wijnhuizen gesloten. ITALIË Volgens een schrijven uit Rome aan het Jonrn. de Bnix. heeft de Paus aan eene deputatie van de in Rome gevestigde hoofdbesturen der kloosterorden het volgende antwoord gegeven: «Gelijk 'ik aan het gevaar bloot sta, zijt ook gij daaraan blootgesteld: maar ik ben sterk en gij zult insgelijks sterkte hebben. Onze tegenstanders zegaeu dal zij sterk zijn; maar dat zijn ze niet; in de daad zijn ze zwak. Ten einde de wereld tc misleiden handelen zij soms met eene geveinsde gematigdheid en dringen zij aan op verzoening, doch verzoening is niet mogelijk, want het regt is één en ondeelbaar, en het goede treedt nooit in vergelijk met het booze." Dit antwoord als ecu nieuw bewijs der apostolische standvastigheid van Pins IX bewonderende, erkent de briefschrijver evenwel, dal er opregte katholieken zijn, zelfs in Rome, die eene verzoening mogelijk achten en de hoop koes leren dat de 11. Stoel zich nog, dadelijk ol met der tijd, met liet koning rijk Italië verslaan zal. BVITSCilLAAO. De keizer heeft bepaald dat alle manschappen der vesting-artillerie voortaan met infanterie-gewcren gewapend en -van dc daarbij hehooreiide stukken van uitrusting voorzien zullen worden. Volgens de Augsb Allg. Zeit. is le Munchen de mededecling van liet rijksbesiiiur ontvangen, dal de Fransche regering officiéél verklaard heeft herhaaldelijk onderzoek le hebben laten doen naar Duilschers, die mogelij ker wijze nog in Algerië teruggehouden mogtcn zijn. Bij dit onderzoek, hetwelk zich over al dc provinciën, plaatsen en gevangenissen des lands had uitgestrekt, was gebleken dat geen enkel krijgsgevangene in Algerië was achtergebleven, en dat zich in de gevangenissen aldaar alleen zoodanige Duilschers bevindenaan welke als leden van het vreemdenlegioen of an derszins hij rcgterlijk gewijsde gevangenisstraf opgelegd was. 'sGRAV'ENHAGE, 3 Febrnarij. Zr. M'. buitengewoon gezant en gevolmag- tigd minister hij den Pauselijken Stoel, de Paul Duchastel. is op de meest eervolle wijze van die betrekking ontheven, onder dankbetuiging voor dc diensten den lande bewezen, met ingang van l Mei aanst. Genoemde lieer is bevorderd tot commandeur der orde van den Ned. Leeuw. PARIJS, 2 Fcbruarij. De nationale vergadering heeft het wets-ontwerp betreffende dc opzegging van de handelstraclaten aangenomen. Met 377 tegen 3.8 stemmen heeft zij hel voorstel verworpen van den heer Duchatel, tot verplaatsing van den zetel van vergadering en regering naar Parijs. Naar men verzekertheeft de minister van binnenlandsche zaken verklaard zijn ontslag le zullen indienen. BRUSSEL, 2 Fcbruarij. Langrand Dumonceau zal, als beschuldigd van frauduleus bankroet, naar het hof van assises verwezen worden. MADRID, 2 Februarij. J,i een hier gehouden radicale meeting heeft de heer Zorilla in eene toespraak verklaard dal de radicalen binnen de grenzen der wet gebleven zijn, doch dat hunne partij niet in de Cortes zal verschijnen, wanneer de regering dc kieswet verkracht. ADVEKTEXTÏE.V Zijdie iets te vorderen hebben van den lieer M'. A. L. Ph. DE CON STANT REBECQUE worden verzocht hunne rekeningen voor 10 Februari e. k. in te zenden hij den Boekhandelaar P. SOMERW1L, Breèstraat, 35. LE1DSUIE SCHOUWBURG. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE TOONEELISTEN, onder directie van J. C. FAEOIS. JI AAA KI G 5 Fcbruarij 1SJ3: Romantisch Tooneelspel in 5 Bedrijven, met Zang en Dans. Ontleend aanbel Verhaal van Jacob Cats, door T. J. Kerkhoven. Muziek van C. M. von Weber daakxa: Vaudeville in I Bedrijf naar liet Fransch. Aanvang te 7 uren. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loges 1.60. Baignoires 1.20. Parterre 1.00. Galerij 0.50. Achter-Galerij 0.30. Plaatsen kunnen op den Speeldag besproken worden van 10 tot 2 uren, a 10 Cents extra per plaats. 3 Februari 1§?3, aanvang des avonds tc lialf acht ure. De deuren worden geopend voor den 2'" Rang ten 6 ure en voor den ltn Rang ten 6y2 ure. Eigenaren van Plaatskaarten (1® Rang) worden beleefd verzocht het num mer bij hunne komst op le geven. De Ondergcteekeiiden zicli verplaatst hebbende, en het daarom als noodig hebben geacht, hare geëerde Begunstigers door deze le informeren, dat zij zich voortdurend blijven belasten met het waarnemen van de hieronder ge melde navolgende zaken en het accuraat uitvoeren derzelve. De Administratie zeer dankbaar en tevreden zijnde voor het aan hun zoo ruim geschonken vertrouwen en daarom een aangenaam gevoel in zichzeiven heeft, dat zij zich met een dagelijkschen bloei en vooruitgang innig hebben moge verheugen, en het wijders dan ook als overbodig achten hare eigene roem en soliditeit zelve te verkondigen. Wij hebben alzoo weder ons Kantoor op dezelfden voet geplaatst, alwaar wij ons belasten met informatiën in differente zaken, met het bijhouden van Boeken in alle handelszaken en het beredderen derzelve enz alsmede met hel opmaken van alle onderhandsehe actcn, contracten, kopien en memoriënhet schrijven en stellen van Brieven, Requesten waaraan ook. in alle talen, liet be zorgen van geld als hypotheek op Huizen en Landerijen, invorderen van prclentiën en huren, hel opsporen van-erfenissen en wijders wat tot ons vak behoort. Wij zullen voortdurend blijven trachten onze geëerde Begunstigers in alles met beleid en civiel te behandelen, terwijl wij van onze cliënten geetie voorschotten afpersen of aannemen in zaken welke niet aannemelijk of van kracht zijn. UEds. Dw. Dienaren, E. VA.V CRAAIJEXDOKD A COMF. Adres; Kantoor Lokhorststraat. Wijk IV. N*- 627, Leiden. Nijmegen, 15 Januarij 1872. Hel getal gebruikers van uw Mal/- Exlract neemt dagelijks toe; verschillende geneesheeren verordenen het. Zendt enz. 1>. p-, MENGE Zwamtnerdnm. 20 Januarij 1872. Uw voortreffelijk Malz-Bier doet wederom buitengewone diensten; ik heb verscheiden kliëiiten, die. het op aanraden van 'den doctor gebruiken. K. NIEUWENHUIS. Schoonhoven8 Januarij 1872. Het debiel in uw Slaïz-Extract breidt zich meer en meer uit, en heb ik reeds zeer veel gunstige resultaten van gebruikers gehoord. Nadere inlichtingen gaarne mondelings. L. OKI1UYZEN. MALZ-EX.TRACT (Gezondheidsbier) legen verouderden hoest, borstkwalen en verzwakking. Prijzen: 6 Flesschen 2.20; 13 Fl. ƒ4 40. (Zonder Flcsschen, die 5 Cis berekend en legen dien prijs teruggenomen worden.) JOHANN HOFF's Centraal-Dépót, Bioemmarkt bij de Stilsteeg, F, 154, te Amsterdam. Te Leiden, bij K. BLOK, E. NOORD1JK en N'. K. SWEMER; le A lp hen ajd Rijn, hij M. NAGTEGAAL.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2