LII6>S(III COURANT. VRIJDAG 22 DECEMRER. STAD S-BERIG TEN. BI ,NN KNL AN DSC! IK HKIi IGTKN ♦871. N\ 3G2. De Courant verschijnt dadelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courtin' is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 12.80 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 14 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor ilnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASKNSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën t8 Hamburg, LubeckFrankfurt a. M., Berlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Stuttgart, t Veenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genive én Lausanne, Bij deze Courant wordt verzonden IV'. 38 (blad 55 en 56) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar of bezitter van een of meer honden, die aan de belasting onderhevig zijn, vcrpligt is daarvan jaarlijks vóór den 31"tn Januarij bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend billet; dat bedoelde invnllingsbilletten voor het dienstjaar ,1872 van lieden af kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 18 December 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door hen, naar aanleiding van art. 1 der Verordening op het Rrandvvezen, van den l5Junij/24 Augustus 1871 (Gemeenteblad n°. 14), op voordragt van den Wethouder, Voorzitter der Commissie van Fabricage, is benoemd tot adjunct-brandmeester aan de stads spuit 11°. 4de heer PIETER KRAMERS. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 December 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art, 3 van het Koninklijk besluit van den l8l,n December 1865 (Staatsblad n°. 131). houdende bepalingén omtrent de certificaten van Neder- landschen oorsprong of bewerking; Doen te weten, dat in de maand Januarij 1872 zal worden opgemaakt eene ljjst van hendie in de gemeente een tak van Nijverheid uitoefenen waarvan de voortbrengselen met Certificaten van Ncderland- schen oorsprong of bewerking tegen een lager regt in Nederlandsch- Indië kunnen worden ingevoerd, en roepen mitsdien belanghebbenden op, om zich, ten einde op die lijst geplaatst te worden, ihet overlegging van een afschrift van hun palentblad, in de maand Januarij 1872 ter Secretarie dezer gemeente aan te melden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 December 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN, 21 December. In eene op lieden alhier gehouden bijeenkomst op het raadhuis heeft zich eene sub-commissie gevormd tot voorbereiding der feestelijke viering van den lslcn April 1872 te Brielle, en zijn tot leden dier commissie benoemd de navolgende heeren, als: dr. W. C. vpn den Braudeler, voorzitter, prof. R. P. A. Dozy, prof. R. Fruinprof. J. E. Goudsmit, D. Ilartevelt, dr. A. Rutgers van der LoefT, prof. L. W. E. RauwenhofF, dr. W. N. du Riet! N. J. Sanders, prof. M. de Vries, J. L van Wensen en R. W. Wllewaall. Gisteren avond had in den Schouwburg de jaarlijksche openbare les en prijsuitdeeling plaats van de burger-zangschool, opgerigt door het Leid sche departement der maatschappij tot Nut van 'l Algemeen. Overbodig is het bijna mede te deelen dat de verschillende vereenigingen dezer slad, die zich de beoefening of bevordering der toonkunst ten doel stellen, waren vertegenwoordigd, dat ieder die eenige liefde bezit voor toonkunst of belang stelt in hel uitstekende onderwijs hierin te dezer stede verstrekt, dat ouders en betrekkingen der leerlingen zich gehaast hadden de gelegenheid aan te grijpen om deze openbare uitvoering bij te wonen. De Schouwburg was dan ook haast le klein om allen te bevatten. Het programma der uit te voeren zangstukken was zamengesteld als volgt: voor de 4de klasse: Oefeningen in solfèges; Berusting, vart Glascr; Lied dei- trouw, van J. Gersbach; Wiegeliedje, van C. M. v. Wcber; Het kerkje, van A. Harder; 's Heeren inlogt, van G. F. Handelallen tweestemmig; voorde 3Je klasse: Tweestemmige oefeningen in sollèges, van Worp; Bij een graf en Bede, van F. Abt; De nachtegaal, Het vogeltje, Onze meester, Lied uit den armen Samuel. De jonge zeeman, en Muisje, klein muisje, van R. Hol; Morgenlied, van Schiilz; Liedje in Mei, van Slicher; Reislust, van Glaser; Morgengroet, van lhtrka; Het liefste vaderland (volkslied); allen tweestem mig; 2de klasse; Wasserfahrt, Frühlingslust en Hymne: Lobe den Herrn, van BreidensteinAvondlied en Lentetoónen, van Worp; Danket den Herrn van B. Klein; Feslgesang aus Oberonvan C. M. v. Weber; De avondstond", van R. Hol, allen driestemmig. Tot besluit, na de prijsuitdeeling, Werdén door de 2e en 3' klassen nog gezongen: 's Avonds, van C. Kreutzér, en Naaf buiten, van F. Abt, beiden driestemmig. Bij de prijsuitdeeling deelde de heer Nieuwvcen, als commissaris-secretaris, mede, dat de maatstaf, die bh. commissarissen, na het gehouden examen tot bepaling der bevorderingen, in overleg met de onderwijzers, had geleid tot het toekennen van eene belooning, niet was de van nature meerdere of mindere muzikale aanleg, maar wel de meerdere ijver, oplettendheid en orde en de meerdere lust lot geregeld bijwonen der lessen, waarvan de leerlingen, boven anderen, hadden doen blijken. Wat de uitvoering van bet programma betreft, deze bevestigde slechts den goeden naamdien de zangschool zich reeds vroeger verwierf. Zuiver en afgerond smolten die talrijke heldere kinderstemmen in één klank te zamen met eene juistheid in maat en toon, die alleen de resultaten kun nen zijn van een uitstekend en doeltreffend onderwijs; in het bijzonder trokken dan ook in de solo-partijen, de zuiverheid en kracht van all en sopraan aller aandacht en verwierven aller goedkeuring. Deze elfde open bare zangles, zij bewees weder ten volle aan ouders en voogden op welkè wijze de opleiding hunner kinderen wordt ter harte genomen, aan commis sarissen en onderwijzers het welslagen van hun pogen en in welke hooge mate dit wordt gewaardeerd. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: 4e klasse, aan (meisjes) A. van der Meer, M. J. Nicola, E. L. W. Heiiffs, A. J. van Loghem, J. Paters, C. B. Proot, M. Sweme'r, M. van Ewjjk, F. J. Brockveld, A. M. E. van Leeuwen, M. H. Zirkzee, C. P. S. M. Dikshoorn, (jongens) G. V. Sleyser, G. F. Oudshoorn, H. W. Witte, H. J. Meerburg. 3f klasse, aan (meisjes) A. Meerburg, S. E van Harlrop, S. J. van Ewijk, E. H. Félix, M. G. Godefroy, G. G. van Dorsten, J. M. van derKaay.M. £1. van den Upwich, J. A. Ileintz, J. E. Rodbard, P. J. Lancel, E. A. Lancel, A. M. Lempers. E. L. E. Lempers, (jongens) G. A. FranchimonG. L. Driessen. 2f klasse, aan (meisjes) H. Kooreman, G. M. Kuiper, J. M. Bos, E, M. Rogge, C. J. C. van den Upwich, T. S. van Pijpen, A. E. Rodbard, G. Beyl, D. Knagc, H. Duyster, (jongens) C. T. Driessen, G. B. IL de Balbian, O-, L. DriessenA. J. Rodbard. Eervolle vermelding werd toegekend: 4e klasse, aan (meisjes) A. M. Roekwijt, T. M. G. Levedag, C. F. Bos, C. M. Renaud, M. A. J. Schmier, M. B. C. Swart, G. Meyboom, R. Driessen, S. M. S. P. Noordijk, M. Blanken(jongens) A. J. Kuiper, P. BeyJ, W- P- Weebers. 3e klasse, aan (meisjes) M. F. E. Verboom Soumain, M. M. van Ewjjk, J. A. Truffino, P. G. S. de Balbian, G. A. Werst, M. J. C. Stokhuyzen, M. S. Borgerding, A. P. J. C. Keuls, S. M. Broekveld, C. M. Dee, G. E. van der Meer, E. J. Oudshoorn, M. C. Slothouwer, (jongens) W. A. Félix, L. J. Boekwijt, C. J. Bos. J. P. GroeneveULfjt F. Schoolman, A. Couvée, J. E. Couvëc, H. S. Keuls, G. A. Berlrand, H/-L. de Haas. t; 2e klasse, aan (meisjes) M. A. de Balbian, E. F. M. J. van Moorsel, M. IL Félix, J. F. Kuiper, C. G. M. van Romburgh. A. M. Dirks, C. Visser, B. van Beeten, A Beyl, G. van Moorsel, E. B. J. van Loghem, E. J. Borger ding, C. J. Werst, IL Blanken, (jongen) C. J. van Schravendijk. De eer van bevordering viel ten deel: Van de 4e tot de 3C klasse, aan (meisjes) A. W. BoekwijtA. van der Meer, M. J. Nicola, H. Kiewit, E. L. W. Hcintz, W. Helder, A. J. van Loghem, C. B. Proot, M. van Ewijk, M. M. E. van Hartrop, F. J. Broekveld, C, W. Renaud, W. Knijff, J. J. de llaas, A. M. E. van Leeuwen, M. B. C. Swart, M. IJ. Zirkzee, G. Meyboom, C. P. S. M. Dikshoorn, J. Sonsbeek, (jongens) G. B. Noothoven van Goor, A. J. Kuiper, G. V. Sleyser, A. Schmier, B. F, van Geenen. J. P. Duiverman, A. Knijff, P. Beyl, A. F. J. Velthuyzen, N. M. Sleyser, G. F. Oudshoorn. Van de 3e tot de 2e klasse, aan (meisjes) A. Meerburg, S. E. van Hartrop S. J. van Ewijk, M. M. van Ewijk, A. A. Planjer, G. C. van Dorsten, J. J, Sleyser, M. van der Vaart, M. R. Burgemeister, P. J. Lancel, E. A. Lancel, C. II. Oudsboorn, G. E. van der Meer, (jongens) W. A. Félix, L. J. Boek-

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1