MORGEN TREKKING. $00,00§ Francs aaa boekhouden. Wordt gevraagd FM. BIEDT De Hoofdprijs van Keizerlijk Turksche Preniieloten 12 lJFR 's middags, I SF AT HAL zijn naar Beijeren te komentot de wijding van priestersde mij» van liet vormsel, enz. Hij had zich daartoe bereid verklaard, je Beijersche regering daartoe hare toestemming gaf. Het hoofd- 2011 die toestemming aanvragen en men geloofde dat daarop ee%,gun- ijtnoord zal worden gegeven. dit Chrisliania wordt gemeld, dat men de volgende voorwerpen op ïeinbla heeft gevonden, ter plaatse waar Willem Barends in 1596 heeft rinterdgeweerloopensabels, hellebaarden, punten van lansen, verschil- werktuigen, slijpsleeuenkookketels, kandelaars, tinnen kroeseneen je klok, een fluit, klompen, schilderwerken op plaatijzer, sloten, een |fn klok, een aarden kruik en een ijzeren kist. Het meerendeel dezer terpen heelt door den tand des tijds veel geleden. Onder de boeken, aldaar zijn gevonden, worden opgenoemd: een werk over astronomie, folkomen gaaf gebleven exemplaar van Mendoza's beschrijving van China, Nederlandsche taal. De universiteit van Christiania heeft pogingen end, om een gedeelte der gevonden voorwerpen door aankoop meester ■order.maar dit is niet gelukt, dewijl men geen afzonderlijke stukken afstaan De gansche massa zou voor eens aanzienlijke som aange- zijn door een Engelsehman. De rijksdag heef!, hij derde lezing, met groole aangenomen het wets-ontwerp op de strafbaar- Bulletin van 10 ure 's avonds: //De toestand van PEK TELfguUAAF. IÜSSEL28 November. Bij het gebouw der volksvertegenwoordiging is aanzienlijke menschenmassa bijeengestroomd. De jagers der burgergarde iken de toegangen tot het gebouw. De menigte eischt dat het minis- aftrede. nige benden, die enkele glasruiten inslaan, uitgezonderd, is liet in de tamelijk rustig llrusselsehe liberale associatie heeft heden avond aangenomen een voor- n bet couiité, om morgen en corps met de Gentsche associatie Bara ;aan 'geluk wenschen. ERLIJN, 28 November, rderheid van stemmen van geestelijken. ONDEN28 November, prins van Wales blijft onveranderd." I OUDEN, 29 November. Door John Bright is verklaard dal hij eerst na liederinneming van zijnen zetel in hel parlement, zich aan de beharti- i der openbare belangen zal wijden. t lieden verschenen Londensche bladen betuigen hun leedwezen over hel illeren van Hossel. IA111JS, 29 November. De Gas. das Tril. meldt, in strijd met het ge it dat in zekere wijken van Darijs manifestaliën zouden zijn gedaan bij genheid van de executie van Fcrre' en Hossel, dat in de wijkeu Monl- jrlre en Belleville de rust niets te wenschen overlaat. 1 RIËENEN, 28 November. De iener Zoit. berigt de benoeming van Itiiaul-veldmaarschalk von holier tot stadhouder van iloheineii. 1 10ME, 28 November. De Daus heeft, in antwoord op een hem aangebo- n lives, zijn vertrouwen te kennen gegeven in de zege der kerk en vor- klp tegen het denkbeeld van verzoening geprotesteerd. [NEW-VORK, 28 November Tc Halifax verdwijnt de cholera; doch de "jkken-cpklemie breidt zich te Philadelphia, New-York en elders snel uit. BRUSSEL29 November. Bij afkondiging van den burgemeester is de rculalic voor liet gebouw van de kamer der vertegenwoordigers verboden. Volgens de Ind. Beige heeft de koning den heer Thouissenafgevaardigde inde regterzijde der kamer voor Hasselt, hij zich ontboden. BERLIJN, 29 November. Vorst von Bismarck is sedert acht dagen onge- liij kon noch de jongste beraadslagingen van den rijksdag, noch de peiling van den landdag bijwonen. :l* fittrgtvlijfef Van 23 tot en met 29 November l§fl. BEVALLEN S. Kenbeek, geb. Melet, Z. J. den Tonkelaar, geb. Wareman, I. E. van der Steen, geb. de lilerk, D. M. Kohlbeck, geb. Vinkesteyn, Z. Niesten, geb. Dirkzwager, Z. M. Marijt, geb. Vcrwer. Z. M. J. Stroebei, tb. van Nierop, D. H. van Zwielen. geb. van der Zwiep, D. - N. Touw, geb. [teert, D. - M. Rijken, geb. Bey, D. P. den Os, geb. Blansjaar. Z. - C. van Es, tb. Kruit, Z. - B. S. Ladage, geb. Jandges, D. J. Zandvliet, geb. Doesburg annooy, D. A. C. M. Sleeuw, geb. Raaphorst, J Duk, geb. Gressie, Z. LSleyser, geb. Godefröy, D. M. A. F. Jasperse, geb. Udo, D. P. A. Millenaar, tb.de Haas, D. W. C. Oostveen. geb. Dullemond, D. J. J. Schild, geb. Arke- tld, 'L. E. Honsbeek, geb. Ligtvoet, D. J. S. Tendeloo. geb. Miog. D. N. en Os. geb. de la Kie, Z. GEHUWD: W. H. Harmans, jm. en F. J. Hoekveldt, jd. W. Mieog, jm. en E. an den Ende, jd. -- C. de Grijs. wedr. en A. C. Omvlee, wede. C. Maas, jm. en van de Graaf, jd. H. I. Winnik de Jong, wedr. en S Prins, jd. E. S. van 'oorden, jm. en C. E. II. Rodenbach, jd. L. Steenhuizen, wedr. en C. War- laar, wede. OVERLEDEN: A. Barendse, Z., 2i m. C. Spoorman, 69j. F. K. Chris- fr. iaanse, Z., 9 m. M. L. van Gessel, geb. Reek, 62 j. A. D. Bukkooy, wede. J. Laterveer, 82 j. C. P. Kriek, Z.. 1 m. J. Sinteur. D.5 m. I. Pool, Z. m. - A. Wassenaar, 1)., 23 j. -- M S. de Ridder, D., 3 m. - J. D. Grundemann, 24 j. P. K. Bommezijn, wedc. P. Buys, 76 j. - A Verhoeven, wed'. J. Som- ifheling, 85 j. L. de Haan, Z., 4 w. A. C. van den Bosch, I).. 12 j. J. C. lilt Imeis, 63 j. M. Pechl. D„ 10 m. - J. de Vroede, Z., 2 j. V. OPGAVE VAN BRIEVEN, «elke in de tweede helft der maand October door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij ;eadresseerd warenop de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: S. Woltl, J. Bink. wed. de Jong, J. van de Wijngaarde, C. C. Vlaming, W. Huberlus, F. Wollï, wed. Piekaart, Ileuwelkemeijcr, J Franken, wed. de Rente, C. Iluyzer van Reenen, allen te Amsterdam; Berlhold Auerbach, te Augsburg; ilendrika Beekvoort, A. v. d. Boom, beide te de Kaag; Bad en O. te Montfoort: Willem de Beer. te Oegslgecst; J. 11. W. A. van Embden, te üssenwaarde; P. Mol, K. Tileman, beide te Rotter dam: J. Engelman, te Voorburg: Trees Moke, niet vermeld. Al) VRKTKNTI ËN. Veel is voor Egmond aan Zee gedaan, toen het door den fyplius geteisterd werd. Nu is er eene grootc behoefte aldaar een Gesticht om jer de ouden van dagen en hulpbehoevenden een genisten avond te verzekeren. Men wil het daarstellcn door een te houden Loterij van Hand- en Itnnstwerken. De Leden van liet Vorstelijk Huis zijn uilgenoodigd geworden het liefdewerk te steunen. De Ondergeteekeuden stellen zich bereid Loten A 59 Cents af te geven, prijzen te ontvangen en giften te verzamelen. Mochten toch velen medewerken tot het daarstellen van iets blijvends, dat zoo gunstig werken kan voor de arme vissehers. Mevrouw T1C11LER, Verddin, Haven. Mevrouw ROGGE. Stuart, Oude Singel. Mevrouw LE POULE, de Vriese, lloogewoerd hij de Rijnstraat. Leiden, 28 Nov. 1871. Mejufvrouw ROL DA NTS, Steenschuur. Mejufvrouw TEERLINK, Hooigracht. Mejufvrouw VAN DER KEMP. Korte Galgcwater Mejufvrouw VAN LAER, Hooigracht. eene RURGERDOCHTER. 22 jaren oud, van de Geref. Gd., om met 1" Fe bruary aanst. in dienst te treden als Tweede- of Kindernieisk lncli- nerenden gelieven zich met franco brieven onder letter A te adresseren hij den Bockhandelaar M J. W1TMANS, Geregt. in het Gereformeerd Heilige Geest ot Arme Wees- en Kinderhuis te Leiden, eene MEIS.ÏES-IEAALMOEBEK, lusschen de dertig en veertig jaren, van den Hervormden Godsdienst en goed met de wasch kunnende omgaan, tegen een jaarlijksch salaris van ƒ125, vrije kost, bewassching en genees kundige lnilp. Belanghebbenden worden verzocht zich in persoon van goede getuigen voorzien aan te melden aan het Weeshuis voor dty 205l,'n Decem ber aanslaande, 's Maandags-avonds te zenen uren. Iemand, akte bezittende voor het Boekhouden, Middelbaar Onderwijs, biedt zich aan lot het geven van lessen zoowel in het Enkel- als in hel Itallaanscli Boekhouden, Wisselarbitrage en llandclsrckc- nen. Tot het geven van nadere inlichtingen heeft de Heer F. ROLLANDET, Brecslraat, zich bereid verklaard. VAN DE wordt morgen uitgetrokken, en bovendien nog vele andere Prijzenals; 1 Prijs van Frs. 60,000. 2 Prijzen van Frs. 20,000 40,000. 6 6,000 V 36 090. 12 3,000 a 3GOOO. 28 1,000 28 000. 300 400 120,000. De Kei®. Turksche Kegering heeft zich voor de prompte uitbetaling der Prijzen na de Trekking verbonden. Zoolang de voorraad strekt, verkoopen en verzenden wij lol morgen, Ileele Loten sï ,/4J, Halve a /2|, Vijfde a f 1 Ne l. Ct. legen comptanle betaling of remissie. Na de Trekking ontvangt ieder kooper eene uitvoerige Trekkingslijst franco en gratis. A1I9TERDA1IIMTTESBAM (Filiaalhuis). Warmoesstraat. J. 574. Wesle Wagenstraat. Wijk 5, N". 68',

Leydse Courant | 1871 | | pagina 3