1IIS SI f] COURANT. h I H87I. overs! iN'°. 203. DINGS DAG 29 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50; Mel het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 •gjauis, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. ai'c'entiën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLEll, Expeditie-Kantoor van Advertenticn te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. .17., Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau', Keulen, Stuttgart, HeenenPraag, bazel, Ziirich, St. Gallen, Genese en Lausanne, asr-?jzzr<j~-.w.z. rixftiv Gelet STA DS-IÏEK1GTEN. Burgemeester en wethouders van leiden, Gezien het adres van Theodomjs Klaverweiden koopmanwonende al ter, oin vergunning tot het houden en mesten van varkens op een open iii de Bouwelouwestecgwijk VI n°. 800 -804r"od; op art. 224 der Algemeene Polieicverordening van 24 October 1867; Doen te wetendal tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast elegene en belendende pandenten opzigte der information de commodo 'inemmodo. door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd liet Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 31sUn Augustus aanst. lormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne „waren tegen het verzoek op dien lijd in te brengenterwijlbij ver- luim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te Ebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STOFFELSWelh. 1". Burg'. Geiden, 28 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BINNENL ANDSCI1E BEBIGTEN. Ti MER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, ezien het Koninklijk besluit van den 5<>'n Maart 1871 (Staatsblad n°. 10), trbij de termijn voor de intrekking van het medicinaal gewigt verlengd ïtrdt tot 31 December 1871; Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat, tot het doen lerijken van alle medlcinaal-gewlgten. door den ijker zitting zal orden gehouden in het locaal van den ijk, aan de Aalmarkt naast de leente-apotheeken wel voor Wijk I, II, III, IV en V, op den 31sten Augustus, «VI, VII, VIII en de buitenwijk, op den ls,eD September, beide dagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. W. HUBRECIITWeth. K Bnrg'. Leiden, 15 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN. 28 Augustus. 2® Sedert de vorige opgave, Zaturdag II., zijn geene personen door pokken aangetast, als hersteld opgegeven geene, overleden 1, zoodat nu in behan deling zijn 9. - De faculteit van wijsbegeerte en letteren aan de hoogeschool alhier heeft bepaald dat het admissie-examen zal plaats hebben Maandag en Dings- dag 18 en 19 September a. s. Belanghebbenden moeten zich voor 10 Sep tember aanmelden bij den pedel K. Haremaker. - Bij kon. besluit van 18 Aug. jl. is aan den mili'.iepligtige Jacob Hcn- drik Smit, te Leiden, ontheffing verleend van de werkelijke dienst voor zijnen gchcclen diensttijd. Dit besluit is gegrond op de volgende overwe gingen: dat de adressant, geboren in 1836, in 1855 voor de nationale mi litie moest ingeschreven zijn; dat de aangifte ter inschrijving verzuimd werd; dat hij van Augustus 1859 lot Julij 1869 bij 's rijks zcemagt vrijwillig in dienst was en hem in Januarij van laatstgenoemd jaar de bronzen medaille voor eerlijke en trouwe dienst werd toegekend; dat thans, I ter gelegenheid dat hij een huwelijk wenschle aan te gaan, het begaan verzuim ontdekt zijnde, hij hij toepassing van dc arlt. 161 en volgende der wet van 19 Aug. 1861 zonder loling voor de dienst is aangewezen; dat het evenwel onbillijk zou zijn, hem nu nog, nadat hij omstreeks tien jaren vrijwillig heeft gediend, op 35-jarigen leeftijd tot ecne 5-jarige militiedienst ie verpligten. - Op last vatt den minister van oorlog zal aan de bij het leger dienende Israëlitische militairen van )2 September lot 1 October a. s. verlof worden verleend, voor hunne in dat tijdvak invallende godsdienstige feesten. - Bij de commissie voor de oprigting van een monument op de begraaf plaats te Ginneken voor de gesneuvelden op de citadel van Antwerpen is eene missive ontvangen van den grootmeester van 'skonings huis, thesau rier van Z. M., houdende kennisgeving dat Z. M. voor genoemd doel eene bjjdrage van 1000 beschikbaar heeft gesteld. Hel hoofdbestuur der verecniging van liet Metalen Ivrujs heeft lijdeus zijne jongste bijeenkomst te Breda besloten, dat de volgende vijfjaarlijkscbe reünie Ie 's Hage zal worden gehouden. Door het comité tot verbreiding van het ras van hoornloos rundvee, te Utrecht gevestigd, is de volgende prijsvraag uitgeschreven: eene zilveren medaille, versierd met het borstbeeld van Z. K. II prins Frederik der Ne derlanden, wordt uitgeloofd aan hem, die de beste vergelijkende proeven en opmerkingen zal hebben gedaan en daarvan verslag inzendt, omtrent het boomloos tegenover het hoorndragend rundvee in Nederland, vooral ten opzigte van dc hoeveelheid en hoedanigheid der melk, vet wording en vleesch- aanzetting, alsmede van den gemoedsaard van het vee, terwijl aan hem. die het best gekeurd antwoord liet meest in waarde nadert, ecne dergeljjke medaille in brons zal worden toegekend. De antwoorden moeten op de gewone wijze voor I Januarij 1873 ingezonden worden aan den voorzitter van liet comité, den lieer Maurin Nalmys te Utrecht, of aan den secretaris den heer F. R. C. G. Maas. -- De commissaris des konings in Zeeland heeft dc aandacht der ge meentebesturen gevestigd op een bij hem van den inspecteur voor het ge neeskundig staalstoezigt ontvangen berigl. dat in het oostelijk gedeelte van Zeetiwsch Vlaanderen in de rogge en tarwe in zeer groote male de zieke- itfke ontaarding is waargenomen van het zoogenaamde moederkoren (secale cornulum), ook wel hancspoor genaamd; welke zelfstandigheid, met voedsel vermengd en gebruikt, bij den mensch bedenkelijke toevallen teweegbrengt en aanleiding geeft tot de vergiftiging, welken den naam draagt van ergo- tismus. Dc commissaris verzoekt de gemeentebesturen de landbouwers en molenaars teil ernstigste aan te bevelen, het moederkoren te verwij deren, wanneer hij de bewerking van rogge en tarwe mogt blijken, dat deze graansoorten daarmede bezet zijn. In de derde en laatste zitting der Jurislen-Vercenigitig te Amsterdam was aan de orde de vraag: Of, en in hoeverre door wijziging van de Neder- landsche wetsbepalingen omtrent hel voorloopig onderzoek in strafzaken, de toepassing der preventieve hechtenis kan worden beperkt, zonder dat het doel van het gercglelijk onderzoek wordt in de waagschaal gestehi. Na uitvoerige discussie werden in stemming gebragt de volgende vraagpunten Moeten de misdrijven, hij wier vervolging toepassing der preventieve hechtenis geoorloofd is, in de wet met name worden genoemd. Aangeno men met 60 legen 38 stemmen; 2 builen stemming. Behoort den regter de verpligling te worden opgelegdderedenen waarom hij van de bevoegdheid tot gevangenneming of gevangenhouding gebruik maaktin het vonnis uit te drukken. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Behoort den beklaagde tegen hel vonnis van gevangenneming of gevangen houding een regtsmiddel te worden toegekend. Aangenomen als voren. Is het wenschclijk, bij dc omschrijving van heeterdaad, de thans in art. 38 strafvordering gebezigde uitdrukking; //terstond nadat" te vervangen door de aanwijzing van een bepaalden termijn. Aangenomen als voren. Behoort ontslag onder zakelijke of persoonlijke cautie te worden inge voerd. Verworpen met 50 legen 45. Het beginsel, dat wettelijke bepalingen wenschelijk zijn, om ontslag uit de hechtenis teil allen tijde mogelijk Ie makenwerd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het beginsel van schadeloosstelling van staatswege bij builenvervolgingstelling werd verworpen met 66 tegen 23 stemmen. Het beginsel dat de preventieve gevangenis bij het eindvonnis kan worden geïm- puleerd, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, en hel beginsel dat zij moet worden geïmputeerd zonder hoofdelijke stemming verworpen. In het volgende jaar zal de vergadering te Arnhem worden gehouden. De vergadering werd besloten met een feestmaal in hel Amstel-hótel. Dit maal werd bijgewoond als genoodigde door den minister van justitie en door ruim een 60-tal leden van de balie en van de magistratuur. Te Amsterdam is bij den burgemeester voor de algemeene armen inge komen een hankbillet groot 1000, van mevr. de wed. F. Hartogh, geb. Eiilhoven, ingevolge den vvensch van haren overleden echtgenoot, den lieer mr. II. A. Hartogh. Naar men verneemt zijn op de lijst van aanbeveling voor de bij de regtbank te Alkmaar beslaande vacature van regter geplaatst dc hh. jh'. m'. S. Lamiu Trip, commies bij het .dep. van binncnl. zaken te 's Graven hage.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1