courant. iV. 20!. ZATURDAG 26 AUGUSTUS. ST A DS-RER IG TEN. IZE tl a»ÏJK. BINNEN LANDSHUIS BERIGTEN. [)e Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke nom/ners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 14 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertenliën voor DuitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubcck, Frankfort a. JA, Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Hazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne. Rei isve •rf •aft i burgemeester en wethouders van leiden. Gezien het Koninklijk besluit van den 5dtn Maart 1871 (Staatsblad n". 10), arbij de termijn voor de intrekking van het medicinaal gewigt verlengd irdt tot 31 December 1871 Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat, tot het doen Tijken van alle meriicinaal-gewigtendoor den ijker zitting zal orden gehouden in het locaal van den ijk, aan de Aalmarkt naast de emcente-apolbeeken wel voor Wijk I, II, III, IV en V, op den 31s,c» Augustus, //VI, VII, VIII en de buitenwijk, op den lst,° September, beide dagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. W. HUBRECHT, Weth. 1». Bnrg'. Leiden, J5 Augustus 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. LEIDEN. 25 Augustus. Sedert de vorige opgave zjjn geene personen door pokken aangetast, als l,|JhersteId opgegeven 1, overleden 1, zoodat nu in behandeling zijn 11. Aan den verjaardag van Z. K. H. prins Alexander werd heden op de gebruikelijke wijze gedacht. Gisteren werd door onderofficierenkorporaals en schutters der dd. schutterij alhier, op een afstand van 200 passen, om prijzen naar de schijf geschoten. De wedstrijd ving des morgens ten half 8 ure aan en was t. om 12 uur des middags beslist. De le prijs, een marmeren pendule, werd behaald door den korporaal P. Kat met 46 punten; de 2« prijs, een zilveren «ilinder-horlogiedoor den korporaal J. II. Roman met 45 punten; de 3' grijs, een porseleinen pctroleum-lamp, door den sergeant-majoor J. G. Lobman met 43 punten, en de 4e prijs, een inktkoker, door den sergeant B. A. j Kreps met 41 punten. Daarna werd door onder-officieren om een extra-prijs en premie gescho len. Jie behaald werden: de prijs, een zilveren cilinder-horlogiemet 46 punten door den sergeant B. A. Kreps, en de premie, een paar beelden, voorstellende een vaandeldrager en een schmier, met 41 punten door den adjudant onderofficier J. Baër. Door het muziekkorps der schutterij werden tussclien 12 en half 2 ure «enige muziekstukkeu uitgevoerd. Na den afloop van den wedstrijd vereenigden zich de overwinnaars met de overige in de schietbaan aanwezige leden der scbulterjj voor de tent waarin hh. officieren zich bevonden. Bij afwezigheid van den majoor- kommandant J. Scheltema werd den overwinnaars door den kapitein H. A. Schmier geluk gewenscht met de behaalde zege, waarna door hem de prij zen werden uitgereikt. De wedstrijd, die den deelnemers veel genoegen verschafte, liep in de beste orde af. Sedert gisteren nacht heeft doorlating van water aan den Leidschen- dam plaats, tot verversching van dat in Leiden en omstreken. Het rijks-telegraafkantoor te Katwijk aan Zee, aan het badhuis aldaar, Is thans geopend des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 7 uredes Zondags: des voormiddags van 8 tot 9 en des namiddags van 2 tot 5 ure. Onze Tolk meldt dat de heer Fred. Muller, te Amsterdam, eene groote verzameling Hebreenwsche en Joodsche boeken en handschriften voor eene «om van ƒ10000 aan de Emanuel Temple Congregation, te New-York, ver kocht heeft. Onder deze verzameling muntte uit «ene rijke collectie van zeer zeldzame Spaansche en Portugesche werken over Joodschen ritus of andere werken door Joodsche schrijvers. Een groot deel dezer bibliotheek was afkomstig van den geleerde Jos. Almanziuit Padua. Te Amsterdam is eergisteren de tweede vergadering der Juristen-ver- ceniging in liet lokaal der maatschappij Felix Meritis geopend. Tot voor zitter werd bij acclamatie benoemd de lieer mr. A. Brugmans, deken dei- orde van advocaten aldaar. Tot verdere leden van liet bureau werden be noemd mr. A. de Pinlo uit 's Gravenhage en mr. J. C. Reepmaker uit Rot terdam als ondervoorzitters, de secretaris van het bestuur mr. G. A. van Hamel en de hh. mr. W. II. van Tienhoven uit Gorinchcmjhr. mr. B. de Bosch Kemper uit Amsterdam en mr. P. W. A. Cort van der Linden uit 's Gravenhage, tot secretarissen, liet door het bestuur gewijzigde reglement werd in de vergadering aangenomen. Aan de orde was het eersle der uilgcbragle praeadviezentot afschaffing van het appel in strafzaken. Het vraagpunt was aldus gesteld; Kan (in de veronderstelling dat van invoering eener regtspraak van gezworenen in Nederland geen sprake is) het hooger beroep in strafzaken worden ont beerd, zonder dat aan het doel der rcgtsbedeeling wordt te kort gedaan? Deze vraag werd door enkele leden geacht niet juist le zijn geformuleerd om tol eene zuivere beslissing te geraken. Overigens werd de hoofdquaestic de afschaffing van hel appel in strafzaken, krachtig voorgestaan en niet minder krachtig bestreden. Naar aanleiding der discussie werd de vraag ten slotte in drie onderdeden verdeeld en aan de beslissing der vergadering onderworpen, l.w.1°. Is in strafzaken liet appel van vonnissen van regls- colleges een weuschelijk regtsmiddel? 2°. Zoo ja, zal dan daarenboven het middel van cassatie worden toegelaten 3™. Moet het middel van appel zoowel aan liet openbaar ministerie als aan den veroordeelde worden toege laten? De eerste vraag werd met 62 tegen 36 stemmen, de tweede met 66 tegen 21, de derde met 78 tegen 15 stemmen bevestigend beantwoord. Te Rotterdam worden thans, ofschoon het fruit dit jaar schaarsch is, groote hoeveelheden pruimen aangevoerd ter verzending naar Engeland. De toezendingen van appelen en peren blijven zeer onbeduidend; het weinig aangevoerde bestaat nog in zeer vele verschillende soorten, welke even zoo- veTe prijzen opleverenalle echter hooger dan de puikste soorten het voorgaande jaar konden opbrengen. Onder Overschie is door den rijksveldwacht aangehouden zekere Carl Seemann, ook wel genaamd Ernst Ileilbrigt, een beruchte dief, die her haaldelijk zich aan diefstal met inbraak en inklimming moet hebben schul dig gemaakt en bij zijne aanhouding in liet bezit werd bevonden van een aantal ontvreemde goederen. Te Usselmonde is de korenmolen van den heer N. A. Smit een prooi der vlammen geworden Eene aanzienlijke partij graan is daarbij verloren gegaan. Men meldt uit Dordrecht: Woensdag morgen is aan de werken voor den bovenbouw der spoorwegbrug over de rivier alhier een 40-jarige sjou werman, G. Hollander genaamdvan den bovenkant van een der overspan ningen, eene hoogte van ongeveer 50 voet, op het stcigerwerk gevallen, zoodat hjj aan hoofd en lenden zwaar gekwetst was en ook den linkerarm brak. Na verloop van weinige oogcnblikken is hij overleden. De ongeluk kige laat eene weduwe en een kind na. Naar men verneemt, is roekeloos heid de oorzaak van het gebeurde. In de vorige maand stond voor de arrond-regtbank te Amsterdam te regt Jan Hendrik Adriaans, oud 39 jaren, vroeger kastelein in de studeq- tcu-societcit Minerva alhier, thans geiSemplojjeerdc aan de lailUctwaarborg- maalscliappij te Amsterdam. Ilij was gedagvaard ter zake van het ter kwader trouw misbruik maken van handteekeningen in blanco, die hem door Sophia Catharina Janszen, weduwe Jan Molenaar Bose, waren toever trouwd. tot het invorderen van haar toekomende uitstaande vorderingen in Nederl. Indiii, een misdrijf, hij art. 407 van den Code Pénal met straf be dreigd. llern werd namelijk ten laste gelegd: 1". dat hij bedriegelijk op een strook mailpapier boven de handteekening van voormelde weduwe, vóór of op 17 Jannarij 1866,eene verklaring had geschreven, waarbij zij erkende van hem in bewaring te hebben genomen 15 stuks aandeelen in de Tonische leening van 1865, groot ieder 500 franken, en beloolde hem die stukken bij opvraging af te geven; 2°. dat hij op een ander strook mailpapier even eens bedriegelijk boven hare in blanco gestelde handteekening eene verklaring had geschreven, dat zij hem eene som van ƒ18000 Nederl. courant wegens slot eener finale afrekening schuldig was, en 3". mede bedriegelijk eene verklaring had gesteld, waarbij zij erkende niets meer te vorderen te hebben uit den faillieten boedel van gcmelden Adriaans, maar naar genoegen voldaan te zijn. Beklaagde bad voorts, uit krachte van eerstgemcld stuk, eene regls- vordering ingesteld legen gemelde weduwe Bose, tot teruggave dier aan deelen. De arrondissements-reglbank le Arnhem had, bij vonnis van 9 Mei 1870, die vordering afgeweken, van welke uitspraak Adriaans in hooger

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1