C OU WOENSDAG 19 JE LIJ. STA DS-BER1GTEN. =J den Zij ld ijk. BÏNNENLANDSCÏÏE BEBIGTEN. N°. 108. iter ii t het t het O thai dat— De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p f 3 50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'tjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents.' De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTKIN VOGLEU, Expeditie Kantoor van Advertenticn te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne. noet: inden* art ii Bij deze Courant ioordt verzonden IV'. 17 f blad 25) der Handelingen van den Gemeenteraad. iarer Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 20 Jnlij 1871, bel,,'s namiddags te twee uur. n(j 0. Onderwerpen ijke Benoeming van 4 hulponderwijzers, op ccne jaarwedde van /COO, aan ren J de vier openbare scholen voor on- en minvermogenden. j. 2". Benoeming van 4 hulponderwijzers, op eene jaarwedde van ƒ400, aan dezelfde scholen. bet, 3». Suppletoire staat van begrooting, dienst 1871. a.. 4". Adres van P. C. Knijff en A. Kaptijn te Woerdentot onderstenning jj van den spoorweg Leiden—Utrecht. 5°. Adres van eenige ingezetenen, daarbij verzoekende dat de kermis dit ;or I jaar worde gehouden. fi». Voordragt tot het onder de hand afstaan der tienden onder Leiderdorp. 7». Voordragt tot het onder de hand verpachten van het Zijlhek en de H. Spanjaardsbrug. mui 8°. Adres van II. N. Veetkind, tot het het dempen van een gedeelte der >e}ro( Binnen veslgracht. 9'. Verzoeken tot het leggen van spoelvlotten, van a. A. T. Sinclar van de Laar, in de Langegracht; 'del k A. van Driel, in het Levendaal. SpJlO®. Verzoek van G. A. van Deventer, om vergunning tot een aanbouw op den hoek van het Kort Rapenburg, g j 11°. Verzoek van L. Veilbrief, tot het leggen van een duiker. 12". Verzoek van J. L. Hoos, tot het leggen van twee waterlozingen door 13». Adres van G. Tibboei c. s.stalhouders, tot herstelling van den straat weg buiten de voormalige Uhijnsburgsche poort. Fat it kil iteld de a. LEIDEN. 18 Jttlij. Sedert de vorige opgave zijn door pokken aangetast 3 personenals her steld opgegeven 4, overleden 2. zoodat nu in behandeling zijn 39. I Bij kon. besluit van 15 .Ittlij jl. is aan den heer J. II. SlulTkcn, hoog leeraar aan de hoogeschool alhier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit die betrekking, met ingang van 1 Augustus e. k. Bij de op heden gehouden verkiezing van leden voor den gemeente raad zijn ingeleverd 1' afd. (wijkl, 2, 3 en 4) van de 712kiesgeregtigden 403 stembriefjes, 2e (wijk5, 6,7,8 en 9) 831 376 in het geheel van de 1543 kiesgeregtigden ingekomen 779 Men meldt ons uit Wassenaar: De dag van heden was voor ons dorp in den waren zin des woords een vreugdedag. Met de hartelijkste belang stelling zagen wij de in ons midden zoo geliefde prinses Maria eene ver- bindtenis sluiten, die, worden onze vurigste wenschen verhoord, voor haar eene bron van levensgeluk zal zijn. Zoowel uit Leiden als uil de residentie en andere nabijgelegen plaatsen was eene menigte herwaarts gestroomd, waartoe het uitmuntende weder dan ook niet weinig heeft bijgedragen. Mogten slechts weinigen getuigen zijn van de eigenlijke plegtigheid, het aanzien van ons zoo uiterst fraai versierd dorp en de aldaar heerschende drukte maakten ér het verblijt op dezen dag ten hoogste genoegelijk. Na den afloop der plegtigheid hebben velen gebruik gemaakt van de openge stelde gelegenheid ter bezigtigiug der kerkdie daartoe op eene zoo smaak volle wijze was mgerigt en waarop men ten invent wel ietwat trolsch mag zijn. Door de firma .1. van den Berg, te Leiden, werd bet decoratief gele verd en aangebragt, en deze bail den bloemkvveeker A. C. Kricst in /'de Da delpalm", bij Leiden, opgedragen bel loof en de bloemen te leveren. Gelijk de bekende firma zich ook thans weder hoogst verdienstelijk van de op zich genomen laak kweet, voldeed ook hel door den bloemkvveeker gele verde uitermate. Hel lauricrenloof om een zuilenpaar in bet tempelgebouw geslingerd maakte een schoonen indruk; een getal met smaak geschikte boupetlen prijkte met uitgelezen bloemen. Het denkbeeld om laurier- of eikenloof, door enkele bloemen afgewisseld om tempelzuilen te slingeren, moge aan den ltomeinscbeu tijd herinnerenzulk eene versiering geeft al toos een eigenaardigen, tot hooge vreugde stemmenden indruk, die, met geen polten met bloemen, naar den Itedendaagsclien trant, vermag verkregen te worden. Zoowel het decoratief als de bloemenversiering mogten in hooge mate de goedkeuring wegdragen van den met het algemeen toezigt belasten opperstalmeester van Z. K. 11. prins Frederik. Door het gemeentebestuur van Wassenaar is een muziekcorps uit Leiden onder directie van den heer G. Blansjaar, geengageerdter opluistering der feestelijkheden. Nog meldt men ons omtrent de plegtigheid: Door het schoonste weder begunstigd had heden de pleglige huwclijks-verecniging van prinses Maria met prins von Wied plaats. Al de leden van het koninklijk stamhuis, de ministers, de commissaris des konings in deze provincie, benoemd gouver neur-generaal van Ned.-Indië, mr. J. Loudon, de hooge collegiën en het corps diplomatique waren bij de plegtigheid tegenwoordig. De kerkelijke plegtigheid duurde van 2 tot ruim 3 ure. De hooge bruid droeg een keurig sleepkleed, drap dargent, eene kroon op het hoofd en wit tulle sluijcr en oranjebloesem. De prins von Wied was in Pruissische uniform. Ds. van Rhijn en d'. Ruitenschild hebben het woord gevoerd. De laatste heeft het bruidspaar ingezegend. D\ van Rjjn bad tol grondslag zijner toespraak Joh. II: IJ. 'Jet was eene indrukwekkende plegtigheid. De pracht der unifor men en toiletten was schitterend. Na den afloop der plegtigheid vereenig- den zich de genoodigden op het huis de Paauw. liet dorp was hnis aan huis versierd en de gansche weg tot 's Ilage was met equipages en wan delaars als bedekt. Heden avond hebben verschillende feestelijkheden in het dorp plaats. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee dat hel gebruik der zeebaden en het getal van logeergasten op het badhuis aldaar in de laatste dagen zeer is toegenomen. D!. G. J. Vos, pred. bij de herv. gemeente aldaar, heeft toezegging van beroep ontvangen naar Noordwijk-binncn. De minister van financiën heeft de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op de gelegenheid die er beslaat tot verzending van brieven, ge drukte stukken en monsters van koopwaren naar Nedcrl. Indië, door middel van het stoomschip de Prins van Oranje van de maatschappij //Nederland", waarvan liet vertrek van het Nieuwe Diep is bepaald op den 25"'™ Jnlij aanst. De brieven en verdere stukkendie het publiek met de gemelde gelegenheid wenscht te verzenden, moeten voorzien zijn van eene bepaalde aanwijzing op het adres, waaruit van dal verlangen blijkt. Het port der brieven van 18 grammen en minder is 20 cent, met toepassing op de zwaardere brieven van de schaal van opklimming die voor de binnenlandsche brieven is vastgesteld. Voor gedrukte stukken en monsters van koopwaren is een port verschuldigd van 5 cent voor elke 40 grammen of gedeelten van 40 grammen. Voorts heeft genoemde minister hekend gemaakt, dat ten gevolge der hervatting van de dienst der Fransehe pakkelboolen op den vroeger be- staanden voet, voorlaan iederen Zatnrdag met den trein, die te 6.45 'smor gens uil Amsterdam iu de rigting naar Emmerik vertrekt, een brievenmaal naar Ncd. Indië langs den weg van Brindisi zai verzonden worden. De verzending der correspondentie voor Riouvv, Banka en Palembang geschiedt even als tot dus verre van veertien lol veertien dagenzoowel over Brindisi als over Triëst. De minister van binnenl. zaken heeft Ier kennis van belanghebbenden gebragt, dat hoewel enkele zeeschepen langs het kanaal door den Hoek van Holland naar zee zijn gegaanaan aanzoeken om van dezen weg gebruik te maken, voor alsnog geen gunstig gevolg kan gegeven worden wegens mogelijken hinder voor de voortzetting der werken aldaar; zoolang dat kanaal niet is opengesteld moeten gezagvoerders van schepen zich onthou den dien weg tc volgen. liet IJ. D. meldt: D\ van Dijk te Doetinchem, die aan liet hoold slaat der Vcreeniging lot bevordering van inwendige zending, beeft bet plan ge vormd tot hel stichten van eene Christelijke hoogere burgerschool aldaar. De voor den aankoop van een deel der bcnoodigde gebouwen, grond, enz. vcreischte som van ƒ20000, is door een ongenoemde ter beschikking van den ontwerper gesteld.

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1