LË1D8CHE COURANT. JE 1871 iV. 165. ZATURDAG 15 JU LIJ. STADS-BERIGTEN. BI NN NU A N DSC 11E B E BIGT N. a iet Lid De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.— franco p.p. ƒ3.50; eeitir tnei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. 3.85. IJet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 '4 jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1.- iedere regel meer 25 cents. Advcrtentiën voor DnitsclilandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLElt, Expeditie-Kantoor van Advertentiën to Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genève en Lausanne. 171, len Jj Sm de i| ijvert nabij: en 1 I W! 'UI Nv BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat 1 door hen. naar aanleiding van art. 6 en 7 der Algcmeene Policicverordening van 24 October 1867, zijn benoemd: lot Raad der gebuurte 11°. 11 of n°. 3 - van wijk IV, de heer WILLEM THE0D0RUS WERST, in de plaats van den heer Johannes Denier, die deze gemeente met der woon verlaat; tot Raad der ge buurte n". 22 of n°. 4 van wijk VI, de heer HENDRIK JACOBUS LABREE Jr. in de plaats van den beer IsaSc du Croix, die uit deze gebuurte is verhuisd, en tot Raad der gebuurte n°. 36 of n°. 3 van wijk VIII, welke betrekking onvervuld was, de heer DIRK. VAN ZONNEVELD. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 14 Julij 1871. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld tweeop den 12d" dezer maandinvorderbaar verklaarde kohieren als: een van het pateutregt, houdende aanslagen voor Wijk 4 en een voor de belasting op het personeelhoudende aanslagen voor de Wijken 7, 8, 9 en restanten, beiden over het dienstjaar 1871 en 1872, terwijl ieder ver- pligt is zjjnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 14 Julij 18.71. v. d. BRANDELER. Jir LEIDEN, 14 Julij. Sedert de vorige opgave zijn door pokken aangetast 2 personenals her steld opgegeven 4, overleden 1, zoodat nu in behandeling zijn 47. i 's Rijks middelen hebben over de zes eerste maanden van dit jaar li opgebragt 36,362,085.64zijnde 72020.38 meerder dan in dat tijdvak van 1870. De raming bedroeg ƒ36,877,713.25. Bij de plaats gehad hebbende aanbesteding aan 's rijks stapel- en con- j slruetie-magazijnen te Delft van 10000 meters kardocssaai, waren inschrij vers de lib.W. Hoven Zoon voor ƒ0.92 per meter, Clos Leembruggen voor l.Ol ji per meter; M. van Weercn voor ƒ1.05 per meter, en van llartrop &Z0011 voor ƒ1.50. Men deelt ons mede dat, op de thans te Napels geopende internationale maritime tentoonstelling, aan de zoo gunstig bekende Nederlandsehe firma der heeren D. en M. Grootes Gebroeders, te Westzaan. een zilveren medaille is toegekend voor chocolade en een bronzen medaille voor blaauwsel. Bij gelegenheid van de Antwerpschc kermis zal, door de provinciale commissie ter bevordering der tooneclkunst, aldaar op den 205"'", 21stn en 22'ic Augustus in den kon. schouwburg, een tooneel-wedstrijd worden ge houden, waaraan alle kunslbeoefenaars van Noord- en Zuid-Nederland deel kunnen nemen. Deze wedstrijd zal bestaan in twee afdeclingen t. w. een wedstrijd voor liefhebbers, met uitsluiting der mannelijke looneelislen van beroep, voor dilettanten uit Noord-Nederland, uit Zuid-Nederland en uit Antwerpen. De deelnemers aan dezen wedstrijd mogen optreden naar goed vinden met een drama, tooneel- of blijspel (oorspronkelijk of vertaald) in één bedrijf. Deze stukken moeten letterkundige of wezenlijke dramatische waarde bezitten. Hiervoor zijn door het stadsbestuur uitgeloofd voor de Noord- en Zuid-Nederlanders als lc prijs, ieder eene verguld-zilveren medaille en 400 fr.2" prijs, ieder eene zilveren medaille en 200 fr.en 3e prijs, ieder eene zilveren medaille en 100 fr. Voor liefhebbers te Antwerpen woonachtig lc prijs, eene verguld-zilveren medaille en 200 f.; 2* prijs, eene zilveren medaille en 100 fr.en 3e prijs, eene dito en 50 fr. - De tweede afdeeling beslaat uit een wedstrijd van uitmuntendheid voor I alle Noord- en Zuid-Nederlandsche tooneelisten van beroep en voor alle lief- Ui hebbers zonder onderscheid. De deelnemers aan dezen wedstrijd zullen inoe- ten optreden met een oorspronkelijk Nedcrlandsch drama of tooneespel in ~H één bedrijf. Buiten de dramatische en letterkundige waarde wordt er ver- eischt, dal daarin karakters of eigenaardige typen worden voorgesteld, en dat er niet minder dan vier handelende personen, waaronder eene dame, in voorkomen. Ook de deelnemers van de eerste afdeeling mogen hieraan doch niet met hetzelfde stuk, mededingen. Voor deze afdeeling zijn uitge .!lï 1»! 22! 21! 745 121 'f 21 Cl 7t 41 71: 77 loofd 2 prijzen: als 1' prijs, eene verguld-zilveren medaille en 600 fr., en 2e prijs, eene zilveren medaille en 400 fr. Zijdie verlangen aan den wedstrijd deel te nemenmoeten hiervan vóöp 20 Julij aan den heer mr. F. Jos. van den Branden, van Dyck-slraat te Antwerpenkennis geven. Uit het jaarverslag over 1870 der vereeniging voor ziekenverpleging of pleegzusters-instelling te Amsterdam blijkt dat het getal pleegzusters 26 bedraagt; in 1870 ontving men 457 aanvragen, waarvan aan slechts 2Ö7 kon voldaan worden; in hetzelfde jaar werden 112 lijders in het geslicht opgenomen, en wel 20 in de 1«, 51 in de 2', 41 in de 3e klasse; vergele ken met die van 1869 getuigen deze cijfers van vooruitgang. Aan jaar- lijksche bijdragen werd ontvangen ƒ12662 en aan legaten ƒ28780. Naar de It. C. met zekerheid meldt zal de aanbieding van het natio nale geschenk aan II. K. II. prinses Maria reeds plaats hebben op Maandag 17 Julij aanst. Men meldt uil Wassenaar van 14 Julij: Het aloude, door herinnerin gen rjjkeen door zijne vlijt altijd nog bloeijcnde Wassenaar met zijne schoone omstreken erlangt meer en meer een feestelijk aanzien. Van het eerste tolhek van 'sGravenhage naar deze plaats is een fraaijê ecrepoort opgerigt van latwerk, groen, bloemen, vlaggen, decoratief en guirlandes, door de omwonende landlieden; geen huizing wilde achterblijven. Van de opvolgende buitenplaatsen zijn de hekken alle met vlaggen en wimpels, guir landes van groen en gebloemle fraai getooid tot aan de verblijven van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, waarvan de laneïi en toegangen alle met eene menigte vlaggen en schilden mei de naamcijfers M en \V z(jn behangen en gesierd. Bij het inkomen van het dorp Wassenaar slaat een fraaije eereboog van latwerk au jour, met groen, bloemen, chassinetten en gedecoreerd. Vervol gens zijn al de huizen der gehecle hoofdstraat met guirlandes omslingerd en als overdekt met uitstekende vlaggen tot aan de kerk, waar wedêr een eereboog is opgerigt. Ecnige liebtkroonen zullen voor den avond Van den feestdag, den 16d"nworden aangebragt. Behalve al hetgeen door particu lieren uit belangstelling in dit schoone feest bekostigd wordt, is van wege het gcmeenlebcsimir eene som van duizCnd gulden toegestaan, ten ciiidé daaraan gepaslcn luister bij te zetten. De kerk is den l!iJ'c geheel aan den vorstelljken vader voor de gods dienstige wijding van het huwelijk afgestaan. De voorste middenbanken worden daarin opgeruimdom ruimte voor de vele hooge autoriteitenden raad der gemeente met vrouwen en andere genoodigden te vinden. De kerk wordt van wege Z. K. II. prins Frederik fraai gedecoreerd. Zooals reeds gemeld is zal de inzegening plaats hebben door den hofpre diker d8. Ruitenschild en de toespraak door d\ Van Rhijn, van Wassenaar. Naar de gemaakte beschikkingen, zullen alle bij de kerk gekomen rjjtui- gen op het kerkplein en naastgelegene straat wachten, daar na den afloop der plegtigheid omkeeren en door de hoofdstraat naar het huis de Paauw tcrugkecren. Van wege eenige ingezetenen zal door eene commissie, beslaande voor de gemeente, uit de heeren van Calcar, burgemeester, en Keiler, wethouder, en voor de ingezetenen, uit de de heeren Schifler van Bleiswijk en van den Oudcrmeulen, een fraai bruidsgeschenk aan II. K. II. prinses Mat-ie op het huis de Paauw worden aangeboden, beslaande in een gouden met edelge steenten bezette pen, in den vorm van een veder, benevens een even keurig gesierden inktkoker, waarop de wapens van Oranje en Wied aan de voor zijde, en dat van Wassenaar aan de achterzijde zijn aangebragt; tijd, ge< legenheid enz. zijn op dien inktkoker gegraveerd; dit schrijfgereedschap is bestemd, om daarmede de huwelijksacte te téëkenert. Deze ohgenicen fraai bewerkte stukken zullen Zondag aanstaande na 4 ure voor liét publiek bij den burgemeester ter bezigtigiug worden gesteld. Uit alles laat zich de hartelijke belangstelling Van liet algemeen ih de heugelijke gebeurtenis afleiden, welke wij hopen dat een lichtstraal zal zijn in het sedert een jaar zoo zwaar beproefd gemoed van den hooggewaar- deerden en geliefden prins Frederik. Te Haarlem werd gisteren de tweede algémeeiië bijeenkomst der leden van het nijverheids congres gehouden. Daarin werd verslag gegeven van hetgeen in de vorige zitting in de afdeclingen behandeld én besloten was. In de afdeeling landbouw is vooreerst ter spraak gekomen de beplanting

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1